Téma: Málem jsem zabil svou kolegyni dnes v noci v práci - cítím se hrozně

13.02.2018 11:12
Uživatel: MartyS
Věk:  28
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Když jsem šel do práce na noční dvanáctihodinovku, tak jsem věděl, že mě jako skladníka čeká ta klidnější část mého zaměstnání. V noci nebudou přijíždět kamióny s materiálem a ve skladech nebude takový blázinec jako přes den a tak mám víc klidu při manipulaci na retrucku (tj. manipulační technika). Také se snižuje nebezpečí úrazu či nehody, ale rizika vždy nějaká zůstávají. Proto by na prvním místě mělo vždy být zdraví každého z nás, než sebevětší množství odvedené práce. Já osobně bych o bezpečnosti při práci zvládl z fleku hodiny přednášet a v praxy se podle toho snažím taky bezpečně rozhodovat. Nechci zranit sebe ani své kolegy, ale vrátit se z práce domů živ a zdráv.

O této šichtě měl však být opak pravdou a mou pohodlností jsem mohl zabít svou kolegyni.

Ke konci šichty brzo ráno, když jsem byl po celé noci unavený, mi zbývalo vyskladnit poslední objednaný materiál a dodat ho do výrobní haly. Materiál byl v tzv. gitter boxech (kovových bednách), které stály na sobě po šesti a takový komíny z beden u toho stály těsně nalepené ještě dva, viz. přiložené foto. Mimo to byl prostor pro manipulaci okolo dost stísněný a tak jsem se rozhodl nabrat boxy neobvykle z boku namísto nabrání z čela. A tímto rozhodnutím jsem změnil vše následující. Potřeboval jsem materiál, který byl v boxu úplně dole a něm stálo ještě dalších pět. Začal jsem tedy zvedat všech pět naráz a nabráním z boku jsem zajistil výšce zvedaného břemene slušnou stabilitu a začal pomalu zvedat a pozoroval zda sedí boxy na vydlích rovně, než se rozhodnu je odložit bokem a vzít si ten ktery potřebuju. Jen co jsem ale vidle přizvednul ještě o trochu víc, nebylo vidět, že zároveň omylem zvedám další komín stojící těsně za ním a jen malým koncem vidlí a tak jsem netušil, že se ode mě začíná náklánět a že celý spadne na kolegyni, o které jsem vůbec nevěděl, že na druhé straně cosi sbírá v podřepu ze země. Vědět o ní, že je tak blízko, ale přesto ji nevidím, tak bych ji vyhnal. A než jsem sotva začal s manipulací postupovat, tak se vše ve vteřině sesypalo jak domeček z karet. Já vůbec v tu chvíli nevěděl co se vlastně stalo a proč se to stalo. Stále jsem viděl pouze za sebe a až když jsem slezl ze stroje šlo vidět, kde jsem udělal chybu. Po celou dobu jsem nic neviděl a řídil se jen tím zvedaným komínem a tak stejně neviděla nic má kolegyně dřepící na druhé straně, která zády ke mě pouze slyšela, že něco dělám, ale neměla důvod se bát a tak tam setrvala. A přesně v tu chvíli, kdy jsem nevědomě začal náklánět celý stoh na ní a tiše začal padat, tak jí prý podle jejích slov něco přikázalo nebo řeklo, ať se ohlédne za sebe a to ji na poslední chvíli dovolilo ještě uskočit před tunou padajícího kovu. Chyběly centimetry od vážného úrazu jen kdyby se ohlédla o vteřinu déle. A kdyby chybělo to její vynucené ohlédnutí, tak neuskočila vůbec a ji by to zabilo. Naštěstí se stalo něco tak rozhodujícího a já ji mohl vidět po tom všem sedět za spadlou kupou sice vyděšenou, ale zdravou a živou. I já byl v tu chvíli v šoku, protože jsem naprosto nechápal, co tam ona dělá. Po chvíli mi řekla, že tam sbírala vysypaný materiál a že měla náhlý pocit, že je v nebezpečí a ohlédnutím za sebe viděla naklánějící se komín, který na ni padá.

Neměla ani o desetinu vteřiny více času a musela zareagovat a uskočit. Věděla o mě, ale já nevěděl o ní a také to mé rozhodnutí ulehčit si práci na úkor bezpečnosti mohlo dopadnout tragicky a nikdy bych si v životě nemohl odpustit, že k vůli poslední práci, kterou jsem chtěl mít rychle hotovou musel zemřít člověk.

Proto prosím při jakékoli činnosti věnujte vzájemné kontrole a přesvědčte se, že se vše děje tak, jak chcete a máte to pod kontrolou.

Zdraví nám už nikdo podruhé nedá.

Tak práci zdar a rukám klid.  

,

,

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2110x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: V práci jsem ohrozil na životě svou kolegyni, jen zázrakem se nic vážného nestalo.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.02.2018 16:19 Uživatel: voda
Téma: Málem jsem zabil svou kolegyni dnes v noci v práci - cítím se hrozně
Text uživatele: 

Omlouvám se, ale vzhledem k tomu, že si nejsem jistá, zda i tento můj příspěvek neupravil admin, mažu.

 
12.03.2018 19:44 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Málem jsem zabil svou kolegyni dnes v noci v práci - cítím se hrozně
Text uživatele: 

Na stránkách www.MojeStarosti.cz jsou mazány a případně vhodně upravovány pouze příspěvky nevhodné, vulgární, reklamní. Pro případ nepochopení doporučuji nastudovat Pravidla webu.

 
14.02.2018 08:58 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Málem jsem zabil svou kolegyni dnes v noci v práci - cítím se hrozně
Text uživatele: 

… protože jsem naprosto nechápal, co tam ona dělá. Po chvíli mi řekla, že tam sbírala vysypaný materiál…

Myslím, že pokud by šlo o vinu, jste na tom tak nějak stejně. Mělo by to být ponaučením pro oba.  

 
14.02.2018 17:10 Uživatel: Marie1954
Věk:  64
Téma: Málem jsem zabil svou kolegyni dnes v noci v práci - cítím se hrozně
Text uživatele: 

Asi byli v pohotovosti všichni strážní andělé. Poděkuj jim za to.

 
05.09.2018 10:15 Uživatel: marika.k
Věk:  59
0-100
Téma: Málem jsem zabil svou kolegyni dnes v noci v práci - cítím se hrozně
Text uživatele: 

Někdy unikneme nebezpečí, ani o tom nevíme, někdy je to jen o fous a uvědomíme si, co se mohlo stát. Věřím v Boha i v anděly strážné, a tak jim děkuji, že mě chrání. Staly se mi už  minimálně čtyři těžké nehody, kdy jsem mohla zemřít, nebo skončit na vozíku apod. Ale vyvázla jsem, i když ne bez zranění, ale žiju, pracuji a jsem vděčná za ty dary. Posledně jsem spadla z výšky na beton a tam se asi andělé hodně zasloužili o to, že jsem spadla docela šťastně a "jenom" se mi rozlámal obratel, ale mícha zůstala v pořádku a jsem OK. Kdybych spadla jakkoliv jinak, mohlo to skončit mnohem hůř.

Vidíš, že Tvoje kolegyně ještě měla zůstat naživu, ještě má tady na světě své úkoly, a Ty jsi byl taky uchráněn průšvihu a budeš víc opatrný.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Málem jsem zabil svou kolegyni dnes v noci v práci - cítím se hrozně
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3591x
Chci umřít 2 3315x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1563x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1599x
vrati mi vse osud? 4 1468x
Uzavřená do sebe 8 1686x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1619x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2276x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1279x
Proč nikoho nezajímám 7 2960x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny