Téma: Jak pomoci rodičům s dluhy - dluží až 1,5 milionu

04.01.2013 18:34
Uživatel: Okurka
Věk:  18
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Každý člověk se asi dostane do problémů. Nevím jak vznikly problémy mých rodičů, ale vím, že mají dluhy. Když jsem byla menší, pamatuji si na exekuci. Včera přišel opět dopis od exekutora. Co jsem stihla zahlédnout bylo několik částek- 5 600, 51 000 a něco přes 100 000. Nedávno jsem zaslechla něco o dluhu 1 500 000. Ale to snad pravda nebude sad

Strašně ráda bych jim nějak pomohla. První věc co mě napadla bylo vzít si půjčku na sebe, plnoletá jsem ale jaká jsou další kritéria? Nemáte někdo jiný nápad? Jsem z toho DOST zoufalá a nejraději bych to chtěla nějak vyřešit jednou pro vždy. A co nejdřív.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2840x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak mohu pomoci rodičům s dluhy?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.01.2013 19:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak pomoci rodičům s dluhy - dluží až 1,5 milionu
Text uživatele: 

My hlavně nevíme, jaké jsou Tvoje možnosti. Protože se taky může stát, že kvůli půjčce (kterou by sis vzala na vyrovnání dluhu) bys mohla mít pak pro změnu exekutory na krku Ty. Vzhledem k Tvému věku ale předpokládám, že Tvoje možnosti jsou nulové. Raději to nech na rodičích, abys jim ještě nepřidělala starosti i Ty.

 
04.01.2013 19:54 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Jak pomoci rodičům s dluhy - dluží až 1,5 milionu
Text uživatele: 

a s cim chces pomahat kdyz vlastne ani nevis kolik dluzi

 
04.01.2013 20:24 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jak pomoci rodičům s dluhy - dluží až 1,5 milionu
Text uživatele: 

Je to vytloukání klínu klínem. I z "výchovného důvodu" to nepovažuju za rozumné. Proč by jsi měla být zodpovědná za dluhy rodičů? Nedává mi to smysl. Jsi asi moc hodná, ale vstupovat do dospělosti s dluhy není vůbec rozumné. Jestli Ti můžu poradit, tak TO NEDĚLEJ. Většina lidí se snaží si dluhy nedělat a nebo se jich zbavit. Převzít dluh za jiné dlužníky považuji za šílenství. Promiň, jsem upřímný. Dělej si co chceš, jsi dospělá.

A máš práci? Měla by jsi to z čeho splácet? A co když práci ztratíš? Může se rychle stát, že nebudeš mít ani na jídlo! Časem se budeš chtít osamostatnit a budeš zadlužená, takže Ti nikdo nedá hypotéku apod. Fakt to chceš???

Víš ono to není výchovné - rodiče si udělají dluhy a ty za ně zaplatí a bude splácet někdo jiný? Podle mě je to podnět brát si dál dluhy - "však on to někdo zaplatí".

 
04.01.2013 20:29 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Jak pomoci rodičům s dluhy - dluží až 1,5 milionu
Text uživatele: 

V první řadě si musíš s rodiči sednout a v klidu se s nimi poradit, cco se vlastně děje, jak a proč dluhy vznikly a jaké jsou možnosti se s nimi porovnat. Vzhledem k věku asi tvé příjmy nebudou takové, aby ti někdo dal půjčku, pokud tak bude zoufale nevýhodná až likvidační, to určitě nedělej… nejdřív zjisti kolik, komu, jak dlouho  aproč rodiče dluží. Pak je na místě dát hlavy dohromady a spočítat, jak jste schopni splácet. ve chvíli, kdy budete mít v tomhle jasno, můžete se buď obrátit přímo na věřitele a zkusit nastínit mu své možnosti a požádat o splátkový kalendář a jasně projevit ochotu se s tím se ctí porovnat. Nebo můžete požádat specialistu na tuhle záležitost - finančního poradce - požádat o nabídku řešení, jsou schopni spočítat různé konnsolidace půjček, rozložení splátek s nižší částkou na delší dobu, možnosti jsou prakticky vždy, pokud je vůle splácet. Takže pomoc by asi byla najít si brigádu a aktivně se splácení účastnit. A hlavně, pokud je "díra v sudu" postarat se, aby nebyla. Částečně se to dá, jen nevím jak ve chvíli, kdy už je vyhlášena exekuce, řešit částečným prodejem majetku, vzdát se toho, bez čeho můžeme být… od drobností, přes eventuelní starožitnosti až po relativně nepostradatelné věci jako je auto, televize, elektronika…  Rozhodně je třeba komunikovat s věřitelem. A možná i s právníkem, třeba i jen v poradně, abyste nepodepsali něco, co by bylo jen přilitím oleje do ohně.

 
11.04.2013 16:00 Uživatel: Dara
Věk:  49

Město:Ústí nad Labem

Téma: Jak pomoci rodičům s dluhy - dluží až 1,5 milionu
Text uživatele: 

Pokud bych mohla poradit, tak určitě zvážit možnost oodlužení dle insolvenčního zákona.

Ten umožňuje, za určitých zákonem stanovených podmínek, zaplatit pouze 30% dluhů, zbytek je dlužníkovi odpuštěn.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak pomoci rodičům s dluhy - dluží až 1,5 milionu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny