Téma: Manžel nemá rád mého syna z prvního manželství - říká že je pubertální sobec

26.02.2016 15:35
Uživatel: Fanynka
Věk:  38
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Moc prosim o radu, i kdyz vim, ze je tezke radit. Mam 13leteho syna z prvniho manzelstvi, 2013 jsem se znovu vdala za manzela o 12 let starsiho. S nim mam 2,5 letou dceru a neplanovane 9mesicniho syna.

Manzel postupne zacal nesnaset meho syna (na zacatku si skvele rozumeli, jinak bych s nim nebyla). Tvrdi o nem, ze je hrozny sobec, coz je castecne pravda, ale neni to nic extra, odpovida to jeho pubertalnimu veku. Posledni dobou je to neunosne, vadi mu, ze se syn pohybuje po baraku, ze se za mnou v devet vecer prijde poradit s domacim ukolem, pry chce met vecer klid - a to jdeme resit ulohy k nemu do pokojiku! Je to des, syn ho taky uz nesnasi, protoze vycitil, ze manzelovi vadu.

Pro me jako matku je to silene alt Je toho strasne moc, co bych k tomu mohla rict, ale to by bylo na vydani knizky alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3034x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Soucasny manzel nema rad meho syna z prvniho manzelstvi
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.02.2016 16:20 Uživatel: taktak
Věk:  32
Téma: Manžel nemá rád mého syna z prvního manželství - říká že je pubertální sobec
Text uživatele: 

Tak vekove jsou na tom syn a muz temer na stejno. manzel uz dedkovati a synek zase zkousi moznosti.

Ja jsem zastance toho, at si doma clovek dela to, ci chova tak, jak se citi. pokud mi neni dobre, nebudu se usmivat, pokud se mi nechce mluvit, nemluvim…

Muzi vych doporucil, at ho tedy nauci dospely pristup k zivotu, kdyz mu ten pubertalni nevyhovuje, ovsem v prvni rade ve slusnosti a respektu a ucte. kazdy vek ma "sva uskali" a pokud nechce muz, aby za par let s nim deti jednali jako s dedkem… omlouvam se zre vyraz. .netreba se ted chovat stejne neuctive k synovi, byt neni jeho. pubertalni vek na svre nevyhody, ale i vyhody. stejne jako dedek ma sve vyhody, ale rozhodne vice nevyhod, se vsi uctou ke starym lidem, je lepsi se vzdy zamerit na ty pozitivni stranky, nez videt jen ty negativni a ty jeste zvelicovat.

 

 
26.02.2016 19:09 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel nemá rád mého syna z prvního manželství - říká že je pubertální sobec
Text uživatele: 

Jsi jako mezi dvěma mlýnskými kameny a jediná možnost jak to změnit je na manželovi. Buď vám umožní "dejchat", nebo … a tak je potřeba mu to říct. I kdybys měla jít do důsledků.

 
26.02.2016 19:46 Uživatel: Fanynka
Věk:  38
Téma: Manžel nemá rád mého syna z prvního manželství - říká že je pubertální sobec
Text uživatele: 

Já se doma určitě nepřetvařuju, to neumím a opravdu se chovám tak, jak to cítím. Teď například s manželem nemluvím Včera (25.02.2016) mně totiž dorazil. Sám má z předešlého manželství dvě děti - dcera má 27 let a žije s přítelem, syn má čerstvých 18 a žije s matkou. Dcera s manželem nekomunikovala asi 5 let, ani ho nepozdravila na ulici, předloňské Vánoce se u nás najednou objevila i s bratrem, že se jdou podívat za malou sestřičkou (naší Nikolce byl 1,5 roku, Martínek byl teprve na cestě). Manžel byl přešťastný, museli jsme nakoupit dárky a rychle jim ještě vlepil každému 1500Kč. Dcera už se od té doby neozvala… Byly další Vánoce, manžel měl padesátiny - nic. Syn k nám občas zašel, když se neměl s přítelkyní kde vrtnout. Teď už u nás nebyl dlouho, na Vánoce ani na tatínkovi padesátiny si ani nevzpomněl! Ale že měl v lednu sám osmnáct a rozhodl se dát si rovnátka, věděl, kam má přijít!!! A takových příhod je milion. A včera (25.02.2016) mně manžel dostal, když mně řekl, že můj syn nesahá jeho synovi ani po paty!! Nemůžu to rozdýchat…

 
26.02.2016 19:55 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel nemá rád mého syna z prvního manželství - říká že je pubertální sobec
Text uživatele: 

Klid Fanynko, je to smutné, ale Tvůj chlap je zbabělec a sráč. Trápí ho jeho syn, tak způsobuje utrpení Tobě a tomu bezbrannému. Když se na to budeš dívat takto, nebude to tolik bolet. Ale taky musíš jednat. Nenech se týrat a své dítě už vůbec ne.

 
26.02.2016 19:58 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Manžel nemá rád mého syna z prvního manželství - říká že je pubertální sobec
Text uživatele: 

Dítě by mělo mít vždy přednost před chlapem, to je pokrevní příbuzenstvo, oproti tomu jsou ostatní jen cizí ocasové (s prominutím) - ale jsem asi příliš přísná.

Nevím, jak jsem četla váš nový příspěvek, napadlo mě hned, že ani on sám svojí otcovskou roli zdaleka tak perfektně nezvládl (jak si asi myslí). Když se tolik let neviděli, nezdravili. Dětičky se občas "nepovedou", aniž by člověk pomalu věděl proč. Tady se mi ale zdá, že to nebude chyba jen dětí, ale manžel jako otec asi úplně neobstál - nesoudím, jen mi to z toho tak prostě připadá. A pak by to o něčem vypovídalo a možná něco osvětlovalo.

Napadá mě, zda jeho hezké chování nebylo v souvislosti s tím, že vás neměl ještě tak úplně jistou a třeba byl fakt zamilovaný. To víte, pak se každý naparuje, předvádí jak páv: "Já jsem ten/ta nej, se mnou můžeš dožít." A pak, najednou klasický rodinný život, dokonce i vlastní děti. Stereotyp a jistota. Není  třeba ze sebe mačkat to nejlepší a nejhezčí.

I to, že máte spolu děti mohlo udělat své. Ač tomu nerozumím, z nějakého důvodu mnohdy muži bazírují na svých dětech a cizí děti moc neberou. Jak si s vámi svoje udělal, mohl tím páde začít v klidu protestovat proti tomu, co nepochází z jeho genů.

Máte svatou trpělivost a vyřešit situaci nebude asi moc lehké.

 

 
05.03.2018 18:13 Uživatel: Pavli
Věk:  56
Téma: Manžel nemá rád mého syna z prvního manželství - říká že je pubertální sobec
Text uživatele: 

Přeji hezký den, myslím, že vše je založeno na komunikaci, empatii a úctě jeden k druhému.

Po přečtení vašeho příspěvku jsem se popravdě toho dohromady moc nedozvěděla, ale vytušila jsem, že ve vašem společném bydlení zřejmě schází určitá pravidla.

Píšete, že vašemu synovi z prvního manželství je 13 let, což je dost náročné období pro něj a také pro vás ostatní. Zapracovala bych na komunikaci, je důležité vše nahlas pojmenovat, otevřeně si promluvit s manželem a také se synem, jak by si představovali společné soužití, jaké mají výhrady jeden k druhému a pokusit se nastolit pravidla, která by vyhovovala všem.

Začala bych určitě tím, že bych si promluvila se synem a domluvila se s ním, že vše, co se týká školy a hlavně úkolů, budeme řešit ve vhodnější dobu, než ve 21h večer, v tom má váš manžel pravdu, že tato doba by si jistě zasložila příjemnější atmosféru, anebo soukromí, jenom pro vás a vašeho manžela.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel nemá rád mého syna z prvního manželství - říká že je pubertální sobec
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 1224x
Uvolnění napětí v rodině 18 1406x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1595x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 1316x
Bratr je stale single 2 1387x
Dospělý nevlastní syn 11 1823x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1744x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1900x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 2007x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 2072x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny