Téma: Můj nástup do gymnázia - náročné období plné stresu a nedostatku sebevědomí

29.11.2014 22:04
Uživatel: • CEDRIK
Věk:  13
1417294429_kolovrat_by_pozdn9k-d4t89n2.png
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den.

- Je mi 13 let, a chtěl bych Vás požádat, o to, jak dál. Není to sice úplně stresový věk, ale chci od vás radu. Nastoupil jsem na gymnázium a po 2 měsících je toho na mě moc, všechno na mě padá a já jsem ve stresu.

Nemáte nějakou radu? Žádám Vás, kteří máte s tímto nějaké zkušenosti, moc vás prosím o radu. Už jsem zkoušel dost věcí. Např. čaje, prášky na uklidnění, ale vždy se něco najde a zase se to na mne začne vše hroutit. Nemáte nějaké typy?

Potřeboval bych hlavně zvednout sebevědomí, protože mi ho zatím nikdo z rodiny nedodává, když to někomu řeknu, slyším jen ať se starám, máte pro mě nějakou radu? Na psychologa bohužel nemám a tak žádám VÁS! Prosím, poraďte.

DĚKUJI.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1534x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Těžké období - Co mám dělat? Prosím, poraďte.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.11.2014 08:09 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Můj nástup do gymnázia - náročné období plné stresu a nedostatku sebevědomí
Text uživatele: 

A z čeho přesně jsi ve stresu? Je to nové prostředí, nemáš tam kamarády, moc učení? Všechno dohromady? Napiš si to na papír ať to máš před očima. 1. Zjisti co to hlavně je, pojmenuj ten problém. 2. napiš si všechna možná řešení -jaké jsou možnosti to řešit. 3. Vyber si to nejlepší řešení pro sebe. Takhle to dělám já. Každému nemusí vyhovovat tento způsob, ale za zkoušku to stojí, ne?

 
30.11.2014 11:06 Uživatel: Wolfg
Obraz019.jpg
500-1000
Téma: Můj nástup do gymnázia - náročné období plné stresu a nedostatku sebevědomí
Text uživatele: 

Tvůj problém bude gympl samotný. Jednak tam chodí děti bohatých rodičů a ti dovedou sakra dávat najevo, kdo kam patří a protože sám nemáš na psychologa, zřejmě k zazobancům nepatříš. A za druhé jsou na gymplech frustrovaní učitelé, co si léčí vlastní komplexy na dětech a chtějí po nich znalosti, které nikdy, opakuji nikdy nebudou potřebovat. Sám si dobře pamatuji soužití s namyšlenými gymnazisty, kteří např. špatně napovídali, aby nás průmyslováky konečně vyhodili ze školy a jejich urozená komunita nebyla narušována. Moje sousedka (dnes 25 letá) byla na gymplu nešťastná. Ze spolužáků, učitelů i hodně učení. Přešla na jinou střední školu, co ji začala bavit a dnes je v pohodě vystudovaná v oboru, který k něčemu vede. Absolventi VŠ, co měli gympl, jsou dnes obtížně zaměstnatelní, protože jich je hafo a jejich studijní obory nejsou využitelné. (viz sociologie, novinařina, mezinárodní vztahy, antropologie, umění všeho druhu aj) Málokomu se chce dělat, technice nerozumí, natož aby něco vymysleli a uvedli do provozu. Zato přemýšlivých techniků je malinko.

A hlavně nevěř, že by ti nějaký psycho dovedl pomoci. Je to stejné, jako když se stane neštěstí a vláda hned na místo posílá psychology, kteří zřejmě mají v moci všechno vrátit zpět. Jako by dovedli oživit mrtvé. Psycho se na tebe vyflákne, jen si započítá fakturu pro pojišťovnu a už kouká, kde je další pacoš - to znamená další prachy.

 
30.11.2014 11:52 Uživatel: jancaho
Věk:  34
500-1000
Téma: Můj nástup do gymnázia - náročné období plné stresu a nedostatku sebevědomí
Text uživatele: 

Jsi ve stresu z čeho konkrétně? Jo, na gymplu je učení trošku jiné, než na základce. První rok je fakt hodně náročný- spíš ta změna, pokud jsi nebyl zvyklý se učit na základce, tady to asi bez učení nepůjde. Noví kamarádi, noví učitelé- chce to čas, než se dáte do kupy. Pro mě byl jediná možnost- chtěla jsem na medicínu a na zdravku mi tenkrát doktorka nedovolila. Abych pravdu řekla, na ty 4 roky nevzpomínám moc ráda. Snad jediná učitelka biologie- i když byla drsná, byla jinak v pohodě. Zbytek hrůza.

Jo a prosím tě, proč jsi na gymplu? Chtěli to rodiče, nebo doporučili učitelé? Nebylo by lepší se vrátit na ZŠ? Já jsem na víceletý nechtěla, ani když mi to doporučovali. A jsem moc ráda, že jsem nešla.

 
30.11.2014 12:00 Uživatel: • CEDRIK
Věk:  13
1417294429_kolovrat_by_pozdn9k-d4t89n2.png
0-100
Téma: Můj nástup do gymnázia - náročné období plné stresu a nedostatku sebevědomí
Text uživatele: 

Je to kvůli spoustě učiva.  

 
30.11.2014 15:13 Uživatel: jancaho
Věk:  34
500-1000
Téma: Můj nástup do gymnázia - náročné období plné stresu a nedostatku sebevědomí
Text uživatele: 

A jsi "nucený" mít dobré známky? Myslím tím rodiče. Já jsem se učila víc předměty, které jsem věděla, že budu potřebovat. Ten zbytek byl tak nějak…   No prostě trojky, občas nějaká čtverka na vysvědčení. Šla jsem za svým cílem a třeba nějaký dějepis, matiku, jsem se učila tak, abych prošla. Pokud jsi nebyl zvyklý se učit, budeš muset na tom zapracovat. A hlavně nezapomeň odpočívat, sportovat a pod.   Bez odpočinku učení nejde.

 
30.11.2014 17:04 Uživatel: preceja
Věk:  46
Téma: Můj nástup do gymnázia - náročné období plné stresu a nedostatku sebevědomí
Text uživatele: 

Že chodí na gympl jen děti bohatých rodičů je nesmysl. Spíš tam chodí ti, kterým už základka nemá co dát. Hlavní rozdíl bude v tom, že pokud jsi byl bez problémů mezi nejlepšími ve třídě na základce, na gymplu jsou takové všichni, je větší konkurence, nemusí se čekat, až ti pomalejší pochopí učivo, takže se probírá všechno rycheji a do hloubky. Taky známkování je přísnější. Letos mám obě děti v 1. ročníku, takže jasně vidím ten rozdíl.  

 

Pro tebe je možná zákaldní, aby sis uvědomil jednak že to nepůjde samo a je potřeba každý den věnovat nějaký čas učení, jednak že není nutné mít hned jedničky. Přechodné období je složité a dvojka i trojka jsou na gymplu pořád dobré známky. Udělej si nějaké pořadí důležitosti, dávej pozor ve škole, každý den věnuj  rozumný čas učení, na internetu možná najdeš i nějaké rady ohledně techniky učení, najdi si i čas odpočívat a věnovat se koníčků, ať přijdeš na jiné myšlenky, choď včas spát, ať jsi odpočatý a můžeš se víc soutsředit a práškům s ev yhni, to není řešení.  Spíš se pobav se spolužáky, jak jsou na tom oni, jak to řeší, možná přijdeš na to, že je to u všech stejné.  

 

Sebevědomí ti asi nejvíc zvedne nějaký úspěch, stačí i dílčí, nějaká ta jednička z malé písemky, na kterou se dá v klidu naučit, nemůžeš hned zvládnout všechni najednou, ale neboj, ono to půjde, postupně. Zájem o školu máš, to je podstatné. Jestli ti doma vyčítají horší známky, třeba by se mohli jít zeptat do školy, aspoň u nás spíš všechny rodiče uklidňovali, že není důvod k obavám, když se známky oproti základce o dost zhoršily, že to chce čas.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Můj nástup do gymnázia - náročné období plné stresu a nedostatku sebevědomí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 157x
Chci umřít 2 534x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 648x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 830x
vrati mi vse osud? 4 720x
Uzavřená do sebe 8 728x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 705x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1236x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 583x
Proč nikoho nezajímám 6 1079x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny