Bezplatná právní poradna online

Téma: Děti sousedů chodí v noci pozdě spát - udání na sociálku, OSPOD?

30.12.2018 21:25
Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  50
Odpovědí na téma: 6
Text: 

 

Dobrý den

Mám problém se sousedy. Nebo spíše se sousedovými nezletilými dětmi ve  věku od 3 a 10. let.

 

Bydlím v bytě  posledním 6 poschodí  . Celý den je u sousedu klid a v noci sousedove děcka místo aby už spaly, začnou „žít“, tedy dělat rachot. Že by se chystaly jít „už“ spát se neděje.

 

Sousedove děcka mají pokojík hned u mé stěny ložnice, takže moc dobře slyším sousedove děcka řvát, i sousedy, dělat rachot, třískat dveřmi od skříně. Jenže  to vše se děje už ve večerních hodinách kdy by měly už takto věkově staré děcka spát. Myslím tím po 23 hodině.

 

Tedy aspoň si myslím, protože já jsem jiná generace , proto jsem zvyklá, že v my kdysi  v jejich letech jsme museli nejpozději do 20h. spát. Pokud se nestalo- byl pořádný mazec. V dnešní době je vidět že tohle mnozí rodiče vůbec zřejmě neřeší, tedy aspoň podle sousedu, protože  jejich děcka  chodily spát ještě v létě nejdříve po 23 h. a teď poslední 2-3 měsíce se už doba posouvá kolem 24 hodiny nebo  dokonce  se teď už  stává, že ani po 1 hodině noci děcka ještě pořád nespí, klidně se hlučně baví, přitom jejich rodiče o tom ví a nic  děckám neřeknou. Je to dost zvláštní, děcka přece musí vstávat do školy, školky. Nebo snad  rodiče  děcka do školy nepouštějí???? Nechapu. I když sice je celý den zatím klid, (že by dospávali probdělé noci? A pak v noci kdy už i dospěli lidé chtějí spát, sousedové děcka  začnou po 23 hodině  „žít“? ) Tomu nerozumím. Zrovna včera (29.12.2018)   ještě 1:30 v noci děcka  šramotily a třískaly dveřmi od skříně. Jednou v neděli jsem potkala souseda na chodbě a řekla jsem mu že děcka pořád třískají dveřmi od skříně . On odpověděl že opravuje police a odmítl dále se mnou komunikovat. Ať mi netvrdí že denně 2 roky a dlouho do noci opravuje police.

 

Naivně jsem si myslela že když  zatřískám na stěnu palici, nebo metlou na vedlejší sousedové okno, nebo zazvoním u dveří, že  sousede pochopí že by děcka měli už zklidnit aby ostatní sousedé mohli v klidu spát, ale nic se nestalo, nikdo se ani neobtěžoval  otevřit. Prostě na to kašlou, že jejich děcka ruší noční klid. CHtěla jsem zavolat policii, ale měla jsem obavy, než dojedou, že  u sousedu už bude klid. A taky že  si jen stěžuju já. (Copak to  jiní sousede neslyší. Je to divné. Nebo mají strach si   stěžovat aby neměli problémy a  čekají až to udělá někdo jiný? )

 

Já si zpočátku taky nechtěla stěžovat, přece jen nikdo neví kdy se to obrátí proti mně nějakým způsobem. Jenže kdo bere ohledy  abych se  v klidu mohla vyspat. Sousedy to vůbec netrápí. Už mi dochází trpělivost.

 

Proto bych chtěla vědět jestli tohle je případ pro sociálku, mám je nahlásit, že rodiče v takovém nezletilém věku nechávají  své děcka ponocovat? Nebo jsem snad už  proto že jsem jiná generace  tak „nemoderní“?

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2978x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Sousedové děcka chodí v noci pozdě spát mám to nahlásit na sociálku?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.12.2018 23:33 Uživatel: Toník
Věk:  50
Téma: Děti sousedů chodí v noci pozdě spát - udání na sociálku, OSPOD?
Text uživatele: 

To je těžké. Sociálku asi ne. Zkuste si koupit vatu do uší, pro začátek.

 
30.12.2018 23:37 Uživatel: Marci
Věk:  10
Téma: Děti sousedů chodí v noci pozdě spát - udání na sociálku, OSPOD?
Text uživatele: 

Je stanoveno, že od 22 h do 6 h ráno má být zachován noční klid. Se sousedama, jak je vidět, nic nesvedete. Můžete si stěžovat na rušení nočního klidu ale musíte mít důkazy. Nejlépe se obrátit  na policii.

Na sociálce se můžete rovněž informovat.

V tomto jsou lepší družstevní byty, Družstvo takovéto problémy řeší.

 
31.12.2018 18:56 Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  50
Téma: Děti sousedů chodí v noci pozdě spát - udání na sociálku, OSPOD?
Text uživatele: 

Kdyby tak ta vata pomáhala, ani špunty do uši, navíc z toho bude akorát bolet hlava pak mě ne však sousedove děcka.

Družstevní byt mám, takže tam zkusim zajít. Snad se to nějak vyřeší.

Sranda  však je, že před rokem si zrovna ti sousede stěžovali na někoho kdo bydlí pod náma na nějaké dítě s autismem, takže ta rodina se musela kvůli nim vystěhovat. Přitom ti sousede mají doma mnohem horší "dárečky" a celkem oni  celá rodina jsou zvláštní.

 

 
01.01.2019 16:52 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Děti sousedů chodí v noci pozdě spát - udání na sociálku, OSPOD?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
29.12.2019 11:48 Uživatel: Floutek
Věk:  40
Téma: Děti sousedů chodí v noci pozdě spát - udání na sociálku, OSPOD?
Text uživatele: 

Také mám zoufalou sousedku. Dneska (29.12.2019) jsem dopoledne poslouchal výlev kvůli tomu, že šlo jedno z dětí v půl třetí ráno na záchod (Vánoce, kola) a po cestě upadl batoh, dítě dupalo, bouchalo dveřmi a dokonce si i rosvítilo! Mám asi dobré spaní, protože jsem spal nebo a to je pravděpodobnější, je paní sousedka přecitlivělá - dost možná vůbec nespala, protože jí něco trápí… nevím
Moje sousedka je tak zoufalá, že si neustále stěžuje, buzeruje a otravuje život a není v tom sama. Celý dům je plný exisencí zasluhujících klinickou péči. Neustále nás sledují, kdy chodíme ven, kdy domů. Poslouchají o čem se bavíme na chodbě. Milý pán mi vyhrožoval fyzickou likvidací. "Někdo" nám zničil automobil - již dvakrát propíchal pneumatiky. Osobně si myslím, že jí podobní lidé by neměli bydlet v činžáku, ale na samotě nebo ve vypolstrované cele.
Třeba je to i váš případ, nesnášenlivá, zapšklá … nejspíše bezdětná

 
29.12.2019 18:44 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Děti sousedů chodí v noci pozdě spát - udání na sociálku, OSPOD?
Text uživatele: 

U nas jednou zazvonila sousedka a omlouvala se, ze jeji dcera bude vecer slavit narozeniny s kamaradkama, ale ze jen tak do 22hod. Rekla jsem ji, at se nijak neomezuje a ze klidne do jedne do rana. Narozeniny je treba radne oslavit. Koukala na me dost prekvapene, protoze majitel pred nami byl hodne nervni a porad si na jeji deti stezoval.
Takze nekdy je to i o pristupu cloveka.
Kdyz jde dite v noci na zachod a dela hluk, netrva to preci hodinu! Stane se!
Kdyz clovek bydli v cinzaku, musi pocitat s tim, ze tam nebude mit klid jako ve vlastni vilce!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Děti sousedů chodí v noci pozdě spát - udání na sociálku, OSPOD?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny