Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí

18.04.2015 08:31
Uživatel: Věrka62
0-100
Odpovědí na téma: 25
Text: 

Dobrý den,

2010 jsem ovdověla. Mělí jsme s manželem úvěr, který jsem se snažila ještě tři roky po jeho smrti splácet, ale šlo to čím dál hůř, proto jsem požádala oddlužovací agenturu o pomoc s oddlužením.

Chtěli po mě 13.000 Kč, které jsem si půjčila s pocitem, že mě za ten peníz správně pomohou. Poradili mi, abych požádala někoho blízkého, aby mi přislíbil pomoct příspěvkem 1.000 Kč, že je to jen pro soud, že mě tak spíš oddluží, když mi někdo přispěje jako na živobytí.

Tento příslib musel být s ověřeným podpisem. Nastavili mi splátky, tak abych zaplatila 50% dluhu, ale už mě nepoučili, že mohu soud požádat o placení 30% dluhu.

Asi 14 dní před soudním jednáním, jsem byla pozvána insolvenční správkyní, kde mi řekla. proč jsem si nepožádala o snížení splátek na 30% dluhu, ale že v téhle chvíli je už pozdě. To samé proč mi má někdo posílat 1000 Kč, že to stejně musím přeposílat ji, ale že už je pozdě, že se s tím už nedá ted před soudem nic  nic dělat.

Z důchodu mi zbyde 1.400 Kč, protože oněch 1.000 Kč, které by mi měl někdo posílat mi nikdo neposílá. Mělo to být podle agentury jen fiktivní, tak že i je. A to posílám já ze svého důchodu správkyni.

Mimo to se mi zvedly splátky za plyn o 500 Kč a nájem o 150 Kč. Náklady na bydlení celkem o 650 Kč. A platím stále stejně, jak určil soud, ale nikdo mě nepoučil jak řešit, když se zvednou náklady na bydlení. 2014 jsem měla ještě doplatek za plyn cca 7.000 Kč, což mi dali na splátky po 1.200 Kč, po dobu čtyř měsíců. Zůstalo mi 200 Kč na měsíc, proto jsem pracovala na "černo"! po dobu 4 měsíců za 1.000 Kč, abych měla za co jíst.

Letos mám doplatek za plyn 3.300 Kč. Opět mám splátky, jen si na ně nemám kde  vydělat.

Pokusila jsem se jednou požádat správkyni, o odklad spátek, které posílám ji těch 1000 Kč, ale řekla, že to nejde. Požádala jsem i soud o zproštění povinnosti platit těch 1.000 Kč, že mi je nemá kdo posílat, odpověděli mi tak, že tomu asi nerozumím. Něco v tom smyslu, že když nebudu splácet, že budu muset zaplatit dluh celý najednou.

Je mi 66 let, od ledna 2015 žiju nežiju a nevím, jestli takový život má smysl.

Byla jsem i v  občanské poradně, tam mi řekli, že se s tím opravdu nedá nic dělat, že mohu jen zkusit ten soud, a zkusila a jak píšu výš, nejde to, nejde nic.

 

Má taková insolvence vůbec smysl? Přijde mi nehorázné, když se odpouští dluhy těm co prokazatelně kradli a lidem, kteří jsou na tom jako já jsou nastaveny tak šílené podmínky.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3441x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Insolvence
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.04.2015 09:44 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Paní, vy jste nevěděla, že se fiktivně nenajíte? Já vím, hledáte radu, ale nejspíš Vám těch  tisíc korun bude muset posílat ten, kdo s Vámi do toho podvodu šel. Kdo se zavázal, že Vám těch tisíc korun bude posílat. Nebo i to byl podvod a nikdo takový neexistuje?

Můžete nám tu napsat o kterou oddlužovací agenturu šlo?

 
18.04.2015 10:16 Uživatel: Věrka62
0-100
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Myslím, že už nemá smysl psát o jakou agenturu šlo, protože mi je jasné, že  už s tím nikdo nic nenadělá. Ale proč se pozastavujete nad tou tisícikorunou a ne na tom, že když se zvýší výdaje tak jak ty řešit, ty já totiž nikterak neovlivním, že zvednou za plyn, za nájem a podobně. Levnější byty zde nejsou, to řešit nemohu, a s tou tisícikorunou, asi tak. Jste pravděpodobně ta štastná, kterou takové věci nemohou potkat a přeji vám to, věřte, že vám to přeji. Ani já jsem si nikdy nedovedla představit, že takhle jednou dopadnu, no a stalo se. A tak když by jste byla tehdy v mé situaci, prožívala to co já v té chvíli. měla rozum úplně jinde než by jste chtěla a měla mít, přistoupila by jste na cokoliv s vidinou toho, že budete mít konečně klid i když se uskrovníte. Tady, ale nestačí se jen uskrovnit. Víc to totiž ani nejde. Asi tak, paní Barčo!

 

 
18.04.2015 10:46 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

O tisícikoruně jsem jsem psala proto, že  cituji: … Požádala jsem i soud o zproštění povinnosti platit těch 1000Kč, že mi je nemá kdo posílat …

 

Se zbývajícími otázkami Vám bezplatně pomohou právníci, jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 

 

 
18.04.2015 10:23 Uživatel: Věrka62
0-100
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

A ještě malinko, viméně jsem se chtěla jen vypovídat, nelituji se, to v žádném případě, Jen jsem možná chtěla číst, že má někdo podobbnou zkušennost. , že se mu stalo to samé. nebo jsem ze všech oddlužených zase já vybrala to nejhorší? Je to možné!

 

 
18.04.2015 12:10 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Paní Věrko, bohužel neznalost neomlouvá v žádném věku a důvěřivost se nevyplácí. Denně na to upozorňují veškerá média. Škoda, že jste nešla do té občanské poradny dříve, než jste obrátila na tu vykutálenou oddlužovací agenturu. Mimochodem nevím, proč by jste jí tu nemohla jmenovat, chápu, že Vám to nepomůže, ale mohlo by to být alespoň varováním pro ostatní.

Jinak Vám garantuji, že co je psáno, navíc s ověřenými podpisy, to je dáno. Tudíž soud Vám zcela logicky nemohl vyhovět ve věci Vaší žádosti o zproštění platit těch 1000, - Kč s tím, že Vám je nemá kdo posílat, neboť to papírově není pravda + jste navíc soud upozornila na to, že to bylo pouze fiktivní, takže můžete být ve výsledku ráda, že toto soudu nedošlo nebo Vám povolení oddlužení rovnou nezrušil, nýbrž Vás pouze upozornil na to dodržování povolených splátek atd.

Jinak co se týká zvyšování poplatků za plyn atd. Tak velké nedoplatky podle mě u Vás nevznikly zvyšováním cen, nýbrž tím, že jste měla špatně nastavené zálohy, ať už poskytovateli služeb či přímo Vámi. Já osobně jsem naopak měla v posledních 2 letech přeplatky, neboť byla mírná zima.  

No a k řešení Vaší situace Vám nemohu říci nic jiného, než to, že nechápu, proč, když Vám v roce 2010 zemřel manžel a byla jste od té doby ve svízelné finanční situaci, kdy jste musela dále a sama splácet úvěr, který jste si s manželem vzali, jste v roce 2012 darovala svůj majetek (garáž) svému vnukovi? Mohla jste jej zpeněžit pro sebe a splátky úvěru. Obraťte se tedy na svého vnuka, nebo své děti, ať nyní zase pomohou oni Vám. 1000, - Kč zvládnou, ne? Jistě jste jim také pomáhala, jak jen jste mohla, tak teď je řada na nich.

 
18.04.2015 13:02 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Já se Dany vůbec nepodívala na dřívější téma. Takže teď se mi spíš jeví, že paní rozdala majetek, aby jí nebylo co vzít. A ani ji nenapadlo, že by měla dostát svým závazkům. Nejspíš ani nestojí o to, aby další výdaje vyšly z její rodiny. Zkrátka se opět hledá nějaká právní klička, jak se z toho dostat.

Prostě se mi vůbec nelíbí, že poukazuje na konci svého příspěvku na jiné, když sama jednala, jak jednala. V tom zas vidím nehoráznost já.

P. S. A pokud se mýlím, ať mi paní svoje ne/logické (? ) jednání vysvětlí.

 
18.04.2015 14:18 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Já už se Baruš taky nekoukám pokaždé, jen když mám na to čas a chuť…

Jinak nelze, než s Tebou souhlasit, protože paní se k tomu staví tak, jak jsi vystihla. Nemůže se tedy divit reakcím, kterým se jí dostalo. Zřejmě jsou i v tomto naše zákony opět velmi "dokonalé", když je možné se v posledních pár letech nejdříve zbavit svého, zejména dohledatelného (nemovitého) majetku a pak si klidně požádat o odlužení, které já moc, jak jsem již dříve tady psala za každých okolností neuznávám. Pochopila bych tuto možnost např. v situaci vážného onemocnění, či nějaké nezaviněné opravdu vážné situace, ale obecně toto neberu, neboť hodně lidí toho zneužívá. Navíc si nejsem jistá, zda-li se povoluje oddlužení, když má člověk jen jednoho věřitele, měla jsem za to, že musí mít nejméně 2-3 + být asi 30 dní po splatnosti. Ale nejsem právník…

Ještě mě napadá, zda-li si paní úvěr s manželem brali v pozdějším věku vůbec pouze pro svoje potřeby, jestli třeba nakonec takto nepomáhali svým dětem…

 
18.04.2015 15:07 Uživatel: Věrka62
0-100
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Nevím, kde jste vzala, že jsem garáž věnovala vnukovi. Když jsem stále jediným vlastníkem v katastru, to za prvé. Když teda již chcete poradit, tak fer, prosím. Jednak, když manžel zemřel, zdaleka jsem nevěděla, že to nezvládnu, mohla jsem, ale to je o něčem jiném a když to tady tak čtu, tak ani nemám chut se rozepisovat. Pracovala jsem i v důchodu, a pak jsem o práci přišla dámy. A pokud bych tu garáž věnovala v roce 2012 což nevím jak jste na to přišly, tak by mě neoddlužilii, ano bralo by se to jako podvod. A v roce 2012 jsem ještě nevěděla, že budu žádat o oddluh. A o té garáži  jsem se dozvěděla, právě při vyřizování té insolvence. O tom, že garáž vlastním soud věděl. požádal mě o soudní odhad. který jsem dokládala dvakrát, cena byla stanovena na 55 000Kč. Byla to cena prodejní, protože žiji v obci do 800 obyvatel. Od toho se odvíjí i nájem. Nemám už ani chut se zde svěřovat, ale tu garáž mi nechali z toho důvodu, že by nepokryla celý dluh a jak jsem byla poučena, nikdo nesmí být zvýhodněn. Tak asi tak dámy. Až budete zase chtít někomu radit, tak jste o něco moudřejší. A proto, že jsem se ptala tady na těch stránkách na darování oné garáže neznamená, že jsem ji darovala. Nakonec ještě něco, v mém dotazu šlo o něco docela jiného, než vy pitváte. Toho jste, si ale nevšimly. A těm zálohám ještě musím dodat, právě proto, že jsem platila zálohy velmi nízké, které jsem si snížila, když jsem zůstala sama, abych to zvládla, proto jsem nakonec  doplácela tolik za plyn. Tudíž jsem si zálohy zvedla a mám je nyní vyšší než při podání insolvence. Tím se mi snížila částka, která mi měla zůstat ze zákona. Chápete již o co mi ve finále jde? A odhad na garáž byl zdůvodněn, tak že je to prodejní cena, obvyklá v této lokalitě. Chete to vytisknout?

 
18.04.2015 16:00 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Paní Věrko, čílíte se úplně zbytečně. To, že jste garáž nakonec vnukovi nedarovala, my nemůžeme tušit. Pokud jí máte stále v osobním vlastnictví a má hodnotu 55 000, - Kč, můžete jí prodat a tak si pomoci, aby jste měla co jíst, to se na mě zlobte nebo ne, to není nezbytné vybavení domácnosti. A s těmi zálohami a současnou situací, kdy se Vám snížila částka, která by Vám měla zůstat dle zákona, tak to jste si vlastně bohužel způsobila sama tím, že jste si zálohy nenavýšila včas = před žádostí o oddlužení. Jestli to lze zohlednit až nyní, to netuším, jenže zase, když poukážete na to, že k tomu došlo na základě Vámi nastavených nízkých záloh, tak to bohužel nebude nikoho zajímat, si myslím. A další věc je ten "fiktivní" příspěvek na živobytí v částce 1.000,- Kč měsíčně - to taky nikoho nezajímá, že to máte údajně pouze na papíře = ten je platný a vymahatelný. Takže, já nebo my nemůžeme za to, že jste se neporadila o všem včas, než jste jednala a udělala několik chyb. Když nevím, ptám se a hledám informace - občanských poraden a i bezplatných právních poraden je již poměrně všude dost. A co Vaše rodina? Děti, vnoučata… To jim je jedno, že nemáte co jíst atd. ?

 
18.04.2015 17:59 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Pani Verko, myslim, ze by jste se mela poradit s detmi a najit nejake spolecne reseni. Prece vas deti v takove situaci nenechaji samotnou?

 
19.04.2015 09:44 Uživatel: Věrka62
0-100
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Jak to mám s dětmi a vnoučaty nemám už vůbec chut sem psát. A k té garáži abych prodala, milí asi tak. Když ji prodám musím ty obdržené peníze dát na mimořádnou splátku insolvence, to máte velké nedostatky, když chcete radit. Každý dar, který se dá zpeněžit musím prodat a dát na mimořádnou splátku, každý mimořádný příjem taktéž. Mám štěstí aspon v tom, že dary mi nemá kdo dávat, tak s tím nemám problém. Taky když budu pracovat, což nehrozí, jak je to s prací víte, teda doufám, pokud nežijete jinde než já, tak i ty peníze musím dát na mimořádné splátky. Garáž nemohu ani pronajmout, není u nás ani komu, to je dobře a navíc bych opět musela příjem za ni odevzdat. Mám nárok ji pouze vlastnit, do splacení insolvence s ní nemohu nijak nakládat, pouze ji používat pro vlastní potřebu, jako půdu, kůlnu a podobně. Ještě jednu polopatickou větu… v podstatě mi šlo o to, proč nemám nárok na životní minimum.

 
19.04.2015 10:14 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Milá paní Věrko,

věc se má tak, že to ne my, ale Vy máte velké nedostatky. Jinak byste se nedostala do stávající situace.

Normální člověk by hleděl zaplatit své závazky i za cenu prodeje, ale Vy vidíte štěstí v tom, že není komu ani pronajmout, abyste "nedejBože" nesplatila aspoň třeba část.

A po nás ostatních byste chtěla, abysme Vám z našich daní dorovnávali životní minimum. Tak já zas vidím velké štěstí v tom, že nemusíme.

 
19.04.2015 10:39 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Tak ještě jednou a polopaticky = soud Vašemu návrhu nevyhověl správně proto, protože jste svůj návrh odůvodnila dle Vašich slov takto: "Požádala jsem i soud o zproštění povinnosti platit těch 1000Kč, že mi je NEMÁ kdo posílat." Což je naprostý nesmysl, neboť dle platné, ověřené a vymahatelné smlouvy je Vám má kdo posílat = ten, kdo je ve smlouvě uveden. Jak jsem se dočetla tady  (klikněte) v bodě č. 6, tak tím dárcem dle smlouvy bývá nejčastěji rodinný příslušník.

Jinak naprosto souhlasím s Barčou a jejím příspěvkem předemnou a jen zírám, jak je stát v těchto věcech benevoletní.

 
19.04.2015 12:28 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Jen na okraj podotýkám, že existují i instituce, kde Vám návrh na oddlužení udělají zdarma. Bohužel se v praxi setkávám opakovaně s tím, že lidé za návrh dají X tisíc.

Je to trh s chudobou, ze kterého je mi na zvracení. Nesnáším, když bohatí cizopasí na chudých.  

 
19.04.2015 13:32 Uživatel: Věrka62
0-100
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Díky, za normální odpověd.

 
19.04.2015 12:38 Uživatel: Věrka62
0-100
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Milá paní pletete hrušky s jablky. Psala jsem, že mám štěstí, že mi nikdo nedává dary, tak že je nemusím peněžit. NE. e mám štěstí, že není komu pronajmnout garáž. A po vás nebo po někom jsem tady něco žádala? ! Jestli se tak bere každá,, starost", tohoto druhu, tak je mi z vás na b. tí. A paní Dany přece podejte návrh at zpřísní podmínky pro oddlužení, jestli vám to nějak pomůže. Víte, že každý z nás může podat návrh na zákon. Ještě jednou k té 1000Kč. To není totiž vůbec o benevolenci soudu, ale o sprostárně agentury, která mi řekla, že ty peníze budou pro mě ve finále, S tím ta fikce nemá nic společného. Vy, ale rudo před očima, že se jedná o podvod atd. Tak proto mi nebylo jasné, že nakonec ty peníze dostává stejně správkyně a ne já, chápete o co mi šlo? Myslím, že ne. Já už ted vím, jak to je, ale co je vám do toho. Peskujete mě tady jak malé dítě. Já vím co jsem udělala špatně to za prvé, a ještě jednou podotýkám, že jsem čekala, že někdo bude mít stejný problém, a budu vědět, že to tak je, že nejsem jediná v republice. Pochopil jste jak je to s tou 1000Kč?

 
19.04.2015 13:13 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

… Garáž nemohu ani pronajmout, není u nás ani komu, to je dobře a navíc bych opět musela příjem za ni odevzdat

 

… Poradili mi, abych požádala někoho blízkého, aby mi přislíbil pomoct příspěvkem 1.000 Kč, že je to jen pro soud, že mě tak spíš oddluží, když mi někdo přispěje jako na živobytí …

 

… Ale proč se pozastavujete nad tou tisícikorunou a ne na tom, že když…

 

P. S. Nepeskujeme, ale odpovídáme přiměřeně Vaší aroganci. Bylo by dobré si po sobě přečíst, co jste nám tu sama napsala a nepeskovat Vy nás, že  - my nechápeme, my pleteme jabka a hrušky, my máme velké nedostatky … atd.

A benevolence soudu? Ano, jestliže máte nějaký majetek (např. garáž), tak byste měla napřed prodejem uspokojit aspoň část dluhu a až potom žádat o nějaké milosti (oddlužení) soudy a životní minimum u sociálky.

 

Tak. A teď můžete bl*t dle libosti.

 
19.04.2015 13:32 Uživatel: Věrka62
0-100
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

K té benevolenci, dejte návrh at upraví zákony, at se vám udělá dobře. Musíte dát návrh na zpřísnění podminek. Tam můžete uspokojit své choutky. O to vám jde, dostat lidi co nejníž, tak jen do toho. At se daří!

 
19.04.2015 14:42 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

A přesně  i z těhle důvodů = arogantnímu chování lidí, jako jste Vy, nemám institut oddlužení ráda. Do téhle situace jste se, jako mnoho dalších, dostala sama vlastními nedostatky a chybami. Úvěr jste si mohli pojistit, třeba právě pro tuhle situaci, ve které jste se ocitla - úmrtí jednoho z žadatelů, ztráta zaměstnání apod. Nehledě na to, že pokud vím, jednou z podmínek oddlužení je, mít nejméně 2 věřitele, co nejspíše máte, protože sama píšete: "ale tu garáž mi nechali z toho důvodu, že by nepokryla celý dluh a jak jsem byla poučena, nikdo nesmí být zvýhodněn. ", takže nejde pouze o jednoho věřitele - úvěr, ale musíte mít ještě něco dalšího na splátky, o čem nepíšete. A mě není jasné, ve Vašem věku proč? Musela jste počítat s tím, že se může něco stát - nikdo z nás nevíme, kdy se co může přihodit. Proto by jsme si měli hodně a zodpovědně rozmyslet, jestli si vůbec potřebujeme či budeme půjčovat, protože pak musíme nést také veškerá rizika s tím spojená a né nadávat na šílené podmínky oddlužení nebo na nás, že nám jde o to, dostat lidi co nejníž. Tak tyhle bláboly a obviňování si nechte pro sebe. Stát ani my jsme nad Vámi nestáli a nenutili Vás, aby jste se ve Vašem věku a vůbec zadlužili. To byla jen a jen Vaše volba. Tak nás tu laskavě přestaňte urážet a važte si té velkorysosti státu, že nakonec zaplatíte ze svých dluhů ve Vašem případě pouze 50% s tím, že kdyby jste se informovala včas a na správném místě, tak byste zaplatila dokonce jen 30%. A to je pořád ještě málo a špatně?  

 
19.04.2015 17:37 Uživatel: Piškot
Věk:  54
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Taky mám někdy pocit, že dlužníci si neuvědomují, že to oni si vzali půjčky a pak, když to nevyjde,  tak však to nějak dopadne - stát se postará.  A naneštěstí to hodně dlužníkům vychází.  Onehdy se zde psala jedna paní,  kde muže získat půjčku,  když jí už nikdo nechce půjčit.  Nechtěla slyšet rady,  že je to cesta do pekel. A asi před měsícem zde mladý muž psal,  že si pořídil dítko, aniž by jeho partnerka věděla o skutečné výši jeho dluhů, prý rodinu nešidí. Tito lidé se poté diví a skoro rozčilují, že jim "seriózní" ústavy či úřady nechtějí rozumět a pomoci jim podle jejich představ. A naneštěstí I stát mění  zákony, které umožní čím dál tím více lidem chovat se nezodpovědně.  

 
19.04.2015 18:14 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Cely system pujcek a kreditu je staveny na financni negramotnosti zakazniku. Spousta lidi si neuvedomuje, ze jim v zivote nikdo nikdy neda nic zadarmo, naopak, ze na nich chce kazdy jenom vydelat. Vsechny ty vyhodne nabidky bezurokovych pujcek a podobne, to maji velice dobre spocitane a pouzivaji dost tvrde sankce pri neplneni splaceni. Clovek si mysli, ze jemu se nemuze nic stat. Staci ale, kdyz clovek z nejakeho duvodu onemocni, nemuze vykonavat sve povolani, kdyz v manzelstvi vypadne jeden vydelek. To uz je problem tady. Pri neplneni splatek dluhy rostou velice rychle a clovek se dostava do insolvence driv, nez se nadeje.
Nedovedu si predstavit, na co si v dnesni dobe clovek musi tak nutne brat pujcku? Pokud ma strechu nad hlavou a ma co jist, da se obejit bez spousty ostatnich veci. Samozrejme existuji vyjimky. Clovek by si mel byt vedom sve schopnosti splacet a zajit jen tak daleko, na co skutecne realne ma.

 
19.04.2015 22:11 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Kdo jsi bez chyby-hoď kamenem!   Já bych rozhodně neházela.

 

 
24.04.2015 09:54 Uživatel: cdcdcd
Věk:  50
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

těžko obviňovat soudy a stát z něčeho, zač můžete sama. Vědomě jste udělala podvod - muselo vám být jasné, že u ověření podpisu lžete i před soudem, tak teď co čekat?  

 
15.05.2015 09:49 Uživatel: Proka
Věk:  25
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Zkuste si vzít nějaký překlenovací úvěr nebo jinou půjčku na vyřešení těch problém. Můžete mrknout sem na nějaké tipy.

Nedovolená reklama ve webu, porušení pravidel webu - bod č. 1.
Odkaz smazán správcem webu.
Děkujeme za pochopení.

 
17.05.2015 14:03 Uživatel: Věrka62
0-100
Téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Text uživatele: 

Velmi děkuji za radu, ale myslíte si o mě, že jsem padlá na hlavu? Že bych ještě udělala takovou pitomost? Raději budu živořít než bych si vzala ještě někdy půjčku. Neměla jsem již vůbec chut reagovat na cokoliv, ale na tohle jsem musela.

 

 

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Podmínky insolvence - malí dlužníci trpí a lidi co rozkrádají miliardy se smějí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny