Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?

29.07.2014 21:26
Uživatel: Jara8484
Věk:  16
Odpovědí na téma: 18
Text: 

 Zdravím,

děkuji, že mám to možnost anonymně sdílet moje trápení. Nevím kam přesně tohle vlákno zařadil, protože se bude jednat o článek s více problémy, zařadil jsem ho do záporných pocitů, snad to nevadí.

 

Moje inteligence

Od mala jsem měl ve škole potíže, problémy na druhém stupni byly, možná ne tak velké, ale stále byly. Před školou jsem dělal různé věci: rozebíral jsem elektroniku, mixéry, kulmy, autíčka na dálkové ovládání a snažil jsem se zjistit jak fungují. V 4 letech jsem samozřejmě tak chytrý nebyl, jenom jsem to tak různě podle fantazie zapojoval žárovky, kabely a hrál si. Jako malý jsem nechtěl být supermanem, ale elektrikářem. Na prvním stupni jsem měl problémy, přesto, že to zrovna prestižní škola nebyla, šli jsme k odbornému poradci. Zjistili mi ADHD, dyslexii a dysortografii, k tomu mi řekli, že to neovlivňuje inteligenci, přesto si myslím, že ovlivňuje, abych se cítil líp, mě osmiletému klukovy, dítěti řekli, že jsem uvědomělí, že jsem jako 15 Letý kluk, v tu dobu, jsem slyšel rodiče mluvit, něco o sebevědomí a chválení a došlo mi, že mi to řekli jenom proto, abych se necítil špatně, protože mám poruchu učení. Sebevědomí jsem ve škole malé měl, protože mi nešel žádný předmět a ve všem jsem byl podprůměrný, stále jsem.

 

Zde na SŠ, v přítomnosti, v prváku na průmyslové škole, jsem zjistil svoje slabiny, které tkví takřka ve všem, co děláme. Může to být čeština, tělocvik, matika, fyzika, ve všem se dá najít moje slabina, a to je ta, že jsem ve všem podprůměrný, a nemám ani žádný talent. Nejde tu už ani o dyslexii, i kdybych jí neměl, tak jsem stále podprůměrný student. Pomalu počítám, mnohdy i špatně, velmi špatně vyslovuji angličtinu, nikdy jsem nenapsal diktát alespoň na 4. Nikdy jsem nebyl chytrý, trošičku mi jde Informatika a fyzika, ale přesto, je to nic, spíš mi jde průměrně. Na testy se musím učit dlouho a na některé předměty to ani nepomůže a ztrácím motivaci, cítím se podřadně. Myslím, že v budoucnu zjistí, jak opravdu hloupý jsem.

 

Můj vzhled

Vzhled samozřejmě není všechno, ale je to to první co nás na člověku zaujme. Měřím 168 cm a vážím 54 kg. Nevím co mi víc vadí. Vadí mi moje váha, ale na rozdíl od výšky váha je řešitelná. Je mi možná 16 a možná, že ještě vyrostu, o 2 cm, víc ne, doktorka mi předurčila konec dříve a rodiče jsem již přerostl. Nemusím číst dlouhé stránky, abych zjistil, že se holkám libí zdatní vysocí chlapy, já mám svojí výšku, jsem možná stále kluk a ano jsou i nižší, ale moje výška už jiná nebude a většina žen je vyšších než já a stačí se po-rozhlédnout, kouknout do mé třídy a vidím, že jsem nejmenší, menšího jsem ještě neviděl. Jsem dost chlupatý s čímž nic neudělám, holit celé tělo nebudu a ani to není reálné. V obličeji nejsem nějak hnusný, spíš hodně nesympatický. Nemyslím si že budu mít, třeba i v budoucnu nějaký vztah. Nevím jak by mě někdo mohl mít rád, jak bych se někomu měl líbit, nejde tady o to, že bych chtěl být s holkou, jde tady o ten pocit, že s ní můžete být, a ne že jste ten, který je odhání, a i kdybych se choval sebe líp, stejně budu pouze kamarád.

 

Obecně

Jsem dost tichý, mlčenlivý jedinec. Mám strach mluvit, mluvím poměrně potichu, nervozita, doma mluvím normálně. Nemám přátele, ani nevím jestli nějaké chci. Samozřejmě se nikam neřadím, ale jestli tu je někdo, kdo ten test zná, tak podle MBTI jsem INXJ (na okraj). Neumím s lidmi mluvit, a ani nemám důvod, kromě toho se v mluvení zlepšit, protože to společnost vyžaduje, mít přátel. Nemám už žádný cíl, nevím jestli chci jít vůbec na VŠ, protože si myslím, že jí nezvládnu, SŠ chci udělat, ale ta jde i s trojkami ne? Vždycky jsem chtěl být inženýrem, ale takový člověk, jako já na ČVUT? to asi ne. Možná kdybych se hodně snažil, ale v práci by na to rychle přišli a byl bych stejně u pásu… nejspíš. Moje povaha je dost impulzivní. Ve škole dělám pohodáře, perfektní role, kde vás nikdo neobtěžuje. Ani nevím co o s sobě napsat, jsem dost uzavřený, a nejspíš toho ani moc není. Nejdou mi sporty, dílny, hudba, nic, nevím co bych měl dělat, nemám na nic talent a ve všem jsem dost podprůměrný. Kdybych měl přítele, holku, tak to jsou chudáci. Mezi moje koníčky patří programování a to montování, ale nejsem žádný programátor, a žádný talent přes techniku.

 

Lidé mají větší problémy.


Snad pro mě máte spasení, díky za předčtení a prosím omluvte chyby.

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2803x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem podprůměrný ve všem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.07.2014 12:18 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Na to, že jsi dys. jsi to napsal dost slušně. Můj názor- tvá výšla není hendikep,   mám stejně vysokého přítele a znám pár kluků ještě menších. , všichni mají partnerky. Co se týká chytrosti- k čemu je mi, že vím, co napsala Němcová, ale neumím vyměnit žárovku? Najdi si něco, co tě baví a tomu se zkus věnovat co nejvíc. Třeba z tebe vyroste úspěšný chlap. Ale chce to trošku sebevědomí a ty žádné nemáš.

 
30.07.2014 17:26 Uživatel: Jara8484
Věk:  16
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Díky, něco si zkusím najít.

 

Možná je to tím sebevědomím.  

 
30.07.2014 12:23 Uživatel: malenka
Věk:  30
1397585025_07291.jpg
0-100
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Jaro8484,

máš před sebou ještě spoustu času a můžeš mi věřit, že všechny věci, které jsi výše vypsal se zlepší nebo prostě nějak vyvrbí, uvidíš. Jestli ti můžu poradit, nesrovnávej se s ostatními, vždycky najdeš někoho, kdo je lepší, raději se zaměř na sebe a když se ti něco povede, v něčem pokročíš kupředu, zaznamenáš i malý úspěch, měj ze sebe radost.

 

Inteligence - nepřipadá mi, že bys dělal nějaké velké množství chyb, mnozí píší mnohem hůř. Tvůj text je čitelný, srozumitelný, stylisticky na více než dobré úrovni. Pokud nechceš být spisovatel nebo učitel češtiny, můžeš být v klidu. Píšeš o škole, že ti tolik nejde učení, nepíšeš o třeba, jestli jsi zrušný manuálně. Jestli ano, je to v dnešní době velmi ceněná věc. Píšeš, že bys chtěl být inženýrem. Není nic ztraceno, máš ještě 3 roky na to, abys zjistil, který obor tě nejvíc baví a našel tu správnou motivaci k přípravě na vš. Trojky na SŠ jsou normální, u náš šli na VŠ i kluci, kteří měli sem tam nějakou tu 4. Naši třídní premianti (včetně mě) to většinou nijak daleko nedotáhli, známky nejsou tak důležité. Učit se musí všichni. Kdo tvrdí, že celou noc před písemkou chlastal a přesto má 1, tak kecá!

 

Vzhled - Kluci dospívají později, výška 170 bude ok, není to tak málo a už vůbec to nebude vadit, pokud se třeba trochu vysportuješ. Píšeš, že ti nejde sport, můžeš se ale zaměřit na sporty, které ti zlepší fyzičku a vzhled (cyklistika, nějaký bojový sport, nebo prostě jen fitko, tam nemusíš mít vůbec žádný talent).

 

Máš na sebe velké nároky, to je někdy dobře, ale někdy to člověka moc tíží. Dej si třeba pro začátek nějaké menší cíle, když jich dosáhneš, zvedne ti to sebevědomí a budeš mít motivaci pokračovat dál. alt Důležité je najít činnosti (ve škole, i ve volném čase), které tě budou bavit, těm se věnuj naplno.

 

Držím ti palce!

 
30.07.2014 19:39 Uživatel: Jara8484
Věk:  16
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Musím věřit, že to lepší bude, jinak se na tomhle bodu bez motivace, nic nedělání a nechuti do učení nikdy nezbavím.

 

Manuální práce mi nejdou, určité věci jsou pro mě obtížné např. pracování se železem mi nejde, něco mi de, ale nemyslím si že se s tím mohu uživit a jsem k tomu těžký astmatik, zapomenul jsem to napsat, takže dlouhé jízdy na kole (které ani nemám) nemůžu provozovat, na to se musím připravovat.

Sport typu bojového umění si neumím představit, nejde o to, že proti tomu mám nějaké výhrady, ale jsem na takové věci nemotorný, tancování, chvaty, je to skoro to samé, a jsem na to dost nemotorný. Do posilovny se stydím jít, možná to bude muset stačit doma.

 

Velké nároky pro sebe, pro někoho naprosto normální, třeba i podprůměrný cíl, pro mě nejspíš velký, což samo o sobě může být prohrou. Musím najít něco, co mi to sebevědomí zlepší, jenom musím najít co, díky.

 
30.07.2014 22:08 Uživatel: malenka
Věk:  30
1397585025_07291.jpg
0-100
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Každý člověk je jedinečný a každý člověk je osobnost, i ty jsi. Časem přijdeš na to, v čem jsi dobrý. Podle mě je nejdůležitější, aby ti to dělalo radost. Mě, jak něco nebaví, tak se to nikdy nenaučím a nejde mi to. Kdybys chtěl vážně cvičit doma, já jedu podle knížky o cvičení s vlastní vahou, můžu jen doporučit, výsledky jsou vidět. Časem si třeba troufneš i na posilovnu. Neboj se postupovat po malých krůčcích, myslím ve všem, nejen v cvičení. Jo a ještě něco, spousta lidí hledá důvody, proč něco nejde, místo, aby hledali cesty, jak to udělat. Zkus se nad tím zamyslet.

 
30.07.2014 12:32 Uživatel: salvation
Věk:  19
0-100
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Ahoj

Nevím jak přesně začít, tak doufám, že pochopíš, co jsem chtěla hlavně vyjádřit

Když začnu od začátku - skutečně to nijak nesnižuje inteligenci… Střední škola se dá zvládnout a i vysoká - ale bude to určitě náročné Na druhou stranu - je to náročné pro všechny a bez boje se nemá cenu vzdávat - přinejhorším to jen zkusíš a nebudeš si to potom za nějakých 20 let vyčítat Podle mě jsi celkem chytrý a vnímavý, alespoň tak na mě působíš

Co se týká vzhledu a povahy, docela to spolu souvisí… Všichni si můžou najít a udržet nejen přátele ale i holku/kluka Jen jde o to, nebýt tak nepřístupný, nechat je tě doopravdy poznat, ne se toho bát, o tom přece přátelství je, znát toho druhého, důvěřovat mu Ale samozřejmě nesnažit se dělat ze sebe někoho jiného, falešní přátelé jsou horší než žádní Já sama jsem podobná jako ty, ale mám pár blízkých přátel, se kterými se podělím o spoustu věcí…

Žádné spasení ti asi nenabídnu, ale podle mě ani nemáš problémy, ten problém je jen jeden - zkusit zbýt trochu sebevědomý a nesnažit se srovnávat se všemi okolo Vím, že to zní jednoduše a taky vím, že to jednoduché není… Ale budu ti držet palce

 
31.07.2014 22:30 Uživatel: Jaroslav487
Věk:  16
0-100
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

 

Mým problémem je, že si myslím, že nemůžu nic nabídnout, což je z části pravda - nejsem vtipálek, a nemám žádné historky a podobné věci, nevím o čem se dá bavit, snad to jednou.

 
03.08.2014 17:25 Uživatel: salvation
Věk:  19
0-100
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

To určitě ne, každý má co nabídnout minimálně to přátelství, to každý potřebuje  

Člověk nemusí být vtipálek ani bavič nebo něco takového lidi si tě budou všímat, jen je musíš mít kde potkávat a jak říkám, potom se netvářit příliš uzavřeně, aby je to neodradilo )

 
30.07.2014 19:50 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Jaro, soude podle tveho vyjadrovani, mi spis na svych 16 pripadas jako nadprumerne inteligentni kluk!
Myslim, ze vsechno moc resis a ze tve problemy souvisi s tvym nizkym sebevedomim. Nechtej se srovnavat s ostatnimi, zustan svuj, i kdyz budes treba odlisny. Hlavne si najdi neco, co te bavi. A kdyz nepujdes na VS, svet se nezbori. V 16ti si zacinas hledat cestu zivotem, neni to lehke obdobi.
Ale ty to zvladnes. My ti tady vsichni budeme drzet palce a budem se tesit na tve veselejsi prispevky!!

 
31.07.2014 22:27 Uživatel: Jaroslav487
Věk:  16
0-100
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Díky Ličtičko, snad někdy v budoucnu .

 
31.07.2014 22:43 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Pokud nevis, o cem se bavit, tak si vyber nejaka lehka vseobecna temata, kdy se kazdy chytne.
Treba mobil, operator, PC, nejaka hudebni skupina, skola, auta, proste neco, k cemu kazdy muze dodat aspon jednu vlastni zkusenost.
Moje kamoska odesla v 16 z domova, odesla z vesnice do mesta a mela ten samy problem. Byla nezkusenou cizinkou ve velkomeste. Jako prvni prave trenovala small talk, a pak uz slo vsechno samo. Ale napred na sobe musela zapracovat, aby ji lidi neprehlizeli. Zacla delat karate a seznamila se s prima lidma.
Tak Jaro, pristi rok touhle dobou…

 
31.07.2014 22:58 Uživatel: Jaroslav487
Věk:  16
0-100
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Musím si najít něco jiného, co nejsou jenom věci okolo počítače a začít něco dělat. Opravdu nevím co by mě bavilo a co by mi dělalo radost, mohl bych u toho potkat lidi. Už brouzdám internetem, ale vždy to má nějaké ALE.

 
01.08.2014 06:54 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Tak seber kolo a vyraz ven, treba na koupaliste. Tam si procistis hlavu.

Nebo zacni neco sbirat a zucastnuj se ruznych burz.
Muzes taky jet na tabor s detma jako praktikant.
Pokud se zavres doma se svym PC, tech problemu se nezbavis nikdy.

 
04.08.2014 22:56 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Jardo, na to, jak stabilní nebo nestabilní budeš mít astma má hodně vliv i psychika. No a ta Tvoje je na bodu mrazu, když vidíš všechno tak černě, špatně a negativně. To, že jsi ve všem podprůměrný, říkáš a tvrdíš jenom Ty. Protože pokud Ti v 8 letech (v době, kdy Ti diagnostikovali ADHD, dyslexii a dysortografii) odborníci řekli, že jsi jako 15ti letý kluk, nemůžeš být ani omylem podprůměrný. A ADHD + SPU opravdu neovlivňují inteligenci.  

Jen mi není jasná jedna věc. Každé dítě má buď k něčemu nějaké vlohy nebo je schopno nějaké činnosti. Dělal jsi od mala vůbec něco jiného, kromě chození do MŠ, ZŠ a SŠ? Vedli Tě rodiče k něčemu? Nevěřím tomu, že nejsi ničeho schopen alt

 
05.08.2014 10:31 Uživatel: Jaroslav487
Věk:  16
0-100
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Jak, jsem psal, chtěl bych být inženýrem, baví mě elektrotechnika, ale je to těžké, ještě k tomu se tam uchytit, dostat na VŠ alt.

 

Odborníci mi lhali i v nemocnici, až potom co my dali dráty nosem do krku, mi řekl co udělali , dětem se nic neříká.

 
06.05.2016 17:46 Uživatel: Tupec
Věk:  18
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

 

Mám úplně ten stejnej problém jak si tady psal ale tobě hodně přeju ať jseš na tom líp.

 
07.05.2016 08:11 Uživatel: Dara007
Věk:  33
500-1000
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Ahoj alt  holku kluk neokouzlí svým zevnějškem, ale svou osobnosti. O vzhledu vztahy vůbec nejsou!!!!   I takový obyčejný kluk může mít omotaných holek kolem prstů mnohem víc, než náky supeman nebo kluk který vypadá jako Ricky Martin  alt   Mě samotné víc okouzlili muži, kteří nejsou ideálem krásy, a těch pěkných si ani nevšimnu alt  Pro mě je u chlapa důležitá víc osobnost, než vzhled. A tak je to u každého. Na to časem určitě příjdeš.

 

což se týče školy, se špatnými  známkami si nedělej absolutně hlavu!!!! V životě se tě nikdo nebude ptát na to, jaké jsi měl ve škole známky.   Hlavní je, že prolezeš a dostaneš se tam, kde potřebuješ. To nejdůležitější máš - cílevědomost a vytrvalost.

 

Nemáš proč mít nízké sebevědomí. Je ti krásných 16 let, celý život máš před sebou a věřím, že bude moc hezký alt

 
07.05.2016 08:14 Uživatel: Dara007
Věk:  33
500-1000
Téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Text uživatele: 

Ještě dodatek - na talent se taky nedívej. Důležitá je vytrvalost, cílevědomost a pracovitost - tím můžeš předčít ty, kteří talent mají. Někdy je talent na překážku, protože ti co ho mají si často řeknou, že nemusí nic dělat, a nakonec je ti kteří ten talent neměli svým výkonem předčí  alt a to hlavně proto, že si to museli více vydřít alt  a pokud jsi cílevědomý, vytrvalý a pracovitý, tak by to snad u tebe neměl být žádný problém alt

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem ve všem podprůměrný - co s tím mám dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 174x
Chci umřít 2 538x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 649x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 830x
vrati mi vse osud? 4 720x
Uzavřená do sebe 8 728x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 710x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1237x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 585x
Proč nikoho nezajímám 6 1083x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny