mojra.cz

Téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama

08.06.2012 07:46
Uživatel: MarkétaM.
Věk:  26
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den. Chtěla bych poradit v mojí situaci.

Manžel v době, kdy jsme se vzali, cca před třemi lety, začal podnikat. Od té doby je neustále v práci. Každý den dělá cca od 7 od rána, do noci. Když jednou za čas skončí třeba už v osm večer, pomalu tomu nemůžu uvěřit. Vím, že začátky jsou těžké, ale přeci... manželství se také musí trochu opečovávat a když ho vidím jen a jen v práci, když mu jdu pomoci a stejně jdu spát sama, protože mu nemohu pomáhoat do jedné do noci, jelikož ráno v stávám do své práce, těžko to pak může dobře dopadnout.

Manžela to také trápí, slibuje, že alespon jednou za týden skončí třeba v pět, abychom mohli zajít ven, nakoupit či kamkoli. Ale vždy jsou to jen sliby. Jelikož ted za měsíc jedeme na týden na chatu, řekl mi, že do té doby musí nahnat práci a tím peníze, takž tam bude celý měsíc i po nocích.

Jediným dnem je neděle, to nepracuje. Pořád se odvolává na peníze, ano, máme jich málo - platíme hypotéku a splácíme vybavení dílny, ale já bych se snad radši ještě více uskromnila, nejela na dovču na chatu, ale měla bych ho někdy doma...

Jsem už z toho neštastná, pořád jsem doma sama, sice se rozhodně nenudím, práce je někde poád dost a často mu chodím pomáhat, ale prostě mi chybí. Často se kvůli tomu hádáme, on je nervní, unavený z práce a já už nešťastná... Nedokáže vstát na šestou s tím, že by i o hodinu dvě dřív skončil... to prostě prý nejde.

A proto já usínám stále a stále sama. Jinak se ke mně chová hezky, má mě rád... ale stačí to? Jsem mladá, miluju ho a k životu potřebuju víc než jen mu donést svačinu, něco mu pomoci obrousit a zase jít pěkně sama domů... Nebo to vidím špatně? Někdy si říkám, že jsem nevděčná, že bych si měla vážit pracovitosti, ale je toho nějak moc... děkuji

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3945x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Manžel je neustále v práci
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.06.2012 10:41 Uživatel: SSára
Věk:  34
Téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama
Text uživatele: 

Já ti rozumím, ale řeknu ti co by za to jiné dali, peníze jim chlap nedonese a jěště zahýbá. Zkuste nějaký společný kompromis a představ si vedle sebe nějakýho nefakčenka. Dnešní doba je taková, hlavně se s nín nehádej, kdyby jste neměly na splátky to by byly hádky.

 
08.06.2012 10:49 Uživatel: Barča
Téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama
Text uživatele: 

Dal se do podnikání a to v dnešní době není nic lehkého. Když říká, že tam být musí, věř, že to tak je. Určitě jste to plánovali spolu a s tím do toho šel. Spoléhá i na Tebe, že má v Tobě oporu, doma navařeno atd. Věřím, že ho miluješ, že bys byla ráda víc s ním.... je to přirozené...   ale na samotu večer, v posteli jsi ještě opravdu mladá. A právě o tom bys s ním měla promluvit v neděli.

 
08.06.2012 12:01 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama
Text uživatele: 

Znám to moc dobře. Dělám sám na sebe a volna mám poskrovnu. Dříve jsem rád četl, jezdil na ryby nebo dělal výlety na kole. Toto vše jsem musel hodně omezit a místo toho trávit i víkend v práci. Na nějaké posezení s přáteli už také nemám skoro žádný čas - stejně se už na mne všichni vykašlali. Doma byla dříve i hádka. Mám na výběr - bud to makat a něco mít, nebo si sednout někam do vrátnice a dřít bídu. Je to taková divná doba, kdy člověk neví co bude zítra. Bud ráda jak už se to tu psalo, že má manžel příjem a můžete splácet. Budte si navzájem oporou.

 
08.06.2012 12:10 Uživatel: Julie
Téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama
Text uživatele: 

  Neuskromnila a už vůbec né s hypotékou..... Vaše štěstí máš ve svých rukou, záleží jen na Tobě jak moc jsi náročná. Spíš bych se společné chvíle snažila prožívat víc a následně z nich čerpat. Jak začneš ječet, vyčítat, jste na nejlepší cestě se rozvést.... Na druhou stranu buď ráda, že nemá koníčky, můj má ještě fůru zájmů a to přijde, nají se, převleče a už je v trapu..... moje rada je, neomezovat, kontrolovat, pomáhat, občas politovat, ale hlavně si nestěžuj. A pokud se nudíš pořiďte si miminko.

 
08.06.2012 13:35 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama
Text uživatele: 

roseMarkétko, jsem už v dúchodu, a když se otočím zpět, tak vidím, jak manžel jezdil po montážích, přijel domů na víkend a někdy ani to ne. Byla jsem na všechno sama, bez babiček a zvládli jsme to. Už jsme spolu 42 roků. A to nepodnikal, domů nosil to co ostatní, tenkrát ve výplatách rozdíly markantní u pracujících nebyly. Tak manžela povzbuďte, buďte mu oporou a ten čas, co trávíte společně využijte dobře a ne k výčitkám.  Přece máte krásné bydlení, zdravé děti a korunu snad také nemusíte obracet. Věřím, že za několik let se to změní.

 
17.07.2012 18:40 Uživatel: Linn
Věk:  35
Téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama
Text uživatele: 

Markétko, zcela Vám rozumím a vůbec se nedivím, že se Vám to nelíbí. Můj názor je takový, že když si Vás jednou vzal za ženu, měl by si Vás také více všímat a trávit čas také s Vámi, peníze skutečně není vše, vztah dvou lidí by se měl opečovávat. Nevím, jestli chodíte do práce, navrhněte mu, že byste chtěla také vydělávat, ale on musí ze svého pracovního tempa povolit, protože ho to nejspíš bude stát zdraví, rozum, i Váš vztah. Peněz bude sice o něco méně, ale aspoň ten život budete spolu žít. Drzím palce!

 
07.07.2015 10:00 Uživatel: stolz
Věk:  30
Téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama
Text uživatele: 

Spíš než radu s vámi sdílím stejné pocity. U nás je to o to těžší, že máme dvě malé děti, o které se starám, do toho částečně pracuju a ještě pomáhám manželovi v jeho práci. Manžel chodí domů v jedenáct večer, pak ještě dřepí do dvou do rána u počítače. Už jsem si trochu zvykla a uspořádala život tak, abych si nepřipadala na všechno tak sama. Dny mě baví a s dětmi jsem moc ráda. Nejhorší ale je, že mám pocit, že jako otec úplně selhává. Když je  s dětmi je otrávený, když už s nimi něco podnikne, tak mu to musím přikázat. Když už spolu trávíme víkend (myšleno jednu neděli v měsíci), na který se oba moc těšíme, tak se opije, je na mě protivný. Takže na děti jsem zase sama. Pokud můžu poradit (i když sama sobě to moc neumím), tak si nastavte pravidla - vyplatí se vám to hlavně až budete mít spolu ty děti . A co se snažím, ale lehké to není - užít si naplno společný čas a zdržet se narážek a výčitek. Bohužel vím, jak je to těžké a taky vím, že je skoro nemožné někdy nevybuchnout. Hodně síly!  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel pořád pracuje a já jsem neustále sama
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny