Téma: Rodiče se ke mě chovají jako k onuci a mé názory je nezajímají

03.05.2014 11:11
Uživatel: KarinSněhobílá
Věk:  28

Město: Prostějov

Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj,

žiji v rodinném domě s rodiči a bratrem. Bratr už bydlí s přítelkyní, já jsem stále single. V dětství jsem se léčila s dědičnou vadou a byla často nemocná. Pro svoje okolí jsem neměla svoje jméno, byla jsem prostě Ten případ, někteří se ke mě chovají takto i nadále v době kdy jsem z veliké části z problému venku.

Vážím si péče i starostí rodičů, určitě to se mnou neměli lehké. Na druhou stranu mi ale dávají najevo, že o moje názory nestojí, moje zájmy jsou pro ně  ničím (mám ráda přírodu, kočky a psy, občas udělám sbírku pro opuštěná zvířátka, zajímá mě domácí i zahraniční politika, cizí jazyky). Chtějí abych měla zájmy takové jaké mi přikáží (neustále uklízela (v domě máme i tak čisto), nutí mě najít si partera ač já se na to ještě necítím připravená.

Táta dal svému kamarádovi úkol aby mi někoho našel. Nesmím mít žádný volný čas na kreativní tvoření, pěstování a výsadbu bylin - to je podle našich bordel a k ničemu to není. Několikrát do týdne slyším jak všichni jsou lepší než já, jen já jsem ta špatná - hloupá, nedokonalá, mentálně zaostalá, neschopná a podobně.

Táta mě nutí určovat kdy budu chodit spát, co si obleču, kam půjdu a podobně. Jakmile se vyskytne nějaký problém, nebo projevím jiný názor funguji jako hromosvod pro oba. Občas mě táta chce zbít, padají výrazy jako krávo, svině, mrcho, potvoro, ludro atd. Oproti tomu je brácha a jeho přitelkyně pro ně božstvo - vždy dokonalí i bezchybní. Můžou si dovolit cokoliv, kdykoliv. Naši se bojí s nimi nesouhlasit, aby je neurazili a oni se neodstěhovali. Už nevím jak dál, jedinými kamarády jsou mi naše zvířátka. Nechápu proč nechtějí přijmout fakt, že už jsem dospělá a mám právo na svůj svět i trávení volného času. Snad do budoucna všichni zmoudříme.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1799x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Rodiče se ke mě chovají jako k onuci
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.05.2014 12:04 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Rodiče se ke mě chovají jako k onuci a mé názory je nezajímají
Text uživatele: 

Zkušenost mně praví, že se ke mně vždy ostatní chovají tak, jak jim to dovolím.

Cítíš-li se jako onuce, tak se k tobě i jiní také chovají. Nedovol myšlenkám se cítit tak, jak ti jiní vnucují.

Měj se hodně ráda a měj dostatek zdravého sebevědomí.

Každý člověk byl stvořen jako dokonalá bytost a má úkol si se všemi životními výzvami poradit.

Proti vulgárnostem je třeba se rázně ohradit i proti rodičům. Každý má právo na důstojné zacházení.

 

Pokud se rodiče v chování nezmění a stále ti vysávají energii, přeorganizuj svůj život a odejdi z domova.

 
03.05.2014 12:59 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Rodiče se ke mě chovají jako k onuci a mé názory je nezajímají
Text uživatele: 

altNevím v čem spočívá Váš hendikep, ale mentální není v žádném případě, vůbec nejste hloupá. Nejen, že píšete správně a bez chyb a sloh, či Vaše vyprávění má hlavu a patu. Čím jsou Vaši rodiče? Nemohou být nevzdělaní, jen nechápu to jednání a vyjadřování vůči Vám. Pokud máte své příjmy, osamostatnila bych se, tím si zvednete sebevědomí a budete si věřit. Žijte si svůj život, protože čas velmi rychle utíká. Držím palečky.  

 
03.05.2014 14:03 Uživatel: Katka11
Věk:  33
Téma: Rodiče se ke mě chovají jako k onuci a mé názory je nezajímají
Text uživatele: 

Bohužel tohle velmi dobře znám, musela jsem být před třemi lety rok s rodiči doma a byl to nejhorší rok mého života. Dodnes to úplně nechápu…Ano, otec byl cholerik vždycky, mamku trápil a mě od mala bil a nadával mi, ale byly i dny, kdy byl celkem normální. Mamka byla vždycky hodná, vše trpělivě snášela. Už je jí ale 70 a vidím, jak je to s ní psychicky stále horší, myslím, že má i deprese, možná i nějaký typ počínající demence. No a  co se tenkrát stalo? Když jsem byla doma, otec začal žárlit. Chtěl, aby mamka věnovala veškerou pozornost jemu, protože ode mě to čekat nemohl, tím, jak se ke mě v dětství choval si ke mě jednou pro vždy zavřel cestu. Śel na to tak, že usilovně, cíleně a promyšleně poštvával mamku proti mě a sám se k ní (po těch dlouhých letech) najednou choval jako milius, chodil nakupovat, kupoval jí sušenky, nekřičel na ni nebo alespoň ne tolik. No a jí se to samozřejmě líbilo, tak na tu "hru" přistoupila. Oba mě začali psychicky šikanovat, nebojím se říct týrat. Neustále mě uráželi, ponižovali, chování, schopnosti i vzhled. v té době jsem měla přerušenou školu, medicínu, těsně před státnicemi. v tomhle prostředí to ale nešlo, jen jsem se trápila a neviděla vůbec východisko…Peníze jsem neměla, na kolej jsem kvůli přerušení nárok neměla…Pak jsem se přes net seznámila s přítelem a odešla za ním. Ta obrovská úleva, která přišla se snad nedá ani popsat, konečně jsem se mohla svobodně nadechnout…S pomocí psyachologů jsem se z toho dostávala další rok, pak se nám narodilo se nám dítko a s ním už se škola zvládnout nedá, Avatárek mi to jistě potvrdí…Takže mi rodiče defakto částečně zničili život…Lituju toho, že jsem neodešla dřív, tak jestli jen trochu můžeš, utíkej.

 
30.11.2014 00:16 Uživatel: davlu
Věk:  35
Téma: Rodiče se ke mě chovají jako k onuci a mé názory je nezajímají
Text uživatele: 

Ahoj. taky bydlím s rodiči… nemůžu dýchat… mojí matce nevěřím. léčí si na mě svoje komplexi, poštvala i otce a on věří jí… ona se tvaří vždy jako ta ublížená a mě nikdo nevěří… je to peklo. chtěla bych vyhrát, koupit si dům a odejít a mít klidný život… mám pocit křivdy a nemám peníze… moje matka podědila majetek a všem, hlavně tedy mě dává najevo, že ona je paní a dokud budu bydlet po její střechou budu poslouchat. otce má jako podporu, aby se cítila silná, jinak je moje matka docela člověk, který se bojí lidí… otce  shazuje taky, když ho zrovna nepotřebuje, ale on je trouba a ještě jí podporuje, aby měl sám klid. Mám díky tomu v životě zmatek, vždy mi říkala jen jdi a uvidíš jak dopadneš holčičko, nameleš si držku, ty jsi dámička. nejsem. jen jsem díky těmto kecům, nedostalo odvahu odejít, bojím se, že v dnešní době nebudu mít dostatek peněz, abych vše utáhla, mám jen učňák, ale vždy jsem pracovala a nikdy jsem nemusela zatím ani na pracák. , nechci se dostat do krize a domů se vrátit s potupou, že jsem to nezvládla. mojí matc se nikdy  nemůžu svěřit, šla by to vykecat i svojí matce a popř. použít, aby mě ponižovala. Když  dojde k hádce, řeknu jim, jak to vše cítím a vidím jak se ke mě chovají a jediné co udělají moji rodiče, tak mi řeknou, že nejsem normální, ať se jdu léčit. Je fakt, že díky těmto vztahům docela ujíždím v sebeovládání, ale mám v sobě tolik špatných pocitů a nevím kam je dávat a když bouchnu řeknu vše jak mi pusa narostla, prostě narovinu. a kolikrát si vzájemně i nadáváme, mám pocit, že jsem v životě neudělala naším ostudu a některé věci si nemusím nechat líbit, jen protože jsou to rodiče a jsou starší… už je to neúnosné a moje matka to dělá cíleně, tím jsem si jistá… mohla bych psát dál a dál, nevím jak to vše napsat… neříkám, že mě moje matka nevychovala a neměla se mnou jako s dítětem práci, ale proč mě chtěla když mi vyčítá, jak se musela obětovat… nemám jí už ráda… prostě do mě jede a pak ze sebe dělá chudinku… Já pak mám do hodiny po hádce vyčitky a je mi jí někdy i líto… přitom cítím jak mi vadí její přítomnost. nechápu to co se mi děje… přemýšlím jestli zajít k psychologovi, aby mi pomohl jak to vše brát, jen pak bych se zas asi cítila, že je to moje vinna aj sem divná Já, nemám odvahu osobně to říkat cizímu člověku, trochu se i stydím, jinak jsme slušná rodina, ale doma je to psycho… promiňte za pravopisné chyby.

 
09.05.2014 01:58 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Rodiče se ke mě chovají jako k onuci a mé názory je nezajímají
Text uživatele: 

Ahoj Karin. Ty pěstuješ bylinky? A cítíš se sama? Asi jsem to tady na tomto webu nikdy nikomu za těch 5 let nenabídl (jsi první), ale nechtěla by jsi se mnou zajít na kafe si jen tak popovídat? Třeba i proto, že jsme ze stejného města. A proto, že se věnuju bylinkám už od 14 let.

Zvaž to a kdyby náhodou, napiš mi na mlzb@seznam.cz, jo?  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rodiče se ke mě chovají jako k onuci a mé názory je nezajímají
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 817x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 647x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 680x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 666x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 739x
Matka mě pořád kontroluje 17 917x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 1067x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 595x
Soužití s mojí mámou 6 1027x
Prosba o pomoc 7 887x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny