Téma: Vztahová krize kvůli minulosti - měla jsem sex před vztahem s přítelem

25.07.2017 08:54
Uživatel: sandy
Věk:  19
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

mám nějak moc starostí a vlastně nemám komu je říct, tak jsem se rozhodla pro tento způsob. Tak kde bych začala…

Mám přítele, jsem s ním dva roky (2015-2017), se kterým se znám odmalička. Vždycky se mi hrozě líbil a nějak jsem se přesvědčila, nebo jsem v to alespoň doufala, že jednou spolu budeme. Z toho vzešlo to, že jsem přesvědčena, že on je "ten pravý".

Problémy mám snad ve všech směrech… s Matějem jsme se před rokem (07/2016) sestěhovali. Miluju ho, hrozně moc, ale poslední dobou nám to nějak nefunguje.

Kdysi, ještě nějakou dobu, než jsme spolu začali chodit, jsme si psali a on se mi svěřil, že už není panic. Mně to hrozně ublížilo a vyspala jsem se postupně se dvěma kluky. Po půl roce našeho vztahu, kdy na mou minulost s těmito chlapci Matěj hrozně žárlil, se přiznal, že tenkrát s nikým nespal, že jsem byla jeho první. A od toho se tak nějak odvíjí všechno ohledně mé minulosti - že ji nedokáže přijmout.

Jenže pro mě je moje minulost důležitá. Nebo alespon v tom ohledu, že si myslím, že z ní vychází to, kdo jsem teď.

Měla jsem různé psychické problémy, kvůli vztahům v rodině, a nebyla jsem nikdy dvakrát hrdá na to, jaká jsem byla a na svá rozhodnutí. Ale jistě mi to pomohlo k tomu dojít tam, kde jsem teď.

Nicméně Matěj mou minulost prostě nepřijímá, at je pro mne důlezita jakkoliv. Kvůli tomu jsme se několikrát málem rozešli. Nejvíc blízko jsme tomu byli asi před dvěma měsíci (05/2017), ale on slíbil, že si najde způsb, jak to přijmout (od té doby žádný pokrok…).  Jenže od tohoto (málem) rozchodu už to nějak uplně nefunguje.

 

Nevím, jestli může jít o dvouletou krizi, ale všechno je problém. Já se necítím chtěná, milovaná ani důležitá. Občas mám pocit, že mě doopravdy nemiluje, jen neví co to je… Nechceme se rozcházet ani jeden. Ale já nevím, jak to řešit. Mám prostě pocit, že by mě chtěl dělat šťastnou, chtěl mi dělat radost a pomáhat mi. Ale nevidím, že by to dělal. Cokoliv po něm chci aby doma udělal, je problém. Ale když mu zavolá někdo s rodiny, že potřebuje pomoct se estěhováním gauče, v jakkoliv nesmyslnou hodinu, tak hned běží. Tohle bývala jeho přednost - líbilo se mi na něm, jak je ochotný a nápomocný. Ale teď, když mám pocit, že chce pomáhat všem, jen ne mně, tak nedokážu snést ani to, že jde pomoct někomu jinému, a jsem pak protivná a hádáme se.

Vůbec nevím, co mám dělat. Nevím, co se děje. Nechápu, že mě nedokáže dělat šťastnou. Že mi k narozeninám a svátku nechce koupit nějaký dáreček, nejak to oslavit…

Svátek jsem měla včera (24.07.2017), ráno, když už odešel do práce, tak mi akorát přišla SMS "Všechno nejlepší". Ano, i to je hezké.

Ale když i strejda přijede popřát mi osobně a koupí mi růži, šéfová v práci mi poptřeje osobně a koupí mi svíčku a slečna co pracuje u šéfové tak za mnou přijde než jde domu, ze "mi jen chtěla škočit popřát", tak je to prostě… smutný.

 

Přijde mi špatně, že ty věci nechce dělat. Nebo že nemá sám od sebe potřebu je dělat, protože mě miluje a ví, že mi to udělá radost.

A ty věci ví. všechny ty věci ví. V tomhle jsme upřímní, řešili jsme to několikrát, protože oba víme, že nám takříkajíc "visí rozchod nad hlavou". Ale nic se nemění. Nebo je chyba ve mně, já už nevím… Al nevím, co mám dělat a nechci o něj přijít.

Budu ráda za jakoukoliv reakci, ikdyž chápu, že tohle je spíš pro vztahového poradce.

Děkuji, hezký den.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1925x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Krize
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.07.2017 10:38 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Vztahová krize kvůli minulosti - měla jsem sex před vztahem s přítelem
Text uživatele: 

Ahoj.  

 

Dejme tomu, že se s nynějším přítelem rozejdete. Bude ti třeba 20 let a v tomto věku už většina lidí žije sexuálním životem. Potkáš nového kluka, zamilujes se a pokud ti řekne, že uz není panic, tak začneš spát s každým, kdo si o to požádá?  

 

Také nevím, proč jsi mu říkala o své minulosti. Myslíš, že on ti říká všechno?  Místo toho, aby ti řekl co mu vadí a byl k tobě upřímný, tak tě raději ignoruje. Jsou jistě věci, které by si měl člověk nechat pro sebe. Tím, že mu chceš strašně všechno říkat a být k němu upřímná, tak dovolujes minulosti (která důležitá není), aby ničila tvou přítomnost a budoucnost.  

 

Jeho reakce mi připadá taky přehnaná. V jeho věku už bude panna málokterá slecna, to se ke každé budouci holce bude chovat takto, protoze už nebude panna?  Nebo si myslí, že potká dívku, šlechtického původu, bez minulosti a bude s jejím panenstvím čekat jenom na něho?  

 

Podle toho, co jsi napsala mi připadáte nezralý oba.  

 

Měla by ses ho zeptat, co má znamenat jeho chování a jak to vidí s vasim vztahem dál.  Vztahy jsou o komunikaci a ta vaše je mizerná.  

 
25.07.2017 12:01 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Vztahová krize kvůli minulosti - měla jsem sex před vztahem s přítelem
Text uživatele: 

Sandy, je to otazka pohledu. Mne kdyz rekl muj prvni kluk, ze  uz nejakou holku mel, byla jsem rada, ze nebudeme "trdla" oba dva!
Myslim si, ze jste se sestehovali moc brzy dohromady. Jste mladi, nevyzrali a nezkuseni.
Udrzovat vztah v tehle situaci za kazdou cenu asi nema smysl. Dejte si pauzu a uvidite, jestli vas to oba i za nejakou dobu k sobe potahne! Treba musite oba jenom dusevne dospet?
Jo a dodatecne vsechno nejlepsi k svatku!!

 
25.07.2017 12:20 Uživatel: satam
Věk:  61

Město:U Německa

Téma: Vztahová krize kvůli minulosti - měla jsem sex před vztahem s přítelem
Text uživatele: 

Vážená slečno, kdybyste nenapsala, že je vám 19 let, myslel bych si, že je vám s bídou 15. Jste úžasně nezralá a vidíte/hledáte problémy tam, kde nejsou. A ten váš miláček, pokud je pravda to, co píšete, je to samé v bledě modrém.

Pokud nemáte vážný vztah, tak to, že se s někým pomilujete, není nic špatného, lze to i považovat za splnění fyzické potřeby. To samé platí pro vašeho přítele a pokud tomu nechcete jeden ani druhý rozumět, rychle se rozejděte a počkejte si až dospějete a budete mít normální názory. Třeba oba brzy přijdete na to, že ve vztahu jsou daleko důležitější věci, než sexuální minulost partnera. A ve vašem věku je sice dobré o partnerovi z minulosti něco vědět, ale není moc dobré se tím rozsáhle zabývat, popř. to chtít nějak řešit. A opět to platí pro oba.

 
25.07.2017 12:46 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Vztahová krize kvůli minulosti - měla jsem sex před vztahem s přítelem
Text uživatele: 

Tak pokud tomu dobře rozumím, tak:

od malička znáš kluka, byla jsi přesvědčená, že je "ten pravý", načež jsi zjistila, že není panic - což ti hrozně ublížilo - proč, když jste spolu nechodili?

Načež jsi se vyspala s dvěma kluky - proč, když sis o tamtom myslela, že je ten pravý? Ti dva byli panicové? Proč jsi spala s "ne-pravými"?  

Pak jsi začala chodit s tímto, vadí mu tvoje minulost, protože byl panic - jednak věříš mu, že byl panic? To, že ti lhal a něco na tebe hrál - buď tehdy nebo teď - ti nevadí?

Tvoje minulost je pro tebe důležitá, protože díky ní jsi co jsi - chápu, že minulost nezměníme - ale čím je pro tebe tak důležité vyspání s dvěma kluky? Se kterými jsi navíc asi buď vůbec nechodila nebo jen chvilku? Co za tak důležitou hodnotu ti to dalo a jak ti to pomohlo? Jsi na to a kvůli tomu se sebou spokojená? Nemůže být příčina partnerovy žárlivosti i v tom, že dáváš takovou váhu něčemu, čím by se řada holek raději ani moc nechlubila?

Nechcete se rozcházet. Ale proč chcete být spolu? Proč chceš být ty s ním? Víš to?

Píšeš, že si myslíš, že tě chce dělat šťastnou a pomáhat ti, vzápětí popisuješ, jak ti nepomáhá a nevěnuje se ti - a jak to ví. Tak proč si myslíš, že tě chce dělat šťastnou? Není to spíš jen tvoje přání a neochota si přiznat, že o tebe vlastně nestojí?

 

Chyba určitě není jen v tobě, oba děláte chyby a je to normální.

Pochybuji, že vám to vydrží - sorry, že to píšu takhle na rovinu - a je to podle mě tím, že se oba ještě trochu hledáte a teprve sbíráte zkušenosti.

Tobě bych do budoucna poradila dvě věci.

Jednak pokud spíš s někým, do koho nejsi zamilovaná nebo s ním nechodíš, tak to raděj neroztrubovat nebo o tom mluvit spíš jak o přešlapu. A pokud jsi do těch kluků zamilovaná byla nebo s nimi chodila, tak to z toho popisu minulosti nevynechávat. Protože holka, co se vícekrát zamilovala a nevyšlo to, bude určitě působit lépe než nějaká "rádodajka".

A druhá věc je ta, že člověk by měl vědět, že ten druhý je schopen od něj odejít a že to je důvod k tomu, se snažit, aby neodešel. Proto by bylo dobré, aby i ty jsi byla ochotná a schopná ze vztahu odejít a partner by to měl vědět. Proč by se měl snažit, když tě má jistou, i když na tebe kašle?

 
25.07.2017 18:25 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Vztahová krize kvůli minulosti - měla jsem sex před vztahem s přítelem
Text uživatele: 

Jen malinký dodatek, víš kdy poznáš, že je to ten pravý? Až když ti bude třeba 80 let a ten člověk ještě stále bude sedět vedle tebe. Nebo si v 80ti třeba reknes: ano, to byl ten pravý, ten byl semnou nejdéle 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztahová krize kvůli minulosti - měla jsem sex před vztahem s přítelem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 992x
Přítel ke me není upřímný. 8 3171x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2856x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3295x
Partnerské krize, odstěhování 5 1988x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1392x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2039x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2087x
Jak byste se zachovali??? 4 1417x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2200x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny