Téma: Můj příběh - chci normální život, ale kde začít?

15.09.2013 09:59
Uživatel: Méďa Béďa
Věk:  21

Město: Praha

Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ahojte všichni,
tak i já jsem se rozhodl, že si tu ulevím a třeba se dočtetě něčeho zajímavého.

Moje první vážnější problémy přišly v září 2012 s příchodem na VŠ. Přišel jsem do Prahy z menšího města. Nikoho jsem tu neznal a vlastně ani teď ještě neznám. Dříve jsem bydlel u mámy, teď v Praze u táty. Když jsem byl na střední, měl jsem ještě docela normální život, měl jsem kamarády (i když sám nechápu jak je to možné. Jsem zábavný jako pytel s pískem a vypadám jako obživlá karikatura Homera Simpsona, janom s vlasama alt), ale nikdy jsem neměl bližší přátele nebo přítelkyni (to nejspíš právě kvůli mému vzhledu a také proto, že mám alergii snad na všechno, takže celé jaro a léto jsem zavřený doma). Pravdou je, že mi to nikdy nevadilo. Teď, když jsem sám ve velkém městě, tak mi to však opravdu chybí.

Vždycky jsem byl introvert, ale tady jsem se opravdu zatáhl do sebe. Nikam nechodím, s nikým nemluvím a už ani ve škole mi to nejde. Takže teď, když už jsem rok v Praze, tak bych čekal, že si tu zvyknu. Ale ne, vlastně je to čím dál horší. Navíc, teď v 21 letech, nevím, co chci. Nechci sedět doma na zadku, ale mezi lidi nechodím, protože nevidím důvod, že by si mě někdo oblíbil, nebo bych se ztrapnil, jako vždy.

Chtěl bych přítelkyni, jako všichni normální kluci, ale bojím se holku oslovit. Vlastně už jsou to 3 roky, co jsem to naposledy zkusil a nejpřijatelnější odpověď, které se mi dostalo, bylo "vypadni". A co je nejhorší, ve škole mám letos na 90% jistý vyhazov a i kdyby ne, tak další roky skoro určitě nezvládnu. Když jsem byl malý, tak do mě rodiče pořád hustili, abych si udělal VŠ, měl pořádnou práci a "něco dokázal". Přitom sami jsou (omluvte ten výraz) "tupý jako poleno". Po tom, co jsem všechno pohnojil se ani nedokážu na sebe podívat
do zrcadla. Bohužel nemám tušení, jak z toho ven. Kde začít? (a ne zabíjet se opravdu nehodlám).

Tak to by snad bylo všechno. Nezapomeňte si rejpnout alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1920x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Story of my Life
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.09.2013 11:10 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Můj příběh - chci normální život, ale kde začít?
Text uživatele: 

Kde začít? Přehodnocením rad svých "tupých jako poleno" rodičů. Zbytek už jde ruku v ruce se sebevědomím,   bez arogance a mindráků.

Pokud se Ti moje rada bude zdát jako rejpnutí, pak jsi nic nepochopil …

 
22.09.2013 19:09 Uživatel: Méďa Béďa
Věk:  21
Téma: Můj příběh - chci normální život, ale kde začít?
Text uživatele: 

jen tak pro zamyšlení: jaká by byla, Barčo, Tvoje odpověď, kdyby to sem napsala holka? ! odpovídat nemusíš, je to řečnická otázka

 
15.09.2013 11:27 Uživatel: Paja2401
Téma: Můj příběh - chci normální život, ale kde začít?
Text uživatele: 

Ahoj, není mi o moc více než tobě a z podstaty problému jsem něco podobného také prožívala.

Možná, že by nebylo na škodu, pokud ti to okolnosti dovolí, začít někde úplně jinde. Pokud chceš studovat, tak bys mohl zkusit nějaké menší město než Prahu. Co se týče bydlení, tak většinou všude, kde je vysoká škola, jsou také koleje nebo pronájem bytů/pokojů pro studenty, které kolikrát nevyjdou dráže než ty koleje. A tam se dá právě seznámit s lidmi, když s nimi trávíš čas na pokoji nebo v bytě. Pokud studovat nechceš, tak ti nic nebrání v tom začít také někde jinde, znovu, od začátku, zkusit si najít práci atp. Ale to všechno záleží i na tvé konkrétní finanční a jiné situaci.

Co se týče přátel a chození mezi lidi, tak věř mi, že na světě nejsi sám, kdo s tím má problémy, komu to třeba není říliš příjemné, kdo se bojí odmítnutí a tak. Ale stále existují různé internetové portály na seznámení, kde můžeš potkat někoho, s kým si budeš rozumět. A stačí si jen psát. Mít někoho, s kým můžeš mluvit. Věř mi, že to hrozně moc pomáhá.

A co se týče vzhledu, tak na to vůbec nehleď! Každý je přece nějaký. A kdo se na tebe kvůli tomu dívá skrz prsty, tak ten nestojí za to, aby ses s ním bavil. Samozřejmě nemyslím tím, aby jsi na sebe úplně kašlal, to ne, ale prostě všeho s mírou. Nic se nemá přehánět. A hlavně si z ničeho takového nedělej vrásky. Nemá to cenu.

Život je ještě před tebou a uvidíš, kam tě nakonec vlivem okolností a všeho okolo zavede. Ta hlavu vzhůru. Je to jen na tobě .

 
15.09.2013 19:10 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Můj příběh - chci normální život, ale kde začít?
Text uživatele: 

Co se týče studia, zkus si opravdu upřímně odpovědět na otázku, jestli jsi Ty sám - ne Tvoji rodiče, ale Ty - chtěl jít na vysokou a právě na ten obor, který studuješ. Pokud jsi zjistil, že by Tě jiný obor lákal víc, byla by asi ztráta času zůstávat na škole, o které stejně víš, že ji velmi pravděpodobně nedokončíš. Takže pokud Tě láká jiný obor, tak se na něj prostě přihlas a pokud máš pocit, že nechceš studovat vůbec - ne každý je studijní typ - tak se začni poohlížet po nějaké práci. Je to Tvůj život, ne Tvých rodičů, budeš jej žít Ty, ne oni.

Pokud jde o navazování kontaktů s děvčaty a lidmi obecně, tady už to nebude tak jednoduché. Bude totiž potřeba změnit svůj postoj a přestat se už dopředu přesvědčovat, že Tě každý odmítne. Pokud si v hlavě nastavíš, že Tě dotyčná/ý odmítne, protože jsi nezajímavý a nudný, tak je pravděpodobné, že se to taky stane. Píšeš, že jsou to už tři roky, co jsi naposledy oslovil nějakou holku - to je až přehnaně dlouhá doba na to, abys z toho ještě teď dělal nějaké závěry. Chce to začít si víc věřit a přestat vše vzdávat dopředu. Najdi si třeba nějakou zájmovou činnost, kroužek který by Tě mohl bavit, nebo něco, v čem by ses chtěl zdokonalit - bude to příležitost poznat nové lidi, se kterými budeš mít současně nějaké společné téma k hovoru. To není špatný začátek, ne?

 
16.09.2013 09:56 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

Na příjmu
5000-6000
Téma: Můj příběh - chci normální život, ale kde začít?
Text uživatele: 

Změň sebe, svoje myšlení a změníš svět kolem. Nepřemýšlej nad tím, proč to nejde, ale zamysli se, jak by to mohlo jít. Na jakékoilv komplexy se vyprdni, každý člověk je originál. Co se týká Prahy, přebýval jsem tam nedávno 8 měsíců, nebyl jsem z toho nijak nadšený, ale zjistil jsem, že stačí úsměv a není problém se dát do řeči. Lidem v naší  matičce chybí komunikace z očí do očí, facebook to nezachrání.

 
23.09.2013 11:45 Uživatel: ver
Věk:  22
Téma: Můj příběh - chci normální život, ale kde začít?
Text uživatele: 

Vše důležité bylo řečeno výše.

Kdo chce hledá způsoby (třeba dotazem tady), kdo nechce, hledá důvody.

Věř mi, že tvé problémy jsou oproti jiným "malicherné", ač je tím nechci nijak snižovat.

Praha je přeci nádherná. Začít můžeš sám. Byl jsi za ten rok na Petříne? Podívat se na Hradě, na procházce? Na Vánočních trzích? V kavárně Slavie s výhledem na hrad, u dobrého kafíčka? V nějakém muzeu, které má třeba i vstup zdarma? Stačí jen hledat na netu a program si najdeš. Tím bych začala.

Jsem zvyklá tyhle věci dělat sama a někdy si  říkám, že je mi tak nejlíp. Svým pánem. A už jen to že vyjdeš ven ti jaksi zaručujue, že do kontaktu s lidmi přijdeš at už v tramvaji nebo při placení v kavárně. Navíc ted nic nekvete takže je tvoje období, tvoje pré. Jen do toho!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Můj příběh - chci normální život, ale kde začít?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 174x
Chci umřít 2 538x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 649x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 830x
vrati mi vse osud? 4 720x
Uzavřená do sebe 8 728x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 710x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1237x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 585x
Proč nikoho nezajímám 6 1083x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny