Téma: Nemám přátele a nevěřím už svému příteli - nevím co si počít

01.11.2016 11:27
Uživatel: Noira
Věk:  23
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den,

ráda bych zjistila, co se to se mnou děje a ráda bych věděla, jakým směrem se vydat a změnit to.

V 10 letech se mi rozvedli rodiče, musela jsem zůstat s matkou a ta mě do 15 let psychický týrala, za vše jsme mohla já.

Dost jsem se osamostatnila. Utekla jsem k babičce a zůstala jsem tam do svých 19 let. Po čase také nastoupilo psych. týrání, nikdy žádná pochvala, zájem o něco. takocé chladné vztahy. Už od mala jsem byla uzavřená, protože nikoho nezajimalo co dělám.

S matkou se nebavím, otec nekomunije se mnou. Pak jsem se odstěhovala do vlastního. Během toho jsem zjistila, že si můj přítel, se kterým jsme přes 4 roky (2012-2016), neustále psal nevhodně (sexualně) s hodně ženami. Pokud něco bylo i na živo, to už jsem nezjistila. Dělal to dlouho, více jak půl roku.

Během toho období se toho na mě nakupilo více a ja nedokončila školu. Tím mě pak zavrhla celá rodina. Nemám přátelé a jediný koho mám ve svém životě, je přítel. Snaží se aby vše bylo v pořádku, ale nedokážu mu věřit.

Posledních pár měsíců, nemůžu pořádně spát a celkově fungovat. Mohla hlava přemýšlí, jen nad tím co jsem udělala špatně, komu jsem oblížila, co jsem udělala nebo neudělala a všechny scény se mi každý den opakují v hlavě. Nedokážu se z toho dostat. Ať už ohledně rodiny, školy, práce, lidí, přítele a tak… Jsem kvůli tomu v hrozném stresu a strašně mě to ničí. Nedokážu to dostat z hlavy. jako by, mě něco ve mě, stále dokola obviňovalo. Bere mi to chuť k čemukoliv.  

Dalším mým problémem je fobie z lidí. mám ji už od mala, nevím jak nebo proč vznikla. ale táhne se semnou už od školky. později jsem měla zákaz i chodit ven, kvůli toho že jsem se pořád musela učit. Po střední, se to skoro proměnilo až v nenávist. Né stylem že bych jim něco udělala, ale stylem, že s nimi nechci nic mít společného.

Už od základky, mám problém vyjít sama mezi lidi, kdybych nemusela tak nevýjdu z domu. První školní dny, jít na přednášky, do obchodu, na poštu. vubec. když to šlo tak jsem se tomu vyhýbala. Když děcka stáli u našeho vchodu, nevyšla jsem ven. nedokázala jsem to, pak jsem kvuli toho skoro 3 měsíce zanedbala školu, protože jsem nedokázala jít mezi lidi. Když to šlo, tak jsem na poslední chvíli odevšad utekla. Vždycky se mi udělá nevolno, krev se mi navalí do hlavy, dostanu horečku, mám závratě, paniku, někdy se začnu klepat a moje jediná myšlenka. že chci pryč. Z toho duvodu mi dělá problém najít si práci. nedokážu pracovat s lidma. Zkoušela jsem být za pokladnout, ale po prvním dni jsem na šílený stres zkolabovala a okamžitě ukončila práci. Postupem času, mi lidi začali být i odporní. Jejich povahy. mam za ty roky špatné zkušenosti s kamarády, rodinou atd. aspon vím komu se pak vyhnout. Mám psychologii ráda a ráda svým zpusobem pořád pozoruji lidi. Ale šílená nejsem. Jen se mi nelíbí jak se chovají, jsou nečestní, lžou a podobně… Nejsem si jistá co s tím dělat. Pokud někdo nejde semnou, kamkoliv. tak nikam nejdu. I kdyby šlo jen o rohlíky.  

Příjdu si doslova, jako rozbitá. Chtěla jsem zkusit chodit k psychologovi, ale sama bych tam jít nedokázala a jinak než psanou  verzí se vyjádřit nedokážu. Mluvit s někým. to je jako za trest, hned koktám, ztrácím myšlenky a nakonec nic neřeknu. Jeden z mých hlavních problemů je, že za ty roky, už nedokážu nikomu věřit a nevím jak to napravit. Prášky brát rozhodně nechci.

Měla by jste pro mě prosím radu?

Mockrát vám děkuji a přeji pěkný den.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1982x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Problém s životem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.11.2016 18:38 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
1586900513___1015685lll.jpg
2000-3000
Téma: Nemám přátele a nevěřím už svému příteli - nevím co si počít
Text uživatele: 

Ahoj, četla jsem to několikrát a popravdě, vůbec nevím, co na to napsat. Je toho tolik alt. Mrzí mě ten psychický teror, ted dokáže velmi ublížit a zkomplikovat zbytek života. Často člověk jede v "nouzovém režimu" právě při těch špatných věcech, a pak, když je po všem, ho to smete.  

Ovšem až ta, dá se říct, panická úzkost, to je docela závažný příznak, obzvlášť, když ti komplikuje život a pravděpodobně se to samo nezmění.

Jen bych chtěla podpořit tvoji snahu jít za psychologem. Možná by bylo dobré to zkombinovat i s psychiatrem. Vím, že nerada mluvíš, ale myslím, že zažili už ledacos, a tak bys mohla zkusit domluvit, že forma tvého povídání bude trochu odlišná. Třeba, že by ses připravila a napsala si to na papír či tak. Nebo spolu něco vymyslet. Můžeš pohledat na znamylekar.cz a s doporučením od doktorky bys to měla zadarmo.

Achjo, je toho fakt hodně, traumata z dětství, fobie, ty záchvaty úzkostí… Počítej s tím, že je to běh na mega dlouhou trať. Ale mám dojem, že bys to měla zkusit, třeba to bude nakonec lepší, než bys čekala. Mohla bys vypustit vše, co jsi zažila, rozklíčovat své chování a pokusit se jej nějak zlepšit.  

Taky se věnuj, pokud něco takovýho je, svým koníčkům a věcem, které máš ráda a dělají ti radost.

Jo a určitě to ventiluj onou psanou formou, piš si na papír, když to na tebe přijde, do wordu, kamkoliv. Pak si to můžeš zpětně pročíst a třeba tě něco trkne, něco pochopíš, anebo taky ne. Hlavně se ti ale uleví. Je to, jako si pouštět žilou, obrazně řečeno .

Držím ti moc palce a přeji mnoho sil! alt

 
02.11.2016 19:06 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Nemám přátele a nevěřím už svému příteli - nevím co si počít
Text uživatele: 

Myslím, že když psychologovi vysvětlíš, že máš problém i s ním jen mluvit, zvládnete ledacos i písemně nebo on si s tím nějak poradí.

Píšeš, že si přijdeš jako rozbitá - psycholog je přeci ten, kdo tu je od toho, aby tě "spravil".

Neboj se toho, ber to jako možnost nechat si od někoho pomoct. Nějaká takováto internetová diskuze nemůže napravit něco, co se kupilo tolik let a nemůže smazat vše, čeho se na tobě dopustilo tolik lidí, na to je potřeba soustavnější péče někoho, kdo je na to fundovaný.

Neodkládej to. Když tě bolí zub, taky běžíš k zubaři, aby to přetalo - a když tě bolí dušička, jde se s ní právě k tomu psychologovi. Jsi ještě mladá, máš celý život před sebou a pokud nebudeš tu svou "léčbu" odkládat, určitě může být ten tvůj život ještě moc hezký.

 
02.11.2016 22:59 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Nemám přátele a nevěřím už svému příteli - nevím co si počít
Text uživatele: 

V dnešní době se mnohokrát rozvedou rodiče. Život píše různé příběhy. My to tady nemůžeme vyřešit. Myslím. Jdi k psychologovi. Pokud chceš ve svém životě něco změnit, tak musíš změnit něco v tvé hlavě.   Každý je strůjcem svého štěstí. Na co myslíš, to si přivoláš. Jediné čeho je třeba se bát, je vlastní strach.

 
03.11.2016 14:30 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nemám přátele a nevěřím už svému příteli - nevím co si počít
Text uživatele: 

Ahoj Noiro, dokážu pochopit všelijaké psych. stavy, ale můj názor je ten, že pokud Tě Tvoje fobie, panika atd. paralyzují již natolik, že sama nedokážeš vyjít z domu = "Pokud někdo nejde semnou, kamkoliv. tak nikam nejdu. I kdyby šlo jen o rohlíky." , musí Ti být jasné, že potřebuješ pomoc = odbornou, i přesto, že máš zatím potíž osobní komunikace.

Na lehčí až střední stavy paniky je dobré dopnit Magne B6, kozlíkovy kapky, meduňku atd. , ovšem Tvůj momentální celkový psych, stav mi přijde těžší až těžký, čili pro odborníky - tu akutní paniku a fobii by bylo dobré dle mého názoru nyní zaléžit nějakými vhodnými AD, ostatní za pomoci psychologa či psychoterapeuta. Krátkodobě (jinak pak dojde k návyku a závislosti) jdou použít léky typu benzodiazepinů, které může předepsat i praktik, ale ty jsou dle mého názoru v Tvém případě zcela nevhodné = nejedná se v Tvém případě o nahodilé zhoršení v dúsledku momentální živ. sitace či traumatu, nýbrž o následek dlouhodobých (dlouholetých) živ. situací a traumat, na které krátkodobě něco užívat stačit nebude.  

Víš, ta Tvoje situace není úplně lehká a není dobré ji podcenit. Momentálně máš už pouze přítele, který se snaží, i když tam mezi Vámi něco zaskřípalo, ale pokud to je nyní u Tebe tak, že dokážeš být pouze doma, tzn. že Ti nejde dojít si kamkoliv, do obchodu, na poštu atd. , studovat nebo pracovat, tak ale se zkus na to podívat i z úhlu přítele, že ať je jakýkoliv, tak toto je velmi těžká, složitá a hlavně vyčerpávající situace i pro něj, kterou dlouhodobě málokdo vydrží. Snažím se Ti tím naznačit, že se taky může stát, že toto přítel časem neustojí. Nemůže sám studovat nebo pracovat, zajišťovat (i finančně) chod domácnosti atd. věčně + být stále s Tebou či Tě stále někam doprovázet např. i pro rohlíky atd. Chápeš?  

Chodit k odborníkům typu psycholog a psychiatr není žádná ostuda, dneska (03.11.2016) lidé k těmto odborníkům chodí častěji než k praktikovi, prostě každý není tak silný, aby vše zvládnul sám a poradil si sám. Takže já Ti také nemůžu v tomto případě a v Tvé situaci poradit nic jiého, než odborníka/y. Vždyť to můžeš udělat tak, že to vše, co Tě trápí si připravíš písemně a vytiskneš, tak jak jsi to napsala nám sem, dáš to odborníkovi na první schůzce a on už si poradí s tím, jak Ti pomoci, od toho tam je. No a dojít tam by Ti mohl z počátku pomoci přítel, dokud má zájem a snahu, věřím, že momentálně by Tě neodmínul a doprovodil by Tě tam. Tak popřemýšlej, zvaž to, neboj se toho, ale řeš to, dokud je čas i v tom, že na to nejsi sama.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemám přátele a nevěřím už svému příteli - nevím co si počít
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 7 2917x
Chci umřít 2 2818x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1256x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1370x
vrati mi vse osud? 4 1217x
Uzavřená do sebe 8 1349x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1347x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1903x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1032x
Proč nikoho nezajímám 7 2182x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny