Téma: Syn se zamiloval do holky a jde přes mrtvoly - myslí si, že mu nepřeju štěstí

22.08.2018 20:12
Uživatel: Bobi
Věk:  41
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Hezky večer všem .

Ráda bych radu od někoho kdo řešil třeba něco podobného. Na syna jsem byla od 4 let sama, ale vše jsme zvládli. Od rodičů jsem moc podpory neměla.

Synovi už je 22 let, rok (08/2017-08/2018) má novou přítelkyni s kterou si už moc nerozumíme.

Prvni hádka proběhla na Vánoce 2017. Nabidla jsem ji, ze muže byt na Vánoce s námi, ale odmítla, že jí syn slíbil, že bude u ni. Což se nelíbilo ani mě, takže sem pak synovi řekla, že sem si už na ni udělala svůj názor. Syn jelikož je zamilovaný ji to řekl. Ja pak zahodila ego omluvila se, pac hádky nemam rada.

Omluvu přijala, ale 06/2018 syn byl se mnou na kafe což s tím měla také problém 

Nejhorší, ale je, ze syn ji tak miluje, že přemluvil moje rodiče, aby mu darovali dům, aby mohl ručit, páč si nyní berou hypotéku na 5.000.000 Kč. Coz mě přijde, ze se má rodina úplně zblaznila

Ale jsem zvykla. Ale syn nechape, ze splácet 30 let 17.000 Kč hypotéku je proste dost velké břemeno. Řekl mě, ze mu nepřejí aby byl šťastný.

Slečna ničím neručí, akorát syn domem. Teď už jeho a nový dům bude půlka přepsána i na slečnu. Jako matka svého syna miluju a bojím se, že nakonec přijde o oba domy.

Jsem teď ta špatná neprejicna tak s rodiči už se bavit moc nechci. Rodičum jsem vždy dobra když potřebovali půjčit peníze pac maji nádobí od značky Zepter a další úplně zbytecne hovadiny. Jak by jste se zachovali Vy? Na synovi mě to moc mrzi, ze vidí jen sebe, ze neřekl třeba mami tak půlku ti nechám nebo tak. Jsem z jeho přístupu proste smutna…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2400x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Když Vám rodina vrazi kudlu do zad
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.08.2018 20:26 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Syn se zamiloval do holky a jde přes mrtvoly - myslí si, že mu nepřeju štěstí
Text uživatele: 

Ahoj, nevím, jak se to bude jevit ostatním, nicméně já v tomto vidím následující: syn je snadno zmanipulovatelný a jeho přítelkyně si je toho moc dobře vědoma, tudíž ho zpracovala, jak potřebovala. Obáváš se oprávněně, v životě se může stát cokoliv, rozejdou se, nebo příjde o práci a jak bude tu vražednou hypotéku splácet? ! …

I to, že se jí nelíbí, že jsi s ním na hloupém kafi - vždyť to je banalita - o něčem svědčí. O tom, že má dost možná tendence ho proti tobě poštvávat.

Je mi líto, dokud sám neprozře, nic s tím neuděláš, jen bys podporovala ten dojem, jaký jsi tu napsala - že působíš nepřejícně atp. ,   což mimochodem ta jeho může proti tobě využítvat.

Já vždycky nechápala, proč se každý hned bouří, když rodiče nesouhlasí s partnerem - ano, může to být jen z jejich pocitu, aby o dítě nepřišli, mohou se mýlit, nemají se plést do vztahů atp… Ale já mám dojem, že zrovna mámy dokážou vycítit víc, než zamilované dítě a při použití selského rozumu dokážou rozpoznat varovné signály, čili dle mě některé protesty rodičů proti partnerům jsou oprávněné a jsou míněny dobře, aby zachránili potomkovi život…

Přeji hodně síly, tohle může dopadnout docela špatně.

 
22.08.2018 20:40 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Syn se zamiloval do holky a jde přes mrtvoly - myslí si, že mu nepřeju štěstí
Text uživatele: 

Ještě bych dodala, že je od něj krajně nezodpovědné ohrozit své prarodiče, kteří by mohli přijít o střechu nad hlavou, ale byla zase jejich chyba ten dům na něj přepsat.

 
23.08.2018 08:34 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Syn se zamiloval do holky a jde přes mrtvoly - myslí si, že mu nepřeju štěstí
Text uživatele: 

Syna jste vychovala sice sama, ale on už dospěl a má právo žít svůj život podle svého. Tedy i strávit vánoce s někým jiným a jinde. I když jste se slečně omluvila, přesto ona cítí, že si syna uzurpujete pro sebe a zřejmě proto jí už není po chuti ani to! "kafe". Zkuste se oprostit od starostí o dítě a vemte na vědomí, že jste svou roli už splnila.

Váš strach o budoucnost syna chápu, samozřejmě není jeho řešení bydlení a budoucí majetkové vztahy úplně ideální. Ale vy jste všanc svůj majetek nedala a rodina ať si se svým dělá dle libosti. Pokud se vaše vize naplní, bude to pro syna hodně těžká zkušenost. Vy ale nemůžete udělat víc, než jste udělala.

Pusťte z hlavy co nemůžete změnit a snažte se napravit vztahy mezi vámi - vámi a synem s jeho láskou. jiná cesta ke spokojenosti nevede.

To, že vás rodiče a syn "připravili" o budoucí dědictví myslím není zase taková tragedie. Buďte ráda za své zdraví, za to, že jste dokázala sama vychovat syna a doufejte v jeho budoucí zdravou rodinu, do které můžete patřit i vy, když si to teď nezkazíte. Nakročeno už máte.

(Buďte duchem připravena pomoct, kdyby se nedej Bože fakt něco stalo. To je to, co syn ocení. Jste přece máma)

 
23.08.2018 23:39 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Syn se zamiloval do holky a jde přes mrtvoly - myslí si, že mu nepřeju štěstí
Text uživatele: 

No, na vašem místě bych se pokusila apelovat na ty rodiče. Myslím, že mohou svým domem ručit aniž by se přepisoval. A mohou mít podmínku, že nový dům nebude přepisován na slečnu. Snažila bych se ale vyvarovat očerňování slečny a poukazovat pouuze na to, že ti dva se zatím málo znají - a pak poukazovat na zájem budoucích hypotetických vnoučat, které jednak syn nemusí nakonec mít s touto slečnou a kdyby měl, může se toho mnoho stát a mohou jako hypotetická budoucí rodina o vše přijít třeba nějakou nešťastnou náhodou nebo prostě kvůli nějaké chybě z nezkušenosti.

A i kdyby už byl dům přepsán, apelovala bych na ně, aby s ním promluvili, aby podíl na novém domu na ni nepřepisoval.

Jinak řečeno, hledala bych cestu, jak sice synovi umožnit, aby si se slečnou realizovali společné záměry, ale zároveň tak, aby nebyly ohroženi rodiče (zjevně jim nedochází, že by mohli skončit na ulici) a v podstatě i synovy nároky.

Sice píšete, že se vám s rodiči komunikovat nechce, ale to si taky uvědomte, co dáváte synovi za příklad. Že když hrozí neshody a nepříjemnosti, je lepší se komunikaci s rodiči vyhnout. Což on teď pravděpodobně dělá.

 
24.08.2018 20:07 Uživatel: Bobi
Věk:  41
Téma: Syn se zamiloval do holky a jde přes mrtvoly - myslí si, že mu nepřeju štěstí
Text uživatele: 

Hezky vecer, děkuji mockrát za názory. Pani Kateřino s tatem jsem to řešila, než se to cele prepsalo na syna. Bohuzel moje slova nebrali vazne. Maji sice napsane, ze tam můžou dožít. Ale pokud nebudou splacet pochybuji, ze to banku bude zajímat. Jinak syn měl predtim slečnu s kterou jsme vycházeli úplně v pohode. Nemam problemy ani s jeho přáteli. Tady u slečny proste nevím. Kdyz sem ji zvala na oslavu mich narozenin nepřišla. Vanoce také odmítla a poslední kapkou bylo to, ze synovi vycetla, ze se mnou byl na kafe? ! Tak proste už sem si na ni udelala svůj nazor. Chapu, ze chtějí své bydleni, ale dům se da sehnat i za 2.5 mil. A splátky by byli únosné. Slecna proste nemá o co přijít můj syn a cela má rodina bohužel o vše… Tak proste budu verit, ze syn vše zvladne…

 
24.08.2018 22:31 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Syn se zamiloval do holky a jde přes mrtvoly - myslí si, že mu nepřeju štěstí
Text uživatele: 

No, je otázka co a jak mají napsané, tím myslím, jestli si to napsali jen tak nebo je to formulované právníkem. Já nejsem právník, ale myslím, že pokud mají nějak správě právně ošetřené své dožití jako tzv. "věcné břemeno", banku to zajímat musí - ale nemalujme čerty na zeď a jak správně říkáte, je teď už lepší doufat, že to syn nějak zvládne.

A ohledně toho kafe - jak víte, že mu to vyčetla? To vám asi musel pak někdo dodatečně říct - asi syn. Pokud jste u toho vyčítání nebyla osobně, zkuste to brát s rezervou. Někdy se některé věci zbytečně zveličí, kdo ví, co mu vyčítala. Možná z ní jen mluvil strach, že se proti ní syna snažíte navádět. Vy máte pocit, že je ona na koni, ale kdo ví, třeba se ona taky cítí být vámi ohrožená, proto se snaží se vám vyhýbat a syna od vás držet dál.

Ale otázka je, proč se sám syn nesnaží vás dvě sblížit, když s ní má vážné úmysly. Přeci jen tím pádem budete jedna rodina ať se to komu z vás líbí nebo ne.

Asi vám nezbude než se obrnit trpělivostí. Ono nic se nejí tak horké jak se to uvaří a za nějaký čas může být vše jinak. Synovi z očí spadnou růžové brýle a taky třeba vše uvidí v jiném světle.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Syn se zamiloval do holky a jde přes mrtvoly - myslí si, že mu nepřeju štěstí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 1257x
Uvolnění napětí v rodině 18 1454x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1644x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 1353x
Bratr je stale single 2 1431x
Dospělý nevlastní syn 11 1864x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1791x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1939x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 2039x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 2110x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny