Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit

16.12.2011 23:42
Uživatel: Mahabharatha
Věk:  28
Odpovědí na téma: 27
Text: 

Zdravím Vás a prosím o radu.

Stojím před zásadním životním rozhodnutím a protože jsem narozená ve znamení Vah je to pro mě hrozně těžké. Před půl rokem se vyhrotila už nějaký čas trvající manželská krize, která začala po narození našeho prvního dítěte. Do té doby harmonické manželství se začalo potýkat s několika problémy - bude to znít hrozně, ale přechod z pozice úspěšné manažerky do role matky v domácnosti pro mě byl dost frustrující. Mnoho žen by bylo šťastných za to že mají zdravé dítě, já jsem byla nešťastná protože jsem měla pocit že mi skončil život. Manžel podnikal, byl hodně vytížený a dál se věnoval svým koníčkům. Snažil se trávit čas i s námi a dát prostor i mě abych si zašla třeba zacvičit ale bylo ve značně menším poměru.

Přiznám se upřímně, že jsem mu záviděla, že se jeho život v podstatně nezměnil. Byla jsem dost přecitlivělá, hodně jsem k vůli tomu brečela. Ze sebevědomé ženské se stala zoufalá chudinka. Manžel se nějakou dobu snažil a ujišťoval mě že jsem pro něho pořád ta nej, ale pak se u něho ve firmě objevila žádoucí slečna, která ho bezmezně obdivovala. Říkal mi že nemám důvod žárlit, ale rozuměli si čím dál víc. Vydržel to asi pět měsíců. Nakonec přišel s tím, že mě už nemiluje, že už nejsem ta žena co si bral a odstěhoval se k ní. Nechal mi všechno, peníze mi dával, za malým jezdil, ke mě se vždycky choval slušně a "s úctou" jak on říká, ale zároveň mě deptal tím, že se svou milenkou jezdil po různých akcích a na dovolené a po měsíci si pořídili dům na hypotéku. Byla jsem v šoku, sotva jsme začali mluvit o rozvodu. Všechno napsali na ni, abych na to neměla nárok, ale nemalou zálohu zaplatil on-prodal majetek, který nabyl ještě před manželstvím.  

Nakonec jsem se za pomoci antidepresiv vzpamatovala z totální deziluze, smířila se s tím a začala znovu žít. Požádala jsem manžela abychom konečně dotáhli ten rozvod, že už nechci žít v polygamii, že i já jsem dostala několik nabídek od jiných mužů. Asi jsem ho tím dostala, najednou píše, volá, omlouvá se. Ptal se jestli bych ho vzala zpátky. Vím, že mám podíl viny na tom co se stalo, pořád ho miluju, ale bojím se toho, že mě při další krizi znovu opustí. Kdysi jsem mu řekla, že každý si zaslouží druhou šanci. Malý ho miluje.

Moji rodiče po tom všem nenávidí. Jeho máma se stydí a jeho táta se rozvedl třikrát takže funguje jako špatný vzor. Nejvíc se mě děsí to, že kdybych svolila k návratu bude složité vyřešit situaci s domem. Musel by nějakou dobu předstírat před milenkou že je všechno OK,  než by se dům přepsal na něho. Prý je dost výbušná a mohla by dělat problémy, kdyby se dozvěděla, že má v plánu se vrátit. Je to komické podváděl by tedy milenku s manželkou.

Co Vy na to, mám to i přesto zkusit?  

Děkuji za odpovědi i za Váš čas.  

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.12.2011 00:14 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Pokud jste se už tak rozhodli, pak to oné milence přeju, aby dostala, co si zasloužila. To je první, co mě po přečtení napadlo.

 
17.12.2011 00:37 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

S Barčou nemůžu souhlasit, protože to je ten muž, který svolil k tomu, aby se daná žena stala jeho milenkou. Kdyby Tě miloval, tak by se to nestalo nebo stalo ale jen jako fyzický vztah na jednu noc (když už teda něco).
Ale tím, že si spolu pořídili barák! Mluvil o rozvodu! Tak to už není "jen" milenecký vztah. To, že se chce teď vrátit, když máš nápadníky je jasné, protože si bláhově myslel, že Tě bude držet v šachu a budeš jeho "hnízdem", kam se může kdykoliv vrátit zvlášť, když máte spolu dítě. A ouha, teď vidí, že ses oklepala ze šoku, začínáš žít a tak si Tě snaží připoutat zase.
Nikde není psáno, že se změní a už to neudělá a budete šťastní do konce života, ale já se přikláním spíše k tomu, že když to udělal jednou (a tak hluboko - rozuměj s tím barákem apod. ), tak to udělá znovu. Navíc Tvoji rodiče ho už zpět nevezmou (ale nemá zásadní váhu).
Já být Tebou  bych byl hodně opatrný a rozmyslel si to.  A pokud máš na blízku hodného potencionálního partnera.....

A mimochodem, jaký podíl viny máš?? Já vím, že za rozchod můžou oba (nebo spíš nějaký blok v komunikaci v nějakém tématu), ale přibliž mi ten Tvůj podíl prosím.   

    

 
17.12.2011 00:40 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

MitsCa, samozřejmě máš pravdu. Jen jakási pomstychtivost mi šeptla, že milenka by dostala svůj díl, zlatokopka.

 
17.12.2011 20:01 Uživatel: Mahabharatha
Věk:  28
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: Díky za Tvůj názor, je to sotva týden co se situace náhle otočila, hodně jsem přemýšlela a rozhodla jsem se mu šanci dát. JEDNU JEDINOU! Známe se deset let, z toho 6 jsme byli přátele a 4 jsme manželé. Znala jsem jeho bývalky a on moje bývalé. Mnohdy jsme si radili a já vím, že žádnou předtím nepodvedl. Říká, že stejně tak jako jsem já měla problém vyrovnat se se svým mateřstvím, tak i on si nevěděl rady jak najít cestu k malému, jak mi pomoc vykopat se z mých depresí, jak mi vysvětlit, že máme všechno co jsme vždycky chtěli a máme být šťastní a vděční a ne hledat problémy tak kde nejsou.Nechápal moje prudké výkyvy nálad, plačtivé scény a žárlivost.Nevinné flirtování jsme si vždycky tolerovali, jenže já jsem se najednou začala srovnávat s ostatními a ve všech viděla konkurennci.Prý kdybych během roku na mateřské neproměnila v sebelítostivou chudinku, jeho vztah s nynější milenkou by nikdy nepřekročil hranice flirtu.Došla mu prý trpělivost a neviděl jiné cesty ven než odejít.Prý chtěl zůstat sám a počkat jestli se nevzpamatuju, ale slečna využila příležitosti a omotala si ho kolem prstu. Vím je to obrovský risk, ale asi budu raději litovat toho co jsem udělala než toho co jsem neudělala.
 
17.12.2011 20:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Přeju Ti, abys kroku nelitovala, ale snad víš co děláš... někdy je život tak zamotanej a řešení tak nelogická...

 
17.12.2011 20:24 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Promiň, ale vidíš, cos i napsala?
Prý kdybych během roku na mateřské neproměnila v sebelítostivou chudinku, jeho vztah s nynější milenkou by nikdy nepřekročil hranice flirtu.Došla mu prý trpělivost a neviděl jiné cesty ven než odejít.Prý chtěl zůstat sám a počkat jestli se nevzpamatuju, ale slečna využila příležitosti a omotala si ho kolem prstu.
Co to je za nesmysl?  Neznám člověka, který by nevěděl, co dělají hormony v ženském těle alespoň okrajově. A on to svádí na Tebe, že ho milenka dostala?? Chtěl zůstat sám (! ) místo toho aby Ti byl oporou ?? A pomáhal s malým?

To se mi teda vůbec nelíbí.

Ale sampozřejmě Ti fandím a přeju, aby to dopadlo všechno dobře a ty byla šťastná! Jsi mladá!!! Nezapomeň na to....    

 
17.12.2011 20:32 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Ještě si nebo Ti to doplním (možná tvrdě) o dvě REÁLNÉ možnosti opakování Tvé situace: Další dítě (cca za 3-5 let) a přechod.

Já Ti nechci brát Tvé rozhodnutí, jen bych rád, aby ses nad tím zamyslela a dávala bacha. Teď asi více myslíš na malého, ale i ty pořád máš svůj život.  

Drže se.  

 
17.12.2011 20:42 Uživatel: Mahabharatha
Věk:  28
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: Děkuji, za podporu, přečti si prosím ještě můj komentář k Indiánce, snad to upřesní a pomůže pochopit moje rozhodnutí.
 
17.12.2011 20:56 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Jo jo, i jsem tam napsal ve stejnou dobu jako ty tady. smile

 
17.12.2011 00:49 Uživatel: Tepu
1403024269_kopretjpg
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

 Jestli jsem to dobře pochopila, tak než by měl připsaný dům, tak by s milenkou pořád bydlel a za Váma jen docházel. To může trvat i dost dlouho a jeho slečna určitě bude dělat problémy. Mě osobně by vadilo, kdyby muž od milenky zabíhal ke mě a naopak.

 Jistě, přála bych Vám. aby vše dopadlo dobře a rodina opět fungovala. Šanci má každý dostat, ale v tomhle případě nevím.

 
17.12.2011 01:02 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Stejně je to ale podivný charakter....napřed má strach, aby z domu něco neměla manželka a děti, teď zas milenka. Tohle by se mi teda opravdu těžko odpouštělo....

 
17.12.2011 09:06 Uživatel: danielaslavikova
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Jestli je to všechno pravda tak, jak píšete, je to bezcharakterní zbabělý zmetek, utíkala bych co mi nohy stačí.... ale pořád je to otec vašeho dítěte, které na něj má právo, být vámi, nejen že se odhodlám ke střídavé péči, ale budu na ní přímo trvat, tak se možná své sokyni pomstíte dvakrát, vsadím sto ku jedná, že se s tím nesmíří. Něco podobného se stalo v naší rodině, on bude mít špatné svědomí a tím pádem své dítko rozmazlovat a upřednosňovat před ní, ona to bude jen těžko snášet....

 
17.12.2011 09:11 Uživatel: Indiánka
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

 Zdravím Tě. smile Nepsala jsi zde již v minulosti?  Mrkající Nebo je možná Tvoje téma s nějakým podobné.
V prvé řadě: naprosto souhlasím s MitsCem. Maho (mohu Ti tak říkat? ), být Tebou, hodně bych se zamyslela nad jeho přízpěvkem, protože to vidí velice střízlivě.  
Za druhé: Já na Tebe nebudu dělat ťu ťu ňu ňu, napíši Ti fakta.
Tvůj manžel udělal chybu za 1. už v tom, že do vztahu dával míň. To je začátek problému. Jako váha jistě chápeš, že to musí být v poměru 50 : 50. Určitý druh svobody do vztahu mezi partnery patří, ale jednou jste rodina, a to je základ, priorita, která by u manžela měla být na 1. místě. Pak teprve to ostatní. Koníčky atd. Ty jsis s ním měla hned v začátku, kdy jsi měla pocit, že dává do vztahu méně promluvit a otevřeně mu to říct.
Po půl roce problémů zjistil, že už Tě nemiluje, že už nejsi ta žena, co si bral? Drahoušku, kdyby Tě opravdu miloval, snažil by se víc, dát vše do pořádku, protože na problémy jsou vždy dva. Vy už tři. A to je velká zodpovědnost. Mám dojem, že si manželství představoval jak hurvínek válku. Ale manželství je v dobrém i ve zlém. Zachoval se jako malý kluk!! Utekl před problémem tam, kde ho někdo začal obdivovat?  
A teď zjistil, že jsi zase žena, kterou si bral, protože už nepláčeš a získala jsi zpět své sebevědomí a chtěl by se vrátit mamánek....  
Já být Tebou, nebrala bych ho zpět. Víš proč? On prostě jen utekl před problémem tam, kde je vše ok (jiná ho obdivovala a byl pro ni hrdina- mužská ješitnost ) Jenže jak v životě, tak v manželství přeci občas problémy nastanou a dva lidé jsou spolu proto, že tvoří jeden celek, a ten musí překonat problémy společně. Přesně, jak píšeš, bojíš se, že pokud by nastala jiná krize, opustí Tě znovu. No to si piš, že asi ano..
Pak píšeš, musel by nějakou dobu předstírat před milenkou, že je vše ok. Takže v budoucnu by mohl zase opačně předstírat před Tebou, že je vše ok a zase by Tě klamal? Nemám z toho dobrý pocit. Nechová se jako chlap.
Asi bych zašla- sama do manželské poradny (kvalitní), a tam bych vše vylíčila, uvidíš, co Ti řeknou a jaký na to budou mít názor, ale upřímně. Měla bych obavy, že pokud nastane v budoucnu jiný problém, a to se přeci může stát, opustí mne znovu. Nebo si najde milenku tajnou, u které si bude léčit své sebevědomí (u milenky je vždy klid, pohoda, manželka chce zodpovědnost a řešení problému. Jenže ten chlap si neuvědomí, že kdyby začal žít s tou milenkou, v budoucnu se stejně zase nějaký problém může objevit... To je přeci život. A to zase uteče?? Problémy jsou přeci od toho, aby se jim člověk postavil čelem a vyřešil je Mrkající)
Víc k tomu nemám, můj názor na věc jsem napsala.
Držím palce.  
 

 
17.12.2011 20:33 Uživatel: Mahabharatha
Věk:  28
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: Indiánko moc Ti děkuji za Tvůj názor, dlouho jsem přemýšlela, sepsala jsem si pro a proti, taky jsem si sepsala jaký je můj manžel a jak by měl vypadat můj ideální můž a pak to porovnala. I potom všem mi převážili plusy a můj manžel z větší části splňuje moje požadavky.Co je náš největší problém, že si neumíme spravedlivě rozdělit čas a především v tématu volného času najít kompromis.Dohodli jsme se, že zatím nebudeme šířit, že se pokoušíme dát zase dohromady a začneme chodit do manželské poradny, a pokud se ukáže, že máme nějaké bloky z dětství tak i každý zvlášť. Stanovíme si pravidla a budeme se podle nich snažit fungovat.Situaci s milenkou slíbil vyřešit co nejdřív.Nečekám, že se můj manžel promění v pana dokonalého, a že už nikdy nebudeme mít žádný problém, ale minimálně budeme moci našemu synovi říct, že jsme zkusili všechny možnosti.Nehledě na to, že i kdyby to nevyšlo budu snad díky terapii o něco zkušenější a připravenější na nový vztah.
 
17.12.2011 20:42 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

To už jsou hezčí vyhlídky. S poradnou super, hlavně ať to pomůže jemu si to uvědomit. Ty, bych řekl, seš v pohodě.
S Tvojí silou na to máte.  

 
17.12.2011 20:57 Uživatel: Mahabharatha
Věk:  28
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: Díky, za nějaký čas budu informovat o vývoji a třeba pak i radit ostatnímsmileženy a muži jsou dva různý živočišný druhysmile a proto tohle téma zůstává nevyčerpatelné. Ještě jednou děkuji. Hezký večer.
 
18.12.2011 13:00 Uživatel: danielaslavikova
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

manžel má kliku, že má  ženu, která zřejmě nemá žádnou sebeúctu, Bůh s Vámi....

 
17.12.2011 09:41 Uživatel: Rybka
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Indiánko, naprosto s tebou souhlasím...není co dodat.

 
17.12.2011 09:53 Uživatel: Julie
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

   Za mě nebrat, jsi schopná, pracovitá a máš v sobě velký potenciál. O dítě se dokážeš postarat sama. K čemu tedy nevěrného muže? Příště vybírej lépe a chlapa s charakterem.

 
17.12.2011 10:17 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Na tu poslední větu musím reagovat, protože my chlapi umíme zapůsobit a je to pak těžké se smířit s tím, kam "ten" člověk zmizel... Ale to se stává, bohužel.

 
17.12.2011 10:21 Uživatel: Julie
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

  Zapůsobit umíte, ale pouze v prvních taktech. Potom za Vás mluví činy, no a pokud se čin neshoduje s tím co jste nazpívali, tak jste velkohubí lháři, vychloubační požitkáři. A pro nás je lepší vzít zpátečku. Mrkající

 
17.12.2011 10:41 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

To souhlasím, ale ten první takt pro vás ženy někdy trvá roky a odeznívá třeba až po narození dítěte...
Já chtěl jen poukázat na to a zmírnit tu větu, že by měla příště vybírat muže s charakterem.  Platí to i opačně, i když ne až tolik.

 
17.12.2011 11:06 Uživatel: Julie
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

   Máš špatné noty, první takt trvá asi tak dlouho jako prvotní zamilovanost, okouzlení. Protože v téhle době se každý snaží ukázat v tom lepším světle. (platí pro obě strany)  Muži většinou říkají jak mají rádi divadla, koncerty, vycházky, šunkofleky....... No a jak s Váma vlezem do postele, tak vážnou hudbu v rádiu vypínáte, Prodanou navěstu na čt2 přehodíte na sport, na vycházku je moc teplo, nebo zima a šunkofleky nejsou pro vás plnohodnotné jídlo. To jsou ty činy.   Teď k tomu těhotenství, až za devět měsíců přibereš 20 kilo, tvůj krevní oběh se zdvojnásobní, hormony si  tebou budou hrát ruskou ruletu, tak potom můžeš přijít. Ono toto období muže taky prověří a vydrží a obstojí jen siný jedinec. To že by měl být ženě oporou ani psát nebudu, to je snad samozřejmé.

 
17.12.2011 11:12 Uživatel: MitsCa
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

A o čem psal já? Asi si nepochopila můj příspěvek.
A já špatné noty nemám, to spíš vy ženy si je u mužů (co se chvástají) uměle prodlužujete až to dojde to takových situací jako tady, protože nebýt to tak, tak to přece poznala a nebyla s ním, natož mít spolu dítě...

 
17.12.2011 12:36 Uživatel: Julie
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

  Ne to Ty jsi nepochopil ten můj, ale přiznávám že by ženské měly víc přemýšlet a tlučhuby legálně kastrovat. Mrkající

 
17.12.2011 10:26 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Přesně tak. A je na ženě, aby rozlišila. Slova jsou jen slova, ale vidět je potřeba především činy.

 
17.12.2011 12:27 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Text uživatele: 

Milá Maha, máš dvě možnosti. Buď zvolíš svobodu a opravdovost a budeš si vybírat jiného partnera nebo vezmeš tohodle zpátkya nastolíš mu režim. Druhá možnost je možná, ale poněkud vysilujícím nekonečným bojem. Podle mě je to nedospělej kluk jak psala indiánka. Možná má i docela dobré srdce, ale přesto je nespolehlivý a to je u partnera pro rodinu základ. Navíc se špatným vzorem /tatínek/ od kterého se nedistancoval ale přijal ho jako možnost. Přece nebudeš v jednomkuse držet bič? Když se s ním rozvedeš může to podle dosavadních signálů docela dobře fungovat. Bude prostě takový strýček, který pomáhá. Takových schopných ženských je hodně a věř, že si našly i dobrého partnera, který je ocení. Není to tak nesnadné. Jak psal MitsCa, musíš začít přemýšlet v rovině ženy, která si sama sebe váží a jde příkladem svému dítěti.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel odešel k milence a teď se chce vrátit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 2 422x
dlouhodobý problém 8 681x
Psaní s kamarádem... 9 888x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 712x
hysterie ? 23 1061x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 905x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 1283x
Sebevražda manžela 2 1060x
Přítel používá seznamku 2 745x
Nevěra sedmdesátiletého manžela 7 1190x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16261
Počet odpovědí celkem: 173863
Počet registrovaných: 4896 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Odešla po 5 letech byl sem d*bil
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny