Téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?

03.11.2011 09:59
Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Já tomu nerozumím, rozhodují dnes rodiče o zdraví, životě či smrti dítěte? Vypadá to, že ano. Jen se mi to zdá postavené na hlavu. Do teď jsem si myslela, že dítě je chráněno zákonem před každým jednáním, které by vedlo k ublížení dítěti. Je to snad už jinak? 

                               

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.11.2011 12:12 Uživatel: Julie
Téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?
Text uživatele: 

   Nejhorší je srážka s blbcem. Pokud lékař usoudil, že je potřeba dítě hospitalizovat, nechápu laický názor rodiče, který je proti. Kdyby jim to mimčo po porodu doma zemřelo, budou zase lékaře žalovat z nedostatečné péče. Navíc chudák doktor, zaplatil stres životem. Sama jsem několikrát odmítla synovu hospitalizaci v dětské nemocnici, ale vždy po konzultaci s lékařem. Nikdy nebyl v přímém ohrožení života a šlo spíš o pozorování.

 
03.11.2011 13:15 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?
Text uživatele: 

Taky mě napadlo, jak to asi je s dětmi Svědků Jehovových? Taky mají právo rozhodnout rodiče o případné transfuzi třeba? Jednou jsem kdesi něco četla, ale už si nevzpomínám, jak se tohle řeší.

 
03.11.2011 17:49 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?
Text uživatele: 

Podle mě to je nejen postavené na hlavu, ale i v rozporu např. se zákonem o rodině včetně mezinárodních úmluv = vždy by mělo být postupováno pouze v zájmu nezletilého dítěte. 
Takže zachránit dítě proti vůli rodičů ANO, za každých okolností. 

 
03.11.2011 20:18 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?
Text uživatele: 

"Záchranáři zasáhli do rodičovských a osobnostních práv matky a porušili i práva dítěte"Zamračený - ach jo, nemám nic proti respektování práv dětí, ale někdy se to fakt přehání. Jak OSN s tím zákazem babyboxů. Prvním a nejdůležitějším právem nejen dítěte, ale každého člověka je podle mě právo na život a o jeho zachování se ten lékař evidentně snažil a byl za to "odměněn" v duchu hesla: "Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán". Zajímalo by mě, co by ta matka dělala v případě, kdyby lékař do jejích práv takhle nezasáhl a výsledkem by bylo třeba to, že by už nebyla matkou - určitě by ho taky zažalovala a o ještě větší odškodné. A pak pomáhejte lidem kolem sebe - ale jen na vlastní nebezpečí. Nedivila bych se, kdyby lidi přestali chtít zachraňovat ostatní proto, že se budou bát, že je za to někdo zažaluje.

 
03.11.2011 21:21 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?
Text uživatele: 

A právě proto mi nejde pod nos schvalování zákonů, které celkem k ničemu nejsou, namísto takových, které by jasně definovaly práva a povinnosti. Žádnou dvojakost, jako právě v tomto případě.

 
03.11.2011 21:27 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?
Text uživatele: 

Mě upřímně připadá ujetá samotná možnost porodu doma. Kolik dětí je kvůli soukromí a pohodlí sobecké matičky doživotně poznamenáno, a kolik jich vůbec nepřežilo, jenom proto že po ruce nebyl odborník s odpovídajícím vybavením? Nepochybuju že kdyby situaci vyhodnotil jinak a dítě jim nechal - a to nepřežilo - soudili by se přesně stejně. Ovšem v tomhle případě by šel sedět za zanedbání povinnosti a neúmyslné zabití a bůhví co ještě. Je to stejné jako když policista použije zbraň a pak ho za to odsoudí, případně když soudy popotahují holky za ublížení na zdraví, když se znásilnění ubránily vlastními silami (ano, to se taky děje).

 
05.11.2011 02:05 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?
Text uživatele: 

Souhlasím s Tebou. Sice je rodič zákonný zástupce, ale není lékař, nemůže vyhodnotit skutečný zdravotní stav dítěte

Pokud by to dítě po porodu zemřelo, tak by to bylo MNOHEM MNOHEM horší, než když ho vzal raději po porodu do špitálu.

A z druhého pohledu: Pokud bych byl záchranář, měl bych pochyby, určitě bych jednal stejně. Radši ať mě žalují, že jsem vzal novorozence do špitálu, než aby mě žalovali, že dítě mělo např. nějakou vadu srdce, že zemřelo a že jsem to měl na místě u rodičky rozpoznat. 

Ještě jsem chtěl zdůraznit, že u sanitek nejezdí neonatologové a nějakou vadu, poruchu či nemoc u tak malinkého tělíčka v terénu nemají šanci rozpoznat!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zachránit dítě proti vůli rodičů?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny