Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí

11.01.2013 20:10
Uživatel: Troblemaker
Věk:  14
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Ahoj. Mám takový problém. Je to velmi komplikované, ani nevím, kam to zařadit, protože to má od každého něco. Jde o to.

Je mi 14 let a mému příteli 29. Za pár měsíců mi bude 15 (už aby to bylo). S přítelem se znám od svého raného dětství, je to totiž nejlepší kamarád mého bratra. A problém? Těch je plno. Dlouhou dobu jsme byli jen kamarádi (takových 7 let) a pak se dlouho neviděli. No a když se po dlouhé době znovu setkali, vznikl z toho vztah. Za deset dní spolu budeme jeden rok. Jsme téměř dokonalý pár. Kamarádi říkají že nám to spolu sluší, jeho rodina mě bere, je milý a rozumíme si úplně ve všem. Máme do budoucnosti stejné cíle a vše potřebné co by nás mohlo ve vztahu jednou ohrozit probrané.

Oba jsme si také promysleli problémy tohoto vztahu a co od toho každý čekáme. A shodli jsme se. Jenže nic není dokonalé. Moje část rodiny s tím razantně nesouhlasí, i když ho prakticky znají déle než já a je to velmi slušný a spořádaný kluk. Zakázali nám se stýkat, i když máma to ví a do jisté míry nám to toleruje. Ovšem kontroly mobilem jsou namístě. Problémem je zbytek rodiny. Můj táta s tím má hrozný problém, dokonce už vyhrožoval že ho udá na policii a půjde sedět. A tady se dostáváme k mému problému. Vím, že ve 14 je jakýkoliv sexuální vztah zakázaný a proto si na toto dávám veliký problém. Sám přítel řekl, že do 15, i kdyby se mi začaly zapalovat lýtka a já něco chtěla, prostě nic nebude. Netlačí na mě a i když jsme si o sexu párkrát povídali, vždy jsme se shodli že dříve než v 15 by do toho ani jeden z nás nešel. A tak mě napadá, kdyby můj otec přece jen přítele nahlásil na policii, mohl by z toho mít nějaký problém?

Normálně se stýkáme, chodíme do kina, dostávám od něj dárky. A tak, mohl by z toho mít nějaké problémy? O mě mi nejde, mě může čekat maximálně výprask, ale velmi by mě mrzelo kdyby měl kvůli mě nějaký problém on. Trápí mě to. Doplnila bych, že ostatní o mě vždy říkali že jsem rozumná a vždy jsem byla tak nějak popředu. A taky, co na takový vztah říkáte? Co by jste na mém místě dělali? A co dělat když nám to rodiče nedovolí ani v 15ti? Děkuji všem happy

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3044x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Věkový rozdíl ve vztahu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.01.2013 21:10 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Tak, jako rodič, bych měla také obavy. Přece jen ještě nemáš věk a nemáš žádné odborné vzdělání. Půjdeš studovat na střední školu, pak možná na Vysokou a poznáš jiné lidi, jiné kluky. Myslím si, že Vám to nevydrží, ale také může. Kdyby tobě bylo 30 a jemu 55, tak to vůbec nevadí, co se věku týče, ale myslím, že sama z takového vztahu jednou vycouváš a nebudeš se chtít, tak brzy zavazovat a upínat k někomu. No a kdyby otec chtěl něco podniknout proti tomu muži a ty jsi s ním nespala, je pravděpodobné, že se mu nic dle zákona nestane, jen tobě hrozí ten výprask od táty.

 
12.01.2013 08:56 Uživatel: Troblemaker
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Děkuji happy 

 
12.01.2013 22:19 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Já jako rodič bych z takového vztahu taky nebyla moc nadšená a to i přesto, že jsem sama už měla staršího přítele, ale nebylo mi 14. Kdyby Ti bylo 30 a jemu 45, je to v pohodě - to jsou dva dospělí, zralí lidé, ale 14 a 29 - to je obrovský rozdíl a můžeš o své vyspělosti tvrdit, co chceš - hrajete každý na úplně jiném hřišti a ty rozdíly budou s věkem ještě výraznější. Třeba rodina - pokud je mu 29 a chce děti, bude je chtít brzy, řekla bych tak do 5 - 6 let - chceš ty sama mít děti tak brzo? Těc věcí by se samozřejmě našlo víc. Na Tvém místě bych spíš přemýšlela nad tím, proč si Tvůj přítel nenašel někoho i věkově rovnocenného a má potřebu "oblbovat" mladou nezkušenou holku. Nevím, jestli víš něco o jeho bývalých partnerkách, ale porozhlédni se po jeho kamarádech - pokud jsou i oni výrazně mladší než on, je ostražitost na místě.

Jinak dokud si s Tebou přítel nic intimně nezačne, tak mu nic nehrozí, takže můžeš být klidná.

 
15.01.2013 21:22 Uživatel: Troblemaker
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Nene, kamarády má svého věku, z práce i starší. Pár jich znám i osobně. O bývalých partnerkách vím řekla bych skoro vše. Dokonce se s jednou z nich znám. Všechny byly +- stejně staré jako on. Rozdíl zhruba 4 roky. To já jsem takový úlet happy. png Říkal, že se mu to nikdy nestalo a že by ho nikdy nenapadlo se někoho tak mladého zamilovat, no poručit tomu nejde. Taky jsem nad tím přemýšlela, za dítě se nepovažuji ale mám k tomu ještě pořád blízko. No ani jako k dítěti se ke mě nechová. Bere mě jako rovnocenou svému věku a nedělá nám to problém. Tak nevím…

 
06.02.2013 02:08 Uživatel: Kotletka
Věk:  21
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Ne ne ne! Tedy chci říct ano. Ti, kdo ti radí, podle mě úplně ignorují, co píšeš. Jeslti je to opravdu přesně takhle, tak je to prostě štěstí. Láska je štěstí.

(Kdy jsi s ním začala kamarádit? Ve dvou letech? Soudím dle toho, že píšeš, že jste byli sedm let kamarádi (9), pak jste se dlouho neviděli (12) a pak jste se dali dohromady (13) a jste spolu rok)

 

Dala bych si pozor na pár věcí:

 

1) Jak moc je to ideální. Jestli se třeba vůbec nehádáte, nebo je to zkrátka totálně idylické, tak bych v tom speciálně ve vašem případě viděla trochu problém. Nepředstírá, že je to idylické, aby s tebou manipuloval?

 

2) Říká ti to asi kdekdo a sama vím, jak je to otravné, ale statisticky vzato ten vztah nejspíš nevydrží. Budeš se na něj hodně upínat (to ti věštím) a přesto, i když vím, že se tomu moc nedá poručit, se na něj neupínej, snaž se o to neustále - neupínat se, uvědomovat si tu křehkost. Teď Vás možná ta nestandartní situace a náhled okolí spojuje, ale je dobré si opakovat, že se může stát, že se rozejdete. Pak je to velmi psychycky náročné, protože on bude vlastně celý tvůj dospělý život.

 

3) Sex - jste zodpovědní a to je dobré. Nejspíš je tenhle bod bezpředmětný, protože to asi už chceš, jestli tě přítel přitahuje a jste spolu rok. Je ale podle mě dobré si uvědomit, že to nemusíte dělat hned, jak ti bude 15. Vaše nestandartní situace by mohla přispět k tomu, že byste postupovali rychleji, než by třeba bylo dobré.

 

P. S. Nemůžu si neodpustit poznámku. Píšeš velmi dobře a logicky. Když tu člověk někdy vidí výplody starších lidí - hrubky, stavbu věty, myšlenky, je to k pláči. Vypadáš chytře a vyspěle, ale například v mých očích ti ublížilo, žes napsala, že ti lidi říkají, že jsi napřed. Ano, jistě to říkají, protože si to myslí, ale netřeba se tím u ostatních pokoušet vyvolat stejný dojem. Lidé, se kterýma komunikuješ, to poznají sami. Ty sama víš, že jsi zřejmě napřed, tak si nenech mazat med kolem huby, nelibuj si v tom, že ti to lidi říkají a neužívej toho (hlavně ne v komunikaci s vrstevníky) - za prvé tě tak můžou manipulovat ti, kdo ti to říkají, za druhé to nepůsobí dobře

 

P. P. S. Nevěřím, že ti je čtrnáct. Je to smutné, že už ze mě internetové diskuse udělaly takového cynika. Místo toho, abych považovala tvůj projev za přirozený, divím se, že nepíšeš wydě:l, komplykace, kdiž apod.

 

 
22.02.2013 11:41 Uživatel: Troblemaker
Věk:  14
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Kotletka: 

Ráda bych se ještě vyjádřila ke Tvé odpovědi, protože takto obsáhlý text si to jistě zaslouží. Co se týká toho, že ho znám od svých dvou let, prosím nemysli si, že je to nějaký úchyl. V tomto případě bych to mohla být totiž dost dobře já . Ano, opravdu ho znám od těch cca. dvou, tří let a co je ještě zvláštnější je to, jak si ho pamatuji. Neříkám že si jej pamatuji už z dob svých dvou let, ale pamatuji si výlety i s bráchou a to, jak jsem se na něj vždy těšila. Pokažddé to totiž je nějaká pěkná vzpomínka a při jednom rozhovoru s mámou jsem se dozvěděla, že když mi bylo cirka pět let, úplně červevá jako rajče jsem k němu přišla, pohladila ho po ruce a utekla. Asi bych měla být ještě ráda, že si to se mnou v té době nepřišla vyřídit jeho přítelkyně, že jí ho nabaluji. A teď do mě, jsem divná  

S tou idylkou to není úplně dokonalé. Samozřejmě občas se chytneme, protože mám dny kdy mě štve naprosto všechno a k rýmičce u chlapů netřeba se příliš vyjadřovat Takže s tou manipulací si nemyslím. Hádky prostě ke vztahu patří, hlavní je že se pak vyčistí vzduch a máme se zase rádi Hádky sbližují, no ne?

Jak dále říkáš, snažím se neupínat. Jsem si vědoma toho že se to může kdykoliv pokazit a nerada bych pak byla zápis v černé kronice  

Ke třetímu bodu netřeba nic psát

Děkuji za Tvůj příspěvek


 
10.02.2013 18:38 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Ne, neměl by žádné potíže a oplétačky s Policií. Není trestné stýkat se (setkávat se) s dívkou ve věku 14 let, trestný je jen pohlavní styk, jak sama víš. Takže žádné problémy mít nebude a nebude ani odsouzen za to, že se s Tebou setkává a že chodíte spolu do kina apod.

 
10.02.2013 19:15 Uživatel: Bramburka
500-1000
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Jako rodič bych měla obavy, nediv se jejich reakci a kontrolám,  je zde velký věkový rozdíl, ty půjdeš na střední, potom třeba na vysokou a potkáš jiné lidi a třeba se zamiluješ do jiného, sice spolu budete rok, ale to je krátká doba.

Mezi mnou a partnerem je rozdíl 10 let, v době kdy jsem ho poznala, jsem měla několik let ukončenou školu a zaměstnání, taky se to rodičům nelíbilo a nelíbí.

Pokud jak píšeš jste si otázky sexu vyjasnili a držíte se toho, což je jenom dobře, chodíte spolu jenom do kina, dostaneš od něj dárky, tak kdyby tvůj otec přeci jen na policii šel, tak příteli rozhodně nic nehrozí, tohle trestné není, ale sama jsi psala, že si uvědomujete že pohlavní styk už trestný je a to by problémy měl.

Osobně si myslím že tento vztah budoucnost nemá

 
22.02.2013 11:18 Uživatel: Troblemaker
Věk:  14
Téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Text uživatele: 

Děkuji všem Nakonec to vypadá, že se s tím snad naši časem smíří (nebo pochopili že se mnou stejně nehnou? ) Máma je víceméně v pohodě (pokud se teá dá  jako v pohodě brát to, že jde za tři dny k psychologovi co se mnou dělat) a bojí se jen táty, přítel by ji nevadil, takže to všechno závisí na tátovi. Tak si říkám, jestli on to nedělá jen z pocitu mít něco tak pevně v rukou. Minule jsme se dost chytli a vypadalo to u nás jako kdyby někdo někoho zabil. Nakonec se doslova sešla rodinná rada a po uklidnění emocí a ztišení hlasů všech přítomných se rozvinula dlouhá dvouhodinová diskuse na toho téma. Nakonec z táty vylezlo, že až mi bude 15, což je za tři měsíce, nebude mu to již tolik proti srsti. Doufejme, že nezmění do té doby názor, nemohla jsem totiž pak den mluvit Děkuji za reakce, potěšilo mě to.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Věkový rozdíl - já 14 let, on 29 let, rodiče vyhrožují Policíí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 1019x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 1211x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 883x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 714x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 923x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 863x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1117x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 845x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1342x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 1883x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny