Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele

18.05.2015 07:30
Uživatel: Ev
Věk:  20

Město: Opava (okr. Opava)

Odpovědí na téma: 8
Text: 

Ahoj,

chtěla bych se tady vypsat ze svého problému.
V září 2014 jsem nastoupila na VŠ společně se svou dlouholetou kamarádkou. Ta se ale po pár týdnech rozhodla, že vysoká škola pro ní není to pravé a odletěla do Anglie. Od té doby o ní vůbec nic nevím, úplně se mnou ukončila kontakt, což opravdu nechápu, známe se téměř deset let a od našeho seznámení jsme se spolu vídaly velice často, staly se z nás nejlepší kamarádky.
Bála jsem se, že tady zůstanu sama, ale ve škole jsem se seznámila s jednou spolužačkou, vídáme se a píšeme si, bohužel ale dojíždí, a tak to není ono. Když se s ní snažím domluvit, aby přijela třeba o den dřív, abychom mohly něco podniknout, vždy odmítne, ačkoliv v místě svého bydliště nemá žádné a přátele, její přítel je teď vytížený jak pracovně, tak studiem, takže na ní nemá čas, a tak tráví většinu času sama, na což si často stěžuje.
Během studia na střední škole jsem byla zvyklá, že po příchodu ze školy hodím tašku do rohu a utíkám za kamarády, se kterými strávím celý den venku. Měli jsme si o čem povídat, dělali jsme nejrůznější věci a to mi tady teď neskutečně chybí. Kromě již zmíněné spolužačky tady nikoho neznám, asi nejsem ten "seznamovací typ".

Před pár měsíci se sem za mnou přistěhoval přítel, ale ten je věčně v práci, a tak pokud nejsem ve škole, jsem doma, protože nemám s kým co podniknout a už mi to opravdu "leze na mozek".  
Říkám si, že přece není možné, abych seděla celé dny jenom doma a čekala na přítele, abych měla vůbec s kým prohodit pár slov… Proto se opětovně snažím kontaktovat spolužačku, to se ale většinou nesetká s úspěchem a tak se to opakuje pořád dokola.

Sedím doma, očekávám přítelův návrat z práce, vzpomínám na to, jak krásně jsem se měla před rokem touhle dobou a někdy se začínám i litovat, přitom sebelítost opravdu nesnáším!
Nemáte pro mě nějakou radu, jak se s tím vším vyrovnat? alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2457x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Sama v novém městě
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.05.2015 07:41 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Text uživatele: 

Nesnaž se s tím vyrovnat, nebo se s tím smířit, to nepůjde. Spíš začni nebo pokračuj v hledání dalších přátel. Někdy musíš projít stovky lidí abys našla jednoho. Ale jelikož jsi na škole, což je místo potkávaní se lidí kvůli stejným zájmům, měla bys mít těch příležitostí dost. Neboj se je využívat. Neboj se senamovat jen tak bez důvodu. Neboj se toho, že ne s každým si sedneš. Odmítnutí je normální věc a často se stává každému.

 

Navíc můžeš svou situaci otočit ve svoji přednost. Hledej způsob jak.

 

Vztahy z VŠ jsou velice dobrým základem pro budoucí vztahy v kariéře. Čím víc jich získáš teď, tím lépe pro Tebe do budoucna.

 
18.05.2015 12:59 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Text uživatele: 

A proč by jsi se s tím vším měla vyrovnávat a pasivně sedět v koutě, kde nenajdou Tě? To se prostě stává, že v době studií se nám kamarádky, kamarádi, známí, přátelé změní, neboť se rozutečou jinam, a nejen v době studií, ale v životě vůbec. Tak se nelituj, to ničemu stejně nepomůže, minulost se ve stejné podobě nevrátí a ve stejné podobě ani vrátit nemůže, zvedni zadeček alt a vyraž - za zájmy, koníčky, třeba i za brigádou atd. Všude kolem sebe máš lidi, se kterými se můžeš seznámit + najít nové kamarádky atd. Tak se neboj, jdi do toho, je krásný den alt

 
19.05.2015 09:20 Uživatel: nessik
Věk:  37
0-100
Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Text uživatele: 

Tak se nelitujte, a vyrazte hledat nové přátele to je nejlepší lék na samotu.

 
29.05.2015 22:31 Uživatel: inesa
Věk:  26
Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Text uživatele: 

Ahoj. tak to tě moc chápu, protože prožívám něco podobného, s tím rozdílem, že ani nemám na koho čekat, protože přítel bydlí daleko, tak se moc nevídáme. A rady typu - hledat nové přátele, to znám, a dělm to, ale noví přátelé se nehledají zas tak snadno.

Snažím se chodit ven, chodím sama i na různé akce, klidně i do kina, na výstavy, . ale už mi z toho taky trochu hrabe. Z jakého jsi města?

 
28.06.2015 15:33 Uživatel: Ev
Věk:  20
Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Text uživatele: 

To bych radši řešila přes nějaké soukromé zprávy

 
31.05.2015 12:55 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Text uživatele: 


Ev - samozřejmě, když jsi v minulosti - (během studia) byla zvyklá hned po příchodu ze školy utíkat za kamarády, se kterými jsi dělala různé věci … , tak je pochopitelné že Ti to teď převelice chybí a samota u tebe vyvolává sebelítost.

Zkus se třeba pro něco nadchnout, něčemu se věnuj … , zkus si rozdělit čas pro určité činnosti - záliby, >>> ale na druhou stranu si říkám, není to škoda úplně odstranit ze života samotu? Já jsem křesťanka a samotu miluji - nemůžu se ji nabažit. Samota je v určitém slova smyslu neskutečný luxus, protože v samotě přes ticho, mlčení a modlitbu po-odtáhneš jakoby závoj a vstoupíš tak do přítomnosti Všemohoucího a to je neskutečný poklad. V podstatě Tvoje SAMOTA už nebude samota ale rozvineš tak vztah s Všemohoucím a živým Bohem.
Možná Ti to nic neříká - (protože možná nejsi praktikující křesťanka), ale faktem je, že v tomhle případě co jsem Ti popsala, samota přestává býti samotou - (to mi věř).

 

alt

 
30.06.2015 14:24 Uživatel: Nicolle
Věk:  36

Město:Brno

1374055116_jk-wed-blog-10.jpg
0-100
Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Text uživatele: 

Sedět na židli doma je hloupost. Jestli máš tak moc času, prostě si najdi brigádu. Najdeš tam nové známé a nebudeš mít tolik času na přemýšlení nad hloupostmi none?  

 
04.07.2015 19:31 Uživatel: Apajda
Věk:  30
Téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Text uživatele: 

Koukám, že zaplať pánbu za spolubydlení Ono, já jsem VŠ skončila před několika lety… šla jsem tam s jednou kámoškou, která si v půlce druháku našla přítele a na jeho konci se k příteli ostěhovala - v kontaktu jsme zůstaly, jsme stále dobré kámošky, jen prostě už jsme se nemohly vidět tak často. Ale během té doby už jsem nějaké kontakty měla - většinou pocházely z prostředí mimo školu - práce, splubydlcí. Seznamuju se celkem snadno, ale moc si neouštím lidi k tělu a jsem poměrně nesmělá - tzn bavím se s tím,  kdo mě osloví jako první (s výjimkou přátel). Část přátelství skončila později pro velkou vzdálenost, část prostě "sešla z očí, sešla z mysli". A to těch z VŠ i zeSŠ (mívala jsme to jako ty, akorát jich si bylo méně), s těmi nej z dětsví se vídáme, ale už málo. Co tím chci říct - že to přijde. Nelam to přes koleno - najdi si třeba brigádu nebo nějaké dobrovolnictví - jde o to, aby tebe a toho člověka nutilo být spolu i něco vnějšího - při seznámení na koncertu težko poznáš, jestli si s ním rozumíš natolik, abys ho chtěla eště vidět.  A pak se to nabaluje, ten tě seznámí s kámošem, ten se segrou.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sama v novém městě - nebaví mě pořád sedět doma a čekat na přítele
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3419x
Chci umřít 2 3198x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1495x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1549x
vrati mi vse osud? 4 1414x
Uzavřená do sebe 8 1607x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1555x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2192x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1217x
Proč nikoho nezajímám 7 2856x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny