Téma: Komplikované vztahy s mamkou a sestrou - považují mě za vyšinutého hysterického blázna, ale pravda je jiná

23.07.2018 22:32
Uživatel: Rampepurda
Věk:  30
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý večer.

Mám dlouhodobější problémy v rodině. Mám sestru a mamku a mám je obě velice ráda, na rodině mi vždycky záleželo a vždycky bude, jsem rodinně založený člověk. Ale máme mezi sebou nevyřešené problémy, možná křivdy a já teď nějak nevím, jak z toho ven. Moje sestra má dvě děti (kluky) a bydlí nedaleko mamky.

Moje mamka kluky často hlídá (denně), stará se o ně, spíše je má jako svoje vlastní děti, než vnuky. Já sama mám malou dcerku a moje mamka si jí nikdy nevzala ani do kočárku, nepohlídala a celkově je ten zájem takový zvláštní.

Moje sestra se mnou střídavě mluví, nemluví, většinou (za poslední dobu) jsem považovala za úspěch že mě a mého muže pozdraví a řekne třeba pár neutrálních vět. Při narození mojí dcery se na ni ani nepodívala, nic neřekla, dělala prostě, že žádné dítě neexistuje. Proběhlo několik "konfliktů", kdy já jsem si chtěla promluvit, co se vlastně děje, jak to tedy je, ale vždycky to dopadlo tak, že já jsem hysterka, vyvolávám scény, všechno řeším a obviňuji sestru ze lži.

Za těch X let mi několikrát lhala do očí, nebo mne něco řekla a pak naší mamce tvrdila něco jiného, prostě lhala. A ikdyž u toho byli i jiní lidé, kteří mi dali za pravdu, výsledek byl takový, že já dělám scény, jsem hysterka, moje sestra by nic takového nikdy neudělala / neřekla a já bych měla brát léky.

Poslední setkání proběhlo v polovině července 2018, kdy jsem jela za mamkou domů. Když jsem tam dorazila, moje mamka hlídala mladšího sestry syna, sestra byla někde pryč. Chvíli jsme si povídaly a já se pak vracela do auta pro telefon a další věci. Před domem jsem volala muži, že jsme v pořádku na místě a že mu pak dám vědět, kdy pojedem zpět domů. V tu chvíli se tam ukázala i sestra se starším synem, já pokládala telefon a pozdravila jsem jí. Reakce nebyla žádná (nebo jsem jí neslyšela? ! ), ale přesto jsem radostně sestře podala dárek a řekla jsem jí, že jsem něco přivezla pro kluky jako poděkování za to, že mi půjčila nějaké vybavení pro miminko (před rokem a já ji to minulý týden /tj. v polovině července 2018/ vrátila). Dala jsem jí darkovou krabici s oblečením, vždy stejná trička, kraťasy a kalhoty pro oba dva kluky, přišlo mi to super, kdyby si mohli obléct to samé společně. Sestra se do mě pustila, že mi řekla, že nic nechtěla a já jí prostě musím něco dát, že já musím být vždycky ta nejlepší, že jí nemůžu zůstat nic dlužná, že to nechce, že jí to dělám naschvál. Křičela na mě před svým synem a já jak opařená tam stála a zmohla jsem se jen na to, říct jí, že jsem ji jen chtěla poděkovat a vyjádřit, že si vážím toho, že mi nějaké ty věci půjčila. Ještě něco na mě křikla a odešla za mamkou. Já to vůbec nepochopila a jak mi to bylo líto, tak jsem se rozbrečela, protože jsem to fakt myslela dobře, že jsem něco koupila. Chvíli jsem stála venku a přemýšlela nad tím a pak šla taky nahoru.

Na stole a na zemi v kuchyni už ležely ty klučičí věci co jsem přivezla a já řekla jen mamce, že to nějak nechápu a že jsem to myslela dobře. Ano, vím, že mi sestra říakala, že za ty věci nic nechce, ale to se tak přeci říká a já to nemyslela nijak, že jako za to. Jen prostě jsem to koupila pro radost. Občas jsem jí i mamce přivezla jentak kytku, ikdyž nikdo nic neslavil, dělám to tak leta (i u jiných lidí) a nepovažovala jsem to za problém nebo nevhodné. Řekla jsem sestře znovu, že nechápu, proč na mě křičela. Ona to před mamkou popřela, že nic takového nebylo a že já si to vymýšlím, abych byla zajímavá a že před domem jsem volala mému muži a říkala jsem mu, jak je to u mamky strašné (že jsem si mu volala postěžovat). To mě úplně dostalo, vůbec jsem netušila, co se to sakra děje. Mamka řekla, že jde pracovat a at jdeme se sestrou sami na zahradu. To se mi fakt nechtělo, nechápala jsem to a ve svých 30 letech na sebe nenechám řvát, nechat se obviňovat. Řekla jsem, že to nemá smysl, vzala jsem malou a že pojedu domů, odjížděla jsem se slzami. Shrnutí toho celého je, že jsem si to vymyslela, že vyvolávám scény, řeším něco před dětma, jsem hysterická a nedopřeju svojí dceří být na zahradě u babičky a že mám brát léky. Dnes (23.07.2018) jsem mluvila se svojí babičkou a ta mi kladla na srdce, jak mi k narozeninám přeje, abych byla v pořádku, nenervovala se a zbytečně si nekazila den nějakými hloupými věcmi. Takže mi došlo, že moje mamka s ní asi mluvila a kdovíco ji navykládala. Nic jsem na to neřekla.

Psala jsem dnes (23.07.2018) sestře, jetsli si můžeme promluvit, ona mi odepsala, že ona žádný problém nemá, že nic řešit nebude. V neděli je naplánovaná rodinná oslava mých 30 narozenin a jelikož jsem v očích celé mé rodiny za vyšinutého hysterického blázna, vůbec se mi tam nechce, dělat že se nic neděje, usmívat se… Jenže když tam nepůjdu, jen budu ta nevděčná a vyšitnutá, která dělá z komára velblouda. A když tam půjdu, budu dělat jakože nic, budu se stejně cítit naprd… Jsem dospělá, mám svoji skvělou rodinu, ale i přesto si připadám jak malá holka, co se musí doma zpovídat a chovat se slušně, nic neříkat, abych nebyla zlobivá holčička. Co byste radili vy? Nevím, jak se zachovat do budoucna, hrozně mě mrzí, že máme (již dlouhodobě) ty vztahy takhle blbé, ale i přes snahy si promluvit a vyřešit to, abychom měli mezi sebou jasno, je to jen čímdál tím horší a já jsem ta, co vyvolává scény. Mamka mi již několik let vždy jen řekne: Jaké si to uděláš, takové to máš. A ikdyž jsem měla třeba v telefonu zprávy se sestrou uložené, mamka mi řekla, že jí to sestra vylíčila jinak, že si zprávy číst nebude, že věří jí… Děkuji všem, kdo to dočetl až sem a hodí mi nějakou radu, postřeh, nebo zkušenost z vlastní rodiny. Díky.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1770x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Komplikované vztahy s mamkou a sestrou
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.07.2018 23:39 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Komplikované vztahy s mamkou a sestrou - považují mě za vyšinutého hysterického blázna, ale pravda je jiná
Text uživatele: 

Nedočetla jsem to do konce, jak nedėláš odstavce, tak se to hodně špatně čte.

 

Co me napadlo u toho, co jsem ještě přečetla. Netoužila sestra také po holčičce? Nezávidi ti právě toto?

 
24.07.2018 07:42 Uživatel: Rampepurda
Věk:  30
Téma: Komplikované vztahy s mamkou a sestrou - považují mě za vyšinutého hysterického blázna, ale pravda je jiná
Text uživatele: 

Omlouvam se za neodstavce, psala jsem z tabletu a to rozhozeni textu bylo jine.

 

Problemy se sestrou jsem mela jeste pred otehotnenim, ale je pravda, ze tim se to jeste vice vyhrotilo a jedna nase spolecna znama mi pred porodem rekla, ze vi od sestry, ze mi preje, aby se porod zkomplikoval a neco se me a male stalo, abych nebyla porad ta dokonala a aby "se sily vyrovnaly". Nevim, kolik je na tom pravdy, ale to, ze mi holcicku nepreje (zavidi), si myslim uz dlouho…

 
24.07.2018 06:00 Uživatel: satam
Věk:  62

Město:U Německa

Téma: Komplikované vztahy s mamkou a sestrou - považují mě za vyšinutého hysterického blázna, ale pravda je jiná
Text uživatele: 

"Jsem dospělá, mám svoji skvělou rodinu".

Tak se podle toho také chovej. Nenech si kazit život jednou "krávou", která je bohužel tvou sestrou. Chce to jen trochu sebezapření a hodně sebeúcty a pozornosti sama k sobě.

Nikde není zmínka o tvém manželovi. On se se svou tchyní a švagrovou nestýká? A jestli ne, proč asi? Co ti radí on?

Dnes (24.07.2018) máš "svou skvělou rodinu", tak proč se otravovat nepříjemnostmi, které popisuješ. Znám několik případů, kde sourozenecké vztahy úplně rozbily původní rodinu, tak nevím, proč bys měla být výjimkou a toto chování svých blízkých trpět!

 
24.07.2018 07:51 Uživatel: Rampepurda
Věk:  30
Téma: Komplikované vztahy s mamkou a sestrou - považují mě za vyšinutého hysterického blázna, ale pravda je jiná
Text uživatele: 

Muz k nasim moc jezdit nechce, ptz uz je na ty jejich reci a sestry lzi alergickej. Ale stale se k nim chova slusne, ikdyz uz kolikrat chtel zvednout telefon a moji mamce zavolat a neco ji rict, ptz mu neni jedno, ze ja pak doma sedim a brecim, jelikoz je mi to lito a chtela bych to nejak vyresit.

 

Citim to teď asi intenzivneji tim, ze sama mam holcicku a promita se mi do toho vztah s moji mamkou. Navíc mala hodne spatne spinka a take bych jiste ocenila pomoc od mamky, protoze uz jsem hodne vycerpana. Ale nezazlívam ji to, proste holt o malou nestoji a jako pomoc me mi nabidne vzdy leky, to je holt jeji nahled na situaci a jeji zpusob pomoci.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Komplikované vztahy s mamkou a sestrou - považují mě za vyšinutého hysterického blázna, ale pravda je jiná
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 1224x
Uvolnění napětí v rodině 18 1406x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1595x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 1316x
Bratr je stale single 2 1387x
Dospělý nevlastní syn 11 1823x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1744x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1900x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 2007x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 2072x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny