Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu

25.06.2013 12:06
Uživatel: Benny
Věk:  13
Odpovědí na téma: 8
Text: 

V červnu 2012 se můj otec rozvedl s matkou, nemohli se na ničem shodnout či co. A asi tak kolem Silvestra 2012 si vzal můj otec jinou ženu. Od doby co je tu nevlastní matka je pro mě těžký se soustředit na školu, pořád po mě něco chce, nejsou to ani normální denní povinosti co mi zadávala má normální matka, ale jsou to spíše jak maličkosti tak i práce na celý den. Tudíž vždy když příjdu ze školy, tak musím vyprat, vyžehlit, umýt nádobí, vytřít podlahu v celém domě, hlídat menšího bratra, chodit na nákupy, chodit pro malého bratra do školky (ráno ho tam i vodit, což je důvod proč musím chodit či jezdit na kole do školy, jelikož mi kvůli tomu vždy ujede autobus).

Už takhle školu vůbec nestíhám, nestíhám se učit, nestíham úkoly (musím je dělat vždy ráno ve škole), snažím se učit před hodinou, ale když jsme teď psali samé závěrečné testy, tak mi jedna přestávka nestačí.

Ze všeho jsem měl něco mezi dvojkou až trojkou, teď jak jsem ne nemohl učit mám na vysvědčení 4x 3 a jenom z matematiky a čestiny za 1, ostatní za 2. K tomu mi nevlastní matka řekla, že jestli budu mít minimálně jednu trojku, tak těch prací bude ještě víc a že si přes prázdniny nic neužiji. To mně ani tolik neštve, ale spíše jak budu stíhat se učit do dalšího ročníku, když těch prací budu mít ještě více, k tomu ty známky už jdou na střední školu, takhle se nikam nedostanu a budu popelářem!

Já takhle nechci skončit, ale nevím co s tím mám dělat. Vždy když tohle řeknu tátovi, tak buď řekne že nemá čas a nebo že si vymýšlím, protože mu prý má nevlastní matka řekla že jí nemám rád a že vůbec nepomáhám doma.

Už vážně nevím co mám dělat, nechci si pokazit život jenom kvůli tomu, že se nemohu učit kvůli hodně pracím doma. Ale asi proti tomu nic nezmohu.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1742x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nespokojená nevlastní matka
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.06.2013 16:49 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Text uživatele: 

Mám pocit, že tohle je případ pro sociálku. Počkej si, určitě se tu k tomu vyjádří Sociální_pracovnice, která sem chodí. Nepřijde mi normální takový zápřah pro dítě, pokud teda nepřeháníš.

 
26.06.2013 10:01 Uživatel: jancaho
Věk:  32
500-1000
Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Text uživatele: 

Taky bych řekla, že to není normální. Chápu třeba zapnout pračku, ale vodit do školky mladšího bráchu- to je ve tvém věku fakt moc. To je záhul i pro mě.   Taky mě napadlo, co na to říkají učitelky ze školky. Není jim to divné?   A ve škole jim taky nevadí, že ses takhle zhoršil?

Nějaké domácí práce bys určitě dělat měl, ale ne na úkor školy a tvého volného času.

Není možné o prázdninách někam utéct? K babičkám, nějakým příbuzným? Není to sice řešení, ale na chvilku si odpočineš a prázdniny jsou pro děti, aby si trochu odpočinuly a ne pracovaly od rána do večera.

 

 
25.06.2013 18:18 Uživatel: sibiřák
0-100
Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Text uživatele: 

Nemůžeš jít k vlastní mámě, pokud by to bylo pro tebe lepší?

 
26.06.2013 14:20 Uživatel: Benny
Věk:  13
Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Text uživatele: 

Sibiřák - K vlastní mámě jezdím jenom na víkendy, často si tam pro mě ale jezdí otec, že potřebuje nevlastní matka pomoct, že toho má teď hodně. Takže jsem tam byl poslední 2 týdny pouze přes sobotu.

 

Jancaho - Nikdy se učitelky ve školce neptali. Ve škole si myslí, že jsem stále jenom doma a hraji videohry, tudíž jim to divné nepříjde. Utéct? Otec by si pro mě do 5ti hodin přišel/přijel a pak bych ještě dostal přes ústa.

 

 

 
28.06.2013 13:05 Uživatel: jancaho
Věk:  32
500-1000
Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Text uživatele: 

Já ten útěk myslela obrazně. O prázdninách se přece jezdí k prarodičům

 
26.06.2013 15:27 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Text uživatele: 

Njn, dříve se ve škole vědělo o žácích více. Dnes v zájmu utajení se pomalu ani neptá učitel kde rodiče pracují. Potřebuje jen telefon, aby mohl v případě potřeby volat. Myslím, že ve škole by ti taky ochotně pomohli, mají kontakty, jezdí tam pravidelně ze školské pedagogické poradny, kde je i psycholog,  mnohde je i školní psycholog přímo ve škole, nebo paracuje pro několik škol ve městě. Říkáš, že se tě neptali?  Musíš začít ty, aby to měli právo řešit, nemohou zasahovat tam, kde nemají jasné indicie.  Jenže on ten učitel není vševědoucí, ví jen to, co mu řekneš. Nemusí to být třídní, pokud to nechceš říct jemu, nejlépe zajít za výchovným poradcem, nebo za preventistou sociálně patologických jevů / tohle sice není tvůj případ, ale on tě nasměruje za tím, kdo ti pomoc poskytne/. Pořád si myslím, že třídní by se neměl přeskočit, ale jsou i třídní takoví, že třeba to s ním řešit nechceš. Navíc na stránkách škol bývá schránka důvěry, kterou můžeš použít… Je tu tedy možnost začít od školy. Hlavně nemít pocit, že všichni kantoři jsou chodící encyklopedie, co čekají jen na to, jak si na žáka zasednout/ to je nebetyčná hloupost, ale to by bylo na jiné vlákno/. Tvoje situace je taková, že nemáš vytvořené podmínky pro přípravu do školy, tedy čas a prostor, radím ti, začni od školy a tam si vyber toho, komu důvěřuješ. Můžeš poprosit jen o soukromou radu co se situací dělat nebo zapojit další lidi, ale to pak počítej, že budou muset volat i mamku. Ale poradit ti mohou i tak, že o tom zatím mamka vědět namusí.

Přeju ti hodně štěst v hledání toho pravého, důvěryhodného.

 
27.06.2013 21:14 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Text uživatele: 

Souhlasím hlavně s tím, co už přede mnou napsala Lili. Nějaké domácí práce bys dělat měl, ale takovéto přetěžování v pořádku podlě mě není. Pokud zhoršení Tvého prospěchu nepřijde divné učitelkám, budeš muset převzít iniciativu Ty a sám jim říci, co se u vás doma děje. Vyber si ve škole někoho důvěryhodného, komu věříš - třídní či jiný oblíbený učitel, školní psycholog nebo třeba výchovný poradce a svěř se jim s tím, že na Tebe Tvoje nevlastní matka nakládá tolik povinností, že nemáš čas na školu - měli by Ti pomoci. Případně se můžeš obrátit rovnou na sociálku, jak už psala Barča, neboli na orgán sociálně právní ochrany dětí (tzv. OSPOD) na městském úřadě v místě Tvého bydliště, ale připrav se na to, že tam na Tebe nejspíš budou koukat jako na zjevení, protože se jim moc často nestává, že by za nimi chodily děti. Doporučila bych začít u té školy, útěk ve smyslu opravdového útěku z domova bych volila až jako nejkrajnější řešení.  

 
03.07.2013 20:48 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Text uživatele: 

Souhlasím se sociální pracovnicí. Není normální, aby 13letý kluk žehlil a pral a neměl čas na školní povinnosti. Je škoda, že to co říkáš Tvůj taťkta ignoruje a nevidí nebo spíš nechce vidět realitu. Je mi Tě líto.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Macecha mi zadává spoustu domácích prací - nestíhám školu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 898x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 666x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 699x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 674x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 782x
Matka mě pořád kontroluje 17 943x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 1117x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 609x
Soužití s mojí mámou 6 1043x
Prosba o pomoc 7 906x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16367
Počet odpovědí celkem: 174503
Počet registrovaných: 4980 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Hromadné očkování speciální pistolí
Nejkomentovanější za 7 dní: iPhone 11
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny