Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví

04.03.2017 19:27
Uživatel: LonelyBoy
Věk:  19
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Berte toto jako takovou zpověď a zároveň  prosbu o radu.
Ani nevím jak bych začal, každopádně to zkusím asi takto… Odjakživa jsem byl  trošku jiný, a odlišoval se od ostatních ať už svým chovaním, přemýšlením nad  různými věcmi, ale byl jsem malý a tak jsem to ani tak nějak extra nevnímal.

Jak šel čas, tak jsem  vystřídal hodně sportů, ať už hokej, nebo fotbal, vybíjená až po karate. Tak jako asi my všichni.

Moje rodina nebyla dokonalá, byl to spíše  přesný příklad  toho jak by to nemělo být, ale nějak jsem to nevnímal a nelámal jsem si s tím hlavu, neboť jsem měl věci které mě dokázali přivést na jiné myšlenky než na otázky "proč moje matka je  taková a ne taková, proč můj  otec se na mě vykašlal ještě dřív než jsem se narodil" a podobné otázky.

No bylo mi 13 let, kdy mi zjistili určitou vadu v těle. Která se dala ale řešit nějakými injekcemi a nebo operaci. Matka vybrala injekce. A v tu dobu to šlo vše do háje. Během pár měsíců díky  těmto injekcím na které jsem docházel jsem extrémně přibral na váze, ne proto že by mi třeba zvýšily chuť k jídlu a já více jedl. Prostě najednou to šlo nahoru… (a také nejspíš to zapříčinilo jednu věc ke které se dostaneme pozdějí.) Doktoři řekli že bohužel to jsou možné vedlejší účinky a nedá se s tím nic dělat. Ale i tak kašlal jsem na to co řekli doktoři pokoušel jsem  se to dát zpět dolů vším co jsem mohl dělat. Jenže   za dva roky usilí se to změnilo o  směšných 5 kg  a v ten moment mi došlo že je to snad nemožné už  se vrátit do normalu, no nebyl jsem už ten jejich "ideál" a odlišoval jsem se už i vzhledově. A rádoby nejlepší kamarádi a vše možné zmizeli. A já byl  ten takový 15ti letý kluk  v zádní lavici oddělen od všech, na kterého si všichni ukazovali. Až na jednu holku. která se na mě prostě jen tak nevykašlala jen proto že jsem  prostě teď jiný,  aneb tak jak rádi lidé řikájí "tlusté prase" a začli jsme spolu ku podivu i chodit…

Byla to fakt užásná holka, která kašlala nějaké předsudky a tak jsem to ani nijak neřešil co si říkají ostatní.

Jenže pak se stalo něco co nemělo, a to autonehoda při které zemřela matka a i její otec. A tak se od 17ti let až po teď  utápím v depresích neboť nejen že jsem ztratil vše co mě bavilo dělat, ale i  jedinou osobu která mě brala takového jaký jsem.

A tak jsem se ocitl doslova sám… A stále jsem… Bez věcí které mě bavily, bez  člověka který mě dokázal milovat i přes všechny nedostatky a i bez člověka který by mě dokázal mít rád jako kamaráda… A i bez školy a tudíž i bez nějaké slibné budoucnosti. Proč?

Protože aby toho všeho nebylo málo tak po té léčbě co vyléčila jednu věc ale způsobila dalších xx zdravotních problému jsem logický často chyběl ve škole protože tam k doktorovi, tam do nemocnice, tam a  to. A tak známky nebyly taky žádná sláva protože   se sakra těžko dohání věci když  byli doby kdy jsem bohužel chyběl i  3 měsíce… A evidentně jak tak zpětně pozoruju tak i vývoj intimních partií se od  té léčby injekcemi zastavil…  Kéž by to byl nějaký  lehčí podprůměr, ale bohužel je to docela razantní rozdil… A tak i intimní život je v hájí, neboť kvůli svým nedostatkům a zkušenostem z dřívějška nedokážu navázat vztah. ať už přátelský a nebo partnerský a jen se utápím v depkách, kdybych měl tu odvahu, tak nejspíše už spácham sebevraždu ale pud sebezáchovy je bohužel moc silný…

A tak den, co den, noc co noc, se utápím v depresích a žiju zkrátka jen z "povinosti". A tak bych se chtěl zeptat na rady co by mohlo pomoct mě přivést na jiné myšlenky a tak trošku mi i pomoct navázat jakýkoliv vztah s lidmi?
A asi se ptáte proč nevyhledám psychologa/psychiatra který by mi třeba pomohl, jenže mám problém se zkátka svěřit  a vyvzpovidat se někomu z oči do oči, a tady je to přece jen mnohem lehčí díky anonymitě… Předem se omlouvám zda  je to sepsané tak trošku chaotický ale bohužel slohovky nebyli nikdy má silná stránka…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2440x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Život mě nebaví, prosil bych o radu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.03.2017 20:44 Uživatel: Tara
Věk:  37
Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Text uživatele: 

Ahoj,

 

to je tedy smutný příběh jako z amerického filmu. Je mi líto co se stalo tvé přítelkyni, je normální že se cítíš tak jak se cítíš. Pokud se zatím necítíš na psychologa tváří v tvář je dobré zkoušet alespoň písemnou formou, vypovídat se na internetu i když je to jen začátek, tak jak to už děláš, ale asi nikdo Ti tu žádnou zázračnou radu bohužel nedá. Nebo se zkusit vypsat, formou deníku nebo příběhů, nemusíš je nikomu ukazovat. Psychika je složitá a je to vždy na delší dobu. Asi jediné co bych zkusila poradit je sebeláska. Měj se rád takový jaký jsi včetně všech věcí které Ti přijdou, že nejsou třeba úplně ideální. Kašli na to (ok. chápu že je to dost těžké, ale zkus to… ). Nikdo z nás není ideál a dokonalý tělesný vzhled není záruka žádného štěstí ani dobrých vztahů. Žij pro sebe i svoji přítelkyni, dej tomu čas, věř si, zkus pomalu znovu zkoušet věci které tě třeba dříve bavili nebo zkus něco nového. Mohou to být i zdánlivé maličkosti. Pokud máš možnost zkus občas pomoci i ostatním co jsou na tom třeba sami špatně, třeba zkus nějaké dobrovolnictví pokud máš možnost ve svém bydlišti a zdravotní stav Ti dovolí. Buď sám sebou měj se rád, buď k druhým laskavý (i když třeba oni vždy nejsou) a brzy se přítel nebo přítelnyně znovu najde, uvidíš.

 

Drž se! Bude líp. dej tomu čas…

 
04.03.2017 22:30 Uživatel: Janek
Věk:  34

Město:Praha

100-500
Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Text uživatele: 

Začal bych tím, že tvůj popis situace není vůbec chaotický, naopak se mi zdá, že velmi dobře chápeš, co se ti stalo / děje a především máš chuť to změnit. Jak píše už Tara, pocit štěstí ti nezajistí postava, velký mužství ani hromada kamarádů. Všechno se opravdu odvíjí od toho, jak vnímáš sám sebe. Protože to, co popisuješ, vůbec nemusí být to, jak tě vnímá okolí. Nemáš rád své tělo, podléháš strachu, obavám a přitom okolí si třeba řiká, že jsi docela prima a ty to vůbec nemusíš být schopen vidět.

Začni třeba tím, že se podíváš na svý tělo a poděkuješ mu za to, že je tu s tebou, že díky němu jsi viděl tolik věcí a poznal lásku, že i přes všechny nedokonalosti a zdravotní trable bojuje za tebe a vždycky bude na tvý straně. Měj rád svý tělo. Jste v tom oba stejně.

Na tvém místě bych neřešil holky, ani svoji váhu. Dělej jednoduše věci, co tě baví. Pokud tě bavil sport, tak opět sportuj. Ne proto, abys zhubl, ale proto, aby ses ty sám cítil dobře. Až se tak budeš cítit, všechno se zlomí. Je to běh na dlouho trať, ale máš všechno před sebou. Věř, že život přináší těžké chvíle, po kterých přijdou ty šťastné.

 

 
05.03.2017 15:41 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Text uživatele: 

1. konzultuj se svým lékařem možnost změny léčby nebo zkus i změnit lékaře. Už jsi plnoletý, už si o tom můžeš rozhodnout sám.

 

2. pokud není možné ze zdravotních důvodů zhubnout, nedá se dělat noc jiného, než se smířit se stavem věcí. Nicméně i když budeš "tlustý" neznamená to, že nemůžeš být upravený, dobře oblečený, voňavý a zkrátka sympaťák. Neházej flintu do žita.

 

,, , ,

 

 

3. pokud už se jednou našla dívka, co tě měla ráda, je to přeci pro tebe důkaz, že můžeš být milován právě takový, jaký jsi. Je moc smutné, že to s ní dopadlo takto, ale zkrátka věř tomu odkazu, co ti zde zanechala - a ten je právě o tom, že můžeš mít normální vztah.  

Ale toto asi nejde lámat přes koleno.

Co takhle si na netu zkusit najít nějaké kamarádky zatím alespoň na dopisování? Třeba i na nějaké seznamce.

 

4. Ohledně intimních partií - velikost opravdu není to hlavní a je taky otázka, s čím to poměřuješ. Jestli s oficiálními statistikami nebo s nějakými pormofilmy. Protože to, co v nich je, opravdu nemá s realitou nic společného. Navíc jestli jsi přibral, tak tvá výbava může opticky vypadat menší než je. Každopádně pouze penetrace není jediný způsob, jak provozovat sex a velká výbava neznamená automaticky dobrého milovníka.

Čili s velikostí si hlavu nelam, až to přijde, buď prostě pozorný a snaž se zkrátka používat i jiné věci než jen přirození - třeba ruce a ústa - a koneckonců časem můžeš rejstřík rozšířit i o nějaké sex hračky a pod.

 

5. Píšeš, že jsi bez školy - tím myslíš střední, vysoké? Ve tvých letech přeci můžeš ještě vše dohnat. Čím bys chtěl být - k jakým věcem inklinuješ - co tě baví? Studuješ nebo někde pracuješ?

Zkus si najít nějakou činnost, co tě bude naplňovat.

V jedné starší pohádkové písničce se zpívá: "dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání, dělání je lék." Může to vypadat jako klišé, ale opravdu je to tak, že když uděláš a vidíš za sebou něco, co jsi dokázal, je to velké antidepresivum. A nemusí to být nic velkého - třeba stlučená ptačí budka, natřený plot - vymyslela bych možností milion - ale jde o to, co by bavilo a uspokojilo tebe. Zkus nad tím přemýšlet, zkus si něco najít.

A že by tě bavilo něco, co neumíš - tak se to začni učit, radj se ze svých pokroků.

 

 
05.03.2017 17:40 Uživatel: LonelyBoy
Věk:  19
Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Text uživatele: 

Děkuju, všem za rady zkusím vše… Vážně moc si vážím vaších rad.
A aktuálně  mám brigádu v McDonaldu. A ano bez střední…
Čím jsem chtěl vždy být? Vždy mě to táhlo  k  autum tudíž automechanik nebo prostě cokoliv s auty, jenže na tenhle obor mě nevzali kvůli právě známkám… Seč můj průměr nebyl o moc horší… A tak jsem přemýšlel co by mě  tak mohlo ještě bavit ale moc věcí se nenašlo a pokud tak   tam byli moc vysoké nároky v průměru apd.

 
05.03.2017 19:39 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Text uživatele: 

Zkus to na toho automechanika znovu - podmínky se mohly změnit a když tě někde odmítnou, zkus to ještě jinde, ten obor nabízí desítky škol v republice. Nebo zkus autotronika.  

Já vím, bude to třeba nepříjemné být znovu s mladšími ve škole, ale snad by se to mohlo dát vydržet a měl bys pak právě nějakou perspektivu a pocit, jak jsi něco dokázal.

Taky si můžeš zkusit udělat řidičák a být profesionální řidič, nebo časem se můžeš zkusit uchytit v nějakém autoservisu nebo autosalonu. Pro začátek by třeba stačilo sledovat inzeráty.

Auta jsou fajn nápad - zkus si to dát za cíl, nějak se k nim dostat, začni vymýšlet, jak to udělat.

Představuj si, že se ti to povede a těš se na to.

Např. jeden můj kamarád má autoservis. Začínal v něm jako normální automechanik, což šlo leta, ale jezdil na nějaká různá školení, co jim nabízely různé firmy, aby měl oprávnění k různým úkonům - nerozumím tomu přesně, ale vím, že mu v kanclu visí na to různé certifikáty. Takhle fungoval necelých dvacet let, pak se majitel rozhodl to zabalit a jít do důchodu, kamarád si vzal půjčku a "podnik" od něj koupil a ještě rozšířil. Teď je dominantním servisem v okrese a zaměstnává další lidi. Přitom popravdě to není žádný "ajnštajn" ani ambiciózní dravec, jen se celý život držel aut a byl vytrvalý a poctivý, a tak se mu to po letech docela vyplatilo.

 
05.03.2017 20:08 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Text uživatele: 

 

LonelyBoy - Tvoje situace není lehká, ale každý člověk má nějaké těžkosti, nebo překonává nějaké překážky…. Když  se na Tvoji situaci dívám z křesťanského hlediska - (jsem praktikující křesťanka - katolička) , tak celá Tvoje situace se mi jeví, jako obrovská výzva, k hledání něčeho hlubšího, šťastnějšího, pokojnějšího, něčeho kvalitnějšího.

 

Doporučila bych Ti, zaměřit se na křesťanské - duchovní hodnoty. Já jsem v křesťanském = duchovním životě našla spokojenost, štěstí, lásku, radost, pokoj, ale takový pokoj s kterým se běžně ve světě nesetkáš. …

 

Uvažuj nad tím, protože v křesťanství se většinou z poznání postupně přechází i do zkušenosti.

A člověk - křesťan, když zažívá ten opravdový vztah, opravdovu lásku s Bohem - opakuji: S BOHEM, tak to je neskutečné dobrodružství, je to lepší než SEX.

 

Přeji hodně štěsti a speciálně dnes (05.03.2017) večer, budu na Tebe pamatovat ve svých modlitbách.

 

 
05.03.2017 22:41 Uživatel: LonelyBoy
Věk:  19
Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Text uživatele: 

Jo zkoušel jsem to na dvou školách ale nevzali mě. A letos (2017) mám  právě v plánu to zkusit znovu nu,  jo autotronik,  díky za tip, to zní taky fajn! Být ve škole s mladšími, to by mi nedělalo problém.
Řidičák pro ten si jdu zítra (06.03.2017).  Už jen z toho důvodu že v mém okoli pizzerie  začali hledat na brigády řidiče a co jsem se díval tak je to tam lepší než v tom McDonaldu tak jsem ho dělal.
 A ten kamarád, jo tak ten to má teď fakt fájn.
-> Karmelaren, promiň, neber si to teď osobně, ale nevěřím v žádné náboženství a ani mě to nějak neláká, ale děkuju ^^

 
09.03.2017 18:27 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Text uživatele: 

LonelyBoy - rozumím Ti, samozřejmě je to na Tobě… .

 

(Já narážím spíš na tu hlubší stránku = na sám ŽIVOT, na LÁSKU, ŠTĚSTÍ…, kde patří taky i NASLOUCHÁNÍ  - protože mnozí neumí naslouchat… a potom se všemu diví…  )

 

Ať se Ti daří.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Trošku nepovedený život - jen pud sebezáchovy mě drží na světě, život mě nebaví
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3557x
Chci umřít 2 3288x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1541x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1587x
vrati mi vse osud? 4 1454x
Uzavřená do sebe 8 1660x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1599x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2248x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1260x
Proč nikoho nezajímám 7 2928x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny