mojra.cz

Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem

25.02.2012 13:49
Uživatel: maika
Věk:  23
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,

s přítelem chodím necelé 4 roky a připadá mi, že už o mě ztrácí zájem. Stále chodí na různé akce a už ani nestojí o to, abych šla s ním. Když už řeknu že nekam půjdem spolu, tak mi připadá spíše otrávený. Bydlíme spolu, ale z jeho strany mě to příjde, že je to jen z pohodlnosti, protože mu vařím a starám se o něj.

Když si chci popovídat třeba o škole, tak na mě vyjede že je to pořád dokola, že se chce dívat na televizi a podobně.

Milujeme se spolu už jenom tak 1 možná 2x za měsíc a když se chci aspoň mazlit, tak mě odstrčí ať ho nechám. A když si s ním o tom chci promluvit tak řekne že je to můj problém, nebo že řeším kraviny a odejde.

Už jsem z toho zoufalá, chci to konečně vyřešit a ne se jen svěřovat ostatním. Vím že je občas ve stresu kvůli práci, a chápu to, ale taky bych chtěla, aby mě aspoň řekl co se s ním děje.  

Nevím jak ho přimět abysme to nějak vyřešili. Trvá to už téměř rok. Ráda bych věděla jestli má někdo podobný problém nebo nějakou zkušenost a mohl mi dát radu.

Děkuji 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.02.2012 15:51 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Text uživatele: 

Upřímně řečeno, pokud se k tobě takto přítel chová už rok, divím se, že s ním ještě jsi. Myslím, že je nejvyšší čas popovídat si přítelem o tom, jak oba dva vidíte budoucnost vašeho vztahu a co jste pro ni ochotni udělat. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že ten rozhovor nebude úplně příjemný, ale já bych nemohla žít dlouhodobě v takové atmosféře a nejistotě. Pokud bude z rozhovoru otrávený nebo tě odmítne s tím, že řešíš kraviny, klidně mu řekni, že ty jsi otrávená z někoho, kdo neřeší vůbec nic. Pokud si na to troufáš, můžš rovnou nastolit otázku možného rozchodu, alespoň budeš vědět, jak na tom jsi. Rozhodně nebude od věci začít se více věnovat sama sobě (vyrážet více ven s kamarádkami apod. ) a přestat příteli poskytovat plný servis typu mamahotel (vaření, praní, žehlení, úklid), třeba mu pak dojde, že tam není sám, ale s tebou. Zní to teď asi drsně, ale je to tak.  

 
25.02.2012 17:39 Uživatel: Darila
Věk:  59

Město:Praha

panter.jpg
500-1000
Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Text uživatele: 

Absolutně souhlasím tady se sociální pracovnicí, já jsem 4x vdaná a přesně tohle každý mužský potřebuje, přijde domů, kde má navařeno, vypráno, uklizeno, čeká na něj milující ženuška, připraví mu denní tisk, natřese gaučík, přinese teplou večeři, vychlazené pivečko a na nic se hoi nevyptává- jó tůůůhle, to by se jim líbilo, přesně opak, věnovat se sama sobě, vyrazit si s přítelkyněmi, jestli je to u tebe možné -na nic se ho nevyptávat, to zabírá na 100% a pokud nebude občas teplá večeře-no a co, ty přece také chodíš do práce, děti nemáte, takže žádné povinnosti, a pokud není ochoten si o vztahu pohovořit, tak co s ním. Ještě by mne zajímalo v jakém jste oba znamení, Jinak pevné nervy!

 
25.02.2012 18:24 Uživatel: maika
Věk:  23
Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Text uživatele: 

já jsem váha a on lev. Párkrát už jsem mu řekla že si chci o tomto promluvit a pokud nechce, tak že to asi nemá moc smysl pokračovat. Na to mě vždy odpoví, že se nemusím bát, že to už dlouho trvat nebude. Tím mě vždy dostane a já už nemám náladu ani sílu se bavit dál. Mám ho ráda tak bych to chtěla vyřešit nějak rozumně a hlavně v klidu, ale asi zrovna kvůli tomu to vždycky hodně rychle skončí.

 
25.02.2012 20:55 Uživatel: Darila
Věk:  59

Město:Praha

panter.jpg
500-1000
Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Text uživatele: 

Maika - spojení žena váhy a muž le je dobré, ale je tu jedno ale, vztah je skvělý, pokud má lvíček náladu-pokud nemá, myslí jen na sebe. Ale to je jenom můj názor, je tu tolik aspektů, já sama vyzkoušela  v životě tolik vztahů - já býk a můj muž kozoroh a jsem spokojená. Ale každopádně věřím, že vztah po jakém toužíš určitě najdeš!

 
25.02.2012 18:59 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Text uživatele: 

Maiko, kvalitní vztah je oboustranná dřina. A evidentně on si tu práci nedá, aby jej budoval.  

Tohle nemá cenu ani smysl a já na tvém místě bych se nepokoušela cokoli řešit, ale moje jediná starost by byla ta, jestli se mi vleze nacpat půl bytu do dvou tašek.

Protože jak myslíš, že to bude vypadat později?  

 
26.02.2012 02:59 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Text uživatele: 

Přemýšlím, jestli to nějak dlouze rozepisovat nebo to napsat stručně. Z mýho pohledu to vidím tak, že je nejvyšší čas na změnu - tzn. na změnu přítele.

I kdyby jste to nějak pořešili, bylo by to krátkodobé a zase by to sklozlo do stereotypu. Otázkou pak je, jak by to vypadalo za další 4 roky... za dalších 8 let. Asi tušíš, že to o moc lepší nebude, viď? Pak přijdou děti a asi tušíš jak by to mohlo dopadnout.

Ale dělej jak myslíš, třeba se Ti to povede vyřešit. Možná to co jsem napsal jsi nechtěla slyšet, ale jsem upřímný.

 
26.02.2012 22:19 Uživatel: maika
Věk:  23
Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Text uživatele: 

Čekala jsem, že mě toto poradíte. Jen to bylo pro mě těžké řešení, ale jiné asi ani moc není. Zkoušela jsem si s ním promluvit, ale jediné co mi řekl, že se chovám jak 13-ti letá holka a že se těší až bu mít klid. Navíc sem se dozvěděla, že si měl na jedné zábavě dvě asi 17-ti leté,, kamarádky", tak už to nemělo opravdu žádný smysl řešit.

Děkuji za rady a podporu.

 
17.07.2012 10:46 Uživatel: Pufina
Věk:  20
Téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Text uživatele: 

Ahoj maika mam stejný problém s přítelem jsem 4,5 roku a za posledni 2 roky se jeho ignorace stále zhoršuje když mu řeknu pod pudem se projit tak zavola kámošovi jestli nejde snáma a tak to je to furt dokola. Nejhorší na tom je že oba chodíme do práce a máme protisměnu tak že se vidáme jen o vikendu a i to někdy ne proto že pozve kámoše a jdou chlastat já když jsem snim někde na akci tak za celou dobu za mnou ani nepříde a ja se bavim se svima kámošema sad A to spolu bydlíme uz přez rok a kazdý den se hádame o uplných kravinach l sad a náš milostni život uz unás existuje jednou za 2 měsíce. Jeho kamarády jsou důležitějši než ja. Jen že ho miluji a nechci ho ztratit, ale jak to takhle pujde dal  už to nevidržím už jsem zněho na prášky sad     

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel o mě po 4letém vztahu ztrácí zájem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 15610
Počet odpovědí celkem: 170742
Počet registrovaných: 4609 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejkomentovanější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny