Bezplatná právní poradna online

Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?

29.06.2017 08:24
Uživatel: tequelinka
Věk:  23

Město: opava

0-100
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Dobrý deň,

s priateľom sme sa presťahovali konečne do jeho bytu, stál nemalé peniaze, a máme hrozných susedov! Bývame v paneláku, kde na našom podlaží je to OK, milé mladé rodiny, ale nad NAMI, sú ešte jedni, ktorí sú katastrofálni!!! Okrem toho že majú v malom byte dvojizbáku troch psiskov, ktorí neustále brechajú radšej nehovorím ani, (hocikedy myslím, aj v noci, aj nadránom, aj ráno, aj večer, aj cez deň stále), alebo sa naháňajú po byte, trieskajú do všetkého čo im príde pod nohy, a oni ich ani neokriknu.  

Tak títo zlatí susedia, sa chovajú ako stádo byvolov a slonov, prinajlepšom, slony a slonice, ktoré akoby mali sto kíl, dupotajú, vrieksajú po sebe (takí manželia 40-50 roční sosynátorom 20 ročným), stále neustále dupoty, treskoty, to sa nedá vydržať, a najhoršie je to v noci, vstávajú do práce o 3 15 ráno, a každučký deň ma budia, chodia stále hore dole, z izby kde spíme, do kuchyne kupelne a naspať!!! dupotajú, vrzgaju stoličkami, skrinami, šuflikmi, do toho začnú psy brechať, no idylka pre môj ľahký spánok, čo vám budem robiť… suseida na pohľadanie… a neustále trieskajú s dverami, akoby naschvál mi to už príde, a toto je vždy do pol 5 ráno kým neodídu do práce!!!!! Neviem teda, čo robia, ale nedá sa to vydržať, rozmýšľam, že sa kvôli tomu odsťahujem od frajera, ja celé noci nespávam, nemôžem potom normálne fungovať, je mi jasné, že máme asi zlú izoláciu na byte, ale takto sa to nedá riešiť.

BOli sme za nimi, že nech sa trošku miernia, najmä vv noci, nech tak strašne netrieskajú s tými dverami  v noci, ale to je hrach o stenu hádzať, sa začali ešte s nami hádať, čo si to dovoľujeme ich osočovať, že to oni nerobia, pritom sme prišli slušne za nimi, a robia to nadalej, čo teda máme robiť??

Ďakujem za každu odpoveď.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3755x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: čo so zlými susedmi? ktorí ma neustále v noci budia?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.06.2017 08:42 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
29.06.2017 11:22 Uživatel: tequelinka
Věk:  23

Město:opava

0-100
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

avatárek

 

ale to nemalo byť do právnej poradne. su to moje starosti… a nehľadám právnu radu, skôr niečo odžité

 
29.06.2017 12:32 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

Pokud hlučným sousedům nezajímá ani to, že jste jim řekli, že vám to vadí, tak jinak, než se bránit právními způsoby to ani nejde. Nademnou bydlí taky hluční sousedé. Ti alespoň reagovali na to, když jsem jim řekla, že mi to vadí. Já trpím hyperakuzi a sousedi se dokonce naučili mi zaklepat na dveře aby mi oznámili, že budou vrtat a kdy.  

 
29.06.2017 14:15 Uživatel: tequelinka
Věk:  23

Město:opava

0-100
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

no oni priserne dupotaju a vobecneriesia to, ze je 3 hodiny rano, alebo 22 -23 večer, pre nich je to jedno, lebo ziju sami. Mate stastie, ze vy mate normalnych ludi okolo seba, lebo u nas su psychopati totalne jak vysity. a este su k nam odponri, dvakrat sme za nimi boli v priebehu par mesiacov a slusne ich prosili, ze nas bzdia, nech sa umravnia, ale nie. nedaju si povedat a este nas vysmiali, ze co si to dovolujeme, ze oni si mozu robit v byte co chcu…

a su k nam velmi nevrli, nepriatelski, a ttotalne ich nezaujima, co si myslime. a ako sa citime. a ze nas v noci budia celu hodinu (!!! ) v noci lietaju po byte, dupocua vrzgaju so vsetkym, aako pravne sa to da vyriesit?????? prosim vas??? jedine napisat na mestsky urad mi napadlo, ale co s tym spravia??? ved ich iba napomenu… a nic ine.

 
29.06.2017 16:03 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

Proto je možná dobrá ta právnická poradna kterou ti tady doporučil avatarek. Já sama jsem to takto nemusela naštěstí řešit. Ať vám to dobře dopadne.  

 
29.06.2017 19:55 Uživatel: kdo
Věk:  30
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

Po 22. hodině do 6 ráno je noční klid. Pokud ho nedodržují, zavolejte policii, mají povinnost je napomenout, v krajním případě uložit pokutu za opakovaný přestupek. Klidně přivolejte hlídku i opakovaně, na rakové lidi nic jiného neplatí.

 
01.07.2017 14:59 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

v dobe nocniho klidu bych zavolal cajty a pokud by nepomohlo tak bych si udelal pracovni noc a hned kdyz pujdou spat tak bych jim zacal delat kraval o strop do te doby nez pujdou do prace, udelas to par dnu po sobe a mozna jim to dojde

 
01.07.2017 15:51 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

Přiznám se, že moc nevěřím tomu, že se tohle dá řešit právní nebo policejní cestou, když nejde o setrvalý měřitelný hluk jako např. v případě kdy je někde nepřtržitě puštěná hudba nebo nějaký stroj, ale když jde o zvuky, které patří k běžnému užívání bytu. Neumím si představit, že by proti někomu zasahovala policie pro to, že když jde ráno do práce, otevírá porůznu dveře a chodí po bytě.

A moc nevěřím na to, že to může zásadě vyřešit to, že jim to začnete oplácet - právě proto, že jde o zvuky, jaké popisuješ.

Dospělí nevychovaní psi se těžko zvládají a určitě je kvůli vám nedají do útulku - a co se týče dupání - představ si, že bys z nějakého důvodu měla začít v bytě třeba chodit po špičkách a nesměla ráno když jdeš do práce otevírat skříň ani šuplíky a hnout se židlí při snídani. Asi by ti to taky nešlo - člověk chce mít u sebe doma pohodlí.

To se jich nezastávám, ale zažila jsem to z opačné strany, kdy sousedy jedněch kamarádů rušily zvuky naprosto normálního společného stolování a běžného pohybu po bytě ve večerních (ne nočních) hodinách. No sice jsme ten večer my co jsme byli na návštěvě chodili po špičkách, šeptali, a snažili se při vstávání od stolu a usedání nepohnout židlí, ale to se dá vydržet na pár hodin a ne tak žít. Resp. žít se tak dá jedině když po osmé hodině večer v bytě už jen tiše ležíš nebo sedíš a nic jiného neděláš. A pokud jde o evidentně bezohledné lidi, nemůžete asi doufat, že budou investovat do toho, aby si např. dali nějakou zvuk tlumící podlahovou krytinu nebo nějaká těsnění do dveří místností i nábytku.

Čili já být na vašem místě, asi bych vážně uvažovala o zvukové izolaci stropu - alespoň v ložnici.  

Naprosto souhlasím s tím, pokud někdo namítne, že je nespravedlivé, že byste si vy kvůli nim měli dělat úpravy na bytě a že by to měli oni si odizolovat podlahu, ale zkrátka nepovažuji za reálné to, že by je k tomu šlo přimět. A zdraví má člověk jen jedno a potřebuje se vyspat. A odizolování stropu mi tedy přijde jako nejrychlejší cesta ke klidnému bydlení - budete mít klid a nebudete závislí na jejich kázni. Otázka je, jestli na to máte peníze, není to zrovna za hubičku - myslím.

 
04.07.2017 12:08 Uživatel: tequelinka
Věk:  23

Město:opava

0-100
Téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Text uživatele: 

kAterina uplne s vasim prispevkom suhlasim! policajtov volat je blbost, to nie je pustena pracka, ani nepustaju hudbu, je to """Uzivanie bytu"""""", lenze sme ich dorazne napomenuli a poprosili, ci by nemohli potichšie sa spravat, kedze je NOC-3--4 rano a nič sa nezmenilo.

nemame peniaze za odhlučnenie, nech si oni vstupia skor do svedomia, nebudeme za to vyvolovat tazle pachy. a ktovie ci to este aj pomoze!! sakze.

oni nie su bezohladni, oni su tupci a psychopati a provokateri my sa nebudeme znizovat na ich uroven, aby sme im buchali vecer, alebo v noci, lebo pod nami susedia by mali zase ponosy.

toto mi pride ako neriesitelna situacia a ani pravna poradna nepomoze.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hluční sousedi v paneláku, panelovém domě - obrana, co s tím?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny