mojra.cz

Téma: Pomáhala jsem kamarádovi se zdravím - přítel žárlí a vadí mu SMS s kamarádem

14.12.2014 18:58
Uživatel: Kopík
Věk:  27
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Přeji hezký den,

potřebovala bych radu a váš pohled a názory na moji situaci. Budu se snažit  to vzít hopem a stručně, aby to nebylo zbytečně dlouhé.

Jsem s přítelem cca dva roky. Před rokem jsem měla intenzivní kamarádský vztah s kolegou v nové práci, který  měl smrtelně nemocnou sestru. Já jsem byla pracovně hodně vytížená a jako nováček jsem ocenila každou pomoc.

Rozumněli jsme si a vzájemně si pomáhali, věnuji se alternativní medicíně a pomáhala jsem jeho sestře a pak i jemu, protože byl taky nemocný. On mi zas pomáhal v práci a i se školou, když jsem potřebovala.

Náš vztah byl čistě kamarádský, mám ho hodně ráda, záleží mi na něm, ale svého přítele miluju a plánujeme rodinu.

Když bylo kamarádovo sestře nejhůř, on trpěl depresemi a svěřoval se mi s tím a občas jsme si napsali i sms večer, jak se máme a cítíme, podpořila jsem ho a napsal mu, že ho mám ráda a že mu pomůžu, aby to zvládl a před spaním se rozloučili a popřáli si dobrou noc.

Můj přítel si sms přečetl a viděl v tom, že ho jasně podvádím. Snažila jsem se mu to vysvětlit, ale bylo to k ničemu.

Vzal si na mého kamaráda telefon a jednou mu zavolal (nevěděla jsem to) a řekl mu, že mu to vadí, že ho takhle podvádíme, že mu to ubližuje a chce, abychom to ukončili. S kamarádem jsme si o tom promluvili a ukončili mezi sebou veškerý kontakt. V práci se vidíme na poradách a maximálně se pozdravíme. Pracovní záležitosti řeším s kolegou, kterému kvůli tomu svoji práci předal. Celý rok jsme si nepsali, neviděli se (jen na tich poradách), nevěděli o sobě. Mě to bolelo a mrzelo, brečela jsem kvůli tomu, jeho žena mu mezitím porodila dvojčátka. Moc jsem mu to přála a mrzelo mě, že teď o něm nic nevím a on neví nic o mě, ale říkala jsem si, že to pro přítele udělám, protože ho miluju a chci s ním být.

Včera jsem byla na firemním večírku, bavila jsem se s kolegyněma a když jsem odcházela domů, potkali jsme se s kamarádem mezi dveřmi. Zeptal se mě, jak se mám a jak jsem se bavila, tak jsem mu jen řekla, že se mám fajn a zeptala se ho, co on, tak mi jen řekl, že je šťastnej, jen mu chybí naše přátelství. Řekla jsem mu, že už půjdu, že mi není dobře. Odjela jsem a dnes mi napsal sms, jak jsem dopadla. Odpověděla jsem, že jsem zvracela a co on. Odepsal, že mu taky nebylo dobře a že je s dětma venku.

Přítel se ptal, s kým si píšu a nechci mu lhát, tak jsem mu to řekla a zprávy mu ukázala. Začal se rozčilovat, udělal scénu, že se mi nedá věřit, že určitě máme kontakt pořád a ať mu řeknu kamarádovu adresu, že za ním pojede… Teď je doma dusno…

 

Nemyslím si, že odepsat na jednu sms je takový problém. Přišlo mi milé, že má zájem, když věděl, že jsem včera odcházela a nebylo mi dobře. Nechtěla jsem příteli ublížit, ale odepst mi přišlo i slušné…

 

Co vy si o tom myslíte? Jsem hrozná, že jsem chtěla mít kamaráda a prohodili jsme pár slov i "přes zákaz"?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1167x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přítelova žárlivost a scény
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.12.2014 22:31 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Pomáhala jsem kamarádovi se zdravím - přítel žárlí a vadí mu SMS s kamarádem
Text uživatele: 

Kopíku, jste zřejmně citlivá, ale i tak nelze cizímu říkat, jak ho mám ráda, to těžko přítel zkousne. Víte jsem vdaná 45 let a také mám virtuální přátele, s kterými si píšu, ale vše čtu manželovi a nemám žádné tajnosti o všem s manželem mluvím. Možná jste měla již zpočátku o všem mluvit s přítelem a poptat se, jak máte kolegovi poradit. Nevím, sama musíte vědět, co ke komu cítíte. Ale bude lepší, když omezíte s kolegou konverzaci na pracovní a nebudete mluvit o soukromí. Víte, je čerstvým tátou a nevím zda on mluví se svou ženou o Vás. Myslím, že to není vhodné, a že jste nějakým svým chováním musela dát příčinu k žárlivosti a narušila tak důvěru svého přítele. Možná Vám někdo napíše něco jiného, ale já to vidím takto.  Pavla

 
15.12.2014 09:32 Uživatel: Kopík
Téma: Pomáhala jsem kamarádovi se zdravím - přítel žárlí a vadí mu SMS s kamarádem
Text uživatele: 

Já také nemám tajnosti. O tom, že si s kamarádem vzájemně pomáháme a já se snažím pomoci i jeho sestře, přítel věděl a vše jsem mu říkala. S kamarádem teď nekomunikujeme vůbec, ani o práci ne, jak jsem psala, předal věci, které jsme spolu řešeili, jinému kolegovi. Jestli to vhodné je, nebo není, to nedokážu posoudit. Nicméně z mé strany šlo o pomoc kamarádovi, který si o ni řekl. Děkuji Vám za názor a pohled na věc. Přeji hezký den

 
15.12.2014 10:10 Uživatel: Arnika
Věk:  40
1418289225_obrazky.4ever.sk_motyl_na_kvete_140468.jpg
0-100
Téma: Pomáhala jsem kamarádovi se zdravím - přítel žárlí a vadí mu SMS s kamarádem
Text uživatele: 

Myslím, že jste nic špatného neudělala. Je to všechno jen o toleranci a důvěře. Když člověk zdravě žárlí, tak je to v pořádku, ale váš přítel v tom vidí asi něco víc než jen kamarádství. Nakonec váš přítel vaše sms četl a stejně si je špatně vyložil. Já mám také přítele a kamarády. Mám je ráda a bez přátel se prostě neobejdu. Nemám problém jim říct, že je mám ráda ač je to muž či žena. Ale já je postupně seznamuji i s mým přítelem, takže už také ví o koho jde. Je pravdou, že občas také žárlí na mé kamarády. Přiznám se, že i já občas na ty jeho. Jen je rozdíl v tom, že on ty mé přátele zná, taky ví, co si s kým píšu, jelikož mu to občas přečtu. Ale, co on si píše se svými kamarádkami a expřítelkyněmi to opravdu netuším. V tomhle není tak sdílný jako já a možná má proto i své důvody, proč o tom se mnou nemluvi. Nicméně si myslím, že to, co si píšete s kamarádem a o čem mluvíte je pouze vaše soukromí a nikomu do toho nic není. Máte svědomí čisté, nic jste neudělala, tudíž se nemáte z čeho zpovídat. Mylím, že je dobře, že máte přátele. Ale pro klid vašich partnerů by bylo lepší seznámit se všichni. Vy, váš partner a kamarád se svojí přítelkyní. Pokud se to vašemu příteli nebude líbit, tak zjevně nehodlá skceptovat lidi s kterými se bavíte. Jistě má i on své přátele a kamarádky a zrovna tak by jste mohla podezdřívat i vy jeho jen proto, že píše kamarádce sms.

 
15.12.2014 11:58 Uživatel: Kopík
Věk:  27
Téma: Pomáhala jsem kamarádovi se zdravím - přítel žárlí a vadí mu SMS s kamarádem
Text uživatele: 

Arnika, děkuji za Váš příspěvek Ráda bych příteli představilia i  kolegy a kolegyně z práce, ale on o to nestojí. Zná jedinou moji kamarádku, ale to jen tak, že se pozdravili, strávit společný čas s námi oběma (respektive ve čtyřech i s partnerem kamarádky) nechce, nestojí o to. Vím, že on si píše s expřítelkyní, asi se i vídají, jistě si i občas napíše s kolegyněmi z práce a já to cítím tak, že je to v pořádku. Neříká mi, co si píšou a když se sešli, nevěděla jsem o tom a nemám důvod se v tom šťorat. Věřím mu a pokud by mě chtěl podvést, tak to udělá, ikdyž žárlila sebe víc, nebo byla v klidu… Alespoň já to tak vidím, ale přijímam i tu variantu, že on to může vidět a cítit jinak.

 
15.12.2014 12:26 Uživatel: nevim
Věk:  30
Téma: Pomáhala jsem kamarádovi se zdravím - přítel žárlí a vadí mu SMS s kamarádem
Text uživatele: 

Mně přijde hrozné to, že Vám leze do telefonu a nerespektuje Vaše soukromí. On si tedy může psát s bývalkami, ale vy nemůžete napsat sms kamarádovi, kterého jste navíc před ním nijak netajila? Mám z toho pocit, že Vás chce vlastnit a že Vás za chvilku bude chtít izolovat úplně. A když se necháte, budete se za chvilku obhajovat i za to, že jste někoho pozdravila na ulici. Vy neděláte nic špatného, máte právo na přátele a on nemá právo Vám nic zakazovat!

 

 
15.12.2014 13:54 Uživatel: Kopík
Věk:  27
Téma: Pomáhala jsem kamarádovi se zdravím - přítel žárlí a vadí mu SMS s kamarádem
Text uživatele: 

Takového člověka, jak popisujete, jsem měla v mém předchozím vztahu a rozhodně bych nechtěla, aby to tak bylo i se současným přítelem. Ano, zastávám stejný názor, každý máme právo na soukromí a nemusí to nutně znamenat, že tím dělám něco špatného. Přítel je na tohoto mého kamaráda vysazený a stále tvrdí, že je a bylo mezi námi něco víc a měla bych se k tomu přiznat. Ale nebudu se přiznávat k něčemu, co tak není… Přítel mi nic doslova nezakázal, pouze mi řekl, že ho to ničí, že by se měl o mě dělit s někým jiným. Ale když se jen zamyslím nad faktem, že on si psát může jakkoliv a s kýmkolliv a tráví více času sám, jelikož já jsem více pracovně zaneprázdněná (plus ještě škola), tudíž já bych spíš měla a mohla být ta, kdo podezírá a nevěří mu… Ale taková já nejsem. Děkuji ještě jednou všem za názory, ať už jsou jakékoliv.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pomáhala jsem kamarádovi se zdravím - přítel žárlí a vadí mu SMS s kamarádem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny