Téma: Hubnutí a dělená strava, dieta podle Mačingové - zkušenosti, diskuze, názory, trvalé zhubnutí

21.04.2015 11:52
Uživatel: Padesátka
Věk:  50
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

máte prosím někdo moudrou radu, jak zhubnout? Je mi 50 let, mám sedavé zaměstnání a zdravotní omezení (vada páteře, nevydržím dlouho ani chodit, max 30-45 minut - s bolestmi).

2011 jsem změnila zaměstnání na více sedavé a to je asi "kámen úrazu", během prvních 2 let jsem přibrala 10 kg. Zkoušela jsem dělenou stravu a krátkodobě dietu podle Mačingové. Dělená strava na mne moc nepůsobila, zhubla jsem 5 kg, ale po návratu k normálnímu stravování byla kila zpět. Mačingová je v podstatě také dělená strava, nechutnala mi.

Zkoušela jsem i výživového poradce, ale poradili mi začít ráno posilovacím cvičením, snídaní apod. , přičemž můj den probíhá úplně jinak. Navíc poradce nezaznamenal fakt, že nemohu cvičit. Na netu jsem přečetla spoustu informace, ale jedno vylučuje druhé, takže si fakt nevím rady.

Necítím se ve svém těle dobře (160/80).

Děkuji za konstruktivní rady.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3210x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak zhubnout 10kg?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.04.2015 13:48 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hubnutí a dělená strava, dieta podle Mačingové - zkušenosti, diskuze, názory, trvalé zhubnutí
Text uživatele: 

Podle mého názoru je cesta jediná - překopat stravovací zvyklosti a začít se hýbat. Pokud Vás bolí páteř, může to být způsobené právě nadváhou. Cvičení by mělo probíhat pod dohledem odborníka (rehabilitační pracovník, fyzioterapeut). Většina diet nefunguje dlouhodobě a je to o jojo efektu, který popisujete při návratu k původním stravovacím zvyklostem.  

Velmi vhodná jsou cvičení s vyloučením gravitace - plavání. Tam je tělo nadnášeno a páteř (+ nosné klouby = kolena, kyčle) trpí minimálně.  

Mohu-li doporučit, podívejte se na několik dílů Jste to co jíte. Hodně by Vám to mohlo pomoci pochopit jak se hubne. Jde o starý pořad, ale v mých očích žádným jiným způsobem nepřekonaný.  

 
22.04.2015 11:29 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Hubnutí a dělená strava, dieta podle Mačingové - zkušenosti, diskuze, názory, trvalé zhubnutí
Text uživatele: 

Dobrý den, já jsem právě zjistila, že budu také hubnout. Protože mám z minulosti již zkušenosti, budu se muset přeorientovat na "veselé hubnutí". To proto, aby tukové buňky pustily zásoby, neboť o tělo je dobře postaráno. Takže budu hodně chodit, což já ráda, nebudu o dietě mluvit ani nic zjišťovat a budu jíst jen tak, abych zahnala hlad. Klidně i pětkrát denně. Je jasné, že se vyhnu tukům /jen olivový olej do jídla a lžičku másla k snídani/ a cukrům /jen lžičku do ranního kafe/ a večer nic, nebo jen chleba se solí, případně s tvarohem. Svačiny: ovoce. Nesmím mít hlad.   Když se nevečeří, tak má slinivka dovolenou. A to je dobře ne? Takže žádné extrémy. Jo a kolik Vás stál výživový poradce? Co Vám doporučil?

 
24.04.2015 20:45 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Hubnutí a dělená strava, dieta podle Mačingové - zkušenosti, diskuze, názory, trvalé zhubnutí
Text uživatele: 

Mačingová je v podstatě také dělená strava, nechutnala mi.

 

pokud chcete zhubnout, ale nachcete změnit svoje návyky ani jíst nic jiného než jste zvyklá ptz Vám to chutná. půjde to dost špatně.  

A ono se vším je to tak jak píše Mačingová:  Nezměníte-li vstup, nezmění se ani výstup!  

 
09.06.2015 10:20 Uživatel: Damda
Věk:  40
Téma: Hubnutí a dělená strava, dieta podle Mačingové - zkušenosti, diskuze, názory, trvalé zhubnutí
Text uživatele: 

Dobrý den, tuto dietu jsem viděla a uvažovala o ní. Ale je tam hlavně vypouštěno mnoho jídel, která si myslím, že nejsou nezbytně nutná nejíst. Například pečivo. Proč? Já měla nadváhu asi 8 kg, šla jsem k výživové poradkyni, ta mě změřila, zvážila a přímo na můj stav mi udělala jídelníček. Mám také sedavé zaměstnání a na sport mnoho času nezbývá. Za 4 měsíce mám už 9 kg dole!! Jím pestře a hlavně - vše a často. Nic si nevážím, pouze zprvu jsem si porce vážila, ale ani ne po 14 dnech jsem už měla v oku, kolik čeho mohu sníst. Cítím se velmi fajn, žádná únava, což dříve bývalo. Návštěva mě stála 1400 i s jídelníčky, které mi neustále obměnňuje po každé měřící návštěvě a přidává další a další potraviny. Faktem je, že jsem vypustila veškeré bílé pečivo, tučná jídla, sladkosti a zasmažené omáčky a polévky. Ale bez toho se žít dá. Pokud je člověk stále sytý z plnohodnotných potravin, nemá potřebu sahat po čokoládádch a bůčku. A co se týče cvičení, určitě je vhodné ke změně životosprávy jej přidat, ale já cvičím opravdu jen sporadicky a jde to i tak. Vše začíná v hlavě. Musíte chtít tu změnu udělat a pak dodržovat. Zvyknete si natolik na jinou stravu, že já po tak krátké době pokud "zhřeším" a dám si třeba barmborový salát, nebo kačenku, mám průjem. Mé tělo to nechce, už na tohle není zvyklé. A jíst podle nějakých jídelníčků, co jsou na netu plné stránky, je nesmysl. Potřebujete svůj vlastní, na váš kalorický výdej, na váš zdravotní stav. to vše je lepší prokonzultovat s poradcem. nejdůležitější je pitný režim!!!

 
31.07.2015 15:43 Uživatel: Veris
Věk:  25

Město:Praha

Téma: Hubnutí a dělená strava, dieta podle Mačingové - zkušenosti, diskuze, názory, trvalé zhubnutí
Text uživatele: 

Ahojky, mě osobně hodně pomáhá změna stravovacích návyků a pravidelná strava cca 5x denně… Pomalu na sobě začínám vidět výsledky, motivoval mě i tento článek http://bodyshape.cz/jak-spravne-jist-a-hubnout/ Díky tomu jsem začala přemýšlet co jím a kdy to jím! Uvědomila jsem si, že zbytečně hladovím a pak to vše doháním večer šíleným přecpáním… Každý si to musí uvědomit sám a chtít s tím něco dělat, pak to jde snáze!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hubnutí a dělená strava, dieta podle Mačingové - zkušenosti, diskuze, názory, trvalé zhubnutí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny