mojra.cz

Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu

22.06.2012 12:46
Uživatel: Janka
Věk:  35
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobré den,

ráda bych znala Váš názor na vztah přítele se synem, případně, jak to řeší jiní.

Přítel má z předešlého vztahu syna, který bydlí 600km daleko. Má ho moc rád, snaži se jej navštěvovat aspoň 1x za měsíc. Jezdí za ním vlakem, aby ušetřil. Tráví tam většinou víkend od pátku do neděle, případně to protahuje i na další dny. V čem je problém? Neboť věřím, že je to finančně náročné, tak bydlí u jeho matky, nikoho si za celou dobu 6 let nenašla, ale dle některých jeho informací, tam přijede, nakupuje, žehlí, vaří, dělá bazén na zahradě, společné výlety, obědy u jejích rodičů. To mi moc normální nepřijde. Tráví tam všechny svátky, na Vánoce zůstávám sama, jezdí už před a zůstává až do Silvestra, Velikonoce, všechny důležité události. Vím, že na tomhle většina jeho vztahů ztroskotala, ze začátku mi to nějak nepřišlo, ale nějak mi to nepřijde až tak normální, taky mi po 3 letech začínají vadit svátky o samotě. Zkoušela jsem si vynutit jedny Vánoce, dopadlo to katastrofou, byl nevrlý, nervózní a stejně hned druhý den brzo ráno odjel.  Mám dojem, jako by žil dva životy. Vím, že má syna, že ho má moc rád, ale nemyslím si, že je nutné to tak přehánět. Je přece více rozvedených mužů a vzdálených dětí, řeší to někdo také tak?  Nechci být sobecká, ale nevím, co s tím.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2832x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vztah se synem, který bydlí daleko
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.06.2012 14:06 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Text uživatele: 

Pokud není ochoten obětovat ani jediné svátky, které by strávil jen s Vámi nebo alespoň nějak napůl (Vánoce/SIlvestr), taky by mi to vadilo taky a nedivím se, že jeho předchozí vztahy kvůli tomu zkrachovaly. Rozhodně byc si o tom zkusila s přítelem promluvit a otevřeně, ale bez nějakých prudkých emocí, bych mu řekla, že mi svátky bez něj prostě vadí a že si nepřipadám v jeho životě dostatečně důležitá, když není ochotný kvůli mě jediný svátek obětovat. Pokud tvrdí, že tam jezdí jen kvůli synovi, zkusila bych mu navrhnout, aby syn přijel na některé svátky k Vám (pokud to Vaše bytové podmínky dovolují). Jestli se začne hned vykrucovat, pak je možné, že jediným důvodem jeho návštěv není syn a že si nechává otevená vrátka pro případ, že...

Zkrátka jestli nebude ochotný přistoupit na žádný kompromis, asi bych uvažovala o rozchodu.

 
22.06.2012 15:29 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Text uživatele: 

Janko, vidím to úplně přesně, soc. pracovnice popsala i mé pocity. NE, normální to není-ted jste jeho partnerkou Vy a syn-se mi zdá, že bud je jen výmluva a on fakt v sobě vztah s bývalkou v sobě zcela neuzavřel a nebo je to (po kolika vztazích od rozvodu??? ) nepoučitelný ťulpas, který jako by neviděl, že takto mu zkrachuje asi každý vztah, pokud to nezmění? ! A bude se tak chovat, i když synovi bude třeba dvacet nebo co?? Takhle  to přece nejde dělat. VŮBEC nejste sobecká, má povinnost jen k dítěti, ale to neznamená, že pro něj neexistuje JEHO soukromý život, žehož součástí jste teď VY!

 
22.06.2012 15:48 Uživatel: veverka
Věk:  30

Město:Praha

1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Text uživatele: 

Janko,

Vaše rozhořčení je naprosto na místě. Svátky má člověk trávit s partnerem.

Chápu, má tam syna, ale tak aspoň nějaký kompromis udělat... máte právo se zlobit, a jsem přesvědčena, že tohle by Vám řekla naprostá většina žen.

 
22.06.2012 18:09 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Text uživatele: 

Zajímalo by mě, jestli o Tobě vůbec "druhá strana" ví?

 
22.06.2012 18:12 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Text uživatele: 

Měl jsem velký probém se zorientovat se v tématu a zjistit, jestli je problém u syna nebo u Vašeho partnera. Snad jsem téma pochopil (a přejmenoval) správně. Vaše téma se jmenovalo "Vztah se synem, který bydlí daleko", ale píšete o partnerovi. Tak jsem z toho byl zmatený.

 

 
22.06.2012 19:04 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Text uživatele: 

Žiješ život věčně čekající milenky, ne život parterky.  

Kdyby jste se náhodou vzali, jak by to řešil pak? To by mne zajímalo. Jestli by jsi stále trávila vánoce s vlastními myšlenkami.  

 
22.06.2012 23:10 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Text uživatele: 

Otázkou je, proč to dělá. Jestli se rozvedli, tak proč se k ní chová takto hezky - jako by chtěl získat zpět náklonnost či si ukotvit nějakou jistotu. Nevím, ale asi bych žárlil - možná i oprávněně. Je to fakt divný.

 
23.06.2012 09:47 Uživatel: Julie
Téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Text uživatele: 

  Divný, ale pochopitelný.   Je to muž se závazky a je jenom na partnerce, co je ochotna akceptovat, ne?   Když jdu do vztahu se svobodným, bez závazků, musím tolerovat tchánovce a maximálně sourozence partnera.   Ale ve vztahu s člověkem, kterej má závazky, ten počet „příbuzných" naskakuje.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel dělá osamělé exmanželce sluhu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny