Téma: Hádka s matkou - matka mě vyzvala abych se odstěhovala, studuji a nevím kam jít

23.10.2015 14:22
Uživatel: KachničkaKety
Věk:  20
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj,

22.10.2015 večer jsem se pohádala se svou mámou. Hádka byla zaměřena na mého otce, ale když jsem se jej zastala, tak se to obrátilo proti mě. Má máma se 2007-2015 hrozně změnila. Dřív byla veselá, v pohodě, když s otcem nežila. Jsou rozvedeni a nežili spolu 2006-2015. Mamka si místo mluvení se mnou a s bratrem našla zábavu v online hrách, kde zabíjíte mostra a vylepšujete svou postavu. To mi bylo cca 9 let, když začala hrát tyto hry. Musela jsem se o sebe naučit starat sama, dělat si svačiny, dělat si obědy a tak dále. Zhruba po 4 letech jsme se přestěhovali z bytu k babičce na barák. To byla mamka ještě v pohodě, smála se a tak dále. Když jsme byli na baráku asi 1 rok, tak se mamka s tátou dali zase dohromady. A od té doby se začala měnit. Začala být více vzteklá, začala řešit jen peníze, začala být hysterická a podobně. Otec je alkoholik a i to sám o sobě přizná, ale na léčení odmítá jít. Mamka ho neustále vyhazuje, skoro co měsíc mu balí věci do krabic, i přesto že ho donutila, aby začal svůj byt pronajímat a podepsal smlouvu minimálně do roku 2017, aby vietnamci, kteří jsou v tom pronájmu si mohli přivést do Čech svou dcerku. Takže ani on nemá kam jít. v první polovině října 2015 ho tedy opět vyhodila a zakázala mě a bráchovi, aby jsme ho poustěli do baráku, a podmínkou, aby se mohl vrátit bylo to, že půjde na léčení. On se ani nikdy nějak hrozně neopil, prostě jen chodil na 2-3 piva denně, někdy i pár paňáků, ale nikdy to nebylo tak, že by byl agresivní nebo něco takového.

No a prostě jej vyhodila s tím, že hl sem nesmíme poustět, oznámila to celé rodině, a že máme respektovat její přání, pokud ji máme rádi a pokud pro něj chceme to dobré. No druhý den ráno ho sem pustila ona ať se jde vykoupat a vyspat. Tak mě to zarazilo. Údajně podmínkou, že může zůstat už není to, že půjde na léčení, ale to, že koupí alkohol testr a že mu dáme limit, kolik může vypít piv a kolik může mít promile. No, táta ani nechtěl chodit do hospody, s tím že tam půjde až za dva dny, až bude fotbal (což bylo včera, ten fotbal) ale máma ho tahala i dny předtím, ať s ní jde na jedno pivko a tak.

22.10.2015 přisli z hospody, z fotbalu a máma byla vzteklá a začala nadávat, že je to hajzl, co je věčně ožralej a tak a já se ho zastala stylem, že by ho neměla takhle nazývat, když ho ona tahá do hospody i přesto, že nechtěl. Že ona sama může za to, že pije častěji, než by on sám chtěl, a v tu chvíli se to otočilo proti mě. Začala mi říkat, že jsem jen výcucka, že z ní tahám jen peníze, že se k ní chovám hrozně, nejhůř z celé rodiny, že jsem neustále proti ní a že vždy když přijde domů, tak má špatnou náladu jen protože ví, že jsem doma. A že proto je tak agresivní. A požádala mě, abych se odstěhovala. Jsem ve 4. ročníku, v květnu 2016 maturuji, nemám ani řidičák nic, nemám kam jt, nemám peníze abych mohla jít někam do pronájmu, ale mám se do 31.10. odstěhovat, a opravdu nevím, co mám dělat.  

Máte někdo nějakou radu?  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2308x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Matka mě žádá, abych se odstěhovala - co teď
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.10.2015 17:33 Uživatel: Krásnáneznámá
Věk:  29
Téma: Hádka s matkou - matka mě vyzvala abych se odstěhovala, studuji a nevím kam jít
Text uživatele: 

Já měla skoro podobný příběh. Táta bohužel pil dost a pije, máma s ním žila dlouhých 20 let a to ji řezal, mě nebil, spíš psychicky ničil, ale když jsem byla mladší nechával mě třeba klečet hodiny u topení. Po asi 20 letech se rozvedli, ale znám to. Bohužel se po rozvodu proměnila i moje máma - začala být náladová, z minuty obraty a přestali si rozumět. Občas pak napadala i mě, spíš hádky, naprosté neporozumění a věř mi musíš se co nejdřív osamostatnit - najít si bydlení, odejít na školu nebo kolej, privát nebo se odstěhovat k někomu blízkému. Co třeba táta? Pokud s ní zůstaneš bude to zlé, nechá to na tobě následky a to bohužel v budoucna nikoho nezajímá ani partnery. On totiž, kdo to nezažil. opravdu to zvaž a jsi mladá a je šance, že si odneseš co nejméně. Já musela taky odejít i z města, protože pokud bys žila v jednom městě s mámou, bude tě vyhledávat a ovládat. Bohužel rodiče si nevybíráme…

 
23.10.2015 19:49 Uživatel: Monty
Věk:  41
Téma: Hádka s matkou - matka mě vyzvala abych se odstěhovala, studuji a nevím kam jít
Text uživatele: 

Ahoj. Nejsem právník, ale pokud se nepletu, mají rodiče vyživovací povinnost i v době, kdy se dítě připravuje na budoucí povolání studiem na střední a vysoké škole. Takže - i když ti je 20, matka (respektive oba rodiče) je povinna ti finančně přispívat. Výši příspěvku netuším, to by asi poradil právník, ale musí určitě pokrýt alespoň základní životní potřeby. Takže začal bych asi tady.

 

 
23.10.2015 20:56 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hádka s matkou - matka mě vyzvala abych se odstěhovala, studuji a nevím kam jít
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hádka s matkou - matka mě vyzvala abych se odstěhovala, studuji a nevím kam jít
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 2664x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 1663x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 1590x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 1417x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 1568x
Matka mě pořád kontroluje 17 2032x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 2281x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 1297x
Soužití s mojí mámou 6 1859x
Prosba o pomoc 7 1647x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny