Bezplatná právní poradna online

Téma: Soused - obtěžování zápachem, nepořádkem a hnojem

09.10.2018 07:09
Uživatel: Niki123
Věk:  30
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Měla bych dotaz, nejlépe na někoho kdo se s tím setkal.  

Žijeme v malé vesnici. Od roku 2012 máme nového souseda, který se rozhodl chovat dobytek. Podotýkám že jeho pozemek je uprostřed vesnice, tj. sousedí s nim asi 9 RD + dětské hřiště. Nejdříve 3 kozy + sem tam kuzlata, pár hus, kachen a slepic. Toto nám nevadilo, přece jen žijeme na vesnici a sami máme zvířata a máme je rádi. Od roku 2016 si pořídil kozla (dnes tam má 2), asi 20 slepic a postupně přidává kachny (nyní už tak 50ks). V loni (2017) (2017) jsme to neřešili a doufali, že mu dojde, že už přestřelil. Letos (2018) se to nedá vydržet.

Z kozlů se line neskutečný smrad. Drůbež tomu jen pomáhá. Jednou za rok si pozve bagr, kterým celý pozemek shrne na jednu kupu hnoje (bahno, seno, sláma, exkrementy, shnilé krmivo). A tuto hromadu tak nechá celý rok volně ležet, bohužel asi 15 m od našich oken a 25 m nad naší studnou (pozemek ve svahu) Ochrané pasma pro studny znám, ale nevím jaké je podloží. Ve studni už máme zjištěné fekální bakterie, ale nemáme důkaz, že tam předtím nebyly. Studna byla pitná a naší zdrojem vody a poslední 2 roky se nám stupňují zdravotní potíže.

Smrad ze všeho je tak intenzivní že se nedá větrat, když pověsím prádlo tak hned smrdí.

Krom toho mu drůbež neustále utíká. Takže je s prominutím všechno posrane. Možná ho donutíme spravit ploty, ale celý problém to neřeší.

Po 3/4 roce ústních žádostí, aby si s tím něco udělal dostal nedávno písemnou výzvu, kterou jsme předávali oosobně se svědkem (předsedou osadního výboru). Sice řekl, že s tím něco udělá, ale to říká pořád. Nakonec se nám ještě vysmál, že ohledně smradu se byl informovat na úřadě a že to je v pořádku a je to náš problém.   

Podotýkám, že smrad vadí lidem, ze 6ti domů v blízkosti a lidem z dalších 3 vzdálenějších domů vadí neskutečný nepořádek na který vidí. Všichni kolem máme domy i zahrady upravené, někteří taky chovají zvířata ale nikoho tím neobtěžují.  

Prosím může někdo poradit jak se bránit. To je k nevydržení.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3186x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Soused obtěžuje zápachem, nepořádkem a hnojem.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.10.2018 08:00 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Soused - obtěžování zápachem, nepořádkem a hnojem
Text uživatele: 

Niky, jedna diskuze tu už s tímto problémem byla a tak nebude od věci se do ní podívat SEM. Ať už půjde o právní radu, nebo náhled diskutujících. V každém případě je to "šťavnaté".

 
09.10.2018 09:07 Uživatel: Niki123
Věk:  30
Téma: Soused - obtěžování zápachem, nepořádkem a hnojem
Text uživatele: 

To jsem četla a mám prostudovaných plno materiálů od zákonů až po diskuze. Ale tady není problém s až tak nadměrným množstvím zvířat jako s tím, že to chová uprostřed vesnice a smrdí to. Vadí to tu míň. 15 lidem + si stěžují maminky s dětmi co chodí na hřiště.  

 

Zajímá mě jestli máme šanci vůbec uspět "proti smradu" a  nejlépe, aby mu chov v daném místě město zakazalo. Protože to na chvíli omezí, ale pak to zase bude to samé.

Hnojiště a utíkající zvířata jsou přestupkem, tak to se snad bude dát řešit, ale ten smrad je ošemetný a trápí nás asi nejvíc (se studniční vodou jsme se už rozloučili, naštěstí máme nově přivedený vodovod, ale ještě není napojený a teď to ani udělat nemůžem)  

 

Případné  pokuty budou k ničemu, protože to je sorta lidí žijících z dávek a přídavků na dět, nik

dy pořádně nepracovali a žijí v neuvěřitelném bordelu, takže toto je jim jedno. Navíc dům ani pozemky nevlastní sám soused, ale jeho nevlastní syn, který tam ani nebydlí.

 

 

 
10.10.2018 18:46 Uživatel: Kelly
Věk:  66
Téma: Soused - obtěžování zápachem, nepořádkem a hnojem
Text uživatele: 

 Zde pomůže jen sousedská žaloba. Kdo nezažil nepochopí.

 
12.10.2018 08:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Soused - obtěžování zápachem, nepořádkem a hnojem
Text uživatele: 

 

Niki, právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Soused - obtěžování zápachem, nepořádkem a hnojem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny