Téma: Přestěhovala jsem se za přítelem do Skotska - rodina to nemůže přijmout a zvládnout, co teď?

05.10.2016 20:00
Uživatel: Kameřina
Věk:  27
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Zdravím.

Je mi 27 let a mám vztah se Skotem. Známe se už dlouho cca 4 -5 let (tj. 2012-2016), ale že k sobě patříme jsme si uvědomili cca před 3 lety (2013). Je to přesně muž se kterým bych chtěla být. Vyhovuje mi, téměř po všech stránkách. Já neříkám že v ČR nejsou žádní chlapi ale co se dá dělat když miluji tohohle. Poblouznění to není, jak říkám je to delšího rázu.

Cca před 7 měsíci (02/2016)  jsme si řekli, že musíme zkusit bydlet spolu ať víme jestli to tedy má cenu udržovat nebo ne. Tak jsem se přestěhovala do Skotska za ním, našla si zde práci, a jsem tu naprosto spokojená. Jak po stránce partnerství s ním, tak po stránce finanční, že je to opravdu rozdíl finanční nezávislost když to porovnám s prací v ČR.

Problém je ovšem má rodina. Nemůžou přijmout to, že bych chtěla bydlet ve Skotsku. Nejen že v Británii, ale dokonce ve Skotsku což je ještě dál než třeba Londýn a cesta zabere třeba 1,5 dne. Mě to velmi mrzí, já mám rodinu také ráda a snažím se to co nejvíce ulehčit. Skypujeme pravidelně každý týden. Kromě toho chci vždy jednou za 2-3 měsíce přijet vždy na týden za nimi do Česka.

Jenže moje rodina to bere jako strašné mínus, nevidí a snad ani nechtějí vidět vůbec nic pozitivního na vztahu se Skotem. Neustále mi říkají proč si nenajdu chlapa v česku. Že si zbytečně komplikuju život. že budu litovat jednou. Oni se sice snaží tvářit se vesele ale netváří. Podle výrazu mamky to vypadá že doufá že se rozejdeme a já se vrátím do Čech natrvalo. Jenže jak to takhle udělat? Mě to velmi mrzí. Já nechci aby to tak brali. Každý neustále říká "Co v česku? kdybych mohl tak bych odjel dělat do ciziny, atd atd". jenže když na to opravdu příjde, ta rodina mě nenechá. My nejsme jak ty rodiny které se vidí jednou za rok. Naše rodina je taková hodně semknutá, jak sestra tak obě dvě babičky a máti, všichni se scházejí každý týden minimálně. a teď já prostě takhle "blbnu". Oni jsou z toho doslova nešťastní. Mě je to hrozně líto

Nechci aby si to tak brali a aby moje přestěhování do ciziny vnímali jako nějaké neštěstí. Já jim říkám že třeba tu nebudu věčně, ale oni mi odpoví že jestli tam jednou budu mít rodinu tak už se nebudu do česka stěhovat zpátky když tam budu mít děti atd…

Je to pro mě hrozně těžké a velmi mě to trápí. Občas mám i noční můry. S přítelem se nechci rozejít, miluju ho a jsem s ním spokojená a on se mnou, dá se říct že "je to ten pravý". Jenže jak to skloubit dohromady s mojí rodinou aby z toho nebyli tak nešťastní a aby to nebrali jako že je opouštím? Jak je nějak "přesvědčit" aby mě nechali a aby to třeba brali jako plus? Já znám plno čechů jak v anglii tak ve skotku kteří zde bydlí, do čech jezdí jen na dovolený za rodinou, a jejich rodiny jsou s nimi uplně v pohodě. Proč to v naší rodině nejde?? je mi z toho docela na nic… Za každou radu budu ráda

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1997x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Chci bydlet v zahraničí, rodina to nemůže přijmout
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.10.2016 20:20 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Přestěhovala jsem se za přítelem do Skotska - rodina to nemůže přijmout a zvládnout, co teď?
Text uživatele: 

Ahoj, to bude tou semknutostí. Btw to je docela vzácnost a je to moc hezký, pokud máte spolu všichni opravdu hezké vztahy alt. Bohužel negativně se to projevuje v tom, že těžko snášejí oddělení jednoho z členů. Nemyslí  to patrně zle, jen je jim smutno, snad i obavy atp. Myslím, že to ale nejde nijak rychle a zaručeně vyřešit. Časem to snad přijmou a pochopí, že tam ti je dobře. Ty sama se tím netrap, je to pochopitelné, ale nemá to cenu a neexistuje zaručený postup na to, jak se přesvědčit… A určitě to není důvod k rozchodu ani k jiným zásadním rozhodnutím. Jsi dospělá a můžeš si dělat co chceš.

Skypuj s nimi nadále, často, dávejte si najevo, že se máte pořád rádi a že ty se máš hezky alt Který rodič by nechtěl vidět šťastné dítě? alt… To je časem přesvědčí o tom, že ses rozhodla správně a usnadní jim to pocit "ztráty".

 

 
05.10.2016 20:39 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Přestěhovala jsem se za přítelem do Skotska - rodina to nemůže přijmout a zvládnout, co teď?
Text uživatele: 

Dnes (05.10.2016) otevřu noviny a čtu:

- Vláda přispěje 1 miliardou z daní daňových poplatníků na finanční podporu miliardáře Tykače a jeho horníků

- Vláda 2 dny před (pouze) krajskými volbami schválila navýšení platů řidičů o 40% - jen už neví, kde na to vezme

- vláda opět zvedla minimální mzdu

 

Na druhou stranu:

- vláda zvýšila daně střední třídě – rozuměj živnostníkům, kontraktorům a drobným podnikatelům

 

Minule tam bylo:

- Vláda schválila 7 milionů korun na hlavu na podporu uprchlíků (v tajnosti) od roku 2017.  

- Babiš vytvořil státní úřady na přijetí dalších 30,000 úředníků (i když před volbama sliboval opak)

- Babiš a Sobotka schválili rozpočte se schodkem 60 miliard, (I když před volbami sliboval, že ušetří 200-300 miliard z rozpočtu.  

 

 

Problém socialismu je v tom, že jednou i ty cizí peníze dojdou a nepůjde z čeho brát. A my si to za chvilku zopakujeme znovu … jako nepoučitelné řecko, španělsko, nebo brazílie. Nám ten krach socialismu jednou nestačil.

 

Přitom již 25 let neumíme postavit dálnice ani tunely. Rychlovlaky jsou u nás jen kreslená pohádka a naše největší letiště je menší než kdejaké vesnické letiště v Kambodži.  

Zdravotnictví máme v rozkladu, aby si ho miliardáři mohli snadno rozebrat.

Kriminální policií, která ty korupčníky alespoň jednou za 5 let řešila, minulý měsíc ČSSD na čele s Chovancem a Sobotkou totálně zlikvidovala.

Takže korupce může růst ještě do horších rozměrů a teď ji již nemá kdo zastavit.  

 

ČSSD neplatí dluhy ani když jí to nařídí soud. Hradní pán se chová stejně. Doslova jako šašek.

 

A to se událo jen za poslední 2 měsíce.

Problém je, že volební preference predikují, že likvidace střední třídy bude pokračovat. A blbci tomu tleskají.  

 

Já se nedivím lidem vybavenými vzděláním a jazyky, že odsud odchází.  

Zde je totiž střední třída vyloženě systematicky ničená ve prospěch miliardářů a lidí, kteří jsou tak blbí, že tyhle socialistické strany a kriminální živly volí.  

 

Já podnikám na dvou kontinentech, takže to mám tak půl na půl. Ale poslední dobou taky přemýšlím, že ta práce, kterou zde odvádím a to trápení s tím spojené mohu dělat kdekoliv jinde, kde mě okradou méně.  

 

A jak to sdělit rodině? Ta moje měla pro to pochopení. Ale i kdyby neměla, asi bych se nenechal zastavit.  

 

 
05.10.2016 22:59 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Přestěhovala jsem se za přítelem do Skotska - rodina to nemůže přijmout a zvládnout, co teď?
Text uživatele: 

To rozhodovani je hodne tezke, sama jsem si jim prosla. Jenze pupecni snuru musis nekdy prestrihnout a jit za svoji laskou. Jde o tvuj zivot, tvoji budoucnost, tvoje deti. Pokud jsi se svym pritelem stastna, nedej se brzdit. Rodine rekni, ze mas jenom dve moznosti: bud byt stastna s nim ve Skotsku nebo nestastna s rodinou v Cesku. Rodina je dulezita ale muze ti nenahradi. Navic v dnes (05.10.2016) ni dobe technickych vymozenosti, mate moznost spolu komunikovat denne. Jedine, co bych ti doporucila je, abys ucila sve deti cesky, aby nezapomnely, odkud jejich maminka pochazi a aby se na navsteve necitily izolovane. To, ze se rozhodnes pro muze sveho srdce, neznamena, ze nemilujes svoji rodinu. Ale rozpulit se, bohuzel, nemuzes.
Preji ti hodne stesti!!!

 
06.10.2016 05:50 Uživatel: Fella
Věk:  29
Téma: Přestěhovala jsem se za přítelem do Skotska - rodina to nemůže přijmout a zvládnout, co teď?
Text uživatele: 

Mě máma řekla "Bude se mi stejskat, ale hlavní je, abys byla šťastná." Stýskat se bude vždycky, a jak píší všichni, kotnatky udržuj, časem si zvyknou. Jsi tam spokojenější, než v ČR a chápu, že to rodina z počátku může brát osobně, že nejsi šťastná s nimi, ale tak to není… musejí se na to podívat z více stran. Mohou říkat jak Ti tu budou pomáhat atd. , ale více Ti pomůžou, když Tě nechají ve Skotsku šťastně žít a nechat Tě zjistit samotnou jestli tenhle stav štěstí potrvá. Navíc, jsi mladá a krutou realitou je, že Tvá rodina tady navěky nebude, jednou odejdou navždycky, tak si buduj tu rodinu svou a starej se o sebe. Navíc u nás hodně českých holek říká (a říkali to i dříve, kdy to tu nebylo s prací apod. zas tak smutný), že většina českých chlapů je na prd. I když já myslím, že to tak úplně není pravda, záleží s kým se člověk setkává, koho potká. i Češi jsou fajn, to je sice pravda, ale jak píšeš, miluješ tohodle Potkali jste se a tak to mělo být A navíc, třeba se budeš mít tak dobře, že ještě budeš na dálku pomáhat své rodině v ČR. Domů se budeš vracet ráda vždy, to je jasný, ale časem budou třeba jezdit i oni za Tebou a budou nadšení a  rádi, že se taky někam juknou

 
06.10.2016 23:59 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Přestěhovala jsem se za přítelem do Skotska - rodina to nemůže přijmout a zvládnout, co teď?
Text uživatele: 

Rodina by Ti měla přát štěstí s tím koho miluješ a pokud to tak není, pak tu něco smrdí. (Něco jiného by bylo, kdyby šlo o jinou kulturu)

 
07.10.2016 15:48 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Přestěhovala jsem se za přítelem do Skotska - rodina to nemůže přijmout a zvládnout, co teď?
Text uživatele: 

Holka, držte se a jděte za svým srdcem a je to i rozumné. Je to Váš život, Vaše budoucnost a rodiče tu nebudou navždy a co potom?

Rozhodla jste se dobře, vím, co píšu. Také se nám dcera vdala daleko, je od nás 1000 kilometrů a letadlem je to za hodinku a půl. Vdala se nám do Belgie a žije tam již 25 let. Tenkrát po revoluci jsme měli také strach, otevřely se hranice a ještě se nikdo neuměl v cizině orientovat, neuměli jsme jazyky, byli jsme, jako z jiného světa. nyní je to lepší, je spousta lidí, kteří cestují, pracují, žijí v zahraničí, je větší povědomost o životě tam, ve vyspělých zemích.

Já jsem dnes (07.10.2016) velice šťastná, že je dcera odsud pryč. Má výborné zdravotní ošetření, je tam lepší sociální zázemí pro staré lidi, pro nemocné lidi. Výdělky úplně jiné a možnosti také.

A také můžete rodičům časem pomoci finančně, můžete je mít u sebe na dovolenou, ukázat jim jiný život, pak by již neměli mít obavy a hlavně by Vám měli přát partnera,  s kterým se máte rádi, jste si oporou a umíte se o sebe postarat. Pokud Vás mají rádi, tak Vás budou podporovat. Přeji Vám krásný život s člověkem, kterého máte ráda a on má rád Vás.   

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přestěhovala jsem se za přítelem do Skotska - rodina to nemůže přijmout a zvládnout, co teď?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 1247x
Uvolnění napětí v rodině 18 1431x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1617x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 1336x
Bratr je stale single 2 1406x
Dospělý nevlastní syn 11 1846x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1772x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1921x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 2025x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 2092x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny