Téma: Vztah na dálku - Je to normální, a já řeším blbosti?

12.07.2017 13:37
Uživatel: Kelvin
Věk:  24
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den, máme s přítelkyní vztah na dálku cca rok. Přes ČR. Vídáme se často, víkendy, někdy třeba pět dnů v kuse… Plánujeme spolu bydlení, jakmile dostuduje, a já našetřím nějaké peníze, cca do jednoho roku. Když jsme spolu, je to krásné. Ale teď, když odjedu, všiml jsem si, že už mi tak nepíše jako dříve. Psaní toho stejného, pořad dokola, ji prý už nebaví, tak nepíše jak dřív, kdy to bylo skoro neustále. Píše mi jen, že mě stále miluje, a chtěla by i malé, ale né nic dlouhého jako dříve, žádné  projevy lásky. Zvykl jsem si být s ní více v kontaktu, a teď mi to chybí. Dříve jsem pro ni byl vše, ale teď má nově kamarády, kteří mají čas taky jen o víkendu převážně, takže se vídáme méně, a nechce to spojit v jedno, že by mě představila, protože jsou rozdílné povahy. Já naopak začal mít jen ji, myslím na ni neustále, a dělá mi problém myslet i na sebe. Nikam už nechodim, a chtěl bych být pořad s ní. Dřív se chtěla vidět každý den, a teď když to chci já, chce být s kamarády. Zkoušel jsem se věnovat zase tomu co mám rád, že by mi pak nevadilo že nepíše tak často, ale mám ji plnou hlavu, a nejde mi to. Nevím, jestli mám být rád, že mám stále holku kterou nadevše miluji i bez psaní jako dříve, nebo se smířit s tím že se věkem mění, neboť jí je 17 a nemá mě ráda tak jako já ji, a ukončit to. Láska kterou do vztahu dávám se mi najednou nevrací zpět. Neumím si to bez ní představit.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.07.2017 14:20 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Vztah na dálku - Je to normální, a já řeším blbosti?
Text uživatele: 

Kelvine, že po roce může mít člověk pocit, že nemá už co psát a že už se i tak nějak opakuje, to mi přijde vcelku normální.

Ale co mi jako špatné znamení je to, že tě nechce představit kamarádům a brát tě mezi ně.

Pravděpodobně buď má obavu, že pro ně nejsi dost IN, nebo si chce ještě užít svobodného života - chce třeba se svými vrstevníky koketovat a užívat si toho, že ji balí - což by ve tvé přítomnosti nebylo možné.

Jestli to máš ukončovat nebo ne ti neporadím, ale obávám se, že tvoje domněnka, že tě nemá ráda dost, je správná. A přiznám se, že si i myslím, že pokud jí je 17, tak bude chtít zkusit ještě i jiný vztah, čili mi přijde nepravděpodobné, že byste spolu zůstali tak nějak napořád. Máš pravdu, že lidi se věkem mění, ona se myslím ještě hledá - je spíš výjimečné, že je někdo v 17 hotová osobnost.

Je mi líto, ale myslím, že by ses měl snažit se na ni neupínat. Bude to lepší pro vás oba.

 
12.07.2017 15:50 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Vztah na dálku - Je to normální, a já řeším blbosti?
Text uživatele: 

Vztahy na dálku údajně moc dlouho nevydrží. Taky jeden za sebou mám, 150 km daleko. Vy se ale vidate často.  

 

Je možné, že tě takto méně kontaktuje od té doby, co se začala vídat s novými přáteli?  

 

Když má někdo někoho rád, tak se snaží sním být a proto mi připadá divné, že dává takto přednost svým novým přátelům, se kterými tě nechce ani seznámit.  

 
13.07.2017 09:14 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Vztah na dálku - Je to normální, a já řeším blbosti?
Text uživatele: 

Kelvine, vim, ze zkusenosti se nedaji predavat, ty si musi kazdy udelat sam. Myslim si, ze mezi vami neni ani tak problem ta vzdalenost, ale vek tve pritelkyne. V 17ti letech si planovat spolecne bydleni a dokonce i dite, to je tochu moc predcasne. Pokud se opravdu milujete, meli by jste si uzivat cas straveny spolecne, jezdit na vylety, bavit se. Musis pocitat s tim, ze clovek v 17ti se teprve orientuje v zivote a meni nazory i kamarady, sbira zkusenosti.
Pokud jsi se na ni upnul, muze ji to byt i na obtiz. Ona se chce bavit, poznavat nove lidi, a v tom ji muze byt zavisly pritel na obtiz. Snaz se si najit i jine radosti v zivote, chod ven s kamarady, najdi si nejakeho konicka. Myslim, ze to by vasemu vztahu prospelo nejvic.
Jinak z vlastni zkusenosti muzu potvrdit, ze vztahy na dalku funguji, pokud jsou oba trpelivi a tolerantni, pokud si duveruji a opravdu se miluji.

 
13.07.2017 10:17 Uživatel: Manďule
Věk:  49

Město:Praha

Téma: Vztah na dálku - Je to normální, a já řeším blbosti?
Text uživatele: 

Náš známý psychiatr dr. Plzák, odborník na partnerské vztahy, psal, že pokud člověk cítí, že se od něj partner odtahuje, má se odtáhnout taky - což způsobí, že u partnera vzbudí nejistotu a současně i zájem. Je to tak trochu přetahovaná - vy zesílíte snahu, ale tím jen u partnerky dosáhnete, že vás bude "přejezená" a o to víc se bude držet zpátky. Ale když jí přestanete tolik psát a volat, znejistí a začne se o vás víc zajímat. Můžete to zkusit, musíte však vydržet! Někdy se však bohužel stane, že partner menší zájem vítá, protože se chce rozejít. Pak ovšem nepomůže nic… I já soudím, že vaše partnerka je ještě příliš mladá, i když my se s manželem známe od patnácti. Taky jsme měli dlouhodobě vztah na dálku, a kupodivu to vyšlo. On se po jisté době musí vztah někam posunout, jinak umírá. Rovněž se mi nelíbí, jak tu už bylo psáno, že vás nechce představit svým kamarádům - to není dobré znamení. Možná se bojí, že byste jim připadal příliš "starý". Zeptala bych se jí na to přímo, a osobně, abych viděla její reakci. Láska někdy bolí, ale zkušenosti z ní se hodí do příštích vztahů - a že nějaký bude, pokud tento váš stávající třeba skončí, o tom jsem skálopevně přesvědčená!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztah na dálku - Je to normální, a já řeším blbosti?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1358x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2879x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2688x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1776x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1525x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1714x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1770x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2098x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1791x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2473x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny