Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah

27.07.2012 19:58
Uživatel: Oldřiška
Věk:  40
Odpovědí na téma: 16
Text: 

Je mi 40 let. Jsem rozvedená a dlouho jsem hledala nového partnera. Asi před dvěma měsíci jsem se seznámila s mužem, zdálo se, že se na mne štěstí usmálo v nebývalé míře. Je na mne hodný, je inteligentní, dobře si rozumí s mými již dospělými dětmi a stejně tak já s jeho. Prostě jsem se do něj moc zamilovala. Stále jsem si říkala, jak je to možné, že od něj odešla manželka, nikoho hodnějšího jsem nikdy nepotkala.

Ale nyní začínám být moc a moc smutná a už asi začínám chápat jeho bývalou manželku proč asi odešla. Jen chci předem říct, že já mám hrozně ráda svou mámu, že si 2x v týdnu zavoláme, že se navštěvujeme, pomáháme si, dokonce spousta lidí mi závidí jak skvělý mám s mámou vztah. Ale i když se máme rádi, tak partner byl pro mne vedle dětí vždy prvořadý.

No a tady jsem narazila na partnera, který zpočátku moc hezky mluvil o své mámě, ale jak jsem později zjistila, tak je to trochu jinak. Ukazuje se, že je na mamince tak fixovaný, že mi to začalo vadit. Ráno se probudí volá mamince "tak co mamičko, jak ses vyspinkala. " Denně za maminkou jezdí, všude jí vozí, umývá jí hlavu, chodí nakupovat, uklízí jí....

Celé dny na ní vzpomíná, stále se k ní vrací co asi maminka. No čeho je moc, toho je příliš. Už jsem zjistila, že nesmím nic říct, to bych byla ta nejhorší. Nedodržuje smluvené schůzky, byl u mámy, zdržela jej.

Prostě maminka je jeho slabost a já zjišťuju, že nemám šanci. Teď odsunul termín naší společné dovolené, musí být o víkendu s maminkou. Já už zatím zangažovala celou rodinu, abychom mohli jet a on klidně řekne, že nemůže. Jen bych chtěla říct, že maminka sice má problémy odpovídající jejímu věku 68 let, ale není neschopná, ani ležící, je absolutně soběstačná se o sebe postarat.

Poraďte mi, co mám dělat. Jsem z toho hrozně smutná.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4651x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Závislost partnera na matce.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.07.2012 20:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Asi to nebude to, co chceš slyšet, ale moje rada zní - Zapomeň na něj...

 
27.07.2012 20:51 Uživatel: Alííca
Věk:  17
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Většinou s Barčou souhlasím, ale v tomhle ne. Já vím, že jsem ještě hodně mladá, abych o takovýhle věcech věděla, ale myslim si, že není dobrý, někomu říkat, že má ke své mamce "moc blízko". Možná když byl na dně, nepodržel ho žádný kamarád atd. ale byla to maminka. Tak je ji vděčný nebo co já vím. Ale kdyby mi partner řekl, že udržuju kontakt s maminkou na moc vysoký úrovni, opustila bych radši jeho. Ať se s mamkou hádám atd. tak bych ji kvůli partnerovi nepřestala tolik "hlídat" a upřednostnila bych ji. (Pokud bych nebyla vdaná a neměla s ním děti, pak by to bylo něco jiného. ) Zvlášť když je jí 68, nechci znít zle, ale už si s ní možná moc neužije. I když, sobecký samozřejmě je, že se celá rodina musí řídit podle toho, jak si "pískne". Já bych si o všem promluvila, i kdyby nechtěl, a kdyby opravdu nic nezměnil, nebo se alespoň nesnažil, asi bych na něj, jako psala Barča, zapoměla..

 
28.07.2012 09:26 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Všechno má mít svý hranice, ano může jí být vděčný, ale aby dával pořád přednost jen mamce před přítelkyní to taky nejde, zvlášť, když jeho máma je zdravá a soběstačná.

 
27.07.2012 21:32 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Tak to já s Barčou zase souhlasím. Oldřiško, pokud se smíříš s tím, že pro svého partnera budeš vždy až na druhém místě - za jeho maminkou - a jsi ochotná toto akceptovat, pak s partnerem klidně zůstaň a třeba Vám to bude i fungovat. Pokud ale toužíš po tom, abys na prvním místě byla ty, tak s tímhle "mamánkem" se toho nejspíš nedočkáš. Takže si o tom s partnerem určitě promluv, řekni mu, co tě trápí a z jeho reakce poznáš, na čem jsi. Pokud nad tvými připomínkami jen mávne rukou nebo tě dokonce osočí z toho, že jeho matku nemáš ráda, vztah s matkou mu závidíš nebo z něj vypadne nějaký podobný nesmysl, pak bude na čase dát od něj ruce pryč. Ono mu třeba časem dojde, co dělal špatně, ale pokud se jeho maminka bude těšit dobrému zdraví, může to být až za hodně dlouho.

 
28.07.2012 08:32 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Máš dvě možnosti ta první je, že se s tím smíříš a budeš to tolerovat a přizbůsobíš se a nebo druhá možnost je ta, že se sebereš a odejdeš od něho, což asi bude lepší, protože život s mamánkem je těžký a mě by to taky dost vadilo, aby dával přednost pořád jen mamce a já byla pořád ta druhá a za chvíli se bez mámy ani neutře nos, už je dospělý chlap, tak by se měl taky podle toho chovat.  

Takže záleží na tobě, jestli se smíříš, že budeš ta druhá, protože si myslím, že se asi nezmění, prostě bude jeho maminka vždy na prvním místě a nebo odejdeš a najdeš si chlapa, pro kterého ty budeš první.

 
28.07.2012 09:24 Uživatel: Julie
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

  A mluvila jsi s ním?   Nemyslím slzy a výčitky, ale normální rozhovor, tohle mi nevyhovuje, najděme řešení, pokud nepřistoupíš na kompromis Adieu..... Třeba by si dal říct i když ve čtyřiceti.... starého psa novým kouskům nenaučíš, ale dát tomu vztahu šanci, vždyť už oba máte něco za sebou a víte kde se stala chyba v předešlém vztahu.... Ale většinou vím, že se musí přizpůsobit žena a potom toleruje a toleruje až ji dojde trpělivost...... Dobře pořiď, na trápení jsi moc mladá....

 
28.07.2012 09:48 Uživatel: Oldřiška
Věk:  40
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Děkuji za vaše názory.

Jen na doplnění, jsem moc ráda, že partner má rád svoji mámu, jen mne jaksi mrzí, že se jí až nebývale věnuje. Abych to třeba upřesnila jak, tak nežije ani se mnou ani s mámou a zatím, co pro mne má čas jeden den ze tří, tak pro mámu dva ze tří. Asi takto. Někdy mám trochu pocit, že ta máma, ač ji doposud neznám, zatím, co on si s mou mámou už dávno tyká, tak ona o to, aby za ní jezdil tak často ani tolik nestojí, vidím, že kolikrát mi volá, že od mámy už je doma, že mu řekla, že nemusí jezdit tak často, ¨že i ona chce jít za ženskýma. Ale jak říkám, jak je to opravdu poznám, až jí budu představena. Zdá se mi, že tu péči o mámu přehání spíše on. I když asi i ona k němu bude mít vztah blízký, ale jak říkám, zatím ji neznám.

Teď ji chce přestěhovat z jejího domku na vesnici k sobě, ne přímo do jeho bytu, ale do jednopokojového bytu v domě, kde má i on svůj byt. Trochu se toho děsím, že to bude ještě horší. Já žiju asi 20 km od něj s dětmi ve svém bytě. To znamená, že musím vždycky počkat, až bude mít ten třetí den na mne čas. Mrzí mne to, že si něco domluvíme a já i když to mám doma obtížnější si věci zařídit tak, že udělám všechno pro to, abych ve stanovenou dobu byla pro něj volná a on mi stepijící už před domem, že třeba jdeme do kina zavolá, že kino se ruší, mamka si ještě vzpomenula oprat prádlo... tak přijede za 2 hodiny později.... děje se to opakovaně, .... no a tu dovolenou, ono zajistit chalupu, zvířectvo, zrovna si vybral termín, když obě děti jsou pryč a nemohou to vše zajistit a já zburcovala všechny známé, rodinu aby bylo vše zajištěno a až se mi to povede řekne, že dovolenou odložíme, že chce být s mámou o víkendu, že přijede za ní její sestřenka a musí jí pomoct s přípravami. Jen pro dokreslení, sestřenka bydlí asi 30 km daleko a je plně mobilní, dojede autobusem.... Tak mne to mrzí. Ale já ho mám ráda, je velice hodný i na mne, je tolerantní, ohleduplný. , Ale s tou mámou?  Nejde mu to říct, vím, že bych byla v tu ránu špatná... Moje máma mi radí smířit se s tím, neupínat se na něj zcela tohle prostě buď příjmout, protože řadu let to tak prostě bude a nebo, pokud mi to vadí tak, že se s tím smířit nedovedu, že mám jít od toho. Ale když já opravdu nevím, mám ho ráda, tak dlouho jsem hledala hodného chlapa a teď takováto situace. Jenže já jsem tolerantní, ale mám obavu, že to jednou nevydržím, zatím se držím, ale jak to ve mne vybuchne, tak to pokazím. Ach jo.

 
30.07.2012 12:08 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Ahoj.

Díky za reakci na přejmenování. Slovo "ničí" jsem nahradil slovem "narušuje", osobně mi připadá, že název vystihuje téma, ale pokud by jsi ještě jinak název tématu chtěla upravit, dej vědět happy

Avi.

 
30.07.2012 12:11 Uživatel: Julie
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

  Ničí zní víc dramaticky a navíc ničení je předstupeň konce. excited

 
28.07.2012 09:51 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

mas dve moznosti

 

1) bud trpet par let a pak to stejne ukoncit

 

2) ukoncit to hned a najit si nekoho normalniho

 

dvojka je spravne, chovat se k rodicum hezky by mela byt automaticka vec ale co je moc to je moc, v rodine mam taky takoveho trotla, ten s maminkou pije odpoldne napul kavicku, jezdi s ni na dovolenku, chodi na bazen, do whirpolky, kdyz mel pritelkyni tak ji rekl ze kdyz pere jeho matka tak to voni pekneji/jinak, ze maminka vari lip a bla bla bla

 

ma skoro  40 roku ale jeste s zadnou zenskou nebyl dyl jak pul roku, a myslim ze ani nebude 

 
28.07.2012 10:01 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Jen jestli on Oldřiško neudržuje pralelní vztahy. Tohle mě napadlo teď, po přečtení dalších informací. Typla bych si to na 90%.

 
28.07.2012 10:13 Uživatel: Darila
Věk:  59

Město:Praha

panter.jpg
500-1000
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Taky přidám jeden příběh ze života s mamánkem. Myslím, že nemusím popisovat, že u ní byl každý den, měl bezvadnou velice tolerantní manželku, jednu dcerku ale vždy dával přednost ve všem mamince.   Manželka si přizpůsobila život s dcerou podle sebe, protože ho za x let manželství nepřesvědčila, že přece má svou rodinu a dceru, které je také nutné se věnovat. Byl také pracovitý, nikdy rodinu o nic neošidil, ale ta maminka! A konec tohoto příběhu pokračoval i tehdy, když mu maminka zemřela a ted ta bomba- každý den ještě ted ho vídám, chodí na hřbitov s květinami. Co na tohle říci?

 
28.07.2012 12:07 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

ted zrovna byla v televizi reklama na granko, neco podobneho

 

matka prinese 40 letemu chlapovi granko do postele kde spi se svoji manzelkou, a kolem litaji decka, v reklame je tohle normalni a nekteri to treba berou tak ze to je vlastne celkem normalni vec

zachvili bude reklama jak mu matka donese nejake energicky napoj pri soulozi

 

GRANKO

 

 

 
28.07.2012 19:24 Uživatel: Julie
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

 Taky jsem si všimla, je to hrozná reklama.....

 
29.07.2012 11:05 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

Oldřiško, tohle asi lepší nebude...

Někteří muži jsou se svou matkou spojeni pupeční šňůrou na doživotí. Jde pravděpodobně o skutečnost, že je jedináček, maminka mu dala opičí lásku a on neustále žije v omylu, že je to jediná žena v jeho životě.

Píšete, že ona sama Vašemu příteli říká, ať se o ni tolik nestará. Mám pocit, že Váš partner ještě nepotkal ženu, která by pro něj byla ta pravá. Věřte tomu, že kdyby to tak bylo, otevřel by oči. On vlastně celý svůj život nežije, jen přežívá... Nemiluje Vás opravdově, nemiloval ani svou předešlou ženu. V jeho srdci musí být místo pro tři nejdůležitější ženy v jeho životě, tj, pro manželku, dceru, matku. Tím, že ostatním dvěma ženám nedává prostor se ale velice ochuzuje.

Pokud Vám na něm záleží, zkuste si o tom, co Vás trápí promluvit s jeho maminkou, možná bude přístupná. Pokud ona uzná, že Vy máte pravdu, je jediný člověk, který mu jeho chování dokáže vymluvit. Já bych do toho šla, nic tím neztratíte, možná jen můžete získat.

Nebo mu napište dopis, když Vaše slovní a přímé argumenty odmítá. Stručně vše vysvětlete a podejte to způsobem, aby pochopil, že svým nezodpovědným chováním může přijít o ženu, která ho miluje a může ho udělat šťastným, tedy o Vás.

Pokud ovšem ani jedna z variant nevyjde a on se bude chovat nadále stejně, obávám se, že rozumné bude od něj odejít. Bohužel. Jeho chováním byste se jen utrápila... On je stále jen dítětem. Ale vy přeci potřebujete MUŽE.

Tak hodně štěstí. ♥

 
30.12.2012 19:28 Uživatel: Maryka
Věk:  27
Téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Text uživatele: 

To je situace! Právě mi došlo to samé. po roce a půl mi došlo, že mám čest s mužem, který mě miluje, ale zatím si plně neuvědomil, že partnerka a její přání jsou na 1. místě = mamánkem. Je to úžasný kluk, když jsme spolu, chová se ke mě bezkonkurenčně, máme společné zájmy - závody na kole a pod. Na začátku jsme spolu jeli do Rakouska na kola. Zůstal víkend, pak jel do práce a domů. Nadšeně mě nabídl společné bydlení po pár měsících chození. byla jsem v 7 nebi, lepšího partnera jsem si nemohla přát. Po pár měsících, nečekaně odjel v neděli domů. Oznámil mi to jako hotovou věc. Zklamané se mi omluvil. Neděle se začali opakovat. Pak výpověď v práci. Přestěhoval se zpět do domu rodičů na druhé straně republiky. teď se vídáme 1xza14dnů na dva dny. Přestal mě brát k nim domů. asi ani nemá cenu pokračovat. nešlo mi to na rozum, co se děje, proč vše došlo až sem. dnes když jsem si přečetla pár článků a vašich reakcí, s hrůzou jsem zjistila, že mám čest s 30ti letým mužem, který se vrátil zpět domů k rodičům. Jsem proti tomu bezmocná. Došla mi síla čelit této realitě a trpělivosti a síly mi přijde, že už jsem také projevila dost. proto jsem nucená se s ním rozejít. Moc mě to mrzí a přeju všem, kdo jsou v podobné situaci mnoho sil a trpělivosti se s touto situací vyrovnat. Moc ráda bych,, vyhrála". Jediné, co si z této situace vzít pozitivního je ta zkušenost a to zjištění. Stále věřím, že ten pravý existuje! Tak prosím ať se objeví brzo. Toužím být šťastná a věřím, že i vy všechni, co jste poznali podobné partnery!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partner mamánek je posedlý svou matkou a to nám narušuje vztah
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 557x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 430x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 602x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 556x
Jak byste se zachovali??? 4 582x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 684x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 643x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 590x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1031x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 905x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny