Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka

21.03.2012 15:53
Uživatel: Jozefa
Věk:  20
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý deň!
Mám problém a strašne dúfam, že mi niekto pomôže. Mám už 7-mesiačný vzťah, v ktorom sa už začínam nudiť. Nechcem to partnerovi povedať, pretože stále ho mám rada a ublížiť mu nechcem, nezaslúžil by si to, urobil pre mňa toho veľa, ale cítim, že už ho nemilujem a aj keď v poslednej dobre mi stále spomína svadbu, čo si už myslím, že onedlho ma chce požiadať o ruku, ja mám z toho hrozný strach a neprajem si to, aj keď doteraz som sa na to tešila a nemohla som sa toho dočkať.  
Najväčší problém je v tom, že mám pocit, že som sa zamilovala do nového spolužiaka z výšky. Každý deň si skoro píšeme a rozumíme si skvelé. On o tom nevie čo k nemu cítim, ale vie, že nie som spokojná so vzťahom, ktorý mám teraz. Povedal mi, že ak potrebujem o tom s niekým porozprávať, on ma bude poslúchať a snaží sa mi poradiť. Ale mám mu povedať, že druhá osoba, do ktorej som zamilovaná, je prave on?
Už kvôli tomu nemožem spávať, mám z toho hrozný stres. Nikomu nechcem ulížiť, ale mám strach aj z toho, že pozdejšie by mi bolo ľúto, že som teraz mlčala.
Prosím, ak niekto zažil niečo podobného, pomôžte mi! Vďaka!

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.03.2012 18:31 Uživatel: Julie
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

 Osobně bych se snažila být k stávajícímu upřímná. Ono totiž jde o to, že ubližuješ neupřímností. Je to hrozné, dělala jsem to taky. Ale né z nudy, partner nevyhovoval a neslyšel, neviděl moji potřebu. Nakonec jsem to utla, nesnáším když něco jiného říkám a něco jiného dělám a to divadlo okolo bylo dost náročné.

 
21.03.2012 18:52 Uživatel: Jozefa
Věk:  20
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

No práve, je to ťažke, nechcem nikomu ublížiť, ja viem, že priateľ ma má hrozne rád a bolo by to pre neho velmi ťažke, okrem toho sú v tom aj mojí rodičia, majú ho strašne radi a keby osm to ukončila mala by som doma "peklo" sad
Ale diky moc za radu,, ešte nad tým popremýšľam!

 
21.03.2012 19:07 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

Řešíš dvě různé věci. Já myslím, že Tvůj současný vztah je dobré ukončit, nezávisle na zamilovanosti do jiného. Jsi mladinká a nemáš kam spěchat. Pokud jde o toho druhého, možná se víc osmělí, až zjistí, že nejsi zadaná.

 
21.03.2012 19:09 Uživatel: Tomáš=Skáču dobře.Skáču rád =)
Věk:  15
Obraz0198.jpg
0-100
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

Souhlasím s Barčou. happy

 
21.03.2012 20:39 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

Souhlasím s julií i Barčou. Se svým současným přítelem by sis měla promluvit co nejdříve a jít s pravdou ven - obzvlášt pokud on už mluví o svatbě a ty to tak vůbec necítíš. Chápu, že mu nechceš ublížit, nicméně mnohem víc mu ublížíš tím, že ho budeš vodit za nos a nebudeš k němu upřímná, zatímco on se s tebou už možná vidí před oltářem. Co se týče nového spolužáka z VŠ, tak tam doporučuji nejprve postupné osmělování a oťukávání se, asi by nebylo dobré jít rovnou z jednoho vztahu do druhého.  

Každopádně začni být co nejdříve upřímná k ostatním i sama k sobě - pokud nebudeš chtít ublížit ostatním, ublížíš tím hlavně sama sobě.

 
21.03.2012 20:48 Uživatel: Jožina
Věk:  60
0-100
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

Pokud už nejsi zamilovaná, tak to co nejrychleji ukonči. Čím dřív, tím méně to bude přítele bolet. Na rodiče se neohlížej, mám zkušenost z rodiny, že láska vyprchala právě proto, že se  přítel příliš líbil rodičům. Rodiče by se ve chvále budoucího zetě nebo snachy měli držet zpátky, ale na to přijdou, až si to v rodině zažijí. Já od té doby také nechválím dne před večerem. Studentovi, se kterým se ti dobře povídá, zavčas řekni, co cítíš, ať nejsi zbytečně moc zklamaná jeho případnou negativní reakcí. Může to být také jednostranná láska a je třeba vědět na čem jsi. Přeji ti, aby ti to se studentem vyšlo a pokud ne, při tvém věku se ten pravý teprve objeví.  Když se ten pravý objevil, bouchalo mi srdce už když přijížděl autobus, ve kterém měl sedět a seděl. Často se nám stane, že myslíme na stejnou věc a řekneme to najednou nebo jeden za druhého. Občas nás to rozesměje, trvá to už skoro 43 let.

 
22.03.2012 09:36 Uživatel: Julie
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

  To bušení srdce znám a taky čekání na pošťáka (dopis)....... Dnešní mladí žádná velká romantika.....

 
22.03.2012 11:14 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

Souhlasím se všemi a nejvíc se sociální pracovnicí... happy

Josefko, tím, že mlčíš neubližuješ jen svému příteli, kamarádovi, ale především sama sobě. Když všem  řekneš otevřeně a s citem, jak současnou situaci vnímáš, spadne Ti se srdce obrovský balvan. Tím, že to v sobě dusíš, stojíš akorát na místě, nic se neděje, jen čas Ti utíká mezi prsty... A takto ztracený čas Ti už nikdo nikdy nevrátí zpět. Mysli na to, o kolik hezkých chvilek každou takto strávenou minutou mlčení se zbytečně připravuješ. Není to škoda?

A vztahy jsou jako květiny Josi... Je třeba je zalévat, hladit, hýčkat... Jinak uvadnou.

 
22.03.2012 13:11 Uživatel: Jozefa
Věk:  20
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

Ďakujem veľmi krásne všetkým za radu, som si istá, že mi to pomôže. Dneska som ešte nemala odváhu to riešiť. Inak ma v sobotu čaká ťažká skúška v škole, stres mám aj z toho, takže radšj čakám aby bolo aspoň po skúške a potom začnem rioešiť to druhé.  
Viem len toľko, že hneď ako sa na skúške stretnem ze spolužiakom, tak srdce sa mi rozbuší a budem sa triasť, práve ako minulé, keď prišiel ku mne kvôli škole a pozvala som ho na kafé u nás doma. To som sa tak triasla, že myslela som, že tu kávu nedokážem uvariť sad
Ach jo, ja už ani neviem vôbec čo robiť. Snaď čas to všetko vyrieši, bojím sa to začať riešiť sad 

 
23.03.2012 20:17 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

Spolužák neví, že jsi do něj zamilovaná? No možná by ses divila wink Většinou to člověk vycítí.

 
23.03.2012 20:24 Uživatel: Jozefina
Věk:  20
Téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Text uživatele: 

Nie, Avatárek, on nevie a myslím si, že ani to necítí. Ja som mu len povedala, pretože si veľmi dobré rozumíme, že som zamilovaná do niekoho ineého než je môj priateľ a on mi na to povedal len to+ko, že jak sa nemám s kým o tom porozprávať tak on ma bude polúchať a nech mu porozprávam, ale... nemala som odváhu mu povedať, že je to práve on, koho milujem.... sad
A aby som povedala pravdu, už sama neviem čo cítim. Spolužiak sa mi neozval asi tri dni, až dneska, keď už potreboval nejake info o škole... takže možno maš aj právdu, možnot o vie, ale on necítí to isté čo aj ja a snaží sa mi vyhýbať... Alebo možnos ami to len zdá... sama neviem čo mám už myslieť... sad

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nuda ve vztahu a zamilování do spolužáka
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 1026x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 1218x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 886x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 717x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 926x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 866x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1118x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 846x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1346x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 1883x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny