Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?

14.09.2018 07:56
Uživatel: area
Věk:  29
Odpovědí na téma: 21
Text: 

Hezký den přeji,

 již dlouhou dobu mě trápí otázka:   Nevím proč, ale v mém sexuálním životě se nějak vytratila chut na sex. Ve se svém okolí pořád slyšim jak se všichni  milují a mě, kdyby občas nenavnadil partner, tak bych snad nepotřebovala sex víc jak 2x ročně  Je to normální?? Mám partnera ráda, v sexu nám to fungovalo. Je teda pravda, že jsem nikdy nebyla žádná sexuální nymfomanka, ale teď to zaráží i mě, proč nemívám moc chutě na sex.

Máme 2leté dítě, ale nemyslím si, že by to byl problém. Spíše si říkám, neklesá mi v tělě nějaký hormon? Už si nevím rady, bojím se, aby to partnerovi nezačalo časem vadit, když to začíná vadit už mě samotné. Děkuji moc za rady Area

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3053x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: JAK SE LÉPE MÍT V SEXUÁLNÍM ŽIVOTĚ
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.09.2018 08:53 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Myslím si, že ženy jsou všeobecně méně sexuchtívé, než muži. Já jsem od tebe o 10 let starší a neměla jsem sex 5 let  a taky po tom ruce nějak zvlášt nenatahuji. Každý to ma jiný. Patrnerovi to časem vadit asi může asi se bude muset více snažit, aby tě navnadil.  

 
14.09.2018 10:19 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

No, mně přijdeš mladá na to, aby Ti stačil sex cca 2 x za rok.  

Jak jsi to měla před narozením dítěte? Nebereš nějaké léky, které by ztrátu chuti na sex měly jako vedleší účinek?

 
14.09.2018 11:34 Uživatel: area
Věk:  29
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Před dítětěm to bylo lepší, no spíše super. Sex byl několikrát do týdne a několikrát denně. Když sem byla těhotná, tak jsem byla tzv. nadržená snad pořád. A teď? žádné prášky neberu, tak nechápu co se děje.

Sex už odmítá, s tím, že nemám chuť. protože jsem si už připadala jako nafukovací panna : (

 
14.09.2018 21:07 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Pro tebe by ten článek mohl být taky zajímavý, tak ti ho tady také vložím : -)  

 

https://ona.idnes.cz/sex-ve-vztahu-dulezity-malo-sexu-d47-/vztahy-sex.aspx?c=A160915_162925_vztahy-sex_jup

 

 
15.09.2018 07:43 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Areo, nejlip bude, kdyz to prodiskutujes se svym zenskym lekarem.
Nejspis je to hormonalni zalezitost.

 
15.09.2018 08:05 Uživatel: area
Věk:  29
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Děkuji moc všem za rady a vaše zkušenosti. Zkusím se ještě zeptat gynekologa. : )

 

 
15.09.2018 09:12 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Těch příčin může být ještě více:

1) V době kojení, kdy tvorbu mléka zprostředkovává hormon prolaktin, má tento také za následek to, že snižuje chuť k sexuálnímu životu.

2) V období po porodu, kdy žena se stane mámou, se může stát to, že utlumení sexuální touhy je možné z důvodu "opatření přírody", která nechce, aby žena byla intimním životem odváděna od plnění mateřských povinností.

3) Další možnou příčinou je to, že po porodu dojde k jinému životnímu rytmu a biorytmu = noční vstávání, noční bdění u postýlky novorozence, péče o novorozence ve dne v noci, prostě po porodu je u ženy režim dne a noci najednou zcela jiný, v noci přerušovaný, kdy nejde pouze o kojení a krmení, ale intenzivnější nutné činnosti s tím spojené + domácnost, manžel, rodina zejména za situace, pokud partner nepomáhal vůbec. To vše může vést ke snížení chutí na sex.

Čili, jednak hrají roli hormony a jednak hrají roli i ty všechny změny i v režimu dnů a nocí, ke kterým po narození dítěte dojde, neboť jsou nezbytné.  

Vzhledem k tomu, že před těhotentstvím a i při něm bylo u Tebe vše ok, už by se to mělo vracet zpět. Takže probrat to s lékařem ano, ale myslím, že byste si měli o tom promluvit i s partnerem. Jeho spolupráce je také důležitá tak, aby jsi cítila, že jste na to dva a spolu = např. pomoc s malým/malou, v domácnosti + pro začátek by ti měl projevit řadu něžností, doteků, mazlení atd. (ne rovnou sex), kterými by jsi se s ním zase začala pomalu intimně sbližovat. Snad je k pochopení, jak to myslím.

 
18.09.2018 12:17 Uživatel: area
Věk:  29
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Ahoj, ano rozumím tomu jak jsi to myslela. Bohužel jak píšeš, partner mi s malou nijak nepopámá. Po narození, se mi asi do dvou týdnů odstěhoval z ložnice, že dělá dlouho do noci a na těch pár hodin-cca 4-5  se potřebuje pořádně vyspat. Za mnou do ložnice se nepřijde pomazlit, aby prý nevzbudil malou. Ale va finále, mu prý neukazuju já lásku k sexu. Že prý za ním ani jednou jedpřijdu do ložnice a když mi napíše, ať za ním přijdu v 22-00 hodin, tak prý nedojdu.  

Já už se prostě k večernímu sexu nedokážu přinutit. jesrtli je to únaviu nevou čím, nebo už jsem tak lenošná : ( 

Jen si říkám, že kdybych měla sexuální touhu, tak bych snad za ním chodila, ale když ji nemám… Tak co mám dělat.  

Je fakt, že on vydělává peníze, ale na mě je péče o dceru, vaření, uklízení, zahrada, zavařuju, . Tak jsem si nějak říkala že bude on, ten který mě bude hýčkat. A nakonec je to vlastně všechno můj problém, že nemám chutě a neukazuju u lásku. Takže jsem vlastně špatná já.  

 
18.09.2018 12:38 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Chlapi mají tendenci vše svádět na ženu. Když jsem měla partnera, tak žduchnul do skleničky, spadla, ale na vinně jsem byla já, protože jsem jí na ten stůl dala… no, bez komentáře.   Takže, bud to bude opravdu jeho povahou, nebo existuje možnost, že by měl milenku?? Mě ty jeho výmluvy připadají divné.

Mě kvůlil jiné nechalo hodně kluků a výmluvy byli teměř stejné - připadáš mi chladná, protože mě sama od sebe nechytneš za ruku, na veřejnosti se nechceš líbat a proto mi připadáš konzervativní, a  tím mi vůbec nedáváš na jevo svou lásku a proto se s tebou teď rozcházím.   A hned na to začal chodit s koleginí z práce.   Než aby přiznal, že je kretén, tak to svedl raději vše na mě, že je to jen má chyba, že jsem musela být tak strašná, že si chudinka musel najít jinou.

 

To je ale pouze má zkušenost, třeba v tom milenka není, ale každépádně mi ty jeho tzv. žvásty připadají podezřelé. Dělá práci, kde je v kontaktu s jinými ženami?  

 

 
21.09.2018 19:23 Uživatel: Lilililili
Věk:  29
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Jsem od svých 25 ve svým prvním vztahu se starším partnerem (neuvedu jeho věk). Když jsme byli spolu ty první dva roky, tak sexuálně jsme žili hodně. Ale bohužel, jak beru i léky na psychiku a taky je problém v tom, že posledních pár měsíců nesnáším,, tu dole". Pritelova chuť k sexu je velká a jeho předchozí partnerky byly o trochu starší než on sám, takže si užíval sexuálně dost.  

Samozřejmě přítel mi každou chvíli říká, jak je nadrzeny, a že mě chce a má pořád kecy, že když uvidím nějakého muže, který projde kolem mě, že ho chci. Pořád mi říká, že jsem nadržená až se mi to hnusi. Nesnáším sex, bohužel jako malá holka jsem vytáhla erotický časopisy a viděla ty jejich pózy, potom jak to mojí rodiče spolu dělají a já nesnáším vzdychani. Jako o trochu starší holka jsem viděla jednou v noci jak moje teta a strejda a jejich dva manželský přátelé se smichali a dělali to. Potom jsem před pár lety měla nepříjemný zážitek, viděla jsem,, to" mamce jak si jednou zahrála v p*rnu. Nesnáším, jak mi přítel říkal, jak to předchozím partnerkám dělal a kde a jaký ženy by chtěl do postele a tak. Moc mě to trápí, s přítelem si o tom nemůžu promluvit, protože to vypadá, jako kdyby sexem žil. Moc mě to trápí, miluji ho a když to opravdu chce, a nechci ho zklamat, podvolim se.  

 
21.09.2018 20:56 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Antidepresiva skutečně snižují libido, ale myslím, že ty máš i nějaký psychický blok. Podstatné je, zda to tobě vadí - a ne tvému nadrženému muži - pokud ano, řeš to, ale pokud ne a sex prostě nechceš, tak se podle toho zařiď.

Najednu stranu tvého muže pochopit dokážu, ale myslím, že oplzlými řečmi se snižuje na úroveň primitiva a musí tě to spíš znechucovat. V žádným případě ale nebuď jak kurtizána, která se teda nechá milostivě přemluvit. To přece není žádná krásná erotika, ale obyčenej směnnej obchod - něco za něco. On chce, aby ses mu vzdala a ty zas, abys měla od jeho nejapných keců klid.

 
21.09.2018 21:16 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Jinak téma změnilo název - popravdě nevím, zda úplně výstižně, protože tazatelka by s tím očividně ráda něco dělala - ale pokud se mám vyjádřit k tématu dle názvu, pak taky mohu říct, že mě intimnosti neba.

Já to mám strašně schizofrenní, popravdě bych možná potřebovala, aby to za mě shrnul někdo odbornější, páč já v tom mám trochu binec.

Už od velmi ranné puberty jsem měla chutě, byla jsem doslova ovládaná chtíčem. Ale! Chtíč byl chtíč, ale reálný vztah, kde bych chtíč mohla realizovat, nebyl. No a pak tu byl můj odpor k sexu, ač jsem po něm - resp. po ukojení - toužila, přesto se mi to příčilo, přišlo mi to nechutné, hloupé, primitivní. Dále jsem to vnímala jako velmi povrchní věc, a o to víc se mi to teda příčilo.

Řešila jsem to křečovitě, impulzivně, mé zkušenosti jsou legrační a tristní. Nikdy jsem z toho nic neměla, a tím nemyslím jen vyvrcholení, ale hlavně požitek. Nic mi to nedalo, spíš vzalo. Vždy jsem to už nechtěla opakovat a velmi rychle se mi tyto zážitky vykouřily z hlavy.

Takhle to pokračovalo, kolem 20 jsem už netrollila na seznamkách a nescházela se, přesto jsem to občas někde zkusila, ať čistě jen na sex, nebo nezávazný pokec, ale nikdy už jsem se neodvážila s nikým sejít. Má poslední zkušenost byla nechutná, opět mi to nic nedalo, přišlo mi to protivné, zdlouhavé, antisexuální.

Když jsem byla ovládaná chtíčem, chtěla jsem si připadat, jako ostatní "normální" - a v těch chvílích jsem dokázala naslibovat x věcí, dělala jsem, jaká jsem "děvka", ale jakmile chtíč ustanul, byla jsem ráda, že jsem ve své racionální zóně bezpečí, kdy mohu rozjímat nad jinými věcmi.

Velmi zajímavé - a pro mě dodnes záhadné - je to, že mi to opravdu nic nedává, a to i když jsem byla v područí chtíče - jakmile jsem jej uspokojila, již mi to nic nedávalo, nelákalo mě to, připadala jsem si nečistě, poskvrněně, měla jsem pocity viny. Jako bych dělala něco špatného.  

Ne, skutečně mě nevychovával nikdo konzervativně jak podle Bible, naopak, jsem z mimořádně svobodmyslného prostředí. Dodnes nevím, proč tyto pocity mám, co ale vím, že jsem spíš takový pseudofilozof, to je má role a v té se cítím dobře, jistě a chráněně.

Přesto ale stále občas chtíč mám a za druhé, muži mě přitahují. Teď jsem byla zase u doktora, joo doktoři mě berou. A on má trochu bříško, příjemnej hlas, když mi poslouchá srdíčko, tak funí, ošáhává mě a jeden z nejerotičtějších zážitků je právě, když mi osáhaval nečekaně i "inguinální oblast" - třísla. Je to tak nevinně erotický, jeho doteky mi jsou příjemné. Ale stačí mi jen tento pocit.

 
21.09.2018 22:07 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

To ze se cítíš nečisté, poskvrnene a pocity viny, to je svědomí. Svědomí nám bylo dáno a nezáleží na výchově a svobodomyslném prostředí.

 

S třísly je to divné, řekl ti Dr. proč ti je osahava? Me tedy nikdy nikdo třísla neosahaval, ani na preventivní prohlídce. A to je ma Dr. docela důkladná. A ano, doktoři často bývají přitažliví, ten bílý plasť a sexy vystudovany mozek dělají své  Ale pozor na ně, moc dobře to o sobě ví  Jo a když je uvidis v civilu, to kouzlo casto zmizi, jsou to jen chlapi, se vším vsudy, no 

 
21.09.2018 22:15 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Ano ano, je to svědomí, mám ho v jistých věcech docela silně vyvinuté, akorát, že v některých případech si člověk připadá až "nenormálně" : D ale zase co, nezáleží na okolí, důležité je, ja je nám. A mně je v mém stavu dobře, již jsem to přijala a jsem prostě radši v tom svém bezpečném koutku, takže žádný sex, žádná pornografie, ale třeba sexy doktory si nechám líbt : D

No, on je to hematolog, takže u něj ty uzliny jsou podstatné, ale tříselné mi osahával jen jednou na úplně první prohlídce, pak jen krk a břicho a minulý týden opět "pokročil" a přidal k tomu aspoň podpaždí : D Když jsem ležela na tom jejich kanapi… : D Taky jsem to nečekala, najednou mi rukama zajel pod triko a bylo to : D

Jojo, taky si říkám, kdo ví, jak by mě oslovil v civilu, ale v doktorským je fakt sexy.

 

 
21.09.2018 22:47 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Ležela jsi na tom jejich kanape a nečekaně ti zajel pod tričko, dobrý no  Ale vis co, tam ještě hraje roli i to, ze v tu chvíli je tam on pro tebe, věnuje ti pozornost, dokáže naslouchat s čím (zdravotním) se svěřuješ, to samo o sobě jsou vlastnosti, po kterých ženy u mužů touží. Ale ber to tak, ze zadarmo a z lásky to nedělá, ma to zaplacené a  peci o tebe vykáže pojistovne. Také je pro něj výhodné, aby byl pacientkam sympaticky, prace pak jde lepe od ruky. A ještě to pohladi jeho ego, ze ho pacientky maji radi 

Toto se stává i ženám lekarkam a vlastně i sestrickam, ze se do nich pacienti zamilují. Kamarádka dělala sestru v nemocnici a také se tam do ni zamiloval pacient, chodila pak s nim. Ale to je spis výjimka (ze je to oboustrane). Jo a on mel také velice atraktivní povolání, raději nebudu přesnější, aby ji tu někdo nepoznal.

 
21.09.2018 23:04 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Ano, nebudu lhát, je mi příjemné, že mi naslouchá, teda já už říkám jen své "no je to pořád stejný" (on to tam má napsané, co) ale při prvním setkání jsem tam byla snad 40 minut, fakt se mi věnoval, byl milý, dokonce mi sám vzal krev! To jsem u žádného doktora nezažila. Je pravda, že lékař prostě působí, jako starostlivá persona, což mi moc imponuje. Ano, vím, že ze mě má love, ale přesto jsem mu vděčná, poněvadž by mě vůbec nemusel na prohlídky zvát - nemám žádnou jednoznačnou chorobu, pouze svůj únavový syndrom z mononukleozy, krvinky jsou trochu zvýšené některé, ale ne nijak závratně, čili nemá skoro důvod mě mít pod dozorem a přesto mě má - a za to jsem mu vděčná stejně, jako mé internistce. Chodím k němu jednou za rok a člověk nikdy neví, může se něco objevit a oni dva by to mohli zachytit včas.  

Ano, sestřičky jsou častým terčem nejen platonického zamilování, ale když už jsme u toho tématu sexu, tak hlavně v sexuálních představách. A já bych s doktorem asi ani nemusela spát, teda ne, že bych pohrdla, kdybych se někdy do nějakého zamilovala a on do mně, kdyby byl chytrý atp. , jo, proč ne. Ale třeba fingovaný doktory - jen převlečené muže za doktory, tak, jako se ženy převlékají za sestřičky - to bych nebrala, protože to nemá to kouzlo, to není reálné. Mně se líbí skuteční doktoři takový, jaký jsou. Já si užiju dotek mužské dlaně a tím to hasne a můžu se těšit zase za rok : )

A taky to beru tak, že se doktor aspoň podívá a ošahá mladý maso, tak aby z těch svých šicht taky něco měl

 
21.09.2018 23:20 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

O prevlikani tady nikdo nic nemluví    , bavime se o pravých doktorech. Ze se to stává. Ti praví doktoři zkratka něco ze sebe dávají, co je přitažlivé. Stejně jako to dávají i doktorky a sestřičky.

 

Ale dávají to většinou jen v te ordinaci, v civilu a mezi dalšími lidmi to kouzlo mizí.

 
21.09.2018 23:23 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Ano, s tím souhlasím, jejich charisma spočívá asi právě v tom dávání ; ). Jinak teď jsem si vzpomněla, že se mi kdysi zdálo o Paroubkovi, že byl doktor a ošáhaval mi paleček na noze a pak chtěl jít výš : D : D

 
21.09.2018 23:27 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

 

To je dobrý. To asi bylo po tom, jak jeho žena říkala, ze ma sexy mozek, ne? Nějak se ti to asi spojilo dohromady 

 
21.09.2018 23:34 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Ano ano, sexy mozek  a má bujná fantazie si to zpracovala po svém : D

 
22.09.2018 07:24 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Text uživatele: 

Podívej se jaké mají vedlejší účinky antidepresiva, které bereš. Já když je brála, tak mi libido zmizelo úplně a jedné mě známé se libido nevrátilo ani po vysazení a kvůli tomu už je 10 let sama, protože ji sex připadá už jen jako směšné pohyby.  

 

Každé malé dítě je zvědavé a po tajný hrabe do skříní rodičů, když je samo doma. Já to dělala také a také jsem našla hafo porno časopisu. Není na tom nic nenormálního. Nenormální je své rodiče u toho vidět. Mě by to teda také připadalo odporne, takže v tom nenormální také nejsi.  

 

Než do sebe začít řvát chemii bych volila třezalkou tečkovanou - funguje stejně, jako antidepresiva, stejně jako antidepresiva zabere také cca po třech týdnech, někdy o pěti a anxiolytika ti může nahradit tinktura bacopa.  

 

Já bych tu chemii úplně vysadila. Léky na uklidnění bývají také ototoxicke, ničí sluch a já jsem z těchto léků dostala srdeční arytmii, a to jsem tyto léky brala jen měsíc a arytmie mi bohužel zůstala.  

 

Za mě výrazně nedoporučuji

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sex mě nebaví a netoužím po něm - je to nemoc?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Možné těhotenství 4 3226x
Vdaná a zároveň zamilovaná do ženatého může 11 3900x
Přítelkyně odmítá sex před menstruací, odmítání prodlužuje 15 2341x
Nevěra manželky jako koření 7 2482x
Jak často, jak se mazlíte v dlouhodobém manželstí, pokud vůbec? 9 1937x
Chci víc sexu než partner 7 2017x
Chci více sexu než manžel, jak ho přimět k častějšímu sexu? 19 2824x
riziko 5 1253x
Jsem ještě panna, ale mám asi protrženou panenskou blánu prsty 4 2916x
Odmítá mě partnerka 18 2076x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny