Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?

05.12.2013 09:40
Uživatel: někdo123
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Dobrý den,

před rokem a půl (06/2012) jsem si našel ženu svého srdce se kterou jsem se letos (2013) na podzim oženil. Problém ale není se ženou ale s moji matkou, ta od počátku začla žárlit a vzhledem k tomu, že měla představu že v domě zůstanu "a navíc přivedu pracovní sílu" (protože já byl od počátku života ten typ "přines, kup, udělej a kdyby ne tak BUBUBU" se začala do mého a manželčina života čím dál víc navážet. Do celé věci se ještě přidalo to, že tátovi našli na plicích nález a ten zůstal doma jakožto Íčař úplně bez pěněz a tak jsem rodinu živil já a krom pěněž co jsem dával na domácnost standartně (půlka platu) jsem použil z našetřeného stavebního spoření 70 000 aby se to dalo nějak přežít, protože matka byla dost zadlužená. Matčiny výkyvy nálady byly hrozné, jednou se usmívala, někdy nuceně ale někdy udělala z prkotiny pořádný humbuk, všechno jsem to ale nějak abstrahoval a snažil se situaci zmírňovat. Pak se do všeho ještě přidalo to, že dědu který žije ve společné domácnosti odvezli do nemocnice s tím, že jeho rakovina žaludku kterou už 10 let má se hodně zhoršila a nevypadá to vůbec dobře. To z něj udělalo téměř ležáka. Pak těsně před operací táty došlo mezi matkou a tátou k hádce kde mu místo toho aby jej podpořila začla vyčítat že až umře tak přijdem o dům a přišlo mi to až tak hnusné, že jsem musel něco říct a hádka dopadla tak že to se mnou seklo. Pak jsem měl jasno musím z toho všeho pryč a svou původní vizi za rok dva se přestehovat jsem uspíšil ještě na letošek. Na tento názor mi matka vzdělila, že ma na debetní karty s drahým úrokem takový dlouh že to bez mé poloviny výplaty neutahnout a jestli se chci odstěhovat tak si musím za ni vzít půjčku aby tak zaplatila drahé dlouhy najednou a platila jen jednu půjčku s mnohem menší částkou za měsíc, táta si ji vzít nemohl byl půl roku doma a tak by ji nedostal (naštěstí nádor nebyl zhoubný).
Nezbylo mi než souhlasit a půjčku si vzít, resp. pokud bych odmítl umíte si představit následný vztah s rodinou (ještě když si přidáte, že krom své matky, nevlastního otce -biologického ani neznám, dědy a malého 11letého bráchy, kterého jsem vychovával téměř jak otec nikoho z mé strany nemám). A tak jsem si půjčku vzal a v létě tohoto roku jsme se odstěhovali. Matce moje odstěhování přišlo líto a často byla naštvaná že když jsem přijel ale pořád jsem si říkal to bude OK zvykne si, ve čtvrtek jsme vždy jezdily společně na nákup nebo jsem jim nakoupil na týden sám, když bylo něco potřeba přijel jsem. Pak přišlo období kdy matka začala, hledat záminky jako že táta dělal dřevo a místo aby mi to řekla jestli bych mohl pomoct, tak se po zavolání co je nového, tvářila jako že dobrý a že mě nechtěla otravovat. Jenže pak došlo k další hádce, kde mi bylo vyčtěno, že pro rodinu nic nedělám a že i manželka je "líná jak prase a nepřijde ani uklidit" tam to se mnou seklo podruhé a pomalu jsem začal litovat toho že jsem jim vůbec kdy půjčku přislíbil a začal propadat do naprosté deprese. Abych to zkrátil těch hádek a výčitek bylo hodně. A teď ta poslední proběhla takto.
Manželka zůstávala poslední tři pátky u rodičů a přespávala tam, zaměstnavatel ji něchce dát nějakou dobu smlouvu ale protože prostě jiná práce neni a platí tak tam zatím je ale celou dobu se snažímě něco najít. V sobotu jsem přijel k matce že budem dělat listí a nakoupíme, listí se odvozilo došel jsem nakoupit atd. při odchodu se matka rozbrečela jak je to špatný s dědou atd. na čež jsem ji začal utěšovat, pak se začla ptát na maželku jestli už něco má atd. když jsem odjížděl bylo vše OK ale přijel jsem k nám do bytu kde žiju s manželkou v nájmu a volal mi matka, že prý má manželka vypnutý mobil a byla dost rozhořčená "že prý si mám zavolat sám jestli jí neveřim že byla zjevně někde na diskotéce a spinká frajerka" (manželka nikdy na diskotéky nechodila jen její kamarádky se kterými si spojovala jaká asi je) … nicméně jsem se jí to snažil vymluvit a nakonec jsem řekl že to zkusím a kdyby tak dám vědět až dojedu k manželčině rodičům aby ji teda zavolala nazpět. Během cesty za ní mi ale matka volala znovu, že prý už k nim manželka i já už nikdy nemáme jezdit a práskla mi s tím. Netušil jsem která bije. Když jsem dorazil na místo zjistil jsem, že matka zavolal mé tchýni s tím že ji vyčetla že manželku podporuje v tom že práci nemá, že by manžeka měla být se mnou až přes to jak špatně ji vychovala a že až dostane manželka pokutu za práci načerno tak že půjdou za ní a né za manželčinou mámou protože ta má "hovno". Tudíž byla naštvaná i tchýně. Volal jsem tedy zpět své matce abych dostal vysvětlení o co jde a dostalo se mi odpovědi, že si mám od nich odhlasit trvalý pobyt a přestat otravovat, napsal jsem si k tomu svoje. ted mi matka napsala že jestli nepřestanu tak zavola policii a zařidí se abych k nim nikdy nemohl. Nechápu ji nevím co dělat, přišel jsem o rodinu, tchýně mě nenávidí, a zjevně budu platit dluh matky a tak plan že si vezmeme s maželkou hypoteku a bude mit domek se zahrádkou je nenavratne ztracen, jsem naštvaný, vysálený, zmatený a cítím bezmoc. jediný kdo je se mnou je teď manželka, moc ji za to děkuju, miluju ji. Ale není minuta kdy bych pořád nad celou situací pořád nepřemýšlel… co na to říkáte vy co dělat?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3234x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: bezmoc
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.12.2013 10:23 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

Uf, co Ti na to říct? Když budu vycházet, že vše co jsi a jak napsal je pravda…

Prvně si udělej pořádek ve svém vlastním životě.

Tvá matka je manipulátor a s tím se musíš naučit žít, resp. umět to odrazit.

 

Je v naprostém pořádku, že děti pomáhají rodičům, ale vše má své meze. V prvé řadě nesmí být taková pomoc zneužívána.

Jevíš se mi celkem jako dost nevyrovnaný člověk, plácáš se v životě a snažíš se uspokojit potřeby druhých, aniž bys myslel na ty své.

 

Co uděláš Ty je samozřejmě na Tobě, Ty si žiješ svůj život, ale sama za sebe bych se zařídila zhruba následovně:

Mamince bych řekla, že ji máš rád a podle svých možností ji budeš pomáhat, ale doba vydírání a zneužívání skončila. Od této doby jsou tu pravidla která buď bude respektovat nebo, ať se zařídí jak sama chce, ale už bez Tebe.

1) Přestane "řešit" Tebe a Tvoji ženu.

2) Najde řešení jak ušetřit, aby mohla splácet svoje dluhy, aniž bys jí musel dávat část vašich peněz a mohli jste si zařídit svoje bydlení.

 

K těm dluhům. Nevím kde Tvoji rodiče bydlí, ale pokud mají dluhy, stálo by jistě za úvahu zda lze změnit bydlení za levnější a zkrátka najít způsob kde ušetřit.

Pokud je to tak, že na svém stavu nehodlají nic měnit, i když by mohli a jen Tvoje maminka nastavuje ruku a starej se, tak bych jí prostě navrhla reálnou možnost a pokud na ní nepřistoupí, tak v pořádku, ale ode mě už pomoc nečekej.

Zní to tvrdě, sama jsem vychovaná v tom, že rodina si pomáhá, ale vše má své meze a když se pomoc změní v zneužívání, tak už to není pomoc. Je třeba být důsledný a stát si za svým.

 

A ještě doplním, obrana je jasná, přestaň se bránit, to k ničemu nevede, ale jasně nastav pravidla a hranice.

 
05.12.2013 10:25 Uživatel: Julie
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

    Co dělat? Nenechat se deptat a matce najít odborníky, jak na hlavu, tak na finance.

 
05.12.2013 10:36 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

No co dělat. už jsi to psal sám: "Pak jsem měl jasno musím z toho všeho pryč"

Pomoc rodičům ano, ale s mírou. Chyba byla brát si na sebe pro mámu tu půjčku, už jsi jí pomáhal polovinou ze svého platu a pak těmi 70 000, - Kč ze stavebního spoření. Pokud se matka pořád zadlužuje, tak to stejně nemá žádný efekt a stáhne to do finančních problémů ještě Tebe a Tvojí manželku - což se vlastně už i stalo, tu půjčku budeš nakonec platit sám.

Rodina nerodina, dál bych si udělala pořádek a nastavila pravidla. Máš svůj život, manželku, spolu byt v nájmu = svoji budoucnost před sebou, tak si to nenech zničit. Matka musí pochopit, že jsou pro ní hranice, za které prostě nepůjde, když se takhle chová…

 
05.12.2013 11:18 Uživatel: někdo123
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

jenom pro upřesnění, teď už se matka nezadlužuje platí onu menší půjčku (místo 14 000 platí jen 4800 na 7 let mě na účet) takže finančně už by to i vyřešenený bylo, domluvily jsme se i tak že by se půjčka přepsala na tátu až bude mít odpracovaný rok což by mělo jít ale teď …

 

každopádně jak mám vůbec něco domlouvat s někým kdo mi napíše že jestli budu otravovat zavolá na mě policii…?

 
05.12.2013 12:31 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

Tak ať ji zavolá. V čem je problém?

Policie, pokud to bude obava z nějakého přečinu, přijede, situaci prověří a je to.

Nejde o to něco domlouvat! Proboha prober se, zařiď si život podle svého a podle další situace zkrátka oznam co a jak. Žádné diskuze a domlouvání. To už tu bylo.

 
05.12.2013 14:39 Uživatel: někdo123
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

to by ale matka musela být příčetná… s ní se nedá naprosto mluvit začne mluvit o sebevraždě apod. například posledně utekla do lesa kde jsme ji s bráchou dvě hodiny hledali a pak přísla domu a dělala jako že nic, problém je i  že nemám absolutně žádný zastání, táta je jak beran všechno ji odkejve jen aby měl pokoj sám rodiče už nemá, takže kdyby ho chtěla vyhodit z "jejího domu ano právnicky je jen její" nemá kam jít… takže pokud řekne že prostě půjčku převést na tátu nechce ten bude tvrdit to samé a co mám dělat? soudit se? je to vůbec vymahatelný? A to nejde jen o tohle, do domu mě ani nepustí protože jsem ji vrátil klíče při poslednim Emo-výstupu… prostě to vypadá jednodušše ale vězte že není

 

 
05.12.2013 15:04 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

Hele, jak Tě čtu, tak Ty vlastně nic moc řešit nechceš a hledáš jen výmluvy.

Předpokládám, že ve skutečnosti Tvoje máti příčetná je, svéprávnosti zbavená nebyla, takže co pořád řešíš? Že vyhrožuje sebevraždou? Tak ať to udělá, když chce. Je tedy jasné, že nechce, jen to používá jako způsob manipulace. Stejně tak je to s tím lesem. Proč jste jí hledali?

Jsi hloupý, že to nevidíš a nebo vidět nechceš. Dělá si co ona chce a vy podle toho skáčete. Tak víš co, kdo chce kam atd.

Každý je svého štěstí strůjce a Ty o své štěstí nestojíš.

 
05.12.2013 16:04 Uživatel: někdo123
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

je vidět že jsi nikdy nic podobného nezažila. -), za stolem se ti to radí, chci situaci řešit ale nechci přijít o vztah s ostatními z rodiny a rovněž se snažím aby se to nemuselo řešit přes polici nebo právníky pokuď to bude možné.

 
05.12.2013 17:26 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

Tak teď jsem se fakt rozesmála. Pokud je něco takového podle Tebe vidět, tak Ti musím říct, že moc nevidíš.

Ne, já se fakt do Tebe nechci navážet. Bohužel dobře míněnou radu. a na základě zkušeností…si nepochopil.

To, že v životě není nic jednoduché vím velmi dobře. Jde jen o to jak se k životu člověk staví, zda sebou nechá manipulovat nebo nenechá. To není věcí dalších, ale jen a pouze Tebe a je to jen Tvoje odpovědnost vůči svému životu.

Já sice chápu, že stěžovat si a očekávat, že "ono se to nějak samo" je pohodlné, jenže takhle to prostě nefunguje.

To co píšeš, je jen alibismus. Když chce Tvoje máti zavolat policii tak ať ji zavolá. Co se týká právníků, moc to hrotíš.

Pokud chceš pomoct, musíš si pomoci sám.

 

 

 
05.12.2013 17:26 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

"někdo123", všechno je individuální. I tvoje rodina má specifický problém a nevíte, jak ho řešit. Vše je vlastně o vzájemných vztazích. Já mám také problém, i když si vyleju srdce, a dostanu ty nejlepší rady od všech, podle jejich srdce. Někdy jdou uplatnit, někdy ne.  I když člověk vypíše svůj problém, tak těžko se city vyjadřují do písmenek. Nikdo ti přesně neřekne, co je pro vaši rodinu to nejlepší. Ty jsi příliš zodpovědný člověk a to ti komplikuje život. Myslím, že matku nikdy nenecháš padnout tak, aby ti byla lhostejná. Máš k ní vazby, které neumíš odbourat a trpí tím tvoje manželství. Ani nikdy v minulosti nebylo moc dobré, aby mladí bydleli se "starými" pod jednou střechou, a proto se stavěly "vejmínky". Bylo by dobré nechat rodiče bydlet samotné a odstěhovat se raději daleko, abyste se často neviděli. Možná by se vztahy časem upravily. Už ti napsali rady i ostatní. Ale jen ty víš, kolik zvládneš unést. Dětství si měl trošku jiné, než je klasické, vše se na člověku trochu podepíše. Nevím, jak ti poradit, musíš to nakonec stejně vyřešit sám. Přeji ti abys změnil to, co změnit jde a ustál to, co změnit nejde. Pavla

 
05.12.2013 19:37 Uživatel: někdo123
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

já to vím že je to na mě. děkuju … vyřeším to ale chce to čas asi nemá význam do toho zasahovat teď když je to úplně horké počkal bych pár dnů nebo nějaký ten týdena začal to řešit. hlavně záleží  jak to dopadne s tím jestli matka bude platit tu půjčku nebo ne … naštěstí to vidím v internetovém bankovnictví a tak případně zasáhnu. třeba dneska jsem řešil že jsem něco koupil k milukáši bráchovi a zjistil jsem že má vypnutý mobil asi mu ho mama zabavila a na tátu jsem se taky nedovolal … no nic dám tomu pár dní abych to všechno promyslel a uvidím co dál

 
05.12.2013 23:15 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: 

Nikdo Ti ze života neudělá peklo, pokud mu to sám nedovolíš!

 
10.03.2014 13:57 Uživatel: jirkakrlik22
Věk:  22

Město:olomouc

Téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Text uživatele: Tak půjčky bych rozhodně všechny neodsuzoval. Mně třeba hodně pomohla pujcka před cca rokem, kdy jsem prostě jen nevyšel s penězi na konci měsíce. Pak jsem to z výplaty splatil a měl jsem kli.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Matka mi udělala ze života peklo - jak se bránit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 2155x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 1084x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 1034x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 997x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 1114x
Matka mě pořád kontroluje 17 1399x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 1603x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 842x
Soužití s mojí mámou 6 1382x
Prosba o pomoc 7 1229x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175171
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny