Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda

09.08.2012 22:06
Uživatel: Ivana21
Věk:  21
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Ahoj (a dobrý večer zároveň : ) 

 

Tuším, že nejsem jediná, ale moc mě trápí jedna věc... I když už nemám věk puberťačky (ale holky chvíli po tomhle období), přesto je to něco, na co stále myslím, hned od rána po probuzení. Jde o mojí postavu. I když jsem vážila při výšce 163 cm 55 kg (což by bylo dneska mým snem), připadala jsem si tlustá. Dneska mám o 10 kg víc a každý ráno mi to prakticky thunderkazí den. Bohužel to došlo tak daleko, že to vzdávám a říkám si věty typu "nemá to smysl, stejně nikdy nezhubnu". Potom se dostávám do takový fáze, kdy jím až moc a pak si to vyčítám (i to, že se nemám ráda  a takhle si ubližuju)..  

 

Odmalička jsem byla srovnávaná se svojí štíhlou ségrou (která může sníst všechno a má při výšce 155 cm 45 kg), byla jsem to já, která "tak hezky papá"...

Navíc mají rodiče připomínky na obézní lidi, které vidí na ulici nebo v televizi.. Nevím, jak se to stalo, ale myslím si, že kdybych takhle vypadala, měli by mě rádi ještě míň než mají (máme v rodině pár problémů)..

 

Aby toho nebylo málo, můj přítel měl krásnou štíhlou slečnu a teď jsem tady já.. strašně se stydím a připadám si pro něj nepřitažlivá. Objektivně můžu podotknout, že si v obličeji připadám hezká (prosím, neberte to namyšleně, o to mi tady nejde) a muži na ulici se po mě otáčejí.. Jenže mi vadí moje postava a ještě víc - vadí mi můj přístup k ní.

 

Nevíte, jak se mít ráda? Jak to děláte vy? ... Budu vděčná za jakékoliv psaní a děkuju,  že jste dočetli až sem : ) 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4651x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nemám se ráda - připadám si tlustá
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.08.2012 22:28 Uživatel: Trinity
1429307679_carrie-ann-mos-as-trinity-in-the-matrix-reloaded.jpg
1000-2000
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

.. Ivanko, kdyby byly všechny ženy štíhlé, dlouhonohé, a dokonalé krásky, myslím že by to byla celkem nuda. každá jsme něčím jedinečná a není ošklivých žen, každá žena když o sebe dbá je zajímavá a přitažlivá... pokud ti opravdu tvá váha vadí, není nic jednoduššího než něco s tím začít dělat... změna jídelníčku, přidat nějaký pohyb, něco co by tě bavilo, protože pokud bys dělala sport z donucení, tak toho brzy necháš... i kdyby si nezhubla, zpevníš tělo a pevné pružné tělo je hezké, ať je štíhlé nebo plnější postavy...

Já taky nejsem bůhvíjaká modelka, ale mám se ráda taková, jaká jsem a případné rýpaly na můj vzhled umím odpálkovat...

P. S. chytrý muž ví, že dokonalé ženy jsou jen pro muže bez fantazie...

 
09.08.2012 22:32 Uživatel: Alííca
Věk:  17
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

Ahoj..

Asi takhle. Jako menší jsem hodně sportovala a při výšce 170cm jsem měla 60kg, ale velkou část z toho tvořily svaly. Potom co jsem přestala, byla váha jako na houpačce, a proto jsem si řekla, že s tím něco budu dělat hned od začátku, než abych si potom, přesně jako ty říkala, "to už nemá cenu, stejně nezhubnu. "

Teď mám 175cm a 58 kg.. No, a co na to můj přítel? Řekl mi, že jsem to s hubnutím trošku přehnala a že chce zpátky tu normální holku s 64 kily, co jsem při výšce 175 cm měla.

Pokud chceš radu, na hubnutí, já jsem toho docílala tak, že jsem ráno před školou chodila běhat a večer do posilovny. Jedla jsem jen 3-4× denně, ale to proto, že jsem na to neměla čas. (Ano, vím že je to nezdravé.. ). Hlavně hodně vody. To je recept k nezaplacení. Jelikož mě samotná voda nechutná(asi jsem rozmazlená excited ) dávala jsem si do ní citron.

A hlavně, pokud umíš kila nosit, je úplně jedno kolik máš... A jen tak mimo řečí, myslíš, že kdyby jsi přítelovi nepřipadala přitažlivá, byl by s tebou? Víš, můj přítel i milion ostatním, je tomu příkladem. Taky jsem si myslela, že chlap chce holku jako z časopisu... Ale h.. ouby.. Časopisy jsou zlo a jen ženským přitěžují a vtloukají do hlavy d.. ivný "ideály" žen..

 

 
01.09.2012 20:07 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

kočko, tebe tesat do kamene happy máš samozřejmě pravdu happy

 
10.08.2012 05:16 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

holky z casopisu nejsou to nejlepsi, neni je ani poradne za co chytit a pri sexu se o jejich kosti clovek akorat obiji

 

zenska musi byt krev a mliko a ne nejaka vychrtlina anorekticka 

 
10.08.2012 06:50 Uživatel: jancaho
Věk:  31
500-1000
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

To jsou přesně slova mého přítele. Jediné, co " mám povoleno" je cvičení břicha. Po 2 dětech bych s ním mohla něco dělat.

 

Jo a váha není podstatná, svaly jsou těžší, než tuk.

Dávej pozor, ať nesjedeš do anorexie nebo bulimie. Jsi na cestě se k tomu dopracovat. Při tvém přístupu bych  už doporučovala psychloga.

 
10.08.2012 08:18 Uživatel: jeaman
Věk:  20
0-100
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

Ahoj,

 

rada do života, mrkni se na google.cz a vygoogluj si opravdové tváře modelek wink myslím, že budeš mile překvapená a budeš si připadat nádherná!!!

Sleduji i dění ve světě a začínají se dělat módní přehlídky pro "normální" ženy a má to větší úspěchy jak ty vychrtliny. Dle mě a všech lidí se kterými se setkávám, jsou ženy jako ty, ty nejpřitažlivější. Proto se za tebou všichni otáčí a ten tvůj to ví!

 

Pokud chceš vyformovat postavu nechoď do posilky ale zaplať si aerobní cviky, zumbu cokoliv, tam postavu vyformuješ. V posilovně bys nabrala svaly, které by prvně vypadali hezky, jakmile bys ale přestala cvičit, bylo by vše horší..

 

 

 
11.08.2012 18:54 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

 Ahoj Ivanko!

Přečetl jsem si všechny odpovědi, tedy se nemusím v některých větách opakovat. Dobrá rada se nedá vyvážit zlatem, jenomže už pak záleží na daném jedinci, jak s tou radou naloží.

Říkáš si věty: „nemá to smysl, nikdy nezhubnu“ – víš co se děje? Hladíš Aladinovu čarovnou lampu, která plní tato přání, nebo „Splň se vůle tvá. “ Na co myslíme a co říkáme, si do svého života přitahujeme. „Čeho dosáhneme myslí, dosáhneme i tělem. “

„Jak mít rád sám sebe. “

Čtyři kroky ke šťastnějšímu já.


 
11.08.2012 19:12 Uživatel: Rybka
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

 

Pluto... pěkné a zajímavé čtení.... a určitě nejen pro Ivanku... díky za nějhappy

 
16.08.2012 19:19 Uživatel: lentilka
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
 
01.09.2012 20:00 Uživatel: Lucrezia
Věk:  37
index.jpg
0-100
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

Ahoj, Ivano

Před 2 lety jsem měla o 10 kg míň, měla jsem anorexii. Nyní jsem nabrala, a i když vím, že tohle tělo je teď jaksi víc normální, nedokážu se s tím smířit, jak vypadám.

 

Myslím, že když máš takový problém s přijetím svého těla, je to hodně podobné myšlení žen s a dívek s poruchami přijmu potravy. Všechno je to v hlavě, v přístupu sama k sobě. Naše sebehodnocení by nemělo být závislé na váze a počtech faldíků. Když je, je něco špatně. U Tebe zjevně dědictví Tvé rodiny a jejich přístupu k nadváze.

U mě to hodně vyprovokoval nechtěně manžel, který nemá rád silnější ženy a když jsem byla těhotná, nemohl se mnou spát, prostě to nešlo, nevzrušovalo ho mé tělo.

Nabyla jsem dojmu, že moje hodnota je o mé štíhlosti, a přestože jsem dřív neměla potíže s váhou, začala jsem v jednom těžším období takhle blbnout. sad

 

Jestli můžu poradit, běž za psychologem, včas. Čím dřív se to řeší, tím rychlejší je cesta zpět.

 
01.09.2012 20:32 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Text uživatele: 

Ivanko, tělo, to je jen futrál, který máš půjčený na tenhle živit pro svou duši... ta je důležitá. ze života... ju... jako malá jsem sportovala, docela dost, ve 14 jsem měla 36 kilo, dítko z Dachau, o rok později dílem hormony dílem kdovíco jsem měla 72 a to jsem nedotočený malý pívo (165cm) a už nikdy jsem neměla méně. Jako maličká (tenkrát byla taková faldíková doba) jsem měla hubu širší než delší, faldy na rukou, nohou, všude... tukové buňky se tvoří do 3 let věku a pak už jen hubnou nebo tloustnou, vyhubit je je strašně dlouhý proces, ale základní nastavení ve skutečnosti není v těle, ale v hlavě. Přestaň se tím trápit a zabývat, jez normálně, hýbej se normálně, přítel tě má rád takovou, jaká jsi, má na výběr, po světě šmajdá něco přes 3 miliardy ženských, muži vcelku mají z čeho vybírat happy)) ŽIj, říkej si jedno kilo hezčí než druhé, raduj se z toho, že jsi ráda na světě. Časem najdeš cestu, odkazy tě určitě přivedou k nějaké terapii, jak najít cestu sama k sobě. umíš určitě spoustu věcí, je na tobě spousta zajímavých momentů, máš své kouzlo... to jsou hodnoty. Baculky nemívají problémy s tím, že by byly nechtěné, nemilované, opomíjené, takový problém mají ženy zakomplexované, zlostné, neradostné... bez ohledu na krásu obličejíčku a ideální váhu. A kdybys měla čas a chuť zkus 4 dohody... najdeš na netu ale i v knihkupectví... třeba to bude začátek cesty ke změně vnímání happy nejen sebe happy

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Připadám si tlustá a nemám se ráda
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny