mojra.cz

Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?

31.07.2012 22:03
Uživatel: jeaman
Věk:  20
0-100
Odpovědí na téma: 12
Text: 

Zdravím,

s přítelkyní se známe dlouhý čas od 2 třídy na základce. ovšem cestu k sobě jsme našli před 4 léty. tyto 4 roky byly nádherné, žádné hádky, různé rozepře, vždy jsme vše vyřešili dobrou komunikací.

nicméně přibližně 3 měsíce zpátky jsem měl obchodní cestu do prahy na celý den a druhý den jsem měl to samé směr české budějovice. Přítelkyně byla u kamarádky, kde se pilo a já jsem měl pro ni přijet. čas byl domluvený. nicméně se pořád odsouval až do ranních hodin, když jsem dorazil, tak jsem si lehnul a relaxoval, jelikož práce obchoďáka není zase taková sranda... nicméně si ze mě všichni utahovali a k tomu se semnou "normálně" nikdo nebavil. natož po několika narážkách jsem jednomu z kluků řekl zda ta jeho náhodou nepřibrala. do této chvíle se za tuto větu stydím. nicméně nelze to vzít zpět.

vše se seběhlo a kluk to řekl své slečně, ta je nejlepší kamarádkou mé přítelkyně a problém byl na světě!   2 měsíce víceméně bez kontaktu a komunikace. až vše jeden večer vyvrcholilo v přestřelku toho co kdo tomu druhému chtěl říci. vše začalo nevinně, ale postupně jsme si vyčetli docela spoustu věcí, od zákazu stýkání chození na nějaké akce, po to, že chodím nějak často s ven s kamarády a kamarádkami (v té době jsme od sebe bydleli 30km)

po této naší první hádce jsme se málem rozešli, ale ustáli jsme to, nicméně naše city hodně klesly. jelikož mě přítelkyně v několika věcech lhala a já jsem vystudoval IT a zjistil jsem si to, řekl jsem jí jak jsem to zjistil.

od této doby jsem se vše snažil napravit, bohužel jenom já...

jsme jihomoravané, tak jsem navrhnul cestu na víkend do prahy(wellnes, hotel, výlety) vše vypadlao že se to lepší, nicméně po týdnu, ve kterém jsem se opět snažil sám (květiny, večeře, film, masáže, svíčky... ) mi dnes do práce přišla sms zpráva, že jí nepříjde správné co děláme, že se z toho necítí dobře. Na mojí otázku co se děje mě odpověděla, že mě má strašně ráda a nechce o mě přijít, ale že si jí nezasloužím. že prý ona necítí to co na začátku a bojí se toho...

natož jsme se domluvili na tom, že od ní odejdu na chvíli a uvidíme zda to bude lepší.

Vás bych se chtěl zeptat, jaký názor máte na tuto situaci. Zda se mám snažit něco zachraňovat nebo je lepší odejít a zkusit začít nový život?

osobně se snažím vše udržet, ale mám pocit, že se snažím pouze já a na mé snaze vše končí.

a druhá otázka je ta, plánovali jsme společný život v cizině, máme letenky hotel, vše sehnané a zaplacené. bylo by dobré vše zrušit? nebo čekat?

už nevím co dál....

všem děkuji za odpovědi či jakékoliv rady.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3916x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: začátek konce?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.07.2012 22:23 Uživatel: Alííca
Věk:  17
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Jestli se urazila, protože jsi řekl o kamarádovo holce, jestli trochu nepřibrala, a Tvá přítelkyně se kvůli tomu urazila? No co to je? Když už něco, neměl se urazit ten kamarád nebo ta slečna? Mě se zdá, že Tvá přítelkyně jen hledala nějaký "pořádný" důvod, jak se na Tebe naštvat... To je hloupost..

Já bych jí kopla do řiťi, a ať jsi jde hledat jinam. Podle všeho jsi totiž milý, chytrý, snaživý... Takže bych všechny plány s ní zrušila. Ono to stejně nakonec bude nejvíc mrzet ji, že zůstala na ocet a k tomu všemu tady v ČR happy

 Věřím, že to bolí, ale jsi ještě mladý, tak můžeš být chvíli sám. Pracovat na kariéře a ostatní nechat vyplynout ze situace. happy

Většinou bývá to " nejsem pro Tebe dost dobrá" jen takový "nebolestivý" rozchod. Aby Ti to prostě neřekla na plnou pusu, a ty měl vlastně pocit, že ona to dělá pro Tvoje dobro, abys Ty měl lepší. Ale zdá se, že ona měla pravdu. NENÍ pro Tebe dost dobrá. happy

... Hodně štěstí..

 
31.07.2012 22:48 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Ahoj, podobně jako Alííca si myslím, že tvoje poznámka o přibrání kamarádky tvé přítelkyně - byť opravdu nebyla moc taktní, ale to ty víš sám - byla jen záminkou pro následné dusno a konflikt. Podle toho, jak popisuješ tu hádku, kdy jste jeden druhému servírovali to, co jste si chtěli říci už dávno, si myslím, že vaše předchozí komunikace nebyla tak bezproblémová, jak jsi popisoval na začátku. Spíš jste neřešili nepříjemné věci, které se ve vás usazovaly a pak "bouchly saze".

Společný život - a navíc v zahraničí - je závažný krok, do kterého bych pravděpodobně nešla ve chvíli, kdy prožívám s partnerem krizi, což se ve vašem vztahu děje. I tvoje přítelkyně si musí být vědoma toho, že pokud s tebou do zahraničí odjet nechce, je potřeba do určitého data vše zrušit. Takže bych stanovila právě toto datum s tím, aby se přítelkyně - a samozřejmě i ty - rozmyslela, jestli to chcete ještě zkusit nebo ne. Jinak souhlasím s Alíícou i v tom, že pokud dojde k rozchodu, skutečným důvodem nebude to, že si ji nezasloužíš. To je opět jen berlička umožňující neříci skutečný důvod - to také souvisí s tím nekomunikováním nepříjemných věcí, o kterém jsem psala výše.

 
31.07.2012 23:01 Uživatel: jeaman
Věk:  20
0-100
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

problém spočívá v tom že moje stále přítelkyně mi řekne, že mě má ráda, chce semnou žít, ale bojí se že se stane něco podobného v budoucnu. dále po mě chce abych s ní jel do zahraničí ikdybychom se rozešli, ale já ji znám strašně dlouho a nemohl bych s ní být jenom tak.. nepříjde mi to fér.. a právě tahle situace mě ničí. nyní jsem se rozhodl pronajmout si vlastní byt s kamarádem a zkusit si oddechnout. ale nevím zda vše jen neoddaluji a neničím tím život nejenom jí, ale i sobě.

 
01.08.2012 07:16 Uživatel: Alííca
Věk:  17
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Chichi. A ty dva měsíce bez kontaktu zavinil kdo? Snad ona ne? Pokud se bojí, že se v budoucnosti stane něco podobného, tak Ti asi moc nevěří... A jak koukám, v Tvé odpovědi nejvíc figuruje "ona chce", "ona.. ". Mysli taky trošku na sebe! To, že byste jeli do zahraničí, je velkej krok a určitě bych tam nejela s někým, s kým sem se právě rozešla, jen proto, že on chce. Ona asi taky nekoukala na to, že ty jsi chtěl, aby bylo všechno dobrý, ne?

Co kdyby si odjel do zahraničí sám? Taky změna.. happy ale prosimtě.. Jí nechej doma.. !

 
01.08.2012 09:13 Uživatel: Julie
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

   Jsi mladý, perspektivní a holky z naší školky jsou nostalgií. Tohle je začátek konce, ve světě zapomeneš snáz a jak říká Alííca, ji nech doma. wink

 
01.08.2012 10:59 Uživatel: usměvavá
Věk:  42
0-100
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Také jázdravím JEAMANA,

sám jsi si vlastně odpověděl. Často používáš slovo,, nicméně,, . Takže vlastně stojíš před myšlenkou, že budeš mít nic a nebo méně, když se rozejdete. Tak to je pak lehká rada. Měj vše, běž za kariérou do zahraničí a vypustípak slovo,, nicméně,, . Něco látat, lepit, špízovat a čekat kdo a jak přileze? Nee, hrdost a žít. Měj hezké dny, VV

 
01.08.2012 18:52 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Jak to vidím já. Jste stejně staří předpokládám a potkali jste se, když vám bylo 16náct. Krásný věk. A možná jsi nebyl její první, ale nechce, aby jsi byl poslední. fakt je ten, že vázat se ve vašem věku, když jste nepoznali prakticky nikoho jiného zavání rozchodem. Dříve nebo později.  

Tento příběh mi připomíná ten můj. Taky jsem začala s klukem v 17 letech a najednou jsem po 4 letech zjistila, že vlastně už by vše skončilo. A že to nechci. chci poznat něco víc, častěji vychutnat motýlky v břiše.  

A možná je to její případ. Třeba tam byl někdo, kdo zaujal její mysl. A jak z toho ven?  

 
09.08.2012 09:22 Uživatel: junior
Věk:  19
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Jeď bez ní a zační znova..

 

Udělala z toho frašku a říkám na rovinu, že kdyby o tebe vážně stála a milovala tě jak se patří /i před tou hádkou/, tak to hodí za hlavu a nehledá si záminky pro hádku. U nás se říká u piva jediná věta, když se řeší rozhádané partnerky u piva - "Když s tebou bude chtít být, tak s tebou bude.. " Myslím že ty už jsi pro ni udělal až moc. Jenom zneužívá toho, co všechno jsi pro ni schopný udělat a teď vypadáš jak vůl, i když nevědomky. Nerad bych i přemýšlel nad tím, jestli nejsi jen její prostředek jak se dostat do ciziny, ať už s ní budeš nebo ne..

 
09.08.2012 13:54 Uživatel: jeaman
Věk:  20
0-100
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Čau,

 

tak už týden nejsme spolu, nešlo to. Bolí to docela hodně, ale život jde dál. Na začátku vztahu jsem udělal jednu chybu a poučil jsem se. Byl jsem již na dobré úrovni ve fotbale a přestal jsem s ním, bylo to v 16 před podepsáním profi smlouvy s jedním nejmenovaným týmem z Rakouska. Tímto jsem chtěl říct, že člověk si uvědomí chyby, které udělal. Časem zavzpomíná na krásné chvíle, ale nesmí se hroutit. člověk je parádní tvor, dokáže se rychle přizpůsobit a jde dál. Letenky mám zrušené. koupil jsem si další podíl ve firmě, další firmu si založil a nyní si budu užívat. Budu v práci a třeba se něco vyvrbí.

 
09.08.2012 18:18 Uživatel: junior
Věk:  19
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Mluvíš rozumně, to se mi líbí.. Jen dej pozor, ať tomu workoholictví nepropadneš a nebudeš jen dřít a pracovat ve snaze na ni zapomenout wink

 
10.08.2012 07:42 Uživatel: jeaman
Věk:  20
0-100
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Neboj,

nabral jsem kolem 10 nových lidí otevřel novou pobočku, tudíž plánuji udělat celofiremní večírek, tak aby se všichni spřátelili, práce je důležitá, ale musí tě bavit. Vím, že v dnešní době je to dost ojedinělé, ale naštěstí moje kořeny nejsou české a pořád zastávám to, že když tě to nebaví, tak to nedělám.

 

z těch 10 lidí jsem vybral dva, kteří povedou částečně každý svojí pobočku, a tím já budu mít spoustu času na to, co chci dělat. Baví mě dělat masáže a ruční výroba nábytku, takže jsem si objednal kurzy masáží, zařídil si dílnu a budu se zdokonalovat..

 

není nic lepšího jak pocit z dobře odvedené práce!

A ženské řešit nemusím, spousta jich nesnese to, že jsem pár hodin doma a hodně hodin v práci, myslí si, že je podvádím.. Proto jsem si pořídil českého vlka a toho mám všude u sebe.. happy všichni se ho bojí, ale je to hodnej mazel...

 

 

 
05.07.2013 17:44 Uživatel: shooter
Věk:  30
0-100
Téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Text uživatele: 

Respekt, jen ponaučení a inspirace i pro ostatní z krásného zvládání problemů.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Problém ve vztahu - začátek konce?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny