Bezplatná právní poradna online

Téma: Předseda bytového družstva mi zakázal vedení kabelu internetu v domě - má na to právo?

23.05.2018 11:50
Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Přeji všem hezký den,

chtěla bych se zeptat na jeden problém, který mám se sousedem Mám totiž poskytovatele internetu, se kterým nejsem spokojená už delší dobu a chtěla bych ho změnit.  

Každou chvilku jim to vypadává a mají často poruchy i na celý den.

Požádala jsem souseda, který to má jako veducí člen družstva na starosti. Ten mi to zamítnul s tím, že by se muselo kvůli zavedení kabelu všechno bourat. Když jsem se informovala u firmy, která by mi mohla poskytnout jejich internet, tak mi řekli, že je to hloupost. Údajně by tam natáhli jen pár kablů a nic víc by se tam nedělalo. Připadá mi, jako kdyby byl ten soused nějak podplacený.

Nevíte, jaký způsobem bych se mohla vůči tomu brátnit? Je to porušení nějakého práva?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2212x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Soused mi nechce dovolit změnit poskytovatele internetu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.05.2018 18:24 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Předseda bytového družstva mi zakázal vedení kabelu internetu v domě - má na to právo?
Text uživatele: 

co takhle?

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 
24.05.2018 05:59 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Předseda bytového družstva mi zakázal vedení kabelu internetu v domě - má na to právo?
Text uživatele: 

Vždy je lepší se dohodnout. Např. si nechat od firmy, která by internet zaváděla, vyhotovit nějaký plán, co všechno by to obnášelo, jak moc by to zahrnovalo sekání do zdi a podobně. Třeba má soused prostě jen strach, že tam rozmlátí půlku baráku. Bohužel někteří poskytovatelé telekomunikačních služeb se v těchto případech chovají dost neohleduplně, neberou ohledy na různé dekorace na zdech, neuklidí po sobě, případně umístí potřebnou elektroniku někde na zeď do hnusné krabice a někdy jsou i tak drzí, že napájení prostě bez dotazů připnou na společné vedení domu a podobně.  

 

Domluva je vždycky lepší. Soudně se něčeho takového domáhat je obtížné. Nejsi bez internetu (byť kvalita je horší, než by ti vyhovovala), takže domáhat se u soudu práva zavést přes společné prostory domu nějaké další dráty by bylo opravdu problematické a bez jistého výsledku (a s konflikty v domě).

 
24.05.2018 11:52 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Předseda bytového družstva mi zakázal vedení kabelu internetu v domě - má na to právo?
Text uživatele: 

Sousedovi jsem řekla, že se v domě nic předělávat nemusí, že tam natáhnout jen pár kabelů, nic víc. On se seknul a řekl že ne. Mě připadá, jako kdyby to bylo porušení svobodného rozhodování. Nechci se nechat omezovat.

 
24.05.2018 17:19 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Předseda bytového družstva mi zakázal vedení kabelu internetu v domě - má na to právo?
Text uživatele: 

Záleží na tom, jak jsi s ním jednala. Třeba podle toho, co píšeš v této diskusi to na mne působí konfrontačně až agresivně.  

Dělám místopředsedu SVJ a snažíme se vyhovět, ale vždy chceme vědět, "do čeho jdeme". Jeden ze sousedů chtěl na střechu umístit satelitní anténu, chtěli jsme po něm plán co tam přesně bude, jak to bude ukotvené, kudy povedou kabely a jaké zásahy do společného majetku to bude obsahovat. Nebyl schopen doložit, tak jsme nepovolili. Naopak jsme neměli problém s kabelovkou, nemám problém s telefonními dráty a ani s dalšími optickými kabely - předem jsme si vyžádali, co bude zavedení představovat a nebyl problém.

 

"Natáhnout pár kabelů" je dost vágní popis a zcela jistě to nějaké vrtání nebo kopání bude znamenat (nějak musí ty kabely do domu dostat). Pokud sis chtěla ulehčit práci tím, že žádost o povolení takto "odflákneš", tak se nesmíš divit, že se soused postavil do opozice. Jak jsem psal - nech si od firmy písemně vyhotovit, co zavedení bude znamenat - kudy chtějí kabely táhnout (často to je stoupačkami pro vedení elektřiny a ne vždy je tam dost místa a ne vždy to vyhovuje bezpečnostním předpisům), kde všude chtějí něco kopat nebo vrtat (i do a ze stoupaček se musí kabely nějak dostat), kolik těch kabelů bude (tloušťka, délka), za jakého budou materiálu (případné požární nebezpečí), atd.  

Pokud jsi k sousedovi už nepoužila konfrontační tón a tím ho nenaprdla, tak je šance ho přesvědčit, ale zkrátka "TY NĚCO CHCEŠ", takže ty se musíš snažit, aby to bylo zpracované a podané tak, aby to pro výbor SVJ (nebo předsedu, pokud nemáte výbor) bylo co nejstravitelnější.  

 

Varianta "násilného protlačení", třeba přes rozhodnutí soudu tu je také možná, ale je-li už v domě internet, je šance na úspěch velmi malá (objektivně není možné, aby do domu vedlo nekonečné množství kabelů a pokud jsi jediná, kdo chce tuto službu, má SVJ poměrně pevný právní základ ti to odmítnout).

 
27.05.2018 02:19 Uživatel: Mavis
Věk:  43

Město:Prague

1527383447_mav.jpg
0-100
Téma: Předseda bytového družstva mi zakázal vedení kabelu internetu v domě - má na to právo?
Text uživatele: 

Opakované vložení nevyžádané reklamy do webu. Uživatel/ka byl/a zablokován/a.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Předseda bytového družstva mi zakázal vedení kabelu internetu v domě - má na to právo?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny