Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?

14.12.2014 14:46
Uživatel: Katarina
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Dobrý den,

 

chtěla bych najít někoho nestranného, kdo prošel nebo prochází podobnou situací s žárlivcem a kdo by mi mohl poradit, co si vůbec myslet nebo zda nejsem blázen.

Jsem s manželem 2007-2014, od 2010 jsme svoji. Manžela miluji, i když o tom poslední dobou velmi pochybuji a spíše se ozývá pud sebezáchovy, neboť manželova žárlivost mě již tak psychicky vyčerpává, že si začínám opravdu myslet, že jsem udělala něco špatného.

 

V prvním roce vztahu mi přišlo velmi pozorné, že mi říkal, abych na setkání s přáteli moc nepila, že jsem jen jeho. Říkal to tak krásně, že jsem si připadala jedinečná.

Zhruba po roce mi ale přišla anonymní sms, abych si dávala pozor na manželovy emailové konverzace. Požádala jsem ho o vysvětlení, nejprve vše zapřel, ale nesmazal emaily ze všech složek (složky mi ukázal sám, pouze zapomněl na složku Koš). Manžel po emailu žádal jinou mladou slečnu o lechtivé fotky a ta mu je posílala s tím, že je to jejich velké tajemství. Slíbil, že už se to nebude opakovat, ale využíval doby, kdy jdu spát, aby si psal s jinými slečnami lechtivé zprávy. Nehledala jsem, nepátrala, věřila jsem.

 

S manželovým kamarádem jsme si vytvořili velmi hezké přátelství, neboť jsme četli stejný druh literatury a vždy, když jsme se všichni viděli, byli jsme s tím kamarádem schopni rozebírat dlouze jednotlivé knihy. Manžel na něj začal žárlit s tím, že si v knihách vyměňujeme milostné vzkazy (pozn. knihy jsem vždy raději bezpečně posílala přes manžela). Jeho žárlivost dospěla do stadia, že když už jsme byli svoji a šli na kolaudaci bytu tohoto kamaráda s jeho novou přítelkyní, manžel si vymyslel situaci, že jsem šla za dvěma kamarády do koupelny a tam se dělo bůhvíco, celý večer se mnou mluvit opovržlivě, raději jsem seděla po jeho boku. Když jsem odcházeli, nazval mne kurvou, hodil po mně peněženku a rozkopal popelnici s tím, že jsem mu celou dobu lhala a s tímto kamarádem spím, nechal mě na ulici samotnou. Já jsem ho šla hledat, měla jsem strach, že si ublíží.  Nebudu to natahovat, s tímto kamarádem jsem ukončila kontakty a nechávám komunikaci na manželovi. Nikdy mezi námi nic nebylo.

 

Píšu časově chronologicky, proto jsou odstavce možná nepropojitelné (jsou to pouze záblesky vzpomínek). Asi rok po svatbě jsem si všimla manželova chování, schovával si telefon, vždy, když jsem vešla do pokoje, rychle uzavřel všechny aplikace na počítači.  Používali jsme v té době stejný počítač a on se jednou zapommněl odhlásit. Dovoluji si říct, že doteď se stydím, že jsem si přečetla jeho zprávy, abych zjistila, že se nejedná vlastně o jednu dívku, ale že se snaží neustále hledat dívky, které přistoupí na sex po internetu nebo lechtivé chatování.  Pro mě to byla zrada. Slíbil, že se to nebude opakovat. Já ho tak strašně miluji, že stále věřím a doufám, že jsme si byli souzeni.

 

Po tomto incidentu jsem se dostala do deprese, pomáhala mi psychicky sestra, na kterou začal žárlit také. Říkal, že jí mám raději než jeho a že tím, že trávím čas s ní, nevěnuji dostatek pozornosti manželskému životu. A zároveň, že mě sestra přesvědčuje, abych od něj odešla.

 

Nebudu se tu rozepisovat s drobnými žárlivými scénami. Tento rok se mi podařilo otěhotnět, bohužel jsem před dvěma měsíci potratila. Manžel pouze čeká, až budu fyzicky schopná a chce na dítěti pracovat, já ale nejsem připravena. Zároveň s tím se ale ve mně něco zlomilo a já jsem začala přemýšlet, jestli jsem opravdu tak špatný člověk,  který pokud už manžela nepodvedl, tak ho podle jeho slov podvede v budoucnu. Zkouším s manželem mluvit, zkoušela jsem ho požádat, zda bychom nezašli k odborníkovi, ale on tvrdí, že problém nemá a já pouze hledám možné příčiny, jak od něj odejít.

 

Momentálně si opět našel oběť, mého kolegu z práce. Musím uvést, že v našem oddělení pracuje cca 70% mužů, ale je to ekonomickou oblastí, ve které pracuji. Já přísahám, že jsem manželovi nikdy nevěrná nebyla, ani jsem s nikým neflirtovala. Můj manžel pro mě byl osudovým setkáním. Dospělo to do stadia, že mi manžel šte veškeré zprávy na mobilech když spím, i pracovní email v pracovním mobilu a občas po mě vyžaduje vysvětlení doslovně, co jsem jakým emailem myslela. Říká, že já musím pochopit jeho, že jeho vnitřně sžírá intuice a jako manžel má právo se normálně zeptat.

 

Bohužel jsem dospěla do stádia, kdy balancuji mezi pocity bezcennosti a myšlenkami na sebevraždu a na druhé straně s chutí žít a změnit svůj život, ale s tím i odejít od manžela. Nevím ale zda bych toho byla vůbec schopná.

 

Moje otázka je tedy, zda máte někdo s tímto zkušenost, zda mám já navštívit odborníka nebo jsem pouze manželka, která není dostatečně silná, aby bojovala s manželskými problémy. Cítím se velmi provinile, že o manželovi mluvím špatně a že mám myšlenky na to, že by to jednou mohlo skončit.

 

Děkuji a omlouvám se za případné chyby v textu.

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2137x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Chorobně žárlivý manžel
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.12.2014 15:31 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

Osobní zkušenost nemám, ale z Tvého psaní je jasné, že nebojuješ s manželskými problémy, nýbrž jak jsi sama napsala v názvu tématu s problémem manžela, který je chorobně žárlivý, dle mě i majetnický a manipulativní a vše došlo tak daleko, že o sobě pochybuješ a balancuješ mezi pocity bezcennosti a myšlenkami na sebevraždu, manžel Ti kontroluje sms, emaily, žádá vysvětlení… No, ač zkušenosti nemám, myslím si, že i ostatní Ti poradí = pryč od něj, dokud je čas, aby jsi se nezhroutila úplně. On lepší nebude, ba naopak, potřebuje se léčit.  

 
14.12.2014 15:52 Uživatel: žabička
Věk:  29
1414773296_abka.jpg
100-500
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

Taky nemám až takovou zkušenost, ale manželovi se velice dobře daří z tebe udělat naprosto nesebevědomou trosku. Koukej se dát do kupy, pak si dupni a bud se začne léčit a nebo prostě odejdi. Vubec nechci domejšlet kdyby jsi mu porodila dětátko, by vás zničil. Podívej se jak se cítíš v manželství když se tak chová to vše by z tebe to malé do sebe vsakovalo jako houba Přeju hodně moc sil a odhodlání  alt

 
14.12.2014 17:22 Uživatel: Janka
Věk:  27
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

Něco podobného jsem zažila a ikdyž jsem v tom nebyla tak dlouhou dobu jako Ty, naprosto Tě chápu. Je to jako bych to psala já… Ty jsi ta, kdo by měl žárlit a podezřívat ho a podle toho co píšeš, on nemá žádný důvod Ti nevěřit a podezírat Tě. Spíš je to něco jako "podle sebe soudím Tebe". On se chová hrozně a obviňuje z toho Tebe. Vypadá to, že máš díky němu seběvědomí na nule, ale on je tady ten slaboch a ten "zlý". Samozřejmě do vašeho vztahu vidíte jen vy dva, ale tenhle jeho přístup a chování by sis neměla nechat líbit. Mě trvalo odejít něco přes rok, byla jsem sice odhodlaná a rozhodnutá, ale ta realizace byla horší… odpoutání se od takového člověka není snadné, protože to emotivní spojení je velké. Je jasné, že pochybuješ a bojíš se, ale věřím, že i Ty máš v sobě spoustu síly a pokud to tak budeš chtít a rozhodneš se, tak to určitě zvládneš. Z mého pohledu je správné odejít co nejdřív, jinak Tě to zničí a věř, že ikdyž to bude ze začátku hodně bolet a budeš hodně pochybovat, pak se Ti uleví. Život s takovým člověkem je opravdu náročný a já sama na sobě cítím, že mě to poznamenalo na zbytek mého života…

 

Držím palce, ať se dáš dohromady a pak zvládneš všechno co budeš chtít!

 
14.12.2014 17:30 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

Vynech nachvíli myšlenky na manželství a manžela a podobné problémy, udělej si kávu, v klidu si sedni a přemýšlej nad tím co chceš. (Ne na to co po Tobě chtějí ostatní)

Třeba: chci klidný život, miminko, hezkou práci atd… a pak se zamysli nad tím, jestli to jde "dohromady" s tím v čem žiješ. Chceš dál žít ve stresu z manžela, který je sobecký prase? A chceš co toho mít miminko? což znamená být zavislá na manželovi i finančně.  

Nezapomeň u toho na to, že život není nijak dlouhý. Teď můžeš dávat manželovi čas, aby se napravil (což se podle mě nestane) a pak toho můžeš litovat ptz Tě psychicky zničí, ptz Tě připraví o čas, který si mohla být sama a v klidu nebo dokonce s někým jiným.  

Většina lidí se chová jako kdyby měli žít věčně a měli na všechno spoustu času, ale ono to tak není.

 

Z mojí zkušenosti: Taky jsem si myslela, že to nějak udělám a zařídím, můj manžel se polepší. Nejdřív jsem si říkala, že na mě přestane křičet, ale on mě začal mlátit, že přestane jezdit za milenkama a on si je za mojí nepřítomnosti začal tahat ke mě domů…  . a pak mi takhle jednou nebylo dobře a výsledek zněl: vaše nemoc se zhoršila a umřete na ni. Jsem šťastně rozvedená, děti jsou zdravé (až na pubertu), mám skvělého přítele, dobrou práci…

 
14.12.2014 18:02 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

Pryč od něj! To už překračuje všechny meze, co dělá… Chápu, že ho miluješ, že to třeba ze začátku bylo krásné a je těžké si představit být bez něj… Ale udělej to co nejdříve…

 

Bude to chvíli bolet, ale po čase budeš šťastná, že ses tak rozhodla.

 

Před rokem se mi rozpadl vztah, byla jsem šíleně smutná, budila se po pár hodinách spánku a bylo mi z toho i fyzicky zle, sem tam si i vzala něco na nervy. Zpětně ale děkuji Bohu, že s tím člověkem nejsem. A to nebyl zdaleka tak hrozný, jak ten tvůj, spíš byl v některých věcech samotář a podivín, ale takto mě netýral.

 

Pryč od něj! Buď s rodinou, přáteli, věnuj se práci, koníčkům, SOBĚ… Určitě časem potkáš lepšího, budeš s ním šťastná a budete mít dítě.

 

Bude to znít asi divně, ale možná to v něčem bylo i dobře, ten potrat, připoutalo by Tě to k němu více a utrápil by Tebe, a tím pádem i to dítko.

 

Rozhodně s ním nezůstávej. To, co popisuješ, fakt normální není, a ještě když se to opakuje a vleče.

 
14.12.2014 18:13 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

proc se chces kvuli idiota zabijet? nemate deti, tak se zbal a kasli na neho, ztracis akorat cas a pochybuju ze se to nekdy zlepsi, spis naopak

 
14.12.2014 19:20 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

Mně stačila už jen ta věta na začátku:

 V prvním roce vztahu mi přišlo velmi pozorné, že mi říkal, abych na setkání s přáteli moc nepila, že jsem jen jeho

Čili jinými slovy Ti řekl, že 1) Ty jsi jeho majetekalt a 2) Ti vlastně dal najevo, že si o Tobě myslí, že pokud se víc napíješ, jen tak s někým skočíš do betle = podle sebe (tedy jeho) soudím tebe? ! ? To já bych si tedy v té chvíli rozhodně "jedinečná" nepřipadala.

 
15.12.2014 10:45 Uživatel: Arnika
Věk:  40
1418289225_obrazky.4ever.sk_motyl_na_kvete_140468.jpg
0-100
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

No myslím, že tohle úplně stačí. S něčím podobným jsem se setkala. Žíla jsem s přítelem 7 let, ale byla to chyba už od začátku. Musím říct, že byl hodně žárlivý, možná to u něj byla už choroba. Takže jsem se já vzdala všech svých přátel a kamarádů, neměl rád kafíčkování a tlachání o ničem. Pokud to byl kamarád, tak už jsme spolu byli v podezdření, že spolu něco máme. Nelíbilo se mu, když jsem nosila krátší sukně, pěkné spodní prádlo. Můj život se točil pouze kolem něj jeho koníčků a jeho přátel. Vadilo mi dost z toho, ale jelikož jsme měli pár koníčků podobných, tak jsem neprotestovala. I když mě mrzelo, že už nemohu dělat cyklo a turistiku s přáteli a vlastně kromě zaměstnání nepříjdu mezi lidi. Život šel dál. postupem jsem zjistila, že v zaměstnání běhá za mladýma kamarádkama a mají čas si dát kafíčko po obědě, pak tu byl mobil, který skovával a chodil tajně telefonovat. Nakonec odcházel z domu, prý za svýmy koníčky, ale přitom jeho kroky vedly jinam. Dopadlo to asi tak, že když jsem odhalila jeho nevěru a milenku, tak  mě vyhodil z domu i s dětmi. Byla jsem tak naiví a myslela si, že když se nám narodil syn a opravili jsme dům, že poslední tečkou bude svatba. a ono nic. Ani jeho rodiče mi nevěřili, že má milenku a já si prý všechno vymyslela. Když to vyustilo do krajnodti tak mě fyzicky napadl a to před dětmi a mojí matkou. Byla jsem já ta nejhorší. Tohle byla poslední tečka. sbalila jsem děti a odešla. Bez peněz a bez ničeho… Začla jsem úplně znova.

Dnes jsem ráda, že jsem odešla, mám své přátele zpět i nové, které mám ráda a kteří mě podrželi, koníčky, které chci dělat a které mě naplnují a baví. Mám klid a děti také. Udělala bych to znova. Našla jsem i  nového přítele, který je tolerantní a laskavý.

To, že jste potratila bylo znamení, že on není ten pravý muž pro vás. Jste psychycky vyčerpaná a pokud dělá to, co dělá tak je to špatně. On to může dělat, zatím, co vy nesmíte nic. A bude se to stupnovat. Já být vámi tak se rozejdu a to, co nejdřív jak to jen jde. Myslím, že vám bez něj bude lépe. Budete sama sebou a jistě potkáte někoho kdo vás bude ctít a bude si vás vážit už jen proto, že jste.

Držím pěsti a přeji hodně štěstí.

 
17.12.2014 12:27 Uživatel: Asti
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Text uživatele: 

Můj názor je, že byste měla od manžela co nejdříve odejít. Jeho jednání vůči Vám hraničí s psychickým týraním, nebo už k tomu v podstatě došlo. Pod jeho vlivem Vy pak hledáte chybu u sebe, myslíte si, že Vy jste ta špatná, ale opak je pravdou. Váš muž má velké psychické problémy a Vy kvůli tomu trpíte. Měla byste najít v sobě sílu a opustit ho. Požádejte Vaši sestru nebo přátele, aby Vám s tím pomohli, ať v tom nejste sama. Pokud byste měla strach z jeho reakce, nebo se chtěla poradit s někým, kdo tomu rozumí, můžete kontaktovat některou z institucí na webu, který Vám tu dám http://rosa-os.cz/informace-pro-zeny/dulezite-kontakty/ protože tam pracují lidé, kteří se s těmito problémy setkávají a umí odhadnout situaci a poradit. Před odchodem byste měla shromáždit Všechny Vaše doklady, které budete potřebovat, abyste předešla problémům později. Na Vašem místě bych muži nic neříkala a odešla až nebude doma. Rozhodně to není člověk, s kterým byste měla založit rodinu, protože Vám vůbec není oporou, ničí Vám sebevědomí, ubližuje Vám. Držím Vám palce a přeju Vám hodně štěstí.

 
17.12.2014 12:29 Uživatel: Asti
Téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Žárlivost manžela mě psychicky ničí - máme šanci na normální život?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 3047x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1163x
dlouhodobý problém 8 1042x
Psaní s kamarádem... 9 1447x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 1204x
hysterie ? 23 1459x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 1541x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 1885x
Sebevražda manžela 2 1525x
Přítel používá seznamku 2 1119x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny