Téma: Babička je zlý sobecký nesamostatný manipulátor, jak jí dát lekci a napravit ji?

07.05.2018 18:19
Uživatel: Gizelala
Věk:  42
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Zdravím všechny,
naše babička je strašně zlý a sobecký člověk. Vždy byla nervově labilní, celý život užívá tajně (ona to nepotřebuje) prášky na uklidnění a na spaní. Neschopná se o sebe postarat, ke všemu potřebuje asistenty, nedokáže si ani nakoupit (nedělala to celý život, nebude s tím v 70 začínat). Tedy, dědeček ji tak rozmazlil, že je celý život zvyklá, že se o vše stará. Dědeček zemřel. Utrápila ho. Se svojí hysterickou povahou to už dva roky (2016-2018) prožívá nesmírně intenzivně a týrá tím celou rodinu. Jenže já vím, že ona nebrečí po dědečkovi, ale po těch službách, které pro ni dělal. Hlavně měla ventil pro svoje stavy vzteku. Strašně a pořád mu nadávala. Nic ji nebaví, neumí se sama zabavit. Jde jí jen poroučet a organizovat práci druhým.
Všichni jí ustupujeme, nikdo nechce zbytečně a hlavně každou chvilku do konfliktu. Všichni chlapi v rodině odmítají k ní jezdit, protože už ve dveřích dostanou práci. Kdyby byla aspoň vděčná, ale všechno je samozřejmost, vždyť jsme rodina a po splnění úkolu má hned nachystanou druhou práci. To, že máme svoje domácnosti a život ji vůbec nezajímá. Vidí jen svoje. Jediné na čem jí záleží je co si o ní myslí cizí-známí lidé z města (má pocit, že je něco víc než druzí) a aby si všichni mysleli jak je pracovitá.
Celá rodina jí pomáhá. Není den, kdy by se jí někdo z nás neozval. Přesto je to málo, jak pomáháme je také málo. Vysloužili jsme si, že se ke všem chová ještě hůř a všem známým a příbuzným vypráví, jak ji všichni opustili, nikdo jí nepomůže, musí všechno sama. Takový těžký stav funguje už několik týdnů. Je vzteklá nonstop.

Dokáže na člověka vyletět kvůli tomu, že u kafe nemá chuť na její koláč. Je velká lhářka. Překrucuje pravdu, snaží se pořád do nekonečna rozhádat rodinu. Na svůj věk vypadá nesmírně mladistvě. Zdravotně jí není vůbec nic. Ale její energie je strašná.

5 minut s ní a mám bolehlav a jsem úplně vyčerpaná.
A proč to všechno děláme. Kvůli dědečkovi. Byl výjimečný a úžasný a vždycky po nás chtěl ať ji máme rádi… Jenže takhle se žít nedá. Člověk, který jen bere, nikoho nemá rád. Nikdo z nás není tak zlý, aby ji nechal samotnou.

Je vůbec možné takového člověka změnit? Dát účinnou lekci? Zajímá mě váš názor.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 368x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: BABIČKA je manipulátor, nechutný tyran a lhář
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.05.2018 18:27 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Babička je zlý sobecký nesamostatný manipulátor, jak jí dát lekci a napravit ji?
Text uživatele: 

Avatarek sem včera (06.05.2018) dával odkaz na dobrý článek o energetických upírech, tam mas i odpovědi na tve otazky. Dala bych odkaz, ale píší z tabletu a tam mi nejde kopírování. Už jsem na něj i ráno reagovala, ale zatím nikdo neodpověděl. Něco tam pripisi a tím ho dostanu na první místo diskuse. Můžeš pak napsat co si o tom myslis, zda v tom babičku poznávás.

 
07.05.2018 20:55 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
4000-5000
Téma: Babička je zlý sobecký nesamostatný manipulátor, jak jí dát lekci a napravit ji?
Text uživatele: 

Můj názor je ten, že v 70 letech, zejména za situace, kdy mnoho let byla babička taková a na něco zvyklá, se těžko změní.

Vykašlala bych se na to, co říká lidem, co si myslí ostatní.

Snažila bych se jí být Vámi tedy zajistit nějakou pomoc, ale ne podle toho, jak si nadiktuje. Domluvte se v rodině, kdo kdy s čím pomůže, není třeba denně, stačí po určitých intervalech, ideálně si v tom udělat nějaký jakoby pravidelný režim dle Vašich možností. Pravidelný proto, aby babi věděla, kdy co bude, starší lidé to mají tak rádi.

Pokud bude chtít babi např. čerstvé rohlíky každé ráno, tak se hold pro ně naučí si dojít, nebo je bude mít jen dejme tomu 2x - 3x za týden, když jí dovezete nákup.

Když za ní kdokoliv z Vás přijede, nenechte se vtáhnout do okamžitého úkolování, ale nejdříve jí řekněte, že si dáte např. kávu nebo čaj, popovídejte si např. o počasí s tím, že babi oznámíte, že dnes (07.05.2018) pomůžete s tím a tím, ostatní příště. Pokud začne být nepříjemná, útočit atd. , nereagovala bych konkrétně na ty její nepříjemnosti, přešla bych to mlčky, řekla bych jí pouze: " Já vím nebo ano babi, taky Tě mám ráda a teď jdu udělat to, s čím jsem přišel/přišla pomoci." Až by bylo hotovo, tak bych to babi oznámila, rozloučila se, popřála jí hezký večer a odjela. Prostě vše v klidu, nenechat se vytočit, vtáhnout do debat o čem nechcete, když bude na Vás nepříjemná atd.

 

Ještě zvažte jednu možnost. Pokud babi užívá nějaké léky na uklidnění a spaní, zkontrolujte lednici atd. , jestli nemá někde alkohol (případně schovaný), jestli na ty léky nepije. Já mám zkušenost, že někteří starší lidé, i když jsou celý život protivní atd. , tak ale přesto, když zůstanou najednou samy bez partnera/manžela, tak uvnitř stejně truchlí, někdy se proto posilní i skleničkou alkoholu, protože ty dny nebo noci, kdy najednou tam zůstanou samy, tak jim dojde, že nejen že nemají komu aspoň vynadat a koho úkolovat, ale že najednou je tam klid, prázdno, ticho, že to bolí. Proto svůj hněv mohou pak i stupňovat, protože se zlobí na celý svět.

 
08.05.2018 22:00 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Babička je zlý sobecký nesamostatný manipulátor, jak jí dát lekci a napravit ji?
Text uživatele: 

Dany, napsala jsi to moc pěkně s citem, vidím to stejně, jen bych možná babičce nechala to víno, aby líp spala a zapoměla na tu samotu, no nevím, já alkohol nepolknu žádný. Začínám mít z toho stáří obavy…

 
08.05.2018 00:39 Uživatel: nikdo
Věk:  90

Město:vesmír

Téma: Babička je zlý sobecký nesamostatný manipulátor, jak jí dát lekci a napravit ji?
Text uživatele: 

''Nikdo z nás není tak zlý, aby ji nechal samotnou. ''

 

a je každý z Vás tak zlý aby dělal věci sám proti sobě?

kdo tě nutí v tom být?

a proč jí chceš změnit?

je to přece Tvůj problém Tobě to vadí.

 

 
08.05.2018 07:54 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Babička je zlý sobecký nesamostatný manipulátor, jak jí dát lekci a napravit ji?
Text uživatele: 

kdyz uz vsem vyklada jak na ni vsichni kaslete a nepomahate tak bych ji to aspon na tyden dopral

 
08.05.2018 09:27 Uživatel: Listicka
1518521420_liska_s_krasnym_koziskem.jpg
2000-3000
Téma: Babička je zlý sobecký nesamostatný manipulátor, jak jí dát lekci a napravit ji?
Text uživatele: 

Jedna moje kamaradka ma podobnou matku. Zhyckana, rozmazlena a generalka. Sveho muze taky utrapila k smrti. Teď se orientuje na dceru a chce, aby se dcera vzdala sve rodiny a pecovala o ni. Chce byt stredem pozornosti. Kamaradka z toho mela napred stres, ale teď stanovila jasna pravidla. Venuje ji jeden ten v tydnu a zakazala ji telefonicky teror! Kamaradka se naucila, brat jeji rozmary s nadhledem. Jinak by to znicilo ji i jeji rodinu.
Manipulatorum je treba se vyhybat, ale kdyz jsou v rodine, musi se najit ten spravny pristup k nim. Jinak vas vsechny znici.
Ja osobne bych za ni zasla tak 2x do mesice a na jine sluzby bych ji sjednala pecovatelskou sluzbu. At si vyvadi jak chce, mate taky svuj zivot. Ona nebude nikdy spokojena, i kdyby jste se rozkrajeli.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Babička je zlý sobecký nesamostatný manipulátor, jak jí dát lekci a napravit ji?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 14675
Počet odpovědí celkem: 165437
Počet registrovaných: 3354 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Po rozchodu
Nejkomentovanější za 7 dní: Šikana
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny