Bezplatná právní poradna online

Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?

25.10.2012 14:16
Uživatel: RENATA FILOVKINOVA
Věk:  36
0-100
Odpovědí na téma: 17
Text: 

DOBRÝ DEN MÁM PROZBU PO BYRÁM HMOTNOU NOUZY 3.927 KC RODIČOVSKÝ PŘISPĚVEK 5.100 A DOPLATEK NA BYDLENÍ 2.927KC A ALIMENTY 2.500KC Z TOHO PLATIM 8.500KČ NAJEM A MAM POCIT ZE BERU DOST MALO NA TO ABYCH UŽIVYLA TŘI MALÝ DETI.

PODLE INTENETU CO JSEM SI NAŠLA A VYPOCITALA TAK BYCH MĚLA POBYRAT CELKEM 20.998KČ A CHTĚLA JSEM SE TEDA ZEPTAT JAK TO JE ABYCH VEDELA NA COM JSEM SOCIALKA MI ŘEKLA ŽE NA DOPLATEK NE MAM NAROK ŽE NE POBÍRAM PŘÍSPEVEK NA BYDLENÍ A ŽE TO JE JEJÍ DOBRA VULE ŽE MI HO POSILÁ

KDYŽ VŠE ZAPLATÍM TAK MY ZBYDE 5.927KC A TO SI MYSLYM ŽE PRO RODINU TO JE MALO KDYZ MUJ NEJSTARŠI SYN NAVŠTĚVUJE ŠKOLU A MUSÍ JEŠ TĚ KAZDY RÁNO DOJÍŽDĚT AODPOLEDNE MUSIM PRONĚ DO ŠKOLY JEC JA DEJ TE MY PROSIM BRZO VĚDĚT A DĚKUJI ZA KLADNOU ODPOVED ZDRAVÝ RENATA

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3568x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: MAM NAROK NA DOPLATEK NA BYDLENÍ
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.10.2012 15:01 Uživatel: Karel2
Věk:  30
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Co treba zkusit pracovat? Treba neco s cisly, ty Vam evidentne jdou (pri vypoctu toho, na co vsechno mate podle Vas narok).

 
25.10.2012 15:13 Uživatel: Barča
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

A to pro ty děti jedeš čím? Na kole?

 
25.10.2012 20:11 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Renato, nevím, odkud jste čerpala informace o tom, na jakou částku máte nárok, ale téměř 21.000 to určtiě není. Protože nepíšete, jak staré máte děti a zda máte manžela či partnera, nedokážu spočítat, na jakou částku máte nárok - tady najdete návod na výpočet životního minima domácnosti. Pokud máte manžela a tři děti, bude životní minimum tak maximálně kolem 13.000, rozhodně ne 21.000 Kč. Váš současný příjem je tudíž velmi pravděpodobně vyšší než životní minimum Vaší domácnosti. V takovém případě by připadaly v úvahu pouze přídavky na děti nebo příspěvek na bydlení. Na přídavky máte nárok tehdy, pokud je příjem Vaší domácnosti nižší než 2,4násobek jejího životního minima, doložit musíte příjmy za uplynulý rok. Přidávám také odkaz ohledně podmínek pro získání příspěvku na bydlení.

Mou poslední poznámku si, prosím, neberte osobně, ale než půjdete žádat o dávky nebo o práci, nebylo by na škodu oprášit si trochu pravopis a gramatiku, už dlouho jsem neviděla text s tolika chybami shocked

 
26.10.2012 17:38 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Na tu gramatiku jsem taky koukal jak z jara fiala. Paní by měla asi otevřít učebnice Českého jazyka.

Nechci si z toho dělat srandu (je to spíš k pláči), ale co se v mládí nenaučíš, ve stáří nenajdeš.

 
25.10.2012 20:49 Uživatel: Alííca
Věk:  18
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Pane bože.. práce? !!! Pustťe se do mě, že jsem mladá, a že tomu nerozumím, ale tohle mě tak strašně.. Kolem sebe mám desítky rodin, kde rodiče makají od nevidim do nevidim a když se to sečte, mají opravdu jen na jídlo, vodu, teplo.. A někdo, kdo nic nedělá, ve škole evidentně nedával pozor ani na vyjmenované slova, si stěžuje, že má málo peněz, ale přesto všechno přesně ví, kolik by měl dostávat a ještě si připadá jakoby diskriminovaný.. Pane bože! Jak píšete- máte malé děti, tak co kdybyste se vzchopila, jakožto dospělá ženská a začala pro ně něco dělat? V 36 žít s tím, že mě živí lidé, kteří denno denně makají 12 hodin.. Pardon, ale ubohé a potupující... Stěžovat si umí každý...

 
26.10.2012 09:54 Uživatel: Hanýžka
Věk:  32
1.jpg
0-100
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Ted´ budu spíše reagovat na příspěvky, než na otázku od Renaty.

Ono je strašně jednoduché napsat, at´ jde do práce. Nikdo z nás není v její kůži, tak přeci nemůžeme soudit. Psala, že bere rodičovský příspěvek-je tedy na mateřské. Nezmínila se, jak staré je dítě, ale je možné, že je malinké a ona tudíž nemůže chodit do práce. To by mohlo vyřešit hlídání, ale v její situaci jistě nemá peníze na chůvu. Hlídání je dnes drahé, takže by výplatu v podstatě dala za hlídání. A zřejmě ani babi a děda dětí nefungují, bydlí daleko nebo ještě sami pracují, jinak by třeba děti hlídali, aby Renata mohla jít do práce. Podle toho, jak jste Renato psala, že alimenty máte 2.500-, Kč, tak to mi na tři děti přijde žalostně málo. A musíte vyjít s 5.900, - Kč na měsíc, to je moc smutné sad.

Psala jste, že ten nejstarší syn chodí do školy, kam musí dojíždět, takže to v září bylo kupování pomůcek do školy, případně nová aktovka+každý měsíc náklady na cestu do školy a zpět.

Naše mladší dcera je prvňák, o prázdniny jsme kupovali aktovku za 1220, - Kč + pomůcky za 750, -Kč. A to jsme nekupovali žádné kraviny, jen to co bylo na seznamu od pí. učitelky. To máte skoro dva tisíce.  

Jak to Renato děláte, když máte tak málo prostředků? A jak jezdíte pro syna do školy?

Je mi vaší situace upřímně líto.

 
26.10.2012 18:05 Uživatel: Barča
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Hanýžko, asi Ti to opravdu zní tvrdě. ale kde na to má stát brát? Ty děti mají otce, který má možnost pracovat a pomoct živit svoje děti. A taky píše, že pro syna jezdí.... ale čím? Lidi v sociální nouzi vlastní auto, mají na benzín, na povinné ručení, internet, počítač? Pravda, psaní jí moc nejde, ale ty počty.... natažená ruka mi nikdy moc sympatická nebyla.

 
10.04.2015 18:48 Uživatel: Terezka
Věk:  49
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Pěkný den, často mne nadzvedne odpověď : Jdi dělat!   Kdo jste, že máte odvahu tohle napsat!

Můj příběh: jsem rozvedená, mám v péči syna (15 let), dlouho nemůžu sehnat práci. Každý měsíc posílám e-maily do velkých firem. Odpověď   zní, vkládáme Vás do naší databáze. Co dodat. Před několika dny jsem se dozvěděla takovou perličku, co si vymyslelo naše město. Magistrát rozdělil naše  město do několika úseků. Pokud bydlí někdo ve středu města, není mu více jak 55 let a méně okolo 35 let, nemá dítě starší  15 let, tak  nedostane firma dotaci 80 000 Kč. od ÚP. Já bohužel tyto podmínky splňuji, tak mám smůlu. Jinak dostávám : Soc. dávky :    4260 Kč, 398 Kč, a bydlení 5314 Kč.   A alimenty 2600Kč.

  Celkem :   12 572 Kč.   Nájem : 6 000 Kč, obědy 500 Kč, internet : 340 Kč, penzijní poj. : 200 Kč.

Zbyde : 5 532 Kč.    To máme na jídlo, oblečení, na domácnost. Mimochodem, vodovodní  baterie už odešla, lino, které je tak slabé, že brzy se prošlapem na beton a na jiné nemám…   a je toho víc. Koberce už máme jen v obývacím pokoji a dětském pokoji…   (byt 1+3).   kdyby mi někdo pověděl do očí, že se mi nechce pracovat, tak bych mu dala přes hubu.

 
26.10.2012 10:20 Uživatel: popelkovaiva
Věk:  29
0-100
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

paní Renato  tak to máte hodně peněz ani já tolik nepobírám  a žiju a jsem samoživitelka ale 100% nebuddete dostávat skoro 21000kč  nevím kde jste k takovému blábolu došla skoro 21000kč ono musíte jít makat když vám nestačí peníze ale když máte na auto, na internet a jiné hovadinky tak máte velmi dost peněz, a paní na sociálce  vám jasně stanovila výši peněz které pobíráte

 
26.10.2012 10:35 Uživatel: popelkovaiva
Věk:  29
0-100
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

každý jsem nějaký ale tolik chyb jsem v životě neviděla a to jste doma, kdyby jste se se svými dětmi učila a znova si zopákla výjmenovaná slova, a ve druhé třídě berou děti co psát na konci slova jestli d nebo t  a jiné chyby je to hrozné já bych se styděla tohle vypouštět do éteru, já jsem samoživitelka ale tohle je na mě moc sadbada mimochodem  sociálka když vám tolik  vypočítala tak tolik vám dá máte možnost se odvolat a houby tím získáte jen se strapníte   protože vám dávky zastaví než se to vyřeší a pak jej vám vyplatí.

 
26.10.2012 17:36 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Paní Renato, prosím, pokud budete psát znovu do tohoto webu, nepoužívejte zapnutý caps-lock (nepište všechen text velkými písmeny). Děkuji.

 
26.10.2012 19:55 Uživatel: Hanýžka
Věk:  32
1.jpg
0-100
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Barčo,

máte pravdu... kde na to má stát brát a že ty děcka mají otce. Jen mi její situace přijde hrozná.  

 

Paní Renata by se mohla poohlédnout po levnějším bydlení, třeba na vsi u starších lidí v domku za rozumné nájemné+pomoc v domácnosti, na zahradě, nákupy...

Hledat ve vsi, kde je škola (nebo alespoň škola v sousední obci), aby odpadlo nějaké složité dojíždění pro syna do školy.  

Jen by mě zajímalo, jak pí. Renata jezdí pro syna... autem nebo autobusem? Snad se tu ještě ukáže, abychom mohli diskutovat, třeba společně najdeme řešení na její situaci happy.

 

Já jsem vždy odkázaná na autobus nebo na vlastní nohy. Jak už jsem psala, naše mladší dcera je prvňák. Bydlíme na malé vsi, škola je ve vedlejší vsi, vzdálené 4. km. Máme ještě starší dceru, ale ze začátku jsem měla obavu z toho, že by spolu měly jezdit do školy, takže ráno po 7. jsme šly na autobus, dceru jsem doprovodila do třídy a čekala jsem na ní i čtyři hodiny, než skončilo vyučování a jel nám bus zpět domů, autobusové spojení nic moc, takže jsem na ni musela čekat, protože zpět domů a pak zase zpět nic nejede. Ted´ už holky skoro měsíc jezdí spolu. A pokud jedu nakoupit na víkend a bus končí ve vedlejší vsi, tak jdu prostě ty 4. km pěšky i s nákupem. Ze začátku se mi nechtělo, ale po první cestě se mi to zalíbilo. Cesta vede lesem a z kopce excited, navíc je podzim, ten mám ráda, příroda je krásně zbarvená. Je to krásná procházka. A vždy si začnu zpívat rerfén k písni Praha-Prčice...

Mě láká velice

pochod Praha-Prčice,

zakoupím si střevíce

a hbitě vyrazím.

Jsou plné pohody

ty dálkové pochody,

bez chleba a bez vody

já k cíli dorazím... excited

 

Asi vám to přijde ujeté, ale jak jdu, tak si tu píseň začnu notovat. Cesta rychle uteče, ještě se stavím na hřbitově a doma jsem mnohem dříve, než busem...

No, to jsem hodně odbočila, snad se nezlobíte.

, ,  Foceno po cestě.

Cestička k domovu krásně se vine-hezčí je, krásnější než všechny jiné in_love.

 

 

 


 
26.10.2012 20:12 Uživatel: Barča
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Hanýžko, díky za moc krásný příspěvek do diskuze.

 
26.10.2012 20:19 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Hanýžko, moc prosím: když budete reagovat na něčí příspěvek, klikněte předtím na ODPOVĚDĚT, aby se vytvořilo diskuzní vlákno. V opačném případě budou Vaše reakce pořád dole a nebude zřejmé, na co (a na koho) reagujete.

Díky moc wink

 
10.06.2014 23:02 Uživatel: pedro
Věk:  30
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Zkuste si přečíste tento článek http://www.jaknafinance.eu/jak-ziskat-prispevek-na-bydleni/, ale mám pocit, že tady každá rada je marná. Ćlověk jen žasne.

 
11.06.2014 05:36 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

ja kdyz mam pocit ze beru malo tak zacnu vic delat

 
11.06.2014 17:45 Uživatel: Hříbeček
Věk:  68
1374524401_002.JPG
3000-4000
Téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Text uživatele: 

Párku, to jsi Ty a několik málo lidí v tomto státě. Ta horší a větší většina hledá jak bez práce získat od státu peníze, průser je, že všichni na tyhle vyčuránky makáme. Ale tak to tenhle Kocourkov nastavil a tak to je.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kdo má nárok na příspěvek na bydlení?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny