Téma: Mám práci a přesto nejsem pořád šťastná a spokojená se svým životem

16.06.2014 22:15
Uživatel: Marky
Věk:  22
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý večer,

 

nějakou dobu jsem se rozhodovala, zda se Vám svěřit se svými pocity a přát si radu či názor. A to dokonce pod svým "pravým" (není přeci úplné, proto ty uvozovky) jménem. Ale udělám obojí.

 

Není to tak dávno, co jsem sem psala, že jsem bez práce a nevím, co bude, že nevím, co s časem. Dneska práci mám a pořád brblám. Jsem samozřejmě ráda, že ji mám (opravdu - hodně si vyčítám svoje pocity a bojím se, že ji ztratím, být nezaměstnaná je horší). Neberte mě tak prosím za "flákače", pracovat chci. Nicméně - zase je něco špatně. Dodělala jsem školu, mám dobrý bydlení. Ano, chybí mi kamarádi, ale měla bych se víc snažit s nimi bý v kontaktu (s novými lidmi). Jenže jsem tak líná. Dělám krátký a dlouhý týdny, spíš ty dlouhý, v práci jsem 13, 14 hodin. Je to práce servírky v krásný kavárně. Jsem hodně unavená, neumím si představit tam být dál. O volnu spím nebo jen tak sedím. Ale chodím i ven, dělám si radost, jen ji necítím tak, jako dřív. Asi. Dřív jsem byla zase smutná, že práci nemám, že nevím, co bude, byla jsem tak sama.

 

Proč je pořád něco špatně? Mám opravdu takovou špatnou povahu, že brblám? Umím být šťastná, vážím si maličkostí (venku svítí sluníčko třeba). Ale tohle mě hodně unavuje. Jak se zbavit myšlenek "co bude dál"? Bojím se o práci, bojím se, že v ní zůstanu dlouho a pak nic nenajdu. Nechci dělat servírku do konce života, přijde mi to jako nenaplňující zaměstnání ("a tak donesu kafe a to udělám ještě xkrát za den - a co z toho? ).

Prosím, co mám dělat. Ať zaměstnám hlavu, nebo ne, stejně mám ten pocit. Že nechci chodit unavená a smutná z práce. Vždyť je život tak krátký.  

 

Děkuju.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2380x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Tak proč už nejsem konečně šťastná?!
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.06.2014 22:48 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Mám práci a přesto nejsem pořád šťastná a spokojená se svým životem
Text uživatele: 

Vlastně Ti poradit neumím, tenhle pocit tak ho popisuješ neznám.

Mezi jinými pracemi jsem dělala chvíli i tu servírku a ve své podstatě mi přišla v určitém ohledu stejná jako kterákoliv jiná práce co se týká pocitů. Samozřejmě každá práce má jinou náplň, to ano, ale pocity - přístup k práci ten nemusí být rozdílný.

Osobně mě každá práce svým způsobem nějak bavila a navíc tohle je práce s lidmi, není jen o "donesení kávy". Jsi ten člověk který může těm které obsluhuje, tím pádem i sobě, udělat den hezčím.

 

Pořád přemýšlím  nad tou radou, ale nic jsem nevymyslela. Myslím si, že mít rád práci-brát ji tak nějak jako koníček, to se asi nedá vnutit, ani naučit. Já jsem holt měla to štěstí, že pro mě každá práce byla menším či větším koníčkem.

Tak snad jen jednu radu, zkus si najít takovou práci, která pro Tebe bude něčím víc než jen nutným zlem potřebným k životu.

 
17.06.2014 19:15 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Mám práci a přesto nejsem pořád šťastná a spokojená se svým životem
Text uživatele: 

Ahoj Marky, možná je to o té únavě? Únava způsobuje starosti. Musíš si najít způsob jak jí předcházet. Jak píše Veselka něco proti nudě v práci a hodně pro odpočinek po práci. Napadá mi třeba když přijdeš domů, dát si "dvacet" a pak ven, aktivní odpočinek. Někdy i ten večírek nebo plavání.

 
18.06.2014 00:39 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Mám práci a přesto nejsem pořád šťastná a spokojená se svým životem
Text uživatele: 

Děkuju za radu, jenže jsem v práci v průměru 13 hodin, krátký, dlouhý týdny, ale spíš ty dlouhý (opět v průměru 4 dny v týdnu). Jsem strašně unavená a nemám na nic náladu. Bojím se odejít, že zase budu bez práce (rok jsem brigádničila i právě tady na tom místě, u toho si dodělávala Bc.). Nevím, co dál.

 
18.06.2014 21:29 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Mám práci a přesto nejsem pořád šťastná a spokojená se svým životem
Text uživatele: 

Neboj, něco jiného si najdeš, ale odpočívej, ať máš lepší náladu! Práce není celý život. Je to jen jedna zkušenost. Hledej dál. Držím palce! Jo a je prima, že jsi tak mladá a už máš Bc. Nemohla bys třeba odjet do zahraničí?

 
19.06.2014 05:45 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Mám práci a přesto nejsem pořád šťastná a spokojená se svým životem
Text uživatele: 

Já myslím Marky, že Tvoje nespokojenost neplyne ani tak z profesního života, jako z toho soukromého. Ta lenost, nebude lenost, ale spíš otrávenost z neaktivního života v době volna.

Zkus si najít nějaký kurz, nebo sport, prostě něco, kam budeš pravidelně docházet a budeš v kontaktu s lidmi. Vybuduješ si tak další vztahy, které Ti můžou pomoct i v hledání dalšího místa v životě. A třeba i pracovního.

Já si nemyslím, že práce kterou děláš Tě činí nešťastnou. Myslím si, že právě ta nespokojenost sama se sebou, nechuť do něčeho jít je pravou příčinou. Překonej sama sebe a začni hledat. Pokud s tím něco neuděláš, po čase začneš mít zdravotní problémy, protože duše a tělo jedno je a začne utíkat do toho nejsnadnějšího.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mám práci a přesto nejsem pořád šťastná a spokojená se svým životem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 174x
Chci umřít 2 538x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 649x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 830x
vrati mi vse osud? 4 720x
Uzavřená do sebe 8 728x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 710x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1237x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 585x
Proč nikoho nezajímám 6 1083x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny