Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?

14.02.2017 14:55
Uživatel: Pimča
Věk:  23

Město: Praha

Odpovědí na téma: 8
Text: 

Chci si najít bohatého muže. Jsem špatný člověk?

Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o něco, co mě v poslední době nebývale trápí. Procházím si náročným životním obdobím. Studuji vysokou školu, obor, který mě velmi baví a naplňuje a ráda bych se mu věnovala i v budoucnu. Bohužel má rodina je ve velmi špatné finanční situaci a nikdy nebylo možné, aby mě jakkoli finančně podporovala. Doposud jsem vše díky svému úsilí zvládala sama pomocí nejrůznějších brigád, vystřídala jsem nespočet prací, bohužel, kvůli škole je pro mě téměř nemožné zůstat někde delší dobu a zvládat společně se školou to, co se po mně chce. Momentálně, se toho na mě sneslo tolik (hlavně ve škole – povinná neplacená praxe, apod.), že začínám mít strach, že už to prostě nezvládnu.

Velmi často (už téměř každý večer, v podstatě vždy, když jsem sama) mě trápí úzkostné stavy. Několik hodin v kuse brečím nebo tupě koukám do zdi a lituji se. Vždycky se pak ale uklidním, ujistím sama sebe, že všechno se dá zvládnout, jedu dál a ještě se stíhám na všechny kolem sebe usmívat a dělat jakože nic. Že jsem prostě úplně v pořádku. Nejbližší přátele o mně samozřejmě mají starost a snaží se mi pomáhat, jak to jen jde, hlavně psychicky. Každá debata ale nakonec sklouzne k tomu, že bych si měla najít stálého přítele, který mi bude pomáhat jak psychicky, tak třeba i finančně. Což je něco, co samozřejmě moc dobře vím. Bohužel, nejsem schopná najít si někoho, s kým bych byla spokojená. Zatím jsem s nikým moc dlouhou dobu nevydržela. A to si nemyslím, že mám příliš vysoké nároky. Jen mám pocit, že s přítelem si na ramena přibírám jenom větší zátěž.

Moje blízká přítelkyně se před zhruba dvěma lety začala úplnou náhodou vídat s jedním velmi bohatým mužem. Ze začátku ten vztah nebrala nijak vážně. Obzvlášť, když věděla, že je ten muž ženatý a dokonce ji zpočátku ani nenapadlo, že by jí mohl jednou živit. Alespoň tak to říkávala a říká do dnes (14.02.2017). Později jí však koupil byt, auto, živil jí a ona si tak v klidu mohla dodělat školu a nabírat zkušenosti a praxi po cestě za vlastní kariérou.

Všichni lidé v jejím okolí jí za to velmi tvrdě odsuzovali. V podstatě i já. Že je zlatokopka, a že my v našich životech toho rozhodně dokážeme víc. Dnes (14.02.2017) vím, že konkrétně z mé strany šlo pouze o závist. Záviděla jsem jí klid, jakého ve svém životě dosáhla. Klid, díky kterému se mohla a může věnovat svým koníčkům, snům, studiu. A že může naplno žít.

Vzhledem k tomu, že je pro mě – člověku v mé situaci, vcelku nemožné přijít do kontaktu s někým z vyšších sociálních vrstev, začala jsem hledat způsoby, jak se k někomu takovému dostat. Zpočátku to bylo spíš jen tak ze zvědavosti a převážně, když jsem prokrastinovala během zkouškového, nebrala jsem to nijak vážně. Až jsem objevila určitý typ netradičních seznamek. Na internetu jich lze najít celkem velké množství a na jedné z nich jsem se zaregistrovala (konkrétně na jednom českém seznamovacím webu).

Pořád jsem to nebrala nijak vážně a po delší době jsem na to dokonce i zapomněla, protože se toho na mě opět hrozně moc nahrnulo. Až jsem jednou úplnou náhodou otevřela starou emailovou adresu ještě z dětství, přes který si občas dopisuju se starými přáteli, a našla zde neuvěřitelné množství nabídek, ze jmenované seznamky. Opravdu mě to zaskočilo a překvapilo zároveň. Svému profilu na těchto stránkách jsem věnovala minimum času a vím, že jsem musela i nějakou dobu čekat na schválení a během té doby mi to snad úplně vypadlo z hlavy.

A prostě se nějak stalo, že jsem na nabídky začala odepisovat…. Bylo to docela zábavné a vzrušující. Rozhodně zábavnější než do noci koukat na seriály, (nebo do zdi, když jsem trpěla nespavostí) a svým způsobem mi to i zvyšovalo sebevědomí. A mimo jiné jsem měla alespoň ten nicotný pocit, že žiju a že ve svém životě něco prožívám…  A právě tato úvaha mě donutila, kývnout u jednoho z můžu na schůzku. Psaní s ním bylo nejzábavnější a nejnapínavější. Často jsem se při psaní s ním smála nahlas. A řekla jsem si, že to prostě zkusím, že žiju jenom jednou, a že když to bude špatný, prostě odejdu, ze seznamky se odhlásím a problém bude vyřešen.

Domluvili jsme se tedy, že zajdeme v Praze do kavárny, kterou jsem vybrala já, na super rychlé kafe. Napsala jsem mu, že mám toho ten den ještě hrozně moc na práci, abych si nechala otevřená vrátka. Za což jsem si děkovala v okamžiku, kdy jsem toho muže poprvé uviděla. Byl o mnoho let starší než já. Což jsem věděla, ještě před tím než jsem se na schůzku dostavila, ale jeho vzhled mě hrozně překvapil. Negativně.  Měla jsem chuť se omluvit a utéct ještě před tím, než spolu prohodíme jediné slovo. A proklínala jsem se za to, že jsem něco takového vůbec udělala. Muž byl však velmi milý a galantní, a když mi přisunul židli a vyzval mě velmi zdvořile, ať se posadím, bylo mi velmi zatěžko ho odmítnout. Chvíli jsme si povídali, byl velmi milý, klidný a sympatický, a ten hrozivý první dojem pozvolna ustupoval. Za nedlouho jsme se stejně rozloučili, on prý musel nakonec ještě něco zařídit, ale když odcházel, řekl mi, že by mě stejně zase co nejdřív rád viděl. A od té doby si tak nějak píšeme. Někdy několik hodin v kuse, někdy obden. Vůbec na mě netlačí, což by mě stejně akorát vylekalo, takže ty konverzace řídím převážně já. Ale na základě toho mám velmi černé myšlenky sama o sobě…

Kdybych dovolila, aby se mezi námi opravdu něco stalo, znamenalo by to, že bych využila člověka? A to i za předpokladu, že bychom se do sebe doopravdy zamilovali?? A je vůbec reálná láska přes vysoký věkový rozdíl? Je možné milovat i přesto, že na začátku existovala tak zásadní podmínka? Přemýšlím o tom, že se s ním alespoň ještě jednou sejdu. A třeba se z toho něco vyvine.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2186x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Chci si najít bohatého muže. Jsem špatný člověk?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.02.2017 15:15 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Text uživatele: 

Ahoj. V přírodě samičky také hledají nejsilnějšího samce, aby se dokázal postarat o ni a o mláďata také. Je to přirozené. Já nevidím nic špatného na tom, snít o tom, že si pro tebe jednou přijede princ na bilem koni jako v pohádce a že tě ze všeho vysvobodí alt jak o tobě lidé budou mluvit, ti může být jedno, protože ti málo z nich pomůže, když budeš opravdu potřebovat.  Lide Té polituji  jediné až tehdy, když jsi třeba na vozíčku. Té holce to spíš lide záviděli, ale co je jí po lidech? Ona se má dobré a určitě má své přátele, kteří ji mají rádi. Ty toho milionáře přeci k ničemu nenutiš a neprosis se ho na kolenou, aby ti něco kupoval… nebo s tebou někam šel. Držím palce

 
14.02.2017 15:35 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Text uživatele: 

Slečna má asi krátkou paměť, když zapomněla, že si dala inzerát na seznamku, jejíž existence se datuje od 1.1.2017!

Takže reklama jak stehno.

 
14.02.2017 17:02 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Text uživatele: 

 
14.02.2017 21:00 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Text uživatele: 

jo, reklama

… ale povedená 

 
14.02.2017 21:20 Uživatel: Julinka
Věk:  34
Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Text uživatele: 

Ahoj. Pokud to nemám brát jako reklamu na novou seznamku. Řeknu ti i zkušenost z mého okolí - některé ženy si malují jak si namluví milionáře a budou si žít v blahobytu a užívat si. Moje známá si to tak zařídila, ale každá mince má své plus a proti - může se lehce stát, že zažiješ pár let v luxusu, ale pak si třeba pán najde mladší než si ty - jako se stalo i jí, jí bylo 29 a on si našel sedmnáctiletou. Víš jak to dopadlo - vystěhoval ji z vily za deset mega, vzal ji drahé auto a dal ho mladší milence, přestal ji dávat peníze a to pozor měla s ním dítě. Tak místo Gucci se vrátila ze dne na den k HM. Jo jo pěkně spadla, z princezny se stala chuďaskou a nejvtipnější bylo, když si měla najít práci. Ono je lepší mít zázemí, ale stále myslet i na zadní kolečka. V jednom sice přiblblém seriálu zaznělo a pamatuji si to - muž ani bohatý ti život nezařídí pokud nejsi modelka, spoléhat na to, že si najdeš muže a bude domeček se zahrádkou to tak nefunguje, nejlepší si zařídit zázemí sám. Protože právě se ti může stát, že pohádka skončí a ty půjdeš zase s tím nic. nebo bys nesměla stárnout, stále se tupě usmívat a stále se muži líbit - což je vyloučeno. Chtěla jsem jen napsat i druhou stranu mince… věř, že ty pády z výsluní jsou horší.  

 
15.02.2017 00:05 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Text uživatele: 

Takto postavená seznamka je pro mě moderní verzí toho, co se kdysi před časy iternetu objevovalo v inzerátech ve zhruba nějakém takovémto znění :

"Hledám přítelkyni pro hezké chvilky, jsem ochoten ji finančně podporovat. Pokud jsi mladá a hezká, ozvi se."

Novodobá forma, jak se stát vydržovanou ženou.

No: bylo to, je a bude - pokud je to dobrovolné, tak je to věc každého. Chlapík má garantovanou příjemnou společnost podle svého gusta a s jakous takous nadějí, že si ji v daném čase nekupuje neomezený počet dalšch zájemců - a holka si vydělá třeba na studia nebo prostě má postaráno živobytí, přičemž dělá víceméně to samé, co by dělala, kdyby musela běhat do práce, jen holt to není z "velké lásky".

A když jsme v 21. století, proč by se zájemci a zájemkyně o vydržování neměli párovat na netu.

Aspoň je to víceméně na férovku.

 

Co mě však pobavilo je škodolibé podezření, že většina tamních milionářů viděla milion jen v reklamě Sportky a velká část tamních inteligentních ctižádostivých krasavic budou holky z normálního Escortu - moc bych těla vidět, jak je prověřují - ale regitrovat se tam kvůli tomu nebudu…

 
15.02.2017 08:31 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Text uživatele: 

Každý normální muž, který má alespoň trochu peněz, které si sám vydělal a nehledá manželku ale příjemnou nevázanou splečnost, uvažuje asi takhle:

- Když už si platím holku, tak ji nechci a nepotřebuji prověřovat, protože vím, co nabízí a nemám potřebu se v tom vrat. Já ji přece taky neslibuji věrnost a jedinečnost do konce života.

- Pokud bych měl potřebu si ji prověřit, pak detektivní služby nejsou drahé, tudíž je to dnes (15.02.2017) běžná a bezproblémová služba.  

- Za placenou službu dostanu víc než od manželky. Zpravidla jsou služby bezpečnější, kvalitnější a hodně peněz a nervů ušetřím.

 
15.02.2017 09:08 Uživatel: Julinka
Věk:  34
Téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Text uživatele: 

QAdamo máš pravdu - žena taky ušetří, když z chlapa tahá peníze a ještě vydělá. ještě si kvli malé klobáse tahat domů celý prase…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Chci si najít bohatého muže - jsem kvůli tomu špatný člověk?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nerozumím chování ženy, má o mě zájem? 11 3008x
Kde na rande v době korony? 13 3272x
Jak hodně se snažit při psaní s holkou? 6 4165x
Bojovat, ale jak, když nemám možnost? 4 3005x
Vztahy, které skončí dřív než začnou 34 4073x
Společné bydlení 41 2400x
Kde hledat plnohodnotný vztah? 8 1733x
Co darovat na MDŽ? 2 1069x
nechtěně 1 1293x
Jak jí říct, že mi něco vadí a nevypadat jako žárlivec 2 1396x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny