Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád

02.02.2013 12:13
Uživatel: adelei
Věk:  35
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Zdravím všechny, potřebovala bych nezaujatý názor na můj problém.

Chodím s přítelem 3 roky, z toho tak půl roku u mě bydlí, až na drobnosti máme pohodový vztah. ALE - můj bývalý partner má kamaráda, kterého znám velmi dlouho, ale vždy jsme si vykali a nijak často spolu neměli možnost mluvit. Nedávno jsem však měla možnost s ním chvíli mluvit a měla jsem pocit, že mi naznačuje zájem, toho dne jsme si i začali tykat. I z toho, co mi občas řekne bývalý přítel, když se s ním bavil, mám pocit, že má zájem. Vím ale, že má taky přítelkyni, prý ten vztah ale není moc dobrý. Problém je, že mě se taky líbil už kdysi před lety, ale nenapadlo mě uvažovat tímto směrem, když jsem měla vztah s teď už expřítelem.

Ráda bych s ním někdy zašla na kafe, ale nevím jestli je to dobrý nápad, mám prostě v hlavě chaos. Nechci podvést přítele, na druhou stranu mě přitahuje ON. Ráda bych s ním zašla na kafe, nedávno jsem už to jednou chtěla udělat, expřítel mu o tom řekl, nereagoval prý odmítavě. Já od té doby čekám, jestli to kafe nenavrhne teď on sám, když měl ode mě signál, že já bych šla, ale zatím nic. Nevím jestli má strach se zeptat nebo čeká jestli to navrhnu já. Mám ho pozvat já? Ale říci to tak, aby to vyznělo jako přátelský pokec u kafe? Dík za rady a názory

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3661x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Má zájem jít na kafe?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.02.2013 12:36 Uživatel: AAA
Věk:  26
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

Musíš si sama se sebou udělat jasno.

Nejdřív si odpověz na otázku, jestli kvůli němu jsi ochotna riskovat vztah, který jak říkáš funguje vcelku dobře.

Pokud ano, tak ho pozvi na to kafe, ale ber v úvahu možnost, že se to tvému příteli nemusí líbit, když zjistí, s kým jsi byla, a taky by určitě poznal, že to nebyl jen pokec s kamarádem, vždycky jde vidět, když tě někdo jiný přitahuje.

Musíš si prostě udělat pořádek v hlavě.

Taky si odpovědět, i kdyby s tebou na to kafe šel, bylo by to fajn, co dál? Podle všeho ti nejde jen o kamarádství, dovedeš si představit být s ním?

Ale každopádně, obzvlášť ve tvé situaci bych počkala až jestli tě on pozve. Pokud ne, tak nemáš co řešit.

 
02.02.2013 12:53 Uživatel: Majkl
Věk:  19
0-100
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

Myslím si, že pokud máš pohodový vztah a panuje mezi vámi láska, tak by jsi příliš nepřemýšlela nad tím, že by sis zašla na kafe s kamarádem svého ex. V současném vztahu ti něco chybí a kvůli tomu něčemu jsi ochotna zkusit i jiný vztah. Zapřemýšlej, co víc by jsi od vztahu očekávala a jestli to, co ti chybí, ti může dát kamarád tvého ex. Nevím, jak moc ho znáš, ale nyní máš zkrátka jistotu ve svém současném příteli. Nějaké pozvání by měl učinit spíše chlap, pokud si myslíš, že k tobě cítí sympatie. A proč by měl mít s pozváním strach? Pokud neudělá další krok, nikam se nepohne a uvízne na mrtvém bodě, to by si měl uvědomit a koneckonců za zkoušku nic nedá alt.

 

EDIT: Nevím, co je za povahu. Jestli ví, že máš přítele, dost možná nechce být považován za "rozvraceče vztahů". Zkrátka pokud si myslí, že jsi s někým šťastná, o nic se nejspíš nepokusí, v tomto případě by jsi mu mohla dát nějakým způsobem najevo svůj případný zájem.

 
02.02.2013 21:15 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

Ať už se rozhodneš jakkoliv, pokus se z toho vynechat Tvého bývalého přítele. Tyhle věci by se vždycky měly řešit z očí do očí a ne pomocí někoho třetího - prostředníka. Takhle nemáš žádnou kontrolu nad tím, jaké informace se k objetku Tvého zájmu dostanou - jestli si třeba expřítel něco nepřibarvil, nezveličil a tak.

Jinak souhlasím s příspěvky přede mnou v tom, že kdybys byla v současném vztahu bezvýhradně spokojená, tak nad schůzkou s někým jiným vůbec neuvažuješ. Něco Ti v současném vztahu chybí - podle mě by stálo za to nejdřív zjistit co to je a pokusit se udělat z toho součást vašeho vztahu. Pokud to selže, pak teprve zkoušet hledat jinde.

 
04.02.2013 08:21 Uživatel: MitsCa
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

Souhlasím se soc. prac. výše i dalšími.

Řeš to sama a ne přes další osoby a uvědom si, co vlastně chceš - zda klidný spokojený život nebo takové to šimrání apod. , protože si myslím, že to se současným přítelem teď funguje, ale není "to" tam.

Řeším obdobné…, tak je mi asi vcelku jasné, co myslíš. Zavedený pohodový vztah, kde nic nechybí, ale nějak hluboko uvnitř  člověk cítí, že  to není ono.

 
13.03.2013 16:41 Uživatel: Sára@
Věk:  24
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

Chudák tvoje holka, prakticky ji jen využíváš a taháš za nos, seš sobec.

 
13.03.2013 16:47 Uživatel: MitsCa
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

No sláva! Takže to taky umím.  

Dík.

(pro objasněnou, moje ex mi říkala, že mám být někdy sobec a nemyslet jen na jiné - jdu s ní na oběd příští týden, tak ji můžu říct, že jsem to dokázal)

 
04.02.2013 13:00 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou Tě… tak ta neplatí.

Máš v zásadě dvě možnosti. Buď čekat jestli Tě na to kafe náhodou pozve a nebo ho pozvat sama.

Na pozvání není vůbec nic a není důvod proč bys to neměla udělat.

Jak chceš vědět, co by kdyby, když neuděláš nic? Ono se nikdy nic samo od sebe nevyřeší ani nerozlouskne.

 
08.02.2013 16:59 Uživatel: adelei
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

Zdravím všechny a děkuju vám za názory. tak nejnovější infomace, kterou mi expřítel sdělil aniž bych se ptala je, že ten kamarád mu sám od sebe řekl, že mě musí někdy pozvat na kafe. takže teď vím, že to dříve nebo později udělá, až na sebe někde narazíme a že asi zatím neměl dost odvahy. jinak máte pravdu, není dobrý to řešit přes expřítele ani to dělat nebudu. Je to strašně těžké, vy kdo jste zažili něco podobného, asi víte jaké to je. nechci ublížit příteli, je moc hodný, vím, že mě miluje. Cítím a vím, že je to člověk pro život, umí to s dětmi, ale chybí mi u něj větší temperament a sebevědomí,  je spíše takový usedlejší, domácký typ, na čemž není nic špatného, ale nechci to být já ten kdo je ten "tahoun", jestli chápete. oproti němu je kamarád mého ex takový. více mužný, více v pohybu,   a v tom mě asi přitahuje.   teď už vím, že on má zájem, pokud bych si byla úplně jistá sama sebou, že s ním zajdu na kafe a budu v pohodě. ale mám strach, že to se mnou zamává a pak se budu trápit já a nerada bych taky nějak ublížila případně jemu nebo příteli. Takže nevím, asi to risknu, třeba zjistím, že jsem si ho moc idealizovala a bude klid, v horším případě zjistím že je mi s ním moc fajn a budu se s tím muset nějak vypořádat.

 
18.05.2013 20:39 Uživatel: adelei
Věk:  35
Téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Text uživatele: 

Ahoj, zdravím všechny, tak jsem se tady po nějaké době vrátila se podělit o vývoj situace. kamarád mého bývalého přítele mě na to kafe pozval, asi před měsícem,   jen mám opět z toho všeho nejasno. on ví, že mám přítele, sám má taky přítelkyni, ale už se spolu jednou rozešli, moc jim to prý neklape kvůli jejímu pití. docela fajn jsme si popovídali, v průběhu mi však zavolal přítel, samozřejmě jsem ten telefon vzala a na konci hovoru mu řekla, že si zrovna povídám s Honzou.  Kamarád se pak zeptal, kdo to byl, že jsem zmínila jeho jméno, tak jsem odpověděla, že přítel, načež on na to, jestli ho můj přítel zná, má odpověď ano, zná, z vyprávění - že jsem svému příteli řekla, že se známe hodně dlouho přes mého ex. Teď zhruba před týdnem jsem mu napsala sms, že mám cestu kolem místa, kde pracuje, jestli nedáme kávu (chtěla jsem mu pozvání oplatit), ale on odmítnul, prý nemůže, že na někoho čeká. Můj pocit z toho byl, že spíš nechtěl jít, jen nevím proč… jestli to ovlivnil ten telefonní hovor nějak, nebo změnil názor na mě bez ohledu na to že mám přítele, jestli se bojí, že můj partner za ním přijde s pěstí. nevím, ráda bych s ním občas zašla posedět, stačí mi to, jen mám teď z něj pocit, že ztratil zájem být se mnou v kontaktu, ale nevím proč. co si o tom myslíte? ještě jen dodám že je o 19 let starší než já.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mám přitele, ale zájem o mě projevuje kamarád
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 1009x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 1201x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 879x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 713x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 923x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 858x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1114x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 844x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1340x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 1878x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny