Téma: Manžel si přestává rozumět se synem, je na něj zlý

19.03.2012 13:20
Uživatel: hanina
Věk:  40
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

nevím jak řešit tento problém. Jsem 10 let vdaná, žijeme spolu 16 let. Mám dvě děti z prvního manželství a jedno dítě z tohoto manželství. Nikdy můj nynější manžel nedělal rozdíly mezi dětmi. Z prvního manželství mám dceru 20 let a Syna 16 let, se svým otcem se nestýkají (zemřel).

Když jsme se s nynějším manželem poznali, tak byli děti hodně malé (4, 1). Vždy byl trpělivý, milý a pozorný manžel i otec.

Ale teď poslední rok si nevím rady. Začal být nervozní a výbušný. Se synem si vůbec nerozumí, nedokáže ho ani vyslechnout, hned je podle něho vše špatně.

Vyvrcholilo to i tak, že když pracujeme na zahradě, tak mu i vyčítá jak drží lopatu, jak chodí jak se tváří a pořád mu nadává do debilů a magorů. Když sedíme v obýváku a Dan k nám příjde, tak manžel pořád hledá něco cokoliv, jak se tváří, že se chová jak frajírek, vytáhne i starou věc a nedá pokoj dokud se Dan nesebere a nejde do pokoje.  

Vůbec nevím jak se mám zachovat, snažím se s ním o tom mluvit, ale hned vystartuje, že se zastávám syna a on že se snaží, že maká aby jsem měli pohodlí a nám se pořád něco nelíbí, že je to hrůza. Přitom on je přes týden pryč, je to řidič kamionu a o celý barák se staráme sami a dětem vše platím z jejich syrotčího důchodu. Syna to trápí a vím, že momentálně u něho probíhá puberta, ale není to tak hrozný, já nemám s ním žádný problém, normálně spolu mluvím, pomůže mi se vším o co ho požádám a je to naprosto normální puberťák. Ano občas se obekne nebo zaprotestuje ale stejně jde a udělá to.

Přemýšlela jsem na odchod, ale Adam, nejmladší syn, tu chodí do školy, já tu mám práci a taky psa a nemám ani kam jít a peníze na jiný baráček nebo byt nejsou, vše se dá do rekonstrukce tohoto baráku.

Jsem absolutně bezradná. Děkuji za odpověd.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.03.2012 15:50 Uživatel: Julie
Téma: Manžel si přestává rozumět se synem, je na něj zlý
Text uživatele: 

  Jednoznačně si promluvit s manželem. Asi má nějakou poruchu a žárlí na syna z prvního manželství. Nebo se zeptej sama v nějaké poradně, tam by jsi dostala konstruktivní radu. Řidiči z povolání bývají raplové jak sviňa, jestli je to tou samotou v kabině, nebo já nevím, kamarádka má taky řidiče a je to děs. Každou dovolenou ořve, páč na sebe už nejsou zvyklí, děcka tatu nevidí a když vidí tak enom řve. Já bych na to nervy neměla......

 
19.03.2012 16:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel si přestává rozumět se synem, je na něj zlý
Text uživatele: 

Hani, řekla bych, že manžel podvědomě žárlí, vidí v synovi svoje ztracené mládí a možná si to ani neuvědomuje. Nemyslím si, že jeho povolání a častá nepřítomnost doma s tím má něco společného (manžel je taky kamioňák). Zřejmě s ním na tohle téma nebude moc řeč, nejspíš bych pořídila synovi do pokoje TV a v takovém případě bych dala najevo svou nevoli odchodem do pokoje se synem. Pokud u Vás není jiný problém, určitě bych situaci neřešila odchodem. Máte spolu dítě a jestli je jinak opravdu všechno v pořádku, vyháněla bys čerta ďáblem.

 
19.03.2012 19:28 Uživatel: hanina
Věk:  40
Téma: Manžel si přestává rozumět se synem, je na něj zlý
Text uživatele: 

Baru, děkuji za názor. Jinak je opravdu vše v pořádku. Zatím to tak řeším, prostě odejdu k dětem do pokoje a ignoruji ho. Zabírá to, ale vždy jen na chvíli, teď jsme spolu třeba nepromluvili celý víkend a jen jsem ho vysadila v neděli u kamionu a odjela domů. Dnes už psal jako by se nic nestalo. Mrzí mě to, protože vidím na synovi, že by chtěl i otcovský zájem. Mrzelo by mě kdyby to skončilo, přece jen jsme spolu ztrávili 16 pěkných let, ale nesnáším agrsivní lidi. Bohužel vzpomínky zprvního manželství, ale tam jsem byla napadaná já. Proto jsem byla ráda, že mám muže, který má rád děti a bere jako svý, je milý a hlavně klidný. Až do teď.

 
19.03.2012 20:00 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel si přestává rozumět se synem, je na něj zlý
Text uživatele: 

Jestli napíše pak, jako by se nic nestalo, nedalo by se to teda řešit psaním? Vypadá to docela divně, ale když je sám, pryč od rodiny, nikde nikdo blízký, třeba po večerech zapřemýšlí. On dobře ví, co v Tobě a rodině má, určitě slyšel od spousty kolegů o rozbitých manželstvích a věřím, že by tak skončit nechtěl. Taky věřím, že nepřemýšlí o synovi jako o cizím a třeba mu dojde, že zbytečně ubližuje. Nemá nějaké starosti o kterých nevíš? Třeba ho samého něco užírá a není schopen s tím vyjít na světlo. Zkus mu pomoct.... ptej se...

 
19.03.2012 23:29 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Manžel si přestává rozumět se synem, je na něj zlý
Text uživatele: 

... se mi zdá, že prostě "neumí" reagovat na synovu pubertu(můj táta-ač jsem si rozuměla jen s ním, právě tohle nějak moc neuměl neuměl, ale já byla holka, on jako chlap by to u kluka měl chápat víc-taky byl kluk). A syn přitom právě nejen potřebuje, ale taky očividně touží po tátově uznání(což teda klobouk dolů v tomto problematickém věku). Hani, tak mu řekni to, co nám tady, i mu připomeň své nehezké vzpomínky na chování Tvého předešlého manžela, o kterých sice jistě ví, ale někdy se chlapi musí trochu "nakopnout", no.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel si přestává rozumět se synem, je na něj zlý
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 1047x
Uvolnění napětí v rodině 18 1191x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1399x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 1134x
Bratr je stale single 2 1217x
Dospělý nevlastní syn 11 1524x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1548x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1650x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 1785x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 1812x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny