mojra.cz

Téma: Šílený život - od vybírání odpadků k jídlu až po sobectví odsouzeného partnera

02.11.2012 14:52
Uživatel: unavana
Věk:  47

Město: Nižbor

Odpovědí na téma: 6
Text: 

Trocha šíleného příběhu mého života, ale též potřeba jakékoli pomoci k tomu, jestli to nevzdat....


Je mi skoro 48let a nebýt mého syna Patouška, kterému je 8 let, nezvládala bych vše čím jsme vlastně oba v životě pošli. Ale i je to moje rada pro všechny, kteří malichernostma si dokážou ničit manželství, vztahy, protože já byla stejná, vlastně jsem já i můj bývalý manžel nechali dojít k rozvodu naše životy pro dohady o penězích, práci, majetku a i kdybych dnes chtěla cokoliv vrátit, protože on byl hodný kluk, ale mě vesnický balík nestačil a on těsně před 50. narozeninami si v práci způsobil smrtelný pracovní úraz a mě došlo, že už se mu ani nikdy neomluvím, že je konec. Měla jsem to být já, protože já poznala člověka, který nám ze života udělal peklo a jediný krásný je můj syn.

Ani nebudu rozepisovat, že jsme byli neustále bez peněz, jídla, on nás jen dokola opouštěl i když věděl, že jsme bez všeho a já nakonec vybírala popelnice, pili jsme vodu z potoka, jedli odpadky a navíc aby syn který by byl smutný, kdybych mu řekla, že tatínek mu opět ujel, já říkala, že pracuje, protože on žil jen náma a tak i když bych brečela, nebo aspon něco rozbila, hrála jsem s malým takový naše dobrodružství, co najdeme sníme apod.. Protože bych nedopustila, že nic nemáme, že život má Páta šílenej, neštastnej být nemohl a nakonec i to mi možná pomohlo nezbláznit se, protože mi to řekl každý, že to by takhle nezvládli.

Vždycky jsem chtěla od přítele nebo nepřítele odejít, ale přijít k rodičům bez peněz s prosíkem, když oni mi celou dobu říkali, jaký Petr je, vrátí se jen prosí at ho neopouštíme, že má jen nás, jen páchal pusou sebevraždy a to vše dokola 4 roky, kdy já měla svojí hrdost a říkala si, že volím menší zlo. S našima jsem to nikdy ani v děství neměla růžové a nechtěla jsem žít jejich život, kdybych k nim odešla. To jak oni chtějí prokazovat vděk, když pomůžou, to bych neuměla a tak volila třeba i jídlo z popelnice. V zimě, abysme nezmrzli dokonce spálila i všechno svoje oblečení, boty, že mi nic nezbylo.

Bohužel přítel vším co dělal, když údajně dělal peníze, dopadl tak, že za různé přečiny, krádeže, u soudů  nakonec dostal dohromady 6 let odnětí svobody na tvrdo. Takže já u rodičů s malým 4let klukem skončila stejně. A navíc tím, že on měl tatínka rád, protože pravdu o něm neznal

Petr hned z vězení začal psát dopisy, které byly jen o slibech, že toho změní a že ho nesmíme nechat, že chce Patouškovi ten zpackanej život vynahradit a protože to vše psal měi jemu, protože pata už nastoupil mezitím do školy, chtěl si vše přečíst a já pomalu začala věřit, že je to přece jen jeho pravý táta a šanci si zaslouží, že ted je to jiný, a s patou si po večerech malovali co bude až, protože u našich to kvůli petrovi bylo kolikrát hrozný a jen, to, že odejdeme nás drželo se nezbláznit..

Bohužel jsme na vesnici, o práci nezavadím, obzvlášt když slyší o dítěti a my neměli nic dřív, pata pár hraček od popelnice, já si za ty 3roky co jsme ted tady nekoupila vůbec nic a z dřív nic nebylo, ale to mě nevadí. Říkali jsme si, že peníze nic neznamenají, hlavní je jak budeme společně žít.

Petra ted pustili v půlce trestu a on se ukázal jako největší sobec, protože chce žít, to s náma nelze, asi bysme mu připomínali minulost a odkop nás, po 3 let. slibů v dopisech, když nás potřeboval. Ted malýmu jen vším ubližuje, bohužel v 8 let, už má ze všeho rozum a já jsem ted když vidím jak je páta smutnej, že nic jinýho hned tak nebude, jsme bez halíře a já bych mu aspon místo toho mizery, kterej mu psal co mu vše koupí, at vydrží, tak já nemám na nic, a ted jsem opravdu zoufalá.

A i když je mi jasný, že internet je asi plný takových srdceryvných příběhů plný a navíc jde mnohdy i peníze na léčbu nemocných dětí, tak se nemůžu srovnávat, ale vím, že jsou lidé kteří mají doma různé věci, hračky, oblečení, vlastně uplně cokoliv, co už třeba nevyužijí, nebo se i rádi něčeho zbaví, tak mě by to cokoliv moc pomohlo, já bych už v životě chtěla jen jediný, udělat cokoliv aby se ten můj chlapeček jen smál, prot. já vím, že on je navíc štastnej fakt za málo a je to hodnej kluk, kterýmu vím, že stačí ke štěstí z čehokoliv tak  málo a já ani to málo mu nemůžu dát..

Pokud jakýkoliv hodný člověk usoudí, že by nám mohl pomoci, můžete poslat poštou na adresu Cerná Lenka a Patrik, Stradonice 105. p. Nižbor 26705. Strašně všem děkuju, ale musela jsem to zkusit, abych se nezbláznila.. Tak pokud můžete jakkoliv pomozte.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3618x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: potřeba podělit se o svoje útrapy
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.11.2012 18:42 Uživatel: Barča
Téma: Šílený život - od vybírání odpadků k jídlu až po sobectví odsouzeného partnera
Text uživatele: 

Trochu zmatené psaní.... ale v první řadě by ses měla obrátit na sociálku. To, že jsi volila jídlo z popelnic pro dítě, je neskutečná nezodpovědnost. Ani bych se nedivila, kdyby se sociálka u Tebe objevila poté, co jsi tohle psaní vyvěsila i jinde.

Píšeš, že jsi spálila svoje oblečení i boty pro trochu tepla.... a já nevím, neděláš si z lidí blázny?

V jednom máš ale pravdu. Internet je plný zoufalých lidí, ale v první řadě se každý snaží si pomoct sám, žádají radu, vypíšou svoje trápení a co pro záchranu udělali... tady to ale postrádám...

Je mi Tvého dítěte neskutečně líto, trpí nezaviněně.... o Tobě ale pochybuju, nezlob se...

PS. Tak alespoň něco TADY

 
02.11.2012 19:31 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Šílený život - od vybírání odpadků k jídlu až po sobectví odsouzeného partnera
Text uživatele: 

To, že jste pálila své oblečení a boty, abyste byli s dítětem v teple a že jste pro sebe i dítě vybírala jídlo z popelnic mi přijde, nejen šílené, ale - jak už psala Barča - i strašně nezodpovědné - hlavně vůči Vašemu synovi. Nevím, jestli Vám někdo na uvedenou adresu něco pošle. Spíš než abyste jen čekala, co Vám kdo pošle nebo dá, měla byste se sama snažit Vaši neutěšenou situaci aktivně řešit. Zajděte na oddělení sociálně právní ochrany dětí (tzv. OSPOD) na městském úřadě v místě Vašeho bydliště a požádejte je o pomoc. Mohou Vám například pomoci s nalezením vhodného ubytování - třeba v azylovém domě pro matky s dětmi. Také se vydejte na úřad práce a požádejte o nějaké dávky. Jestliže bydlíte s rodiči, bude těžší dávky získat, ale zkusit to můžete. Pokud je synův otec uveden v jeho rodném listě, podejte k okresnímu soudu v msítě synova bydliště návrh na určení výživnho - výživné můžete požadovat až tři roky zpětně. Jestliže v rodném listě uveden není, budete muset nejprve podat žalobu o určení otcovství. Přeji Vám, abyste tohle všechno úspěšně zvládla - už kvůli Vašemu synovi, který si zaslouží klidné dětství a spokojenou mámu.

 
13.11.2012 22:23 Uživatel: unavana
Věk:  47

Město:Stradonice

Téma: Šílený život - od vybírání odpadků k jídlu až po sobectví odsouzeného partnera
Text uživatele: 

Jsem autorka článku a musím reagovat, protožeasi tím, že k internetu jsem se dostala jen díky rodičům a jelikož ho nijak neužívá, protože si to dovolit nemohu, at už si kdokoliv o mě myslí cokoliv.. je fakt, že to byl nějaký zoufalý nápad a  víceméně něco ze mě muselo ven a s nějakým soucítením jsem ani nepočítala,, a článek jsem napsala na  2 odkazy, které mě názvem přišly, že sem lidi píší právě zoufalé nebo jakékoliv životní příběhy a nestane se, že mě ještě přesně ty uvědoměly ženský, který reagujou vlastně ponejvíc kritikou na většinu článků a hrajou si na co a ještě překroutí  a řeší to, že jsem si to vymyslela atd.. pro mě je to něco šílenýho, vždyt oni si hrajou na nejchytřejší, ještě absolutně dokonalé matky, že ze mě udělaj případ pro sociálku a vlastně tímvyhrožují,, hlava mi to nebere, protože kdybych už asi neměla v životě za sebou věechno co mám, tak místo toho, že jsem vlastně ani od nikoho nechtěla peníze, nebo čekat, že mě bude někomu líto a něco nám dá.. poprosila jsem jen pokud má někdo něco pro mého syna, protože vím, že ta situace vyjímečná není, že někdo se i rád zbaví čehokoliv a já jsem v nikom soucit  anebo doprošovat se o radu a to mi prominte všichni, vždyt já sama vím, že jsem udělala spoustu věcí, které budu vědět do smrti, nejsem dokonalá matka, ale syna miluju, on miluje mě, možná právě, že oba máme hodnoty ne v penězích, ale milujeme se, a to, že jsem napsala, že jsme si obstarávali jídlo atd. nebylo že jsme lovili veverky, jedli schnilý odpadky, ale venku roste ovoce, zelenina, jsou ještě čistý studánky a potoky, a odpadky nejsou vždycky odpadky, nejedli jsme zkažený salámy z vyhozenejch igelitek, ale na vesnici asi jídlo tak neřeší, protože položí v ned. když odjíždí z chat, plný tašky jídla, jen aby to nevozili domů, že tady maji lidi slepice, zvířata a nás-já bych svýmu dítěti nic špatnýho nedala a to nepíšu kvůli tý snůšce kritiky, od těch paní chytrých.. kdybych byla měkota, a čekala po tom, co jsem napsala nějakou tu pomoc, musela bych se oběsit, ještě po vyhrož. sociálkou aještě jako bych článek zveřejnila po celým internetu a ne na 2podobné stránky, které jsou vlastně o živ. útrapách.. byla jsem z těch reakcí a klasicky, vždycky od ženskejch.. chlapi at už napsali cokoliv, třeba pochybovali atd, tak soudit někoho si odpustili, spíš se ještě v diskuzi popichovali a i když třeba nic neposlali, že brali, že jsem jedna z těch co řeknou cokoliv, aby si v něčem pomohli aspon mě v něčem pochopili a jsem jim všem za to vděčná a trochu mín lituji toho, že jsem článek napsala a čekala něco jinýho než to, že jsem si připadala jako totální macecha, ještě lhářka.. a je mi jedno co už mi kdo napíše, už to číst  nebudu.. přeju všem který si myslej, že v životě už maj všechno narýsovaný, jako já před pár rokama, at je nic špatnýho nepotká, ale nesudte nikoho, přispíváte do stránek o lidsk. neštěstích tak, že psychicky zlomený člověk, by nejspíš spáchal sebevraždu, takže já i jdyž nejsem vůbec dokonalá v ničem, syn je pro mě vše a já vím, že i já pro něj a vztah máme krásnej, přes vše nikdy nebyl nemocný, doktorku zná jem z prohlídek a očkování, je ve škole jedničkář, pohodovej hezkej kluk, kterej nepotřebuje k životu nejl. mobil a značkový hadry a já to samý, peníze jsou jen nutnost bohužel a já vzhledem k tomu, že neseženu práci, sociální rad, od soc. pracovnic nejsou opravdu pro mě a vím, proč to  píšu a o soc. systému a především některých soc. pracovnicích mám svoje mínění a to nic nezmění.. znova píšu, že jsem napsala jen o něco, kdyby se někomu nehodilo a mě by ted pomohlo.. protože dům je sice na vesnici, ale když mě bude 50, tak je asi jasný, že rodiče mám starý a ted díky nim a zahradě už v jídle nestrádáme, ale pomáhám jim sama a večer leckdy padám grogy do postele, když čas dělím mezi starost o rodiče, pomocí doma ale hlavně na ne malé zahradě a občasným přivýdělke a synem, který je na mě upnutý a nechci ho ještě zanedbávat v čemkoliv dalším, takže fotbal, vybijka, honěná, schovka, bojovky mě neminou ani 1den, ale to není stěžování,, takže ještě chci napsat, že díky většině za příspěvky  a komentáře, už nechci ani jednotlivě nic nikomu psát, chci jen, aby redakce můj článek stáhla a tímto vše ukončit a žít dál.. bez toho abych se nějak srovnal s tím, a je to moje blobost, že sjsem lhářka, podvodnice, zlatokopka a Pata asi zralej na dětský domov.. a jsem ráda i když jsem v životě podělala co šlo, nikdy bych nikoho nesoudila, nikoho nekritizovala a že mám city a rozum, abych věděla, že ten, co je ted nahoře, může bý za chvíli dole i kdyby si myslel, že jemu se nic takového stát nemůže.. a vidím, že jsou i lidi, který nemjí svoje problémy, protože já bych se ke svýmu životu nedokázala hrabat ještě a radit v životě druhý.. Spozdravem Cerná Lenka unava autorka článku Nikdy nem. býthůř

 
13.11.2012 23:41 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Šílený život - od vybírání odpadků k jídlu až po sobectví odsouzeného partnera
Text uživatele: 

Tady je rubrika Věnuji /zdarma/ jsou tam hračky, oblečení, nábytek, spotřebiče, zkuste si něco vybrat:

http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php?typ=4&order=1

nebo tady: http://www.nevyhazujto.cz/index.php?mod=home

 
13.11.2012 22:52 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Šílený život - od vybírání odpadků k jídlu až po sobectví odsouzeného partnera
Text uživatele: 

Lenko, po klukách mi zůstaly nějaké obrázkové časopisy, knížky, autíčka... i nějaké oblečení mohu pro Patrika pohledat, ... tak když i toto málo by tvému synovi pomohlo, tak mu to ráda pošlu.... Držím palce, ať se ti objeví nějaká dobrá práce a váš život se změní k lepšímu. clover

 
08.12.2012 19:23 Uživatel: Listicka
Věk:  52
Téma: Šílený život - od vybírání odpadků k jídlu až po sobectví odsouzeného partnera
Text uživatele: 

Lenko, nejak jsem nepochopila vasi reakci. Napred sem napisete  takove volani o pomoc, ktere jednoho vezme za srdce,  a kdyz se vam nekdo snazi podat pomocnou ruku, zkritizujete ho. Vim, ze je asi tezke, si pripustit, ze potrebujete pomoc od socialniho oddeleni. Kdyz uz jste udelala tu chybu, ze jste naletela svemu priteli, myslete na sveho syna. Ted je maly, ale za nedlouho bude mit problemy. Deti dokazi byt mezi sebou krute. Mela by jste se snazit syna zabezpecit vsemi moznymi dostupnymi zpusoby, obehnout vsechny urady a zjistit, jaka pomoc vam nalezi. Je krasne, ze ho milujete a on vas, ale jenom z lasky se zit neda. Ja na vasem miste bych v tehle situaci asi hodila veskery stud stranou.  Pisete, ze jste z vesnice.  Neni to jednoduche, lide vidi sousedum do talire. Ale tohle by mi bylo jedno, jde o vas a o vaseho syna.
Budu se snazit vam jeste pred vanoci poslat alespon nejake hracky, at ma Patrik aspon radost pod stromeckem. Drzim vam palce a zustante silna!!!  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Šílený život - od vybírání odpadků k jídlu až po sobectví odsouzeného partnera
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny