mojra.cz

Téma: Manžel se zamiloval do brigádnice a já jen platím dluhy

11.11.2012 00:15
Uživatel: raios
Věk:  55
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

taky mám problém jako hodně našich manželství. Týká se podobně jako u mnoha žen, že se manžel zbláznil do mladé kočičky. Naše mnželství trvá 34 let. Manžel začal před deseti lety podnikat v oboru pohonstinství máme malý podník. Jelikož podníček moc nevydělává má manžel na výpomoc mladé brigádnice, kterým dává deset procent z tržby.

Teď, ale se do jedné z těchto brigádnic zbláznil jemu je 58 a ji 23, je sice pravda, že jsme se přihlásili do manželské poradny aby jsme náš vztah udrželi, ale manžel tuto brigádnici stále dva dny v týdnu zaměstnává i když tvrdil. že tento vztah je ukončen. O zamilovanosti něco vím protože manžela stále miluji, tak že si myslím, že nelze ukončit vztah den ze dne, když jsou spolu dva dny v týdnu. Holčině dělá dobře, že si ji oblíbil majitel podniku a jemu zase, že si ho všímá taková mladá kočička.

Vše je hodně narušeno hlavně moje důvěra k němu. Nejhorší je, že naše malá provozovna moc neprosperuje a místo toho aby trošku vydělával, tak já si beru na konci zůčtovacího období půjčky, abych za manžela zaplatila sociální a zdravotní dávky.

Na začátku manžel když dlužil za tyto dávky v noci nespal, ale ted když vidí, že se to dá nějak udělat tak je v klidu. Nejvíce mě, ale dostal když první den v poradně řekl, že nemá žádný čas pro sebe, že by chtěl chodit někam jednou za týden s kamarády. Kamarády, ale nemá a to né mojí vinou, protože já si myslím, že jsem společenská a společnost jsem vždy vyhledávala, ale manželovi se nikdo nikdy nelíbil a své kamarády nikdy neměl.

Má jednoho bratra a ani s nim se nestýká a mě u sociální pracovnice vyčetl, že se stýkám jenom se svou rodinou. Myslím si, že je to jenom jeho výmluva aby si nepřipadal před soc. pracovnici hloupě. Dnes mi oznámil, že našel nějaký kontakt na skupinu vodáků a že se snima bude jednou za týden stýkat. Nic jsem proti tomu nenamítala i když z mého hlediska je to hloupost, protože i my patříme do skupiny vodáků a kdyby se s nima chtěl scházet beze mě určitě by mě to nevadilo. Jsem totíž v práci tak vytížená, že by se mi jednou za týden někam dojíždět nechtělo, protože mám ještě dvě malá vnoučata se kterýma si ráda pobudu. Jenom, že během dne zase změnil své přání a přihlásil se do kursu nevím jak přesně se to píše, ale nástroj se jmenuje du jery du. Kurs probíhá asi 15km od našeho bydliště taky mě to nevadí i když si myslím, že mu nic nedá, ale přeju mu to.

Prosím napište mi jestli má cenu abych za něj platila stále sociální a zdravotní, nejsou to malé peníze dělá to kolem 40.000 ročně a já kvuli dluhům nespím.

Když jsem nemocná tak nejdu na nemocenskou abych to splatila. Nevím jak z toho ven. Děti mi radí jestli to s kočičkou neskončí uplně i s brigádou tak ať ho v tom nechám vymáchat, ale já se rozvádět nechci  a nakonec to budu zase muset splatit, protože jsme manželé. Jestli můžete poraďte.

Ještě k tý holčině asi bych si s ní už dávno promluvila, že jestli manžela chce i s jeho dluhy, které mimochodem splácím, ale jsou na jeho jméno, tak si ho nastěhuje k rodičům, ale holka je maniodepresivní, ja se bojím aby si něco neudělal.

Děkuji za radu jestli mi vůbec poradit jde. S pozdravem R.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2450x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Prosím poraďte
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.11.2012 08:24 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel se zamiloval do brigádnice a já jen platím dluhy
Text uživatele: 

A co požádat soud o zúžení SMJ? Pokud tedy nechceš řešit Váš vztah, ale chceš vyřešit jeho nezodpovědnost vůči vznikajícím dluhům. Vyřešila bys svůj klidný spánek a manžel by začal mít jiné starosti, než pochybný obdiv vyčůrané slečny.

 
11.11.2012 12:56 Uživatel: raios
Věk:  55
Téma: Manžel se zamiloval do brigádnice a já jen platím dluhy
Text uživatele: 

Barčo děkuji ti za radu zítra jdu do poradny a zkusím to tam probrat i s psycholožkou abych uchránila naše manželství, proto jsem se rozhodla jít do poradny. Ku podivu s tím souhlasil i manžel, ale nevím kolikrát tam dojde. Po prvním sedění jde na další až po čtrnácti dnech a to se mi zdá dost dlouhá doba na to, že se v tom tak topíme, ale čas ukáže svoje. Tobě každopádně děkuji za radu o zůžení SMJ. Urrčitě se na to poptám. DÍK R.

 
12.11.2012 17:45 Uživatel: Světluška
Věk:  52

Město:Praha

Téma: Manžel se zamiloval do brigádnice a já jen platím dluhy
Text uživatele: 

Milá r. , myslím, že máš těch problémů na hrbu až moc. Pokud je provoz podniku ztrátový a nehrozí možnost zlepšení (určitě jste zkoušeli přilákat "zákazníky" na nejrůznější akce a nabídky... námětů na to, čím se dá přilákat platící klient je na internetu spousta), asi byste měli společně zauvažovat, jestli by neměl manžel hledat jinou práci (tím by odpadla i podřízená slečna lehčích mravů).
Trochu pochybuji, že se manžel na tuto možnost vrhne s nadšením, ale je na tobě, co chceš dělat.
Já sponzorovala svého manžela a jeho milenku celých pět let. Jemu to vyhovovalo, jí to vyhovovalo... když jsem pochopila, co jsem za koně a sponzoring jsem utla, bylo po velké lásce....
Všechny ty plánované aktivity tvého manžela bez tebe mají být, podle mého názoru, příležitostí ke schůzkám s tou děvou. Je jen na tobě, jestli ti to nevadí a jsi schopná "tolerovat" tohoto "koníčka". Já to nedokázala. Hned po provalení (a že mi trvalo, než jsem zjistila, kam tečou všechny peníze) jsem milého partnera odstřihla od penězovodu i od sebe... a jsem ráda, že jsem to udělala.

 

 
12.11.2012 18:11 Uživatel: Julie
Téma: Manžel se zamiloval do brigádnice a já jen platím dluhy
Text uživatele: 

  Též jsem pro radikálnější řešení..... oni to někteří muži potřebují jako koza drbání. excited

 
13.11.2012 12:36 Uživatel: raios
Téma: Manžel se zamiloval do brigádnice a já jen platím dluhy
Text uživatele: 

moc děkuji za názor. Já  to taky tak cítím, ale v poradně mi radili že si s nim promluví a že pak uvidíme co dělat, ale určitě mi radí at platím půl na domácnost a zbytek at si hradí on sám

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel se zamiloval do brigádnice a já jen platím dluhy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny