Téma: Vymáhání vypůjčených peněz po bývalém příteli

24.04.2011 17:54
Uživatel: misinda
Věk:  31
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Během vztahu jsem příteli půjčovala na jeho dluhy, které měl už předtím než jsme se poznali. Sliboval, že mi vše vrátí. Časem přestal dávat i na společnou domácnost a dokonce začal utrácet peníze v hernách. Po složitém rozchodu za mnou chodil dál žádat o půjčky, i když menší, a já mu zase pomohla. Hrozí mu druhá exekuce a opět neplatí v jiném bytě nájem, nemá ani na jídlo. Poslední půjčka byla nedávno s tím, že mi tyto peníze vrátí do pěti dnů. Samozřejmě nic nevrátil. Já už také nic nemám, platím vysoký nájem, vše sama a v práci jsem od nevidím do nevidím, abych měla na jídlo. Nikdy jsem si nemyslela že se dostanu do téhle situace zrovna já. Vždycky jsem si vše plánovala a hlídala, ale láska zaslepý a pomoc druhému je pro mě morální věc. Bohužel jsem tvrdě narazila. Dluží mi 11500kč, a to jsou pro mě těžce vydělané peníze za víc jak jeden měsíc v práci. :( Nemám sním žádnou smlouvu. Může mi prosím někdo poradit co mám dělat, abych je od něj dostala? Díky.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.04.2011 18:30 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Vymáhání vypůjčených peněz po bývalém příteli
Text uživatele: 

Jsou dvě varianty, ale ani jedna není jednoduchá.

Pokud Vám svůj dluh uzná, můžete ho po něm vymáhat a to v krajním případě i exekučně.

Pokud dluh nepřizná, Vy budete muset unést důkazní břemeno v případě, že po něm dluh budete vymáhat. Unést ho v tomto případě, kdy nemáte zřejmě žádné důkazy, že jste mu peníze předala a že nešlo o DAR, ale o DLUH, bude velmi těžké. Výsledek soudního sporu je nejistý. 

Pokud chcete, obraťe se s dotazem na bezplatnou právní poradnu online, ale obávám se, že dostanete od právníků poradny zcela stejnou odpověď. 

Nechci Vaši situaci zlehčovat tvrzením, že člověk ztratí v životě víc než těch 11 tisíc, ale tentokrát je má poznámka asi na místě. Osobně, pokud bych půjčení peněz nemohl dokázat a dlužník by dluh neuznal, bych žalobu na vrácení dluhu nepodával.

 
24.04.2011 18:45 Uživatel: Misinda
Věk:  33
183421_125897480756762_125893740757136_314483_4471058_n.jpg
0-100
Téma: Vymáhání vypůjčených peněz po bývalém příteli
Text uživatele: 

Děkuji za odpověď. Ano, o peníze jsem přišla a je mi to líto, ale horší pro mě je to, že člověk vtu chvíli pro mě nejblžší dokáže takhle ranit a využít situace a důvěry. Víte takhle totiž člověk ztratí důvěru i v ostatní.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vymáhání vypůjčených peněz po bývalém příteli
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny