Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly

14.07.2018 17:52
Uživatel: uz sama ani nevim
Věk:  47
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Můj příběh by měl začít asi 2003, kdy moje první dcera byla v pubertě. Přestala mít zájem o školu, lítala kde chtěla a i přes mé zákazy si dělala co chce. Nejsem zastánce tělesných trestů, protože sama sem si tím prošla a tak sem furt jen vysvětlovala. Bylo mi to k ničemu. Prošla 4 školy, ale s neúspěchem je dokončit. Jednoho dne přišla za mnou a oznámila mi že je těhotná, sice již plnoletá, nevím co sem si tu chvíli ani myslela jestli být šťastná nebo se začít bát, doufala jsem že se vybouřila a že už bude klid. Omyl vše bylo zas jinak.

Malý se narodil a oni spolu vydrželi bydlet 3 měsíce - odešla od přítele a kam se vrátila zas domů, ze začátku sem byla ráda. Přeci jenom malý byl na světě a štěstíčko malé se na mě smálo. Vše ale vzalo rychlý spád. Dcera furt na internetu v pokoji, bordel ze nebylo ani kam šlápnout, vagly za postelí, před postelí, použité pleny mezitím jídlo a hlavně tam spal můj vnouček. Když sem jí to začala vyčítat že to prostě tak nejde jen na mě vždy křičela. Aby toho nebylo málo začala zaspávat i do poradny a na očkování. Nezbývalo mi nic jinneho než si vždy vzít volno a vše zajistit, aby malej na tom nebyl špatně a bála sem se o něj.

Co čert nechtěl na internetu se seznámila s mužem a na narozeniny mého vnuka se v noci vykradla ven i s malým a odjela za ním i s malým. Mezitím mi umřela maminka takže vše bylo ještě horší.

Opětně se po nějakém čase vrátila ale s novým přítelem to už sem bydlela jinde a ochotná je vzít zpátky. Jezdila jsem na 16 a vždy když sem přijela domů byl opětně všude nepořádek postupem času mi dokonce vytýkaly, že sem nedojela po práci ještě do krámu. Řekla jsem dost a mladej musí do práce nebudu to táhnout sama. Dcera na mateřský on bez práce a dítě tam.

No práce si po půl roce našel ale jen na měsíc a pak zmizel. Opětné dcera sama a zase je vše na mě, proběhly další dva vztahy - sice si je nebrala domů na noc, ale jela tam opětně u všeho vnuk.

Došla má trpělivost a řekla sem jí že tohle dál nejde, zase křik zloba od dcery nadávky vyhrůžky že už vnuka neuvidím. Sebrala se a odstěhovala k jinému příteli.

Později jsem se ale s vnukem mohla zas vidat. Její nový přítel opětně nic po čem člověk touží - feťák jak vyšitej.

Co čert nechtěl přišlo na cestu druhé dítě, může být ráda že je zdravý. Nevím vždy jí vše odpustím a jsem ráda že kluky vůbec vidím.

Nastěhovali se všichni 4 zase ke mě. Opětné on bez práce ona na mateřské, ale už jsem si myslela že bude lépe. Našla si ona sice práci, ale hlídání jejího přítele bylo hrozné, a bylo to tu znova. Sebral se a odešel. Jelikož sem po určité se ozvalo i zdraví a já skončila na nemocenské. Syndrom karpálního tunelu do toho astma a byla jsem nahraná. Nebylo z čeho platit přišla jsem o bydlení. Dcera se odstěhovala a já neměla kam jít.

Najednou sem zjistila že nemám nikoho sedla jsem do auta se svým psem a kocourem a rozhodnutá zatím vše strávit v autě. Nábytek složený aspoň ve stodole abych o vše nepřišla a já v autě. Teď sem nikoho nezajímala bylo mi do pláče. Našli se strašně hodní lidé byly to mí sousedi a vzali mě na nějaký čas k sobě. Pomohli mi i sehnat pak bydlení a já začala zas pracovat. Po čase opětně začala dcera jezdit na návštěvy, dokonce mi nechávat i kluky pres vykend, byli šťastní kluci jak blechy, když mě viděli a ani domů se jim nikdy nechtělo.

Vše jako bych jí odpustila a říkala si je to předče má dcera nemůžu ji odstrčit. Do toho se zhroutil vztah mě menší dcerky, jsou každá jinna. Rozhodli jsme si vzít podnájem domečku, přestěhovaly jsme se a já zas nebyla sama zase jsem měla pro koho žít. Po čase sem zjistila že má starší dcera má zase nějaké úmysly, nedaly na sebe dlouho čekat. Její vztah z tím vyhuleným byl v krachu a ona zas nový objev. Je to furt dokola, protože byl z daleka ještě k tomu na nemocenské, ona na mateřské zas nebylo kam jít. Nejsem ta která by jim nepomohla ze. vzala sem je k sobě.

A je to tu zas on nemocenská ona mateřská ale to už s 2 dětma. Po půl roce jeho marozeni sem řekla že by bylo záhodno jít též do práce a hlavně vypomoct na baráku. Pro něj bylo lepší ležet v postely koukat televizi nebo hrát hry. další 2 měsíce uběhly a furt nic. Nějak mu to nevyšlo a on musel ukončit i nemocenskou s dojmem ze ve 25 letech půjde s kravinou na invalidní důchod neuspěl tak si našel pak práci, dcera si též našla práci a tím to zase začalo. Najednou on mě musí živit co já si o sobě prý myslím, já se o nic nestaram. výčitky jen výčitky. Já se starala o jejich 3 děti vodila do školy a hlídala ty menší ale to pro něj asi žádná práce není. Rekla sem fajn a přestala sem varit. dopeoledne sem u vařila jen pro vnoučata a oni až přijdou z práce ať se starají. Vše jako by bouchlo ve mě když sem viděla ten nepořádek co mají v místnostech do toho on jak se ke mě chová prostě to nešlo, chtěl mě zmlátit ale neuspěl má mladší dcera přiběhla pomoct všeho už bylo moc řekla jsem že to vše končí a on ať se vystěhuje ze tohle už bylo přes čáru. Byla jsem ta nejhorší co já jsem si vuubec dovolila vše bylo ok když nechodil do práce nepomohl doma s ničím ale teď má práci je velkej pán a já ta špatná.

Ten den nikam nešel ale ráno zbalily dětí a odešly. Vidím do teď vnukovy oči a hlas co říkal babičko já nikam nechci já chci zůstat s tebou … nezmohla jsem se ani na slovo vím že je už zas neuvidím. Přijela si pro věci na kluky a že si vystěhuje nábytek, řekla sem věci na kluky si vem ale nábytek až ze tu zaplatej pohledávky co tu máte mám dost placení za vás, jak kdyby se ve mě vše zlomilo a nešlo to už dál. Zavolala na mě policii nepomohlo jí to ososbni věci jí dám ale zbytek až vše urovná, vím že tím ztrácím vnuky ale já už takhle nemůžu furt dál dokolaJe mi to strašně líto nevím kde jsem zklamala jako rodič proč tohle vše musí být.

Nemám chuť už na nic sem úplně vysílená ze všeho. Koukám televizi, vidím šťastnou rodinu a brečím je to asi osud že mám zůstat sama dál ale já to za ty roky neumím. Nevím proč je má dcera taková mě přej jde jen o peníze ale to tak není a vše co vždy řekne to mi jen ublíží. Vždy je malá naděje aby jsme byly přece rodina a pak najednou zase pád a ten moc bolí je mi vnoučátek líto moc je miluju kdy tenhle kolotoč skončí.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2447x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: život jeden velkej krach
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.07.2018 18:04 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Text uživatele: 

Dobrý den, omlouvám se, zatím jsem to přečetla jen do půlky, ale musím vám hned něco napsat:

dcera vás využívá, její chování není normální. Připravte se na to, že se vás zde dost možná budou doptávat na příčinu její změny, na to, zda jste v jejím dětství nějak významně nechybovala a proto je z ní blázen.

Já tohle řešit nebudu, ona je dospělá a nemá právo se chovat takhle.

Vyhoďte ji a víc ji neberte k sobě, ať se naučí postarat se o sebe. Přitahuje k sobě feťáky a nemakačenky - ale je to její problém, ať si nabije hubu sama.

Líto je mi dětí.

Nešlo by si je vzít do opatrovnictví? S tím, co vidí, je veliké riziko, že je to poškodí…

Zkuste se zeptat na sociálce a vůbec, kdyby to sociálka veděla, už by dcera děti neměla.

Je mi vác moc líto a držím vám palce, myslete na vnoučata a dceru nechte, ať se pere s životem sama.

 
14.07.2018 18:37 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Text uživatele: 

Už jsem to dočetla, udělala jste dobře a už je nikdy k sobě neberte. Vnoučata k vám inklinují, je to pochopitelné, musí být strašné pro ně žít s vaší dcerou. Zvažte, zda je natvrdo neudat sociálce - pro jejich dobro. bohužel je velké riziko, že z nich vyroste to, co z vaší dcera a jejích přítelů.

Zkuste se min. někde odborně poradit, jak už jsem psala.

Dcera se vám mstí, je to stále malé, zlobivé a mstivé dítě, asi jste nebyla dostatečnou autoritou a otec zřejmě taky nijak zvlášť nefungoval. Já vás za to ale soudit nebudu, když už je dospělá, nemá prostě právo se chovat takhle. Už je to jen na ní, jak naloží se svým životem.

 
14.07.2018 19:01 Uživatel: uz sama ani nevim
Věk:  47
Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Text uživatele: 

Dekuji za vasi odpoved, ano mate pravdu otec nebyl odesel od nas k jine zene kdyz nejstarsi dcerce bylo 8 let, snazila jsem se co to slo ale asi malo v jejich puberte mi davaly dostatecne zabrat skoly ktere stridala hlavne financne tak sem delala hlavne na 16tkach a nestihala vse co jsem asi mela pomahala mi sice maminka ale vychovu jsem nekde skazila, chtela sem jim dat vse a vynahradit jim otce ktery v rodine chybel a nikdy ho nenahradil nikdo jinny. Nikdy jsme tohle s nikym neprobirala, chci se jit nekam poradit co dal, miluju sva vnoucatka sou to moje jak oni rikaji zlaticka a slunicka. Mam strach bojim se o ne. Dcera je jak bazilisek s kazdym mluvi jak kdyby se nic nedelo a jak je skvela mama, jen maly okruh vi co se vlastne celou dobu deje. Nevim jestli by mi je sverily do pece bojim se ze bych jim nejak jeste vic ublizila jsou tu financni resty ktere sem prevzala a ty jsou na dlouho, dale me zdravi, proto nevim jestli by mi socialka vnoucatka dala. myslim na ne ve dne vnoci budim se brekem a nevim jak dal Skusim vse jen aby bylo lepe uz jen ze jsem se rozhodla vyjit s tim ven chci jit dal pro ma vnoucata.

 
14.07.2018 19:27 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Text uživatele: 

já vás hrozně chápu a proto vás nesoudím  - byla jste v situaci, jako má maminka - otec nefungoval, ona byla živitelka, pořád v práci a na nás už neměla tolik času, energie a nebyla dostatečnou autoritou. Jeden z mých bratrů je taky případ pro psychiatra, něco, jako vaše dcera, i on si vynucuje, vydírá, manipuluje, je to křivák, psychopat a alkoholik, který je stále - jako vaše dcera - naprdnutým a mstivým dítětem, ačkoliv je mu přes 30. Já to ale beru jinak, já už pochopila, že maminka byla ve špatné situaci a dělala, co mohla. A proto jsem jí odpustila a nevynucuji si žádné dětské potřeby.

Vaše dcera je omezená, zlá, svým způsobem hloupá, protože nemá kapacitu se někam posunout, dozrát, mít s vámi soucit.

Není ale fér, že do toho tahá své děti, opravdu si o tom něco zjistěte, protože její výchova je může velmi vážně narušit.

Zkustě sociální či právní poradnu, zde žádný odborník není,

A že se vám hroutí zdraví je znamení toho, že byste to měla akutně řešit - patrně i psychologa by to chtělo, nesmíte se tím nechat sžírat.

 
15.07.2018 20:12 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Text uživatele: 

Dceru už k sobě neberte, musí si sáhnout na dno, jinak jí to nikdy nedojde, protože vždy dostane u Vás pomocnou ruku, které ale zneužívá, nikoliv si váží.

Jinak na styk s vnoučaty máte právo. Pokud Vám v tom dcera bude bránit, tak sociálka a soud.

Jinak je nejvyšší čas začít žít svůj život a myslet na sebe 

 
16.07.2018 07:18 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Text uživatele: 

Pisete, jake muze si vase dcera vodi domu. Sami fetaci a nemakacenka. Ale kde k nim prijde?
Rika se, ze vrana k vrane seda. Vase dcera s nimi musi mit neco spolecneho!
Pro me by byl konec materske lasky v momente, kdy na me vlastni dite zavola policajty!
Nenechte se vydirat a myslete hlavne na sve zdravi.
O vnoucata neprijdete. Drive nebo pozdeji se s nimi zase budete stykat.  
 

 
16.07.2018 09:23 Uživatel: uz sama ani nevim
Věk:  47
Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Text uživatele: 

Ano psala jsem co si dcera vzdy najde, je to dilo vzdy internetu. Na iternetu zacne kominikovat vzdy s nekym pritomny vztah nevim jestli zevsedni, ale najednou ma sundane ty jeji ruzove bryle v 99ti procentech zjisti ze jsem mela pravdu sice ji neuzna ale jde zas dal zas  k jinnemu vztahu. Vzdy uz se bojim co bude dal nebo spis kdo bude dal. Pry me dala k soudu, ze ji nevydam zbytek veci ale ja uz nevedela co s ni delat vzdy zbydou jen pohledavky po ni a ja se musim starat, sice to nebyla dobra varianta ale jedinna mozna. Teď vsude vyklada jak jsem ji vyhodila coz neni pravda jasne jsem ji rekla ze on tu nebude neumi se chovat je drzy, a bat se ze se tu nekdy poperem to ne. Vnoucata jsem nikdy nevyhodila je to proste v jeji hlave a ona nasleduje jeho ne jen chovanim ale i mluvou. Co on rekne je svate. Vnoucatka pry uz nikdy neuvidim … to je jeji reseni jak me potrestat protoze vi jak na nich lpim. Bojim se vyjit ven abych na vnoucatka nekde nenarazila a tim jim jeste neublizila, presne vim co by bylo, ze by se chteli vratit ke me a zbytecne by to byl teď stres pro ne, hlavne pro toho starsiho protoze ten i spal se mnou nechtel byt s ni nahore. Je mi hrozne co prijde a co se bude dit dal a hlavne toho aby nemela dalsi dite ktere timhle vsim bude zas prochazet.

 
16.07.2018 15:32 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Text uživatele: 

Vase dcera nema pravo Vas trestat!!
Nic si nevycitejte, ale nedelejte dalsi chyby. Neberte ji uz k sobe, at se postavi na vlastni nohy. Pochybuji o tom, ze to zvladne.
Proto je ta rada, upozornit socialku, asi te nejlepsi. Teď jde o deti.
Neukazujte ji, ze se ji bojite, postavte se ji a nenechte se vydirat. Ani detmi.
Preji Vam hodne sily a odvahy!!  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nekonečné problémy s konfliktní dcerou prožívající chaotický neuspořádaný život - dochází mi síly
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 1246x
Uvolnění napětí v rodině 18 1430x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1614x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 1334x
Bratr je stale single 2 1402x
Dospělý nevlastní syn 11 1843x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1771x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1919x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 2025x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 2092x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny