Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou

11.09.2011 00:56
Uživatel: kopretina
Věk:  27
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor, manžel se se mnou chce rozvést, protože jsem údajně žárlivá hysterka...chtěla bych vylíčit několik situací a zjistit jestli jsem hodna potrestání rozvodem. Před 10měsíci se nám narodilo miminko a téměř souběžně jsme se seznámili s fajn slečnou se kterou nás spojoval společný koníček. Já jsem se mu kvůli svému mateřsví nemohla plně věnovat, ale nějak jsme se snažili s manželem střídat. Jenže jsme si všimla, že si manžel se slečnou čím dál víc rozumějí. Pak manžel přišel s tím, že ona hledá práci tak ji zaměstná jako svou sekretářku protože nám několikrát pomohla a on ví že se na ni může spolehnout. Nesouhlasila jsem. Už tak u nás byla příliš často. Nikdy předtím jsem nežárlila, já sama jsem měla pár dobrých kamarádů chlapů, vždycky jsem byla hrdá a nezávislá, ale s dítětem to nešlo. Najednou jsem se bála že je můj domov ohrožen. Nedokázala jsem se víc věnovat sama sobě jak mi radila psycholožka, ke které jsem časem začala docházet. Ta můj stav  označila jako poporodní deprese. Prosila jsem manžela, abysme styky se slečnou omezili, ale on mi jen dokola opakoval, že nemám na co žárlit, že jsem jeho jediná a že jsme pro něho vším.  Nechtěla jsem dělat dusno, řekla jsem mu že mu absolutně věřím, že s ní nic nemá, ale že mi vadá že s ní tráví tolik času, že mám pocit, že nás to odcizuje.Pak přišel s tím že parta kolem našeho hobby jede na společnou dovolenou (já jsem nemohla z více důvodu jet), znovu jsem prosila aby beze mne a hlavně s ní nejezdil. Jel. Řekl že dělá všechno co může pro rodinu a já ho jen omezuju a podezřívám. Po jeho návratu se všechno změnilo, strávil se slečnou prakticky celé léto, přes týden v práci, o víkendech na akcích, dokonce s ní spal v kufru auta, ale prý s ní nikdy nic neměl i když se hodně pilo. Před pár dny mi oznámil že zjistil, že mu vlastně vůbec nechybím, že mě má rád, ale nechce se mnou být a odstěhoval se ke slečně, pořád jen kamarádce, prý protože nám chce být nablízku a protože ona žije s rodiči a babičkou a dědou, což jakože vylučuje to že by spolu něco měli. Co myslíte? Jsou to jen vykonstruované konspirační teorie zoufalé manželky? Dá se nežárlit na to, když váš muž nechce omezit styky s osobou která vám vadí?když s ní tráví víc času než s vámi?Když čekáte doma s dítětem než a kdy se vrátí z akce? Myslím, že naše manželství stejně skončí rozvodem, chci jen vědět jestli si za to můžu sama....jestli jsem měla držet hubu a krok, když nejsou žádné důkazy o nevěře.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.09.2011 01:31 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

Nemyslím si, že jde jen vykonstruovanou konspirační teorii zoufalé manželky. Nepřipadá mi chování Vašeho manžela normální. Od toho jste manželé, abyste byli spolu a s dítětem. Nechci být pesimista, ale Vaše rodina moc nefunguje a asi to bude tak, jak píšete - konec bude rozvod. Pak si třeba najedete někoho, kdo Vás a Vaše dítko bude mít rád a bude Vám lépe.

Přeji lepší budoucnost než současnou realitu.

 
31.10.2011 10:41 Uživatel: zaneta
Věk:  31
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

ten váš manžel je pěknej hajzl

 
11.09.2011 06:05 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

Samozřejmě, že nejste hlupačka a vidíte věci tak jak jsou. Ale nemůžu ani uvěřit, že psycholožka v tom uviděla poporodní depresi. Přeji Vám hodně sil k vyřešení neutěšené situace a muže, který si Vás bude vážit.

                                                       

 
11.09.2011 06:20 Uživatel: Janica
Věk:  40
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

Ahoj kopretinko, nevěř tomu, co se v tobě snaží manžel probudit, a to pocit viny za něco, za co může jen on sám.  Působíš na mne dojmem rozumné ženy, a věř mi, jsi úplně normální zoufalá žena v nezáviděníhodném postavení. Já sama jsem se po 15letech manželství rozvedla, důvodem byla nevěra, nezapomenu, jak mi neustále tvrdil, že je to jen kamarádka. Trvalo to 4 roky,. co jsem se snažila zachránit naše manželství kvůli dětem, úpřimně, už bych to nikdy neudělala, dnes si říkám, škoda těch 4 let. Zajímavé bylo, že když jsem konečně podala návrh na rozvod, že se chtěl strašně moc vrátit k rodině. Dotáhla jsem to do konce, protože už mi za to nestál. Vlastně máš 2 možnosti, buď počkáš, jestli ho to přestane bavit a vrátí se k rodině. Což je podle mne většinou stejně cesta do háje, nebo to utneš a najdeš si někoho, kdo si bude tě bude vážit, protože tenhle chlap, kterému jsi nedávno porodila dítě za to opravdu nestojí. Selhal ve všech základních partnerských situacích, ve kterých ti měl být, hlavně teď oporou. A ještě jedno staré pořekadlo, liška změní svou srst, ale ne kožich. Takže kde máš jistotu, že to někdy neudělá znovu. Držím ti palečky, protože vím, jak je to těžké, i já jsem nyní zůstala s 1ročním dítětem sama, není to jednoduché, ale jde to. Říkám si:  opuštěné, přesto skvělé Mrkající Hezký den

 
11.09.2011 08:26 Uživatel: Julie
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

   Jak jste jednou rodina, nemůže nikdo z Vás jet po vlastní lajně. Dovolená jedině společná a taková, aby vyhovovala miminku. Pokud je akce, kde se pije, slaví, tak jdou oba a nebo nikdo. Tímhle to začíná a rozlukou končí.

 
11.09.2011 09:20 Uživatel: Trixie
Věk:  34
0-100
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

Naprostý souhlas s Julií.... A kopretino, v žádném případě "potrestání" rozvodem. Nechce on, bude chtít jiný....  Držím pěsti!

 
11.09.2011 10:24 Uživatel: Indiánka
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

 Kopretinko, Tvůj manžel Ti samozřejmě lže, a je to jedinec bez svědomí, protože Ti lže přímo do očí. Tvůj příběh jsem si pozorně přečetla 2krát. Na tu slečnu měl chuť a také s ní spal, jsou milenci. Chlap má totiž chuť vždycky, jen pokud svou ženu opravdu miluje a záleží mu na ní, je jí věrný. Tím jsem odpověděla. Tvůj manžel Tě totiž nemiluje, není tohoto citu schopen. Chce se bavit a ještě si nevšiml, že je otcem a má doma ženu. Překvapený smile. Indicie, které tomu nasvědčují:

V mateřství jsi neměla čas se mu věnovat? On se měl plně věnovat Tobě! 

Jel na dovolenou bez Tebe: proboha.....

Více nebudu rozebírat

Ruce pryč! Rozvést se, utnout to, jinak se z Tebe stane člověk bez sebevědomí. Tvůj manžel Tě stahuje do bahna, a o tom manželství není. Zůstaň vždy sama sebou, měj vždy kamarády mezi muži a buď hrdá na to, že jsi žena.

Na netu jsem nedávno četla krásnou větu, kterou v použil nějaký muž:

 Ženatý jsem proto, že svou ženu a rodinu miluji, ne proto, abych lítal za jinýma a hledal. Já už jsem přece našel !

                                                                    

 
11.09.2011 18:02 Uživatel: Marijana
Věk:  46
0-100
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

Ahoj,

ja som prežila niečo podobné, v hlavnej úlohe bola moja najlepšia kamarátka, iktorá u nás zo zúfalstva našla druhý domov. Chvíľu asi 3 roky sa zdržala no my sme sa rozišli a neskor aj tí dvaja. Ostali len zničené osudy a hlavne ponaučenie, že kamarát taky rád.
Drežím palce. 

 
11.09.2011 18:09 Uživatel: Sušenka
Věk:  26

Město:Brno

moje_oko.jpg
100-500
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

Ahoj Kopretino,
z toho co všechno jsi napsala, jsi si jistá, že rozvod bude pro tebe potrestání?

Máš desetiměsíční miminko, určitě jsi s ním celý den sama doma. Když přišel tvůj manžel domů, pomohl ti nějak? Pohlídal dítě abys měla čas chvíli jen sama na sebe? A co víkendy? Trávili jste je společně nebo manžel odcházel za koníčky a kamarády?
Opravdu ti byl oporou? Nejen finanční. Mohla sis s ním popovídat, spolehnout se na něj že se o dítě a o tebe postará když budeš nemocná?
Pokud máš poporodní deprese, tak jsi ještě navíc znevýhodněná tím, že všechno vidíš mnohem černěji než to je a všechno hned vztahuješ na sebe.
Co kdyby ses s manželem dohodla, když bydlí jinde, aby si bral na pár hodin dítě? Ať mu je nablízku jako otec a ty si udělej volno a zajdi třeba na kosmetiku nebo si jen napusť vanu plnou báječně teplé vody a relaxuj Mrkající
Možná to nakonec bude nejlepší, tím, že nebudete bydlet spolu se bude věnovat potomkovi víc, než kdybyste žili v jedné domácnosti. Pokud se rozvedete, pochybuji, že bude chtít dítě do své péče (do teď se věnoval hlavně koníčkům a ani nemá pořádně kde bydlet), takže budeš dostávat výživné pro dítě. Finančně bys to mohla jakž takž zvládnout, ale bude to náročné.
Na tvém manželovi mi ale něco nesedí. Nezodpovědně opustil své dítě a tebe v době, kdy jsi velmi zranitelná. Věř mi, že to prostě udělá znova s další manželkou a dítětem. Objevil jednoduché řešení svého problému a pokud se k sobě vrátíte, bude tě citově vydírat. Bude ti říkat, že když ho budeš omezovat (co to je omezování definuje samozřejmě on) tak prostě odejde. Ježíš, já bych nemohla žít v neustálém strachu, že jakékoli moje slovo, prosba nebo nedorozumění povede k tomu, že ztratím jistotu a zázemí. 
Takže, co bych udělala já? Udělala si nové zázemí, nezávislé na takovém manipulátorovi a citovém vyděrači. Našla bych si v okolí nějaké sdružení maminek a začala se tam družit. Třeba bych zjistila, že matek samoživitelek je mnohem víc a mají fígle jak to zvládnout. S manželem bych se rozvedla, aspoň by došlo k rozdělení majetku a soud by mi určil alimenty pro dítě. Dále bych si mohla zažádat, jako samoživitelka, o přídavky a zjistila bych si další možnosti sociální podpory.

Držím ti palce! Víš, je tu velká naděje, že se z tvého manžela vyloupne báječný otec. Ale dobrý manžel to nebude.

 
11.09.2011 19:15 Uživatel: marki
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

Tvůj manžel je nezralý muž. Chápu, že potřebuje sex. Muži dokáží být stejně zodpovědným rodičem jako žena. Chyba je tedy v tomto člověku. Bohužel se na něj nedá spolehnout. Jako matka potřebuješ spolehlivého muže, který bude mít svou rodinu, tudíž Tebe a vaše dítě na prvním místě. Muži nepoužívají slovo kamarádka, protože by se jim chlapi smáli, i když o kamarádku jde. Pokud muž říká své ženě, že má kamarádku = milenku. Lže  Potřebuješ klid. Odstěhuj se k mamince nebo někam kam lze. Drž ho v izolaci. Srovnej si to v hlavě. Dej si čas. Psycholožka není Pán Bůh. Řiď se svým nitrem. Tvoje dítě potřebuje klidnou matku.

Hypotéza: psycholožka chtěla zachránit Tvé manželství, aby jsi s ním spala /nezanedbávala ho/ v době kdy máš nejraději své dítě a na sex nemáš moc chuť ani sílu. Podle mě Ti řekla blbost.

 
19.10.2011 13:39 Uživatel: sarah
Věk:  42
Téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Text uživatele: 

Přátelství mezi mužem a ženou neexistuje, jen kdyby to byl gay, žena je v pohodě, ale muž to vždy  " zkusí ", z vlastní zkušenosti to vím moc dobře.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hranice přátelství ženatého muže s jinou ženou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 3094x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 1169x
dlouhodobý problém 8 1046x
Psaní s kamarádem... 9 1452x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 1207x
hysterie ? 23 1462x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 1551x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 1888x
Sebevražda manžela 2 1526x
Přítel používá seznamku 2 1123x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny