Téma: Vztah se sestrou a jejím přítelem - posmívají se mi, sestra nemá zájem o matku, mrzí mě to

19.11.2013 13:53
Uživatel: deliris
Věk:  23
rtíky.jpg
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Chtěla bych se poradit a poprosit o váš názor na to, co se zrovna děje.

Těžko popsat. Nevím, jestli jsem fakt něco nezvorala. Ale na druhou stranu nemusím se pořád snažit plnit druhým požadavky a přizpůsobovat se. Mám i své starosti. Se sestrou těžko popsat, co se zrovna děje. Poslední roky jsme spolu vycházeli dobře. Mohla jsem se jí kdykoli svěřit, poradit se. To těď těžko. Všechno vyžvaní svému přítelovi, a pak když k nim přijdu na návštěvu, tak si oba ze mě dělají srandu. Ten Lukáš je prostě takový. Prý bych si na to měla zvyknout, že on má prostě občas nevhodné řeči. A ségra mu zase musí všechno říct. No škoda mluvit. Ale teď posledně jsem u nich byla na návštěvě. A dovolila jsem si říct, že za celou dobu, co mají kluky, u nás na návštěvě ještě nebyli. A oni po mě oba vyjeli, že prý tomu nerozumím a že až jednou budu mít JEDNO dítě, tak ani z poloviny nepochopím, jaké to je mít dvojčata. A tak pořád poslouchám, že nemám děti, tak ať mlčím. Když se kluci narodili, párkrát jsem u ségry byla na noc, abych ji mohla pomoct s krmením, když byl Lukáš na noční.  Taky jsem u nich párkrát byla, když jsem potřebovala přespat ve městě, kde bydlí. Tím mi pomohli. Ale to teď nehrozí. Mrzí mě, že se s klukama teď nevidím, protože se ségrou nevycházím dobře. Asi jim zanesu dárky na Vánoce a půjdu. No ale jak jsem řekla, že u nás ještě nebyli, tak víš… Byli už v Havířově na jakési návštěvě, a na svatbě. Ségra nějak zpychla co má děti.

No a teď posledně se stalo to, že jsme se pohádaly kvůli naší mamce. Moje máma žije na ulici. Vídám se s ní asi dva roky. Ségra se s ní neviděla už asi sedm let. Tak jsem jí psala, že s mamkou budu a jestli chce, tak ať si to nějak zařídí a ať jde se mnou, hlídání myslím. Napsala že samozřejmě nemůže, protože Lukáš má po noční a tak nemůže hlídat. Hlavně že má mamku od Lukáše, babičku, a ti by ji určitě mohli děti pohlídat. Máma měla narozeniny, tak jsem kvůli tomu s ní chtěla být. A ségra že má pro ni dárek a představovala si asi, že já kvůli jejímu dárečku pojedu do Karviné, aby jí ho mohla po mě poslat. Naštvala jsem se, a řekla jsem jí, že jestli s mamkou někdy bude chtít být, ať si to zařídí sama. Já ji taky nemusím se vším pomáhat. Ona mi napsala, ať už jí dám pokoj. No a jak jsem byla s mamkou, tak mi volala, že s ní chce mluvit. Tak s mamkou mluvila a strašně se omlouvala, že nemohla přijít. Mamka to pochopila. Já si myslím, že ségra nemá ani moc zájem mamku vidět. A řekla bych, že si nějak moc představuje, že ji všichni budeme zařizovat tak, jak se jí to zrovna hodí. Napsala mi, že prý v létě by to bylo lepší se s mamkou vidět. No to určitě, ani v létě zájem neměla. A ani když děti neměla, nijak zvlášť se o mamku nezajímala.

Nechci, aby to takové mezi námi bylo. Zkusím ji tak za dva týdny zavolat nebo napsat, jestli se chce se mnou sejít abysme si to vyříkali. Ale jedině když navrhne den a čas, kdy si bude moct zařídit hlídání, abysme mohly být spolu samy a vyříkat si to. Jestli nebude mít zájem, už se na to vykašlu.

 

Mrzí mě to. Teď stejně nic víc nemůžu udělat. Co říkáte na naši současnou situaci?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1917x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Situace se sestrou od doby, co má děti
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.11.2013 14:32 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Vztah se sestrou a jejím přítelem - posmívají se mi, sestra nemá zájem o matku, mrzí mě to
Text uživatele: 

Myslím, že jediná cesta, jak mít dobré vztahy se setrou je nic jí nevnucovat. Ani schůzku za účelem vyříkání si něčeho. Ber ji takovou jaká je. Nehodnotila bych její chování a respektovala její postoj.

 
19.11.2013 14:44 Uživatel: Kájuše
Věk:  29
1384696181_fifi.jpg
0-100
Téma: Vztah se sestrou a jejím přítelem - posmívají se mi, sestra nemá zájem o matku, mrzí mě to
Text uživatele: 

 Barča a nemyslíš, že se tím spíš ještě víc odcizí???  Tím samozřejmě nechci říct, že nemáš pravdu, já to nevím, už jako dítě jsem o bratra přišla zemřel hrozně brzo ve 4letech, takže se vztahy se souozenci nemám zkušenost. Ptám se jen kvuli tomu, že si myslím, že by mi to asi taky nedalo a chtěla bych si promluvit, ale zda to je dobře nevím

 
19.11.2013 15:18 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Vztah se sestrou a jejím přítelem - posmívají se mi, sestra nemá zájem o matku, mrzí mě to
Text uživatele: 

Odcizí se právě v případě, že bude na sestru dotírat s něčím, co sestře není příjemné. Ať už je to cokoli.

Zkus si představit, že bys byla na jejím místě a někdo na Tebe pořád dotíral … co uděláš? Budeš se mu vyhýbat, nepozveš ho, nebudeš chtít brát hovory atd … Tak to prostě je.

 
19.11.2013 18:28 Uživatel: Kájuše
Věk:  29
1384696181_fifi.jpg
0-100
Téma: Vztah se sestrou a jejím přítelem - posmívají se mi, sestra nemá zájem o matku, mrzí mě to
Text uživatele: 

Jo asi jo, když jsem nad tím tak přemýšlela tak máš pravdu. Mě to přišlo hrozně tvrdé, jenže je tam i ten problém s tou mamkou a třeba se muže cítit být tlačena někam kam nechce.  

 
19.11.2013 18:43 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Vztah se sestrou a jejím přítelem - posmívají se mi, sestra nemá zájem o matku, mrzí mě to
Text uživatele: 

Z toho, co jsi napsala, mám pocit, že sestra tě moc nechce vidět. Asi bych si schůzku nedomlouvala. Třeba časem zmoudří. S dvojčatama je určitě záhul, ale ne takový, aby nemohla vyrazit na návštěvu. Schovávají se za ně. Chlap po noční může klidně chvilku hlídat. Teda ten můj to dělá. Ale kdo chce hledat výmluvu, vždycky si jej najde. A dárek, který pošlu po někom- to je jak z povinnosti.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztah se sestrou a jejím přítelem - posmívají se mi, sestra nemá zájem o matku, mrzí mě to
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 838x
Uvolnění napětí v rodině 17 903x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1152x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 946x
Bratr je stale single 2 1004x
Dospělý nevlastní syn 11 1240x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1246x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1369x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 1494x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 1515x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny