Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost

31.08.2011 14:52
Uživatel: Hanka
Věk:  21
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Dobrý den, již přes rok mám úžasného přítele, o kterého nechci přijít. Bohužel - z předchozích nevydařených vztahů jsem si odnesla žárlivost. Dříve jsem na své partnery nežárlila, ale mám za sebou špatné zkušenosti. Jeden mě podváděl od samého začátku, druhý se mnou plánoval budoucnost, říkal mi, jak mě miluje a nikdy by mi neublížil a nakonec mě nechal kvůli jiné. Mám za sebou také zkušenost, kdy jsem se vyspala s kamarádem, který má již pět let přítelkyni (velmi toho lituji, ale on ne a neustále to chtěl zopakovat). Další kluk mě nechal jenom proto, že jsem se s ním po týdnu nevyspala a radši si našel jinou. Díky těmto zkušenostem už prostě nedokážu věřit. Bohužel, když mě nechal partner číslo 2, velmi mě to zasáhlo a chtěla jsem se zabít. Byla jsem opravdu úplně na dně (dodnes ale nechápu,co jsem na něm viděla!) I když mi můj současný přítel říká, že mě miluje, i když je to můj nejdelší vztah, i když trpělivě snáší mé žárlivé scény - nedokážu si pomoci. Každý den se děsím toho, že se mu přestanu líbit, že si najde nějakou jinou, že mi bude nevěrný a to všechno z toho důvodu, že ho neustále  terorizuji svýma špatnýma náladama způsobenýma tím, že mu nevěřím. Prosím - nevíte někdo, jak znovu začít věřit chlapům a jak se zbavit žárlivosti? Děkuji moc

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.08.2011 15:25 Uživatel: gara2
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Zakladem pro tebe bude podle me ziskani tveho ztraceneho sebevedomi. Pokud si nebudes alespon trochu sebe sama vazit a hlavne si nezacnes verit, tak se te zarlivosti nezbavis. A ver, ze muze byt jen otazkou casu, kdy to tve (pravdepodobne zbytecne) zarleni prestane soucasneho pritele bavit - to bych resil spise nez to, jestli se mu prestanes libit.

 
31.08.2011 18:22 Uživatel: Hanka
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Gara2: Ano, já moc dobře vím, že bych si měla víc věřit. Že mé sebevědomí je v tomhle ohledu téměř na bodu mrazu. Jenže prostě nevím jak. A samozřejmě vím, že dřív nebo později na své žárlení doplatím

 
31.08.2011 17:48 Uživatel: Petr jelínek
Věk:  41
My status
0-100
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Tochu žárlit se musí ale tropit scény to může jít nanervy nebo skončit  roschodem ! Jo důvěra má velikou váhu, je to těžké důvěřovat po tolika zklamáních ale někde začít musíš a doufám že partner je ten pravý !  Držím ti palce

 
31.08.2011 18:23 Uživatel: Hanka
Věk:  21
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Děkuju moc:)

 
31.08.2011 18:05 Uživatel: manda
Věk:  32
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Ahoj,mám podobný problém,kdyby sis o tom chtěla jen tak popovídat a vypovídat tak písni na ma.rat@seznam.cz

 
01.09.2011 10:21 Uživatel: Leníčekk
Věk:  23
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Zdravím vás smile mě můžete přidat do kopie v tom emailu, já mám velmi podobný problém smile lenka.svatunkova@seznam.cz

 
31.08.2011 22:18 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Každý den se děsím toho, že se mu přestanu líbit, že si najde nějakou jinou, že mi bude nevěrný a to všechno z toho důvodu, že ho neustále  terorizuji svýma špatnýma náladama způsobenýma tím, že mu nevěřím.

A přesně to se také stane, pokud tuto špatnou vlastnost nezměníš.

V každém vztahu je nezbytná důvěra a určitá volnost. Samozřejmě trocha žárlivosti není na škodu, ale opravdu jen špetička, aby partner věděl, že mi není lhostejný, ovšem nesmí si myslet, že ho stíhám nebo kontroluji, natož nějaké zbytečné scény.

Já osobně to vnímám takto.... manželovi věřím, což je základ a také jsem přesvědčená o tom, že pokud to bude chtít udělat, tak to prostě udělá. To já tak docela neovlivním a on si to bude muset sám zodpovědět se svým svědomím. Navíc co oči nevidí, srdce nebolí. Tudíž nepátrám a totéž jsem řekla i manželovi, s tím, že samozřejmě věřím tomu, že je mi věrný a bude i nadále, ale pokud by přeci jen z nějakého důvodu měl tu potřebu, tak ať je tak laskavý a udělá to tak, abych se o tom nedozvěděla, netahá ji k nám domů, či našeho auta apod. a rozhodně si vezme šprcku.

To je tak asi všechno, co k tomu můžu říct. Nemá smysl trápit se věcmi, které nemohu nijak zásadně ovlivnit. Tím myslím, že i ve fungujícím vztahu může dojít ke zkratu a pak je to o tom jestli dotyčný chce nebo ne.

 
01.09.2011 18:39 Uživatel: řasy
0-100
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

"Každý den se děsím toho, že se mu přestanu líbit, že si najde nějakou jinou, že mi bude nevěrný a to všechno z toho důvodu, že ho neustále  terorizuji svýma špatnýma náladama způsobenýma tím, že mu nevěřím."

Na čo myslíš, to si do života pritiahneš. 
Usmívající se sluníčko 

 
07.09.2011 20:12 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Mrkněte tady: žárlivost.

 
07.09.2011 20:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Chtěla jsem si to přečíst, ale stránka nedrží...objeví se a zmizí

 
17.09.2011 17:09 Uživatel: Jita
Věk:  41
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Usmívající se

 
08.10.2011 01:41 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

"Já osobně to vnímám takto.... manželovi věřím, což je základ a také jsem přesvědčená o tom, že pokud to bude chtít udělat, tak to prostě udělá. To já tak docela neovlivním a on si to bude muset sám zodpovědět se svým svědomím. Navíc co oči nevidí, srdce nebolí. Tudíž nepátrám a totéž jsem řekla i manželovi, s tím, že samozřejmě věřím tomu, že je mi věrný a bude i nadále, ale pokud by přeci jen z nějakého důvodu měl tu potřebu, tak ať je tak laskavý a udělá to tak, abych se o tom nedozvěděla, netahá ji k nám domů, či našeho auta apod. a rozhodně si vezme šprcku."

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Tak tohle jsem kdysi-stejně jako Veselka,svému bývalému řekla taky,dost podobně.A ani 1 z nás žárlil přiměřeně,žádný problém,tohle jsem mu říkala jako by ve srandě,až na to,že tohle mé sdělení pochopil jako:takže když se to stane Tobě,nic se nedovím...jsem z něj rostla...a vysvětlila mu,že jsem myslela pouze na sebe-na to,aby mi neublížil,až na ten konec-to jsem řekla:a běda mi něco připtáhnout domů.

A vidíte-žádná ženská,milejší mu byly drogy...v 35-ti.Po 14 letech manželství.Takže si nevybereš..Ne,že by si s tím občas před tím nezahrával,ale pak to začalo gradovat a když jsem vypiskovala,dělal mi to za zády.A jinak si asi nevěděl rady sám se sebou nebo měl pocit,že mu něco "utíká"...já se pravý důvod dodnes nedověděla a už je mi to dávno fuk.

Ale hlavně-zajdi si k psychologovi-mě to kdysi(jiný důvod)velice pomohlo.Vysvětlí Ti,jak se ten druhý cítí,přesvdčíš se také,že taková zklamání si člověk zažije hodně,ale nesmí se z toho sesypat a nebrat to tak,že jsou "všichni stejní",čímž Ti neříkám,že bys měla neoprávněné pocity-to ne.Moc dobře vím,jaké je mít malé sebevědomí-a v tomto Ti vážně pomůže-vrátit Ti ho zpět.Stačí si uvědomit pár věcí,co člověku "běžně" nedojdou.Když ho nechceš ztratit(i jeho trpělivost,což vypovídá o tom,že to je opravdu bezva chlap!),tak to zkus,pro VÁS OBA.

 
08.10.2011 02:32 Uživatel: L.
Věk:  30
Téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Text uživatele: 

Nemyslím to špatně, nebylo by dobré se třeba poradit s psychologem? Myslím, že máš v sobě nějaký blok a podvědomý strach a to by chtělo hlavně vyřešit.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Žárlím, důvodem je nevydařená vztahová minulost
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Žena mi přiznala milence, utíká od rodiny 23 1717x
Jak se zbavit žárlivosti? ???? 3 938x
dlouhodobý problém 8 873x
Psaní s kamarádem... 9 1143x
Přítelkyně vs. kamarádka - co s tím? 5 941x
hysterie ? 23 1263x
Podvedla mě s mým kamarádem 2 1178x
Podvádím přítele se zadaným kolegou 18 1596x
Sebevražda manžela 2 1267x
Přítel používá seznamku 2 930x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16367
Počet odpovědí celkem: 174503
Počet registrovaných: 4980 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Hromadné očkování speciální pistolí
Nejkomentovanější za 7 dní: iPhone 11
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny